OP. DR. CAHİT VURAL
OP. DR. CAHİT VURAL
DOKTORUNUZA BAŞVURUN

DUDAK DOLGUSU

Ücretsiz danışma formunu doldurun!

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudaklara hacim vermek amacıyla gerçekleştirilen dudak dolgusu, yapısal olarak ince dudaklara sahip olan, dudağının görünümünden memnun olmayan ve ileri yaş nedeniyle dudağında deformeler olan kişilere uygulanmaktadır. Dolayısı ile dudak dolgusu bir estetik uygulamasıdır. Bu estetik uygulamasında kalıcı veya geçici özellikte dolgu maddeleri kullanılabilmektedir fakat en yaygın kullanılan dudak dolgusu maddesi hyaluronik asit olarak karşımıza çıkmaktadır.

Dudak Dolgusu Muayenesi Nasıl Yapılır?

Üst dudak ile alt dudak arasındaki orantının sağlanması ve dudak hacminin arttırılması amacıyla gerçekleştirilen dudak dolgusu, estetik görünüme sahip olan dudakların ortaya konmasını sağlamaktadır. Bu estetik uygulamasının yapılabilmesi için öncelikle alanında uzman, deneyim ve pratik sahibi bir hekim kontrolünün gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Uzman hekim tarafından yapılacak olan muayene sırasında kişilerin ihtiyacı olan dudak şekli fiziki yapıya ve kişilerin beklentilerine göre belirlenmektedir. Dudak dolgusu işleminin yapılmasından önce dudağın hacmi, dudağın şekli ve üst dudak ve alt dudak arasındaki mevcut durum değerlendirmeye alınır, dudak dolgusu işlemine planlanan zamanda geçilir. Dudak dolgusu muayenesi sırasında uzman hekimler, kişilerin yüz hattına ve yüz şekline göre en doğru dudak dolgusu önerisinde bulunmaktadır. Fakat dudak dolgusu yaptıracak olan kişilerin talepleri de değerlendirmeye alındığı için hekimler dudak dolgusu uygulamasını kendi önerilerinin dışında da gerçekleştirebilmektedir.

DUDAK DOLGUSU

SIKÇA SORULAN SORULAR

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudaklara hacim vermek amacıyla gerçekleştirilen dudak dolgusu, yapısal olarak ince dudaklara sahip olan, dudağının görünümünden memnun olmayan ve ileri yaş nedeniyle dudağında deformeler olan kişilere uygulanmaktadır. Dolayısı ile dudak dolgusu bir estetik uygulamasıdır. Bu estetik uygulamasında kalıcı veya geçici özellikte dolgu maddeleri kullanılabilmektedir fakat en yaygın kullanılan dudak dolgusu maddesi hyaluronik asit olarak karşımıza çıkmaktadır.

Dudak Dolgusu Muayenesi Nasıl Yapılır?

Üst dudak ile alt dudak arasındaki orantının sağlanması ve dudak hacminin arttırılması amacıyla gerçekleştirilen dudak dolgusu, estetik görünüme sahip olan dudakların ortaya konmasını sağlamaktadır. Bu estetik uygulamasının yapılabilmesi için öncelikle alanında uzman, deneyim ve pratik sahibi bir hekim kontrolünün gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Uzman hekim tarafından yapılacak olan muayene sırasında kişilerin ihtiyacı olan dudak şekli fiziki yapıya ve kişilerin beklentilerine göre belirlenmektedir. Dudak dolgusu işleminin yapılmasından önce dudağın hacmi, dudağın şekli ve üst dudak ve alt dudak arasındaki mevcut durum değerlendirmeye alınır, dudak dolgusu işlemine planlanan zamanda geçilir.

Dudak dolgusu muayenesi sırasında uzman hekimler, kişilerin yüz hattına ve yüz şekline göre en doğru dudak dolgusu önerisinde bulunmaktadır. Fakat dudak dolgusu yaptıracak olan kişilerin talepleri de değerlendirmeye alındığı için hekimler dudak dolgusu uygulamasını kendi önerilerinin dışında da gerçekleştirebilmektedir.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Gerçekleştirilen muayenede alınan dudak dolgusu kararından sonra dolgu işleminin gerçekleştirileceği bölgeye lokal anestezi uygulanır. Yapılan bu anestezi sayesinde kişilerin işlem sırasında ağrı ve acı hissetmesinin önüne geçilmektedir. Lokal anestezi uygulamasının yanı sıra alternatif olarak uyuşturma özelliği olan krem ve losyonların kullanılması da mümkün olmaktadır. Ayrıca herhangi uyuşturma özelliği bulunan krem ya da lokal anestezi kullanımını gerektirmeyecek olan dudak dolgusu türleri de bulunmaktadır.

Dudak dolgusunun uygulaması sırasında birbirinden farklı dolgu maddeleri kullanılmaktadır. Bu dolgu maddelerinden hangisinin kullanılacağı uzman hekimler tarafından önceden belirlenmekte ve mikro enjektör yardımıyla dudağa uygulanmaktadır.

Dudak Dolgusunda Kullanılan Dolgu Maddeleri Nelerdir?

Estetik cerrahlar dudak dolgusu işlemlerinde genel olarak zararı olmayan maddeleri kullanmaya özen göstermektedir. Bu maddelerin büyük bir kısmı geçici oldukları için yenilenmeye ihtiyaç duyulmaktadır. Fakat uygulamayı gerçekleştirecek olan hekimler, dudak dolgusu işleminin maksimum süreyle kullanılabilmesi için gerekli olan önlemleri almaktadır.

Genel olarak dudak dolgusu için kullanılan dudak dolgusu maddeleri ve yöntemleri şunlardır:

  • Enjeksiyon yöntemi
  • Cerrahi yöntem

Enjeksiyon yöntemi ile gerçekleştirilen dudak dolgusu işlemlerinde geçici özellikteki dolgu maddeleri kullanılmaktadır. Bu dudak dolgu maddeleri; kolajen, yağ enjeksiyonu, hyaluronik olabilmektedir. Cerrahi yöntem ile gerçekleştirilen dudak dolgusu işlemlerinde de kişinin kendi dokusunun ya da alloderm kullanılması mümkündür.

Dudak dolgusu işlemlerinde kullanılan dolgu maddeleri marka olarak da farklılaşmaktadır. Sonuç olarak her dolgu maddesinin kalitesi ve sunduğu kalıcılık farklıdır. Bu sebeple dudak dolgusu işleminin kalıcılığı kullanılan dolgu maddesi ile birlikte kullanılan dolgu maddesinin markasına da bağlıdır.

Dudak Dolgusu Kimlere Yapılır?

Dudak dolgusu, dudağının görünümünden memnun olmayan herkese uygulanabilmektedir. Bu uygulamanın yaygın olarak geçici doldu maddeleri ile oldukça kolay bir şekilde uygulayabiliyor olması, bu uygulamaya olan talebin yüksek olmasına neden olmaktadır. Genel olarak dudak dolgusu yapılan kişiler şunlardır:

  • Dudak çizgisi belirsiz olan kişiler
  • Dudak şekli simetrik olmayan kişiler
  • Yaşa bağlı olarak dudağı deforme olmuş olan kişiler
  • Dudak kalınlığından memnun olmayan kişiler
  • Alt ile üst dudak arası uyumsuz olan kişiler

Dudak dolgusu işlemlerinde her ne kadar kullanılan maddeler ve bu maddeleri kullanma yöntemleri aynı olsa da her kişiye farklı şekillerde işlem yapılmaktadır. Çünkü herkesin dudak yapısı, dudak çizgisinin belirginliği, dudak kalınlığı farklıdır. Dolayısı ile de her kişinin dudak dolgusu ihtiyacı farklı olduğu için uygulaması da farklı gelişmektedir.

Gereksinim duyan herkes dudak dolgusu yaptırabilmektedir fakat kronik hastalığı bulunan, bağışıklık sistemi rahatsızlığı bulunan ve alerjik reaksiyon gösteren kişilerin dudak dolgusu işlemini yaptırmadan önce dikkat etmesi, doktor izni alması gerekmektedir. Ayrıca dudak dolgusu yaptıracak kişilerin gebe olmaması gerekmektedir.

Dudak Dolgusu Sonrası İyileşme Süreci Ne Kadardır ?

Dudak dolgusu sonrası iyileşme süreci oldukça hızlıdır. İşlem sonrasında dolgu uygulamasının etkisini hemen gören kişiler, işlem günü sosyal hayatlarına geri dönebilmektedir fakat kimi zaman dudak dolgusu yaptıran kişiler, enjeksiyon nedeniyle dudak çevresinde kızarıklık ve şişlik sorunları yaşayabilmektedir. Bu sorunlar geçicidir ve kısa bir süre içerisinde kendiliğinden geçmektedir. Kızarıklık ve şişlik oluşmasına karşın uygulamayı yapan estetik uzmanları hastalara bir takım krem ve losyonu kullanması için tavsiye etmektedir.

Dudak dolgusu uygulamasının sonrasında uygulama yapılan dudak ve çevresinde ufak kanamaların yaşanması son derece olası ve normaldir. Ayrıca işlem sonrasında enjektör kullanımından dolayı dudak ve çevresinde şişlikler de yaşanmaktadır. Uygulama sonuna gelindiğinde bu ile kompres yapılması, bu durumların giderilmesinde oldukça etkilidir.

Dudak dolgusu yaptıran kişiler işlemin sonlanmasının ardından sosyal yaşamlarına hemen geri dönebilmektedir. Oldukça kolay bir şekilde, yaklaşık olarak 10 dakika içerisinde yapılan dudak dolgusu işlemi sonrasında yatış yapılmasına gerek yoktur.

Yorumlar

Kliniğimizde estetik işlem yaptıranların yorumlarına göz atın.

Merve BallıMayıs, 10, 2023

Cahit hocam bütün operasyon ve işlemler için gözüm kapalı güvendiğim tek doktor 🤗 Buket Hanım başta olmak üzere tüm ekibine ilgileri için teşekkür ederim . Power Shape cihazından çok memnunum ,Sevgi Hanıma ayrıca teşekkürler

Ilayda TerlemezMayıs 5, 2023

Cahit vural beauty’i cilt bakımı için de tercih ettim. Eğer cildinize uygun bir bakımı çok ilgili ve kibar birisinden almak isterseniz Sevgi hanımı öneririm. Aşırı hassas cildime çok nazik davranarak gerekli işlemleri uyguladı.

Öznur KURTNisan 17, 2023

Neden daha önce gitmedim dediğim tek yer. Rinoplasti, bişektomi, gıdı lipo işlemlerim oldu hepsi birbirinden mükemmel. Hocamızın bu kadar iyi oluşunun yanında ekibi de çok güleryüzlü ve aşırı ilgililer. Her şey için herbirine binlerce kez teşekkür ederiiim. 🖤

S DEMİRDAĞNisan 8, 2023

Cahit Vural beauty markası ile tavsiye üzerine yaklaşık 5 senedir geliyorum Ve inanılmaz memnunum Şimdiye kadar botoks ve dolgu yaptırıyordum.Ama bugün ilk defa cilt bakımı hydrafacial bakim yaptırdım Sevgi hanım cilt bakımımı yaptı Sakin sessiz bir o kadar rahatlatıcı bir ortamda Sevgi hanımın mucizevi parmaklarıyla çok dinlendirici bir uygulamaydı Diğer seansı hasretle bekliyorum Yüzümde bir ferahlama rahatlama hissettim Diğer seanslara geldikçe yorumlarımı ileteceğim Çok teşekkürler Sevgi hanımın ellerine sağlık

Ebrar GülerMart 28, 2023

Canım doktorum. İyi ki sizi tanısmışım. 3 sene önce meme büyütme ameliyati oldum. 1 ay önce de burun ameliyati ikiside harika oldu. Süpersiniz . Ellerinize saglik ♥️ iki ameliyat sürecim ekibinin anlayisi yardim severligiyle de harika gecti. Sürecte devamli yanimda oldular. Harikasınız 🙏🏻 kesinlilkle tavsiye ediyorum. Yine olsa yine size gelirim ♥️😍

Kübra AydoğduMart 13, 2023

Mart ayında cahit hocama burun ameliyatı oldum şuan 5. Ayımdayım ve inanılmaz memnunum, ameliyat öncesinde sizin isteğinize önem verip burnun nasıl olabilceğini fotoğraflarla anlatıyor hastayı dinliyor bu sayede sonuçtan aşırı memnun kaldım tam istediğim gibi sadece boyutunu küçültüp yüzüme çok yakışan bir burun yaptı, aynı zamanda nefes problemim için konkalarımı da küçülttü bu sayefe artık çok iyi nefrs alıyorum. Yıllarca karar veremeyip hep erteliyordum bu ameliyatı ama cahit hocamın samimiyeti ve yeteneği sayesinde şuan çok mutluyum, gözü kapalı güvenebilirsiniz kendisine türkiyede 1 numara kesinlikle💕

Eylem ElenaMarch 5, 2023

Dr. Cahit Vural Beyde Annelik estetiği yaptırdım ve gerecekten çok güzel oldu hersey. Ekibide süper. Çok iyi ilgilendiler. Bilhassa Rahime Hanim. Çok tavsiye edebilirim.

TV PROGRAMLARI

Doktorumuzun katıldığı TV Programlarını inceleyebilirsiniz.

Fiyat Teklifi Alın

Uzmanlarımız kişiye özel estetik işlemlerininin planı hazırlanması ve fiyatlandırması konusunda size memnuniyetle yardımcı olmak için buradalar.

Bizimle İletişime Geçin

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Gerçekleştirilen muayenede alınan dudak dolgusu kararından sonra dolgu işleminin gerçekleştirileceği bölgeye lokal anestezi uygulanır. Yapılan bu anestezi sayesinde kişilerin işlem sırasında ağrı ve acı hissetmesinin önüne geçilmektedir. Lokal anestezi uygulamasının yanı sıra alternatif olarak uyuşturma özelliği olan krem ve losyonların kullanılması da mümkün olmaktadır. Ayrıca herhangi uyuşturma özelliği bulunan krem ya da lokal anestezi kullanımını gerektirmeyecek olan dudak dolgusu türleri de bulunmaktadır. Dudak dolgusunun uygulaması sırasında birbirinden farklı dolgu maddeleri kullanılmaktadır. Bu dolgu maddelerinden hangisinin kullanılacağı uzman hekimler tarafından önceden belirlenmekte ve mikro enjektör yardımıyla dudağa uygulanmaktadır.

Dudak Dolgusunda Kullanılan Dolgu Maddeleri Nelerdir?

Estetik cerrahlar dudak dolgusu işlemlerinde genel olarak zararı olmayan maddeleri kullanmaya özen göstermektedir. Bu maddelerin büyük bir kısmı geçici oldukları için yenilenmeye ihtiyaç duyulmaktadır. Fakat uygulamayı gerçekleştirecek olan hekimler, dudak dolgusu işleminin maksimum süreyle kullanılabilmesi için gerekli olan önlemleri almaktadır. Genel olarak dudak dolgusu için kullanılan dudak dolgusu maddeleri ve yöntemleri şunlardır: Enjeksiyon yöntemi Cerrahi yöntem Enjeksiyon yöntemi ile gerçekleştirilen dudak dolgusu işlemlerinde geçici özellikteki dolgu maddeleri kullanılmaktadır. Bu dudak dolgu maddeleri; kolajen, yağ enjeksiyonu, hyaluronik olabilmektedir. Cerrahi yöntem ile gerçekleştirilen dudak dolgusu işlemlerinde de kişinin kendi dokusunun ya da alloderm kullanılması mümkündür. Dudak dolgusu işlemlerinde kullanılan dolgu maddeleri marka olarak da farklılaşmaktadır. Sonuç olarak her dolgu maddesinin kalitesi ve sunduğu kalıcılık farklıdır. Bu sebeple dudak dolgusu işleminin kalıcılığı kullanılan dolgu maddesi ile birlikte kullanılan dolgu maddesinin markasına da bağlıdır.

ÖNCESİ SONRASI

YÜZ GÜLDÜREN SONUÇLARKliniğimizde yapılan işlem sonuçlarına ait daha fazla sonuç görmek istiyorsanız formu doldurun öncesi sonrası resimlerini e-posta adresinize gönderelim.

Formu Doldurun

Enjeksiyon Yöntemi ile Dudak Dolgusu

Enjeksiyon yöntemiyle gerçekleştirilen dudak dolgusu, farklı dolgu maddelerinin kullanılmasıyla gerçekleştirilmektedir. Bu yöntem, dudakların hacim kazanması için en yaygın kullanılan ve en basit uygulanan yöntemdir. Hazır olan maddelerin dudağa enjekte edilmesiyle uygulanan bu işlem, kollajen ve hyaluronik maddelerle yapılabilmektedir. Bu maddelerin her birinin etkililik süresi farklıdır. Bunun yanı sıra alerjik reaksiyon gösterebilmektedir. Kollajen dolgu maddesi direkt olarak cilt altına enjekte edilmektedir ve bu işlemde lokal anesteziye gereksinim duyulmamaktadır. İşlem sonrasında kişiler hemen etki görmekte ve sosyal yaşamlarına geri dönebilmektedir. Kalıcı bir çözüm sunmayan kollajen dudak dolgularının belirli aralıklarla yenilenmesi gerekmektedir. Kişiden kişiye değişmekle birlikte bu dolgu maddesi yaklaşık olarak 5 ay kadar kullanılabilmektedir. Hyaluronik dolgu maddesi, elastik özelliği olan bir hazır solüsyondur. Lokal anestezi gereksinimi duyulmayan bu işlemde kişiler, uygulama sonrasında etkiyi hemen görmektedir. Etkisi geçici olan hyaluronik dudak dolgusu maddesi enjeksiyonu, ihtiyaç duyuldukça yenilenmektedir. Yağ enjeksiyonu yöntemi ile dudak dolgusu yaptıracak olan kişilerin genelikle karınlarından ya da kalçalarından yağ alınmaktadır. Lokal anestezi gerektiren bu uygulamada alınan yağ hücreleri dudak derisinin altına enjekte edilmektedir. Yağ enjeksiyonu yöntemi de diğer enjeksiyon dolgu yöntemleri gibi geçici bir özellik taşımaktadır çünkü dudak bölgesi hareketli bir bölgedir ve burdaki yağ hücreleri erime eğilimindedir. Bu yöntemde kişilerde alerjik reaksiyon gelişmesi riski yoktur çünkü dudak dolgusu amacıyla kullanılan yağ dokusu, kişilerin kendi vücudundan alınmaktadır.

Dudak Dolgusu Kimlere Yapılır?

Dudak dolgusu, dudağının görünümünden memnun olmayan herkese uygulanabilmektedir. Bu uygulamanın yaygın olarak geçici doldu maddeleri ile oldukça kolay bir şekilde uygulayabiliyor olması, bu uygulamaya olan talebin yüksek olmasına neden olmaktadır. Genel olarak dudak dolgusu yapılan kişiler şunlardır: Dudak çizgisi belirsiz olan kişiler Dudak şekli simetrik olmayan kişiler Yaşa bağlı olarak dudağı deforme olmuş olan kişiler Dudak kalınlığından memnun olmayan kişiler Alt ile üst dudak arası uyumsuz olan kişiler Dudak dolgusu işlemlerinde her ne kadar kullanılan maddeler ve bu maddeleri kullanma yöntemleri aynı olsa da her kişiye farklı şekillerde işlem yapılmaktadır. Çünkü herkesin dudak yapısı, dudak çizgisinin belirginliği, dudak kalınlığı farklıdır. Dolayısı ile de her kişinin dudak dolgusu ihtiyacı farklı olduğu için uygulaması da farklı gelişmektedir. Gereksinim duyan herkes dudak dolgusu yaptırabilmektedir fakat kronik hastalığı bulunan, bağışıklık sistemi rahatsızlığı bulunan ve alerjik reaksiyon gösteren kişilerin dudak dolgusu işlemini yaptırmadan önce dikkat etmesi, doktor izni alması gerekmektedir. Ayrıca dudak dolgusu yaptıracak kişilerin gebe olmaması gerekmektedir.

ONLINE MUAYENE

İşlemlerimiz konusunda hızlıca destek almak istiyorsanız, resimlerinizi çekip bize göndererek uzman görüşü alabilirsiniz.

Formu Doldurun

Dudak Dolgusu Sonrası İyileşme Süreci Ne Kadardır ?

Dudak dolgusu sonrası iyileşme süreci oldukça hızlıdır. İşlem sonrasında dolgu uygulamasının etkisini hemen gören kişiler, işlem günü sosyal hayatlarına geri dönebilmektedir fakat kimi zaman dudak dolgusu yaptıran kişiler, enjeksiyon nedeniyle dudak çevresinde kızarıklık ve şişlik sorunları yaşayabilmektedir. Bu sorunlar geçicidir ve kısa bir süre içerisinde kendiliğinden geçmektedir. Kızarıklık ve şişlik oluşmasına karşın uygulamayı yapan estetik uzmanları hastalara bir takım krem ve losyonu kullanması için tavsiye etmektedir. Dudak dolgusu uygulamasının sonrasında uygulama yapılan dudak ve çevresinde ufak kanamaların yaşanması son derece olası ve normaldir. Ayrıca işlem sonrasında enjektör kullanımından dolayı dudak ve çevresinde şişlikler de yaşanmaktadır. Uygulama sonuna gelindiğinde bu ile kompres yapılması, bu durumların giderilmesinde oldukça etkilidir. Dudak dolgusu yaptıran kişiler işlemin sonlanmasının ardından sosyal yaşamlarına hemen geri dönebilmektedir. Oldukça kolay bir şekilde, yaklaşık olarak 10 dakika içerisinde yapılan dudak dolgusu işlemi sonrasında yatış yapılmasına gerek yoktur.