OP. DR. CAHİT VURAL
OP. DR. CAHİT VURAL
DOKTORUNUZA BAŞVURUN

ALLOBLAST KÖK HÜCRE TEDAVİSİ

Ücretsiz danışma formunu doldurun!

Alloblast Kök Hücre Tedavisi Nedir?

Alloblast kök hücre tedavisi; özel tekniklerle elde edilen kök hücrelerin ihtiyaç bulunan bölgeye enjekte edilmesi işlemidir. Bu işlemde kök hücreler yeni doğan sünnet derisinden elde edilmektedir. Tam anlamıyla orijinal bir tedavi olmakla birlikte başarılı sonuçları da ortaya koyduğundan son zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Bu tedavi şeklinde fibroblast hücre olarak isimlendirilen hücreler; özel laboratuar ortamında çoğaltılmaktadır. Böylece hastaya enjekte hale gelen bu kök hücreler üst düzeyde bir etkiye de sahip olmaktadır. Alloblast kök hücre tedavisi, yeni doğan bebeklerin sünnet derilerinden elde edilen ve laboratuvar ortamında izole edilip kültürlendiği bir işlemdir. Elde edilen kültürlenmiş hücreler daha sonra istenilen bölgeye enjekte edilmesiyle de yapılmaktadır. Bu tedavinin amacı vücudun doğal onarım sürecini uyarmak ve hasarlı dokunun yenilenmesini desteklemektir. Bu tedavi, v Allojenik kök hücre tedavisi, bir genetik hastalığı veya durumu tedavi etmek için başka bir kişiden (allojenik) kök hücrelerin kullanılmasıdır. Allojenik kök hücre nakli, hasarlı hücreleri değiştirmek veya hasarlı dokuyu onarmak için kullanılır. Nakledilen hücreler bir donörden (allojenik), bir embriyodan (embriyo kaynaklı) veya kendi vücudunuzdan gelebilir. Burada uygulanacak yöntemdeki başarı oranı hem klinik ortamına hem de hastanın kendi durumuna bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ancak son zamanlarda sağlık teknolojilerindeki gelişmeler bu tarz tedavilerin çok daha başarılı bir şekilde uygulanmasını mümkün kılmaktadır.

ALLOBLAST KÖK HÜCRE TEDAVİSİ

SIKÇA SORULAN SORULAR

Alloblast Kök Hücre Tedavisi Nedir?

Alloblast kök hücre tedavisi; özel tekniklerle elde edilen kök hücrelerin ihtiyaç bulunan bölgeye enjekte edilmesi işlemidir. Bu işlemde kök hücreler yeni doğan sünnet derisinden elde edilmektedir. Tam anlamıyla orijinal bir tedavi olmakla birlikte başarılı sonuçları da ortaya koyduğundan son zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Bu tedavi şeklinde fibroblast hücre olarak isimlendirilen hücreler; özel laboratuar ortamında çoğaltılmaktadır. Böylece hastaya enjekte hale gelen bu kök hücreler üst düzeyde bir etkiye de sahip olmaktadır.

Alloblast kök hücre tedavisi, yeni doğan bebeklerin sünnet derilerinden elde edilen ve laboratuvar ortamında izole edilip kültürlendiği bir işlemdir. Elde edilen kültürlenmiş hücreler daha sonra istenilen bölgeye enjekte edilmesiyle de yapılmaktadır. Bu tedavinin amacı vücudun doğal onarım sürecini uyarmak ve hasarlı dokunun yenilenmesini desteklemektir. Bu tedavi, v

Allojenik kök hücre tedavisi, bir genetik hastalığı veya durumu tedavi etmek için başka bir kişiden (allojenik) kök hücrelerin kullanılmasıdır. Allojenik kök hücre nakli, hasarlı hücreleri değiştirmek veya hasarlı dokuyu onarmak için kullanılır. Nakledilen hücreler bir donörden (allojenik), bir embriyodan (embriyo kaynaklı) veya kendi vücudunuzdan gelebilir. Burada uygulanacak yöntemdeki başarı oranı hem klinik ortamına hem de hastanın kendi durumuna bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ancak son zamanlarda sağlık teknolojilerindeki gelişmeler bu tarz tedavilerin çok daha başarılı bir şekilde uygulanmasını mümkün kılmaktadır.

