RUSSIAN LIPS DUDAK DOLGUSU

RUSSIAN LIPS DUDAK DOLGUSU

Russian Lips Dudak Dolgusu

Russian Lips Dudak Dolgusu hakkında merak ettiklerinizin cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz. Dudaklarımız yüzümüzün en hareketli ve en çok kullanılan bölgesidir. Yüzümüz için burnumuz kadar dudaklarımızın da önemi büyüktür. Konuşurken, gülerken, mimik yaparken dudaklarımızı oldukça fazla kullanırız. Günümüzde dolgun görünen dudaklar kadınlar tarafından daha feminen kabul edilmektedir. Özellikle ince dudak yapısına sahip kişiler için bu durum oldukça sorun yaratmaya başlamıştır. Bu noktada ise devreye Russian lips dudak dolgusu girmektedir. Son zamanlarda popüler olan bu Russian lips dudak dolgusu nedir gelin birlikte inceleyelim.

RUSSIAN LIPS DUDAK DOLGUSU

Russian Lips Dudak Dolgusu Nedir?

Kadınların yaş alması, çevresel faktörler hatta tükettiğimiz yiyecek ve içeceklere bağlı olarak dudaklarda zamanla bir volüm kaybı yaşanabilmektedir. Sosyal medya ve dijitalleşmenin kişiler üzerinde yarattığı güzellik olgusu insanları ameliyatsız estetik yöntemlerini araştırmaya yöneltmiştir. Bu durumu sadece sosyal medya üzerinden değerlendirmek yanlış olabilir. Çünkü kadınlar kendilerini güzel ve iyi hissetmenin yanı sıra dudaklarının kendi istedikleri görüntünün dışında kalması sebebiyle de dolgu işlemine başvurabilir. Günümüzde teknoloji sektörü gibi güzellik sektörü de son derece başarılı gelişimler göstermektedir. Artık ameliyat yapılmadan, anestezi verilmeden dudaklara dolgu yapılabilmektedir. Bu teknikler içinde adını en sık duyduğumuz dudak dolgusundan sizlere bahsedeceğiz. Russian lips tekniğini normal klasik dudak dolgularından ayıran özelliği dudaklarınızın çerçevesini belirginleştirmemesidir. Bu uygulama diğer dolgu işlemleri gibi uzman kişilerce uygulanmalıdır. Russian lips dudak dolgusu bir dudak dolgu uygulamasının ismine aittir. İşlem yapılırken kalıcı dolgu malzemesi kullanılmamaktadır. Russian lips herkeste farklılık gösterir. Bunun sebebi her kişinin dudağının bir olmamasıdır. Bu teknikle dudaklar doğal ve dolgun bir görünüme sahip olur.

RUSSIAN LIPS DUDAK DOLGUSU

Russian Lips Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Russian lips dudak dolgusu işlemleri yapılırken bölgesel hissizlik oluşturulur. Böylece acı hissi yok denecek kadar az bir seviyeye iner. Kullanılan dolgu hyalüronik asit bazlı bir dolgudur. Bu işlem yapılırken uygulanacak dolgunun miktarı azar azar ve danışanın dudağının şekline göre verilir. Dudağa anestezik krem sürülür ve dudak kısa sürede uyuşturulur. İnceltilmiş kıl iğneler yardımıyla dolgular dudağa enjekte edilir. Bu işlem 15-20 dakika sürmektedir. Dolgu işleminde dolgular dudağa dikey olarak verilmektedir. Bu şekilde üst dudağınız ve alt dudağınızın hattı çizilmiş gibi dışarı doğru kıvrılır. Teknik doğru uygulandığı takdirde dudaklarınız hacim kazanır. Bir genişleme ya da ördek dudağı şekli olma durumu söz konusu değildir.

RUSSIAN LIPS DUDAK DOLGUSU

Russian Lips Dudak Dolgusu Kalıcılığı

Russian lips dudak dolgusunun kalıcılığı için net bir süre söylemek doğru olmaz. Bunun nedeni de böyle işlemlerde kalıcılık, kişinin cilt tipine ve yaşına bağlı olarak farklılık göstermesinden kaynaklıdır. Normal cilt tipine göre işlemin kalıcılığı 15 ila 22 ay arasında değişebilir. Ancak kesin bir süre söylemek imkansızdır.

RUSSIAN LIPS DUDAK DOLGUSU

Russian Lips Dudak Dolgusu Her Dudağa Uygundur

Herkesin dudak yapısı kendine özgüdür. Kimi kişilerin dudakları ince iken kimisinin kalın olabilir. Bu noktada dudak dolgusunu uygulayacak uzmana çok iş düşmektedir. İşlem öncesi dudağınız uzman tarafından incelenir. Bu işlemi daha önce dudağında hiç dolgu bulunmayan kişilerin yaptırması daha sağlıklıdır. Russian lips tekniği her dudak tipi için uygundur. Uzman bu tekniği uygulamadan önce dudağınız için gerekli alanların planlamasını yapar ve gerekirse dudağınızda işaretlemeler yapıp işleme öyle başlar.

RUSSIAN LIPS DUDAK DOLGUSU

Dudak Dolgusu Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yapılan işlemler cerrahi olmadığı için dikkat etmeniz gereken bir şey yoktur. Fakat Russian lips dolgu işleminden sonra daha az şişlik ve ödem olmasını istiyorsanız işlemden 10 gün önce kan sulandıracak şeyleri tüketmeyi bırakabilirsiniz.

RUSSIAN LIPS DUDAK DOLGUSU

Russian Lips Dudak Dolgusunu Kimler Uygulayabilir?

Russian lips tekniği hekimler tarafından uygulanan bir tekniktir. Her işlemde olduğu gibi bu işlemi de işinde uzmanlaşmış tecrübeli kişilerin yapması gerekmektedir. Çoğunlukla dermatologlar ya da plastik cerrahlar bu işlemi gerçekleştirmektedir. Bu dolguyu yapacak olan doktorun, yüz anatomisine, kas yapısına ve bu kasların nerede başlayıp bittiğini iyi şekilde bilmesi gerekmektedir. Böylece yapılacak olan uygulamada tam bir başarıya ulaşılmış olur. Bu noktada işlemi yaptıracak kişiye de iş düşmektedir. Seçeceği uzmanı iyi araştırmalı gerekirse soru sorup detaylı bilgi almalıdır. Kafanızda en ufak bir soru işareti olduğu takdirde yeni bir uzman bulabilirsiniz. Bu işlem sizin sağlığınız açısından hiçbir şekilde tecrübesiz kimseler tarafından yapılmamalıdır.

RUSSIAN LIPS DUDAK DOLGUSU

Russian Lips Dudak Dolgusu Alerji Yapmaz

Russian lips dolgusunda kullanılan hyaluronik asidin insan vücuduna herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Güvenilir malzemelerle yapılacak işlemler sonucunda geçici yan etkiler görülebilir. Bu etkilerde maksimum 5 günde geçer. Görülebilecek yan etkiler; kızarıklık, hafif şişlik bazen de morluk olabilir. Yaptıracağınız dolgu işlemi güvenilir ve uzman olmayan kişiler tarafından yapılırsa uygulama hatası, enfeksiyon gibi ciddi risklerle karşılaşabilirsiniz.

RUSSIAN LIPS DUDAK DOLGUSU

Russian Lips Dudak Dolgusu Kaç Yaşında Uygulanmalıdır?

Tıpkı estetik ve ameliyatlar gibi dolgu işleminin de 18 yaşından itibaren yapılması daha doğrudur. Daha erken yaşta yapılması olgunlaşma göz önünde bulundurulduğunda pek uygun değildir. Ancak herhangi bir asimetri ya da şekil bozukluğu varsa uzman bir doktor ile görüşülerek işlem için uygun zaman belirlenebilir. Dudaklarda His Kaybı Olmaz Russian lips dudak dolgusu hyaluronik asit içerikli dolgudur. Bu tür dolgular tek bir alanda kalmak yerine eşit şekilde dağılır. Bu yüzden dudakta bulunan sinirlere etkisi yoktur. Böyle bir durumda da dudağın hissinde herhangi bir bozulma olmaz. Bunun yanı sıra bu işlem sonucunda mimik kaybı da yaşamazsınız.

RUSSIAN LIPS DUDAK DOLGUSU

Dudak Dolgusu Sonrası Neler Yapılır?

İşlem sırasında lokal anestezi uygulanmaktadır. Böylece işlem sırasında ağrı ve acı hissetmezsiniz. İşlem bittiğinde günlük yaşantınızı aynı şekilde sürdürebilirsiniz. İşlemden sonra birkaç saat sıcak veya soğuk içecek içilmemelidir. Bu durum dolgunun ömrünü uzatır. Uygulamadan sonra 2 hafta diş muayenesine gitmemeli ve öpüşmemelisiniz. Eğer işlemden 2-3 gün sonra dudakta oluşan morluk, şişlik veyahut kızarıklık geçmediyse uzmanınızla iletişime geçin. Oluşan morlukların daha çabuk geçmesini istiyorsanız. Belli aralıklar ile dudağınıza buz kompresi yapabilirsiniz. Doktorunuz uygun görürse dudaklarınızı güneşten ya da sert rüzgardan korumak için antibiyotik krem kullanabilirsiniz. İlk 3 gün dudağınız dışarıdan gelebilecek enfeksiyonlara karşı oldukça açıktır. Bu yüzden deniz veya havuza girmemelisiniz. Sigara kullanmamalısınız. Her ne kadar bir sakıncası olmasa da dudağınıza hassas davranmalısınız. İlk gün mümkün olabilecek minimum düzeyde sigara içmeli hatta mümkünse sigara tüketmekten kaçınmalısınız. İkinci gün ise dudaklarını yormadan sigara içebilirsiniz. Russian lips dolgu işleminin yapıldığı gün makyaj yapmamak kişi için daha sağlıklı olacaktır. 1-2 gün sıcak duş, hamam, sauna, solaryum gibi sıcak olabilecek alanlarda pek fazla bulunulmamalıdır. Bu şekilde dolgunun ömrünü uzatabilir ve işlem sonrası herhangi bir sıkıntı yaşamamış olursunuz. İşlemin kalıcılığı hakkında doktorunuz ile görüşüp gerekli görüldüğü takdirde tekrardan işlem yaptırabilirsiniz. Özellikle ince dudaklarınız varsa bu işlemi iki üç kere uygulamanız gerekebilmektedir. Bu işlemin normal dolgulardan farkı ise enjeksiyonun dudaklara yavaş yavaş ve orta hat üzerinde yapılmasıdır. Böylece dudaklar dolgun ve kıvrık bir görünüme sahip olur. Bu dolguda dudak kenarlarına işlem yapılmamaktadır. Yapıldığı takdirde dudaklarda genişleme görülebilir bu da ördek dudak dediğimiz dudak oluşumuna neden olur. Sadece dudak hacmini kaybetmiş yaşı ileride olan kadınlar için daha farklı şekilde doldurma yapılıp dudaklar yine hacimli görünümüne kavuşturulabilir. Dudak dolgusunu sadece kadınlar değil erkeklerde yaptırabilmektedir. Kişinin ihtiyacının olması, kendini daha iyi hissetmesi, bakımlı gözükmek istemesi, daha güzel olacağına inanması veyahut öyle mutlu olması russian lips dudak dolgusu yaptırmak için sayılabilecek sebepler arasındadır.

RUSSIAN LIPS DUDAK DOLGUSU

Russian Lips Dudak Dolgusu Fiyatları

Russian Lips Dudak Dolgusu Fiyatları işlemi gerçekleştirecek doktor, dolgunun yapılacağı klinik ve ile göre değişiklikler gösterebilmektedir. Dolgu hakkında bilgi almak için hemen bize ulaşabilirsiniz.

RUSSIAN LIPS DUDAK DOLGUSU

RUSSIAN LIPS DUDAK DOLGUSU RUSSIAN LIPS DUDAK DOLGUSU | Op.Dr.Cahit Vural

Sıkça Sorulan Sorular

 • Russian Lips Dudak Dolgusu Nedir?
 • Russian Lips Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?
 • Russian Lips Dudak Dolgusu Kalıcılığı Ne Kadar ?
 • Russian Lips Dudak Dolgusu Her Dudağa Uygundur Mudur ?
 • Dudak Dolgusu Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?
 • Russian Lips Dudak Dolgusunu Kimler Uygulayabilir?
 • Russian Lips Dudak Dolgusu Alerji Yapar Mı ?
 • Russian Lips Dudak Dolgusu Kaç Yaşında Uygulanmalıdır?
 • Dudak Dolgusu Sonrası Neler Yapılır?
 • Russian Lips Dudak Dolgusu Fiyatları Ne Kadar ?

Russian Lips Dudak Dolgusu Nedir?

Kadınların yaş alması, çevresel faktörler hatta tükettiğimiz yiyecek ve içeceklere bağlı olarak dudaklarda zamanla bir volüm kaybı yaşanabilmektedir. Sosyal medya ve dijitalleşmenin kişiler üzerinde yarattığı güzellik olgusu insanları ameliyatsız estetik yöntemlerini araştırmaya yöneltmiştir. Bu durumu sadece sosyal medya üzerinden değerlendirmek yanlış olabilir. Çünkü kadınlar kendilerini güzel ve iyi hissetmenin yanı sıra dudaklarının kendi istedikleri görüntünün dışında kalması sebebiyle de dolgu işlemine başvurabilir. Günümüzde teknoloji sektörü gibi güzellik sektörü de son derece başarılı gelişimler göstermektedir. Artık ameliyat yapılmadan, anestezi verilmeden dudaklara dolgu yapılabilmektedir. Bu teknikler içinde adını en sık duyduğumuz dudak dolgusundan sizlere bahsedeceğiz.

Russian lips tekniğini normal klasik dudak dolgularından ayıran özelliği dudaklarınızın çerçevesini belirginleştirmemesidir. Bu uygulama diğer dolgu işlemleri gibi uzman kişilerce uygulanmalıdır. Russian lips dudak dolgusu bir dudak dolgu uygulamasının ismine aittir. İşlem yapılırken kalıcı dolgu malzemesi kullanılmamaktadır. Russian lips herkeste farklılık gösterir. Bunun sebebi her kişinin dudağının bir olmamasıdır. Bu teknikle dudaklar doğal ve dolgun bir görünüme sahip olur.

Russian Lips Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

 • Russian lips dudak dolgusu işlemleri yapılırken bölgesel hissizlik oluşturulur. Böylece acı hissi yok denecek kadar az bir seviyeye iner.
 • Kullanılan dolgu hyalüronik asit bazlı bir dolgudur.
 • Bu işlem yapılırken uygulanacak dolgunun miktarı azar azar ve danışanın dudağının şekline göre verilir.
 • Dudağa anestezik krem sürülür ve dudak kısa sürede uyuşturulur.
 • İnceltilmiş kıl iğneler yardımıyla dolgular dudağa enjekte edilir. Bu işlem 15-20 dakika sürmektedir.
 • Dolgu işleminde dolgular dudağa dikey olarak verilmektedir. Bu şekilde üst dudağınız ve alt dudağınızın hattı çizilmiş gibi dışarı doğru kıvrılır.
 • Teknik doğru uygulandığı takdirde dudaklarınız hacim kazanır. Bir genişleme ya da ördek dudağı şekli olma durumu söz konusu değildir.

Russian Lips Dudak Dolgusu Kalıcılığı Ne Kadar ?

Russian lips dudak dolgusunun kalıcılığı için net bir süre söylemek doğru olmaz. Bunun nedeni de böyle işlemlerde kalıcılık, kişinin cilt tipine ve yaşına bağlı olarak farklılık göstermesinden kaynaklıdır. Normal cilt tipine göre işlemin kalıcılığı  15 ila 22 ay arasında değişebilir. Ancak kesin bir süre söylemek imkansızdır.

Russian Lips Dudak Dolgusu Her Dudağa Uygundur Mudur ?

Herkesin dudak yapısı kendine özgüdür. Kimi kişilerin dudakları ince iken kimisinin kalın olabilir. Bu noktada dudak dolgusunu uygulayacak uzmana çok iş düşmektedir. İşlem öncesi dudağınız uzman tarafından incelenir. Bu işlemi daha önce dudağında hiç dolgu bulunmayan kişilerin yaptırması daha sağlıklıdır. Russian lips tekniği her dudak tipi için uygundur. Uzman bu tekniği uygulamadan önce dudağınız için gerekli alanların planlamasını yapar ve gerekirse dudağınızda işaretlemeler yapıp işleme öyle başlar.

Dudak Dolgusu Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yapılan işlemler cerrahi olmadığı için dikkat etmeniz gereken bir şey yoktur. Fakat Russian lips dolgu işleminden sonra daha az şişlik ve ödem olmasını istiyorsanız işlemden 10 gün önce kan sulandıracak şeyleri tüketmeyi bırakabilirsiniz.

Russian Lips Dudak Dolgusunu Kimler Uygulayabilir?

Russian lips tekniği hekimler tarafından uygulanan bir tekniktir. Her işlemde olduğu gibi bu işlemi de işinde uzmanlaşmış tecrübeli kişilerin yapması gerekmektedir. Çoğunlukla dermatologlar ya da plastik cerrahlar bu işlemi gerçekleştirmektedir. Bu dolguyu yapacak olan doktorun, yüz anatomisine, kas yapısına ve bu kasların nerede başlayıp bittiğini iyi şekilde bilmesi gerekmektedir. Böylece yapılacak olan uygulamada tam bir başarıya ulaşılmış olur. Bu noktada işlemi yaptıracak kişiye de iş düşmektedir. Seçeceği uzmanı iyi araştırmalı gerekirse soru sorup detaylı bilgi almalıdır. Kafanızda en ufak bir soru işareti olduğu takdirde yeni bir uzman bulabilirsiniz. Bu işlem sizin sağlığınız açısından hiçbir şekilde tecrübesiz kimseler tarafından yapılmamalıdır.

Russian Lips Dudak Dolgusu Alerji Yapar Mı ?

Russian lips dolgusunda kullanılan hyaluronik asidin insan vücuduna herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Güvenilir malzemelerle yapılacak işlemler sonucunda geçici yan etkiler görülebilir. Bu etkilerde maksimum 5 günde geçer. Görülebilecek yan etkiler; kızarıklık, hafif şişlik bazen de morluk olabilir. Yaptıracağınız dolgu işlemi güvenilir ve uzman olmayan kişiler tarafından yapılırsa uygulama hatası, enfeksiyon gibi ciddi risklerle karşılaşabilirsiniz.

Russian Lips Dudak Dolgusu Kaç Yaşında Uygulanmalıdır?

Tıpkı estetik ve ameliyatlar gibi dolgu işleminin de 18 yaşından itibaren yapılması daha doğrudur. Daha erken yaşta yapılması olgunlaşma göz önünde bulundurulduğunda pek uygun değildir. Ancak herhangi bir asimetri ya da şekil bozukluğu varsa uzman bir doktor ile görüşülerek işlem için uygun zaman belirlenebilir.

Dudaklarda His Kaybı Olmaz

Russian lips dudak dolgusu hyaluronik asit içerikli dolgudur. Bu tür dolgular tek bir alanda kalmak yerine eşit şekilde dağılır. Bu yüzden dudakta bulunan sinirlere etkisi yoktur. Böyle bir durumda da dudağın hissinde herhangi bir bozulma olmaz. Bunun yanı sıra bu işlem sonucunda mimik kaybı da yaşamazsınız.

Dudak Dolgusu Sonrası Neler Yapılır?

 

 • İşlem sırasında lokal anestezi uygulanmaktadır. Böylece işlem sırasında ağrı ve acı hissetmezsiniz. İşlem bittiğinde  günlük yaşantınızı aynı şekilde sürdürebilirsiniz.
 • İşlemden sonra birkaç saat sıcak veya soğuk içecek içilmemelidir. Bu durum dolgunun ömrünü uzatır.
 • Uygulamadan sonra 2 hafta diş muayenesine gitmemeli ve öpüşmemelisiniz.
 • Eğer işlemden 2-3 gün sonra dudakta oluşan morluk, şişlik veyahut kızarıklık geçmediyse uzmanınızla iletişime geçin.
 • Oluşan morlukların daha çabuk geçmesini istiyorsanız. Belli aralıklar ile dudağınıza buz kompresi yapabilirsiniz.
 • Doktorunuz uygun görürse dudaklarınızı güneşten ya da sert rüzgardan korumak için antibiyotik krem kullanabilirsiniz.
 • İlk 3 gün dudağınız dışarıdan gelebilecek enfeksiyonlara karşı oldukça açıktır. Bu yüzden deniz veya havuza girmemelisiniz.
 • Sigara kullanmamalısınız. Her ne kadar bir sakıncası olmasa da dudağınıza hassas davranmalısınız. İlk gün mümkün olabilecek minimum düzeyde sigara içmeli hatta mümkünse sigara tüketmekten kaçınmalısınız. İkinci gün ise dudaklarını yormadan sigara içebilirsiniz.
 • Russian lips dolgu işleminin yapıldığı gün makyaj yapmamak kişi için daha sağlıklı olacaktır.
 • 1-2 gün sıcak duş, hamam, sauna, solaryum  gibi sıcak olabilecek alanlarda pek fazla bulunulmamalıdır.

Bu şekilde dolgunun ömrünü uzatabilir ve işlem sonrası herhangi bir sıkıntı yaşamamış olursunuz. İşlemin kalıcılığı hakkında doktorunuz ile görüşüp gerekli görüldüğü takdirde tekrardan işlem yaptırabilirsiniz. Özellikle ince dudaklarınız varsa bu işlemi iki üç kere uygulamanız gerekebilmektedir. Bu işlemin normal dolgulardan farkı ise enjeksiyonun dudaklara yavaş yavaş ve orta hat üzerinde yapılmasıdır. Böylece dudaklar dolgun ve kıvrık bir görünüme sahip olur. Bu dolguda dudak kenarlarına işlem yapılmamaktadır. Yapıldığı takdirde dudaklarda genişleme görülebilir bu da ördek dudak dediğimiz dudak oluşumuna neden olur. Sadece dudak hacmini kaybetmiş yaşı ileride olan kadınlar için daha farklı şekilde doldurma yapılıp dudaklar yine hacimli görünümüne kavuşturulabilir. Dudak dolgusunu sadece kadınlar değil erkeklerde yaptırabilmektedir. Kişinin ihtiyacının olması, kendini daha  iyi hissetmesi, bakımlı gözükmek istemesi, daha güzel olacağına inanması veyahut öyle mutlu olması russian lips dudak dolgusu yaptırmak için sayılabilecek sebepler arasındadır.

Russian Lips Dudak Dolgusu Fiyatları Ne Kadar ?

Russian Lips Dudak Dolgusu Fiyatları işlemi gerçekleştirecek doktor, dolgunun yapılacağı klinik ve ile göre değişiklikler gösterebilmektedir. Dolgu hakkında bilgi almak için hemen bize ulaşabilirsiniz.