Alloblast Kök Hücre Tedavisi Ne İşe Yarar?

Alloblast kök hücre tedavisi; her şeyden önce canlı ve sağlıklı bir cilt yapısının oluşmasını mümkün kılar. Çeşitli kimyasallara maruz kalan cildimiz zaman içerisinde yıpranır. Yine çevresel toksik madellerle antibiyotikli besinler de cildimizi yıpratır. Ayrıca özellikle yaz aylarında uzunca süre güneş altında kalmak ya da sigara ile alkol kullanmak da cildimize zarar verir. Alloblast kök hücre tedavisi ortaya çıkan bu zararların giderilmesinde kritik bir etkiye sahiptir. Böylece hem canlı hem de sağlıklı bir cilt yapısına sahip olmanıza aracılık eder.

Özellikle yeni doğan bebeklerden alınan kök hücrelerin kullanıldığı Alloblast kök hücre tedavisiyle genç fibroblast hücrelerinin oluşmasına katkı sunulmaktadır. Özellikle aşırı yıpranmış ya da yaşlanmış ciltlerin tedavisinde bu tür tedaviler başarılı sonuçlar ortaya koymaktadır. Alloblast kök hücre tedavisiyle alınan kök hücrelerin, yıpranmanın bulunduğu bölgeye enjekte edilmesi sonrasında hasarlı cilt yapısında hızlı bir şekilde iyileşme yaşanılmaktadır. Bu da cilt yüzeyinde istenilen olumlu etkinin karşımıza çıkmasını mümkün kılmaktadır.

Alloblast Kök Hücre Tedavisinde Ne Amaçlanır?

Alloblast kök hücre tedavisi, yeni kan damarı büyümesini teşvik ederek ve omurganın yaralı bölgelerindeki iltihabı azaltarak iyileşmeyi uyarır. Bu teknik, vücudunuzu normalde bir yaralanmadan sonra yaptığı gibi yara dokusuyla onarmak yerine hasarlı dokuyu yenilemeye teşvik ederek çalışır. Sonuç olarak, vücudunuz kendini normalden daha hızlı iyileştirebilmelidir. Bu tür tedavinin, omurga hareketliliğini iyileştirdiği ve zamanla sırt ağrısını azalttığı gösterilmiştir. Oldukça titiz bir çalışma sürecini beraberinde getirmektedir. Bu sürecin başarılı olması; alanında uzman olanlar sayesinde mümkün olmaktadır.

Allojenik kök hücreleri, hasarlı dokuyu onarmaya ve normal işlevi geri kazanmaya yardımcı olabilecekleri vücudun etkilenen bölgesine enjekte edilir. Hücreler, Alzheimer hastalığı, kalp hastalığı, artrit ve diyabet dahil olmak üzere birçok farklı hastalık ve tıbbi durumu tedavi etmek için kullanılabilir. Cildinizin çok daha canlı görünmesi noktasında Alloblast kök hücre tedavisi üst düzeye bir etkiyi ortaya koyma kabiliyetine sahip olduğunu ifade etmek mümkün olmaktadır. Bu aşamada kök hücre tedavisinden istediğiniz etkiyi elde ediyor olmanız; uygulamanın sorunsuz bir şekilde yapılmasına bağlıdır. Bundan dolayıdır ki böyle bir işlem öncesinde kapsamlı bir araştırma sürecini yakından takip etmeniz gerekmektedir.

Alloblast Kök Hücre Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Alloblast kök hücre tedavisi, özel bir ortamda uygulanan bir yöntemdir. Siz randevunuzu oluşturduğunuz zaman laboratuar ortamında alloblast oluşturulur. Bu aşamadan sonra uygulanacak olan kök hücreler, özel birtakım testlerden geçirilir. Sonrasında bu hücreler enjekte edilmeye hazır hale getirilir. Randevunuza geldiğiniz zaman genel bir kontrol yapılarak sorunlu bölgeler tespit edilir. Sorunlu bölgelerin tespitinden sonra ne tür bir tedavinin uygulanacağına karar verilir.

Alloblast kök hücre tedavisini uygulamadan önce cilt yüzeyinize lokal anestezik etkiye sahip olan bir krem uygulanır. Bu sayede işlem sırasında herhangi bir ağrılı durum vs hissetmezsiniz. Bu aşamadan sonra artık enjekte edilme aşamasına geçilir. Bu işlem çok ince kanüller yardımıyla yapılmaktadır. Böylece  uygulama yapılır. Bütün bu bilgiler ışığında Alloblast kök hücre tedavisinin hasta konforu açından oldukça pozitif bir etkiye sahip olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Bundan dolayıdır ki Alloblast kök hücre tedavisinin son zamanlarda sıklıkla talep gördüğü bilinmektedir.

Alloblast Kök Hücre Tedavisi Kaç Seansta Uygulanır?

Sağlık durumunuzu tedavi etmek için uygulanan yeni nesil tedavi yöntemlerinden birisidir. Bu tedavide seans sayısı, tedavi edilen bölgeye bağlıdır. Örneğin yağ azaltma ve cilt sıkılaştırma tedavilerinde haftada iki ile üç seans uygulanır. Bu tür tedavilerde özel laboratuvar ortamında hazırlanmış olan 5cc’lik homojen hücre solüsyonları kullanılmaktadır. Öncesinde kapsamlı bir ön muayene yapılmaktadır. Esasında bu ön muayene tedavinin süresini ve seans sayısını da belirlemektedir.

Cildinizde var olan sorunun net bir şekilde tespit edilmesi Alloblast kök hücre tedavisinin başarısını doğrudan etkilemektedir. Bu aşamadan sonra çoğu zaman 1 seanslık tedavide dahi başarı elde etmek mümkün olmaktadır. Alloblast kök hücre tedavisinde uygulanan tek seans öncelikli olarak cildi yenilecektir. Daha sonraki süreçte kişinin ihtiyacına bağlı olarak 4 ile 6 aylık periyotlar halinde yeni bir seans ihtiyacı da ortaya çıkabilmektedir. Burada kişinin yaşı ve cildindeki yıpranmışlık durumu tedavi sürecini de doğrudan etkilemektedir.

Sonuç olarak; seans sayısı yaşınıza, tedavi edilecek bölgeye ve yenilenecek doku tipine bağlıdır. Tedavi üç aşamada uygulanır. İlk aşamada, hücre büyümesini uyarmak için cilde az miktarda madde enjekte edilir. İkinci aşamada hücre büyümesini hızlandırmak için aynı alana daha fazla madde enjekte edilir. Son olarak, yeni doku oluşturmak için bitişik bir alana başka bir enjeksiyon yapılır. Böylece Alloblast kök hücre tedavisi başarılı bir şekilde uygulanmış olur.

Alloblast Kök Hücre Tedavisi Neden Önerilmektedir?

Alloblast kök hücre tedavisi, hasarlı dokuyu onarmaya ve normal işlevi geri kazanmaya yardımcı olabilecekleri vücudun etkilenen bölgesine enjekte edilir. Bu tedavi yağ azaltma ve cilt sıkılaştırma gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Ciltte var olan yıpranmaların tedavisi noktasında üst düzeyde bir etkiye sahip olduğundan son zamanlarda bu tedavinin sıklıkla önerildiği bilinmektedir.

Kırışıklık giderme ile yüz gençleştirme konusunda iddialı bir yapıya sahip olan Alloblast kök hücre tedavisinin akne yara izi kaldırma ve selülit azaltma gibi etkilerinin de bulunduğu bilinmektedir. Bu durum son zamanlarda Alloblast kök hücre tedavisinin her zaman popüler kalmasını da mümkün kılmaktadır. Bütün bu bilgiler ışığında Alloblast kök hücre tedavisinden istenilen etkinin elde edilmesi için alanında uzman olanlardan hizmet almak şarttır.

Yorumlar

Kliniğimizde estetik işlem yaptıranların yorumlarına göz atın.

Merve BallıMayıs, 10, 2023

Cahit hocam bütün operasyon ve işlemler için gözüm kapalı güvendiğim tek doktor 🤗 Buket Hanım başta olmak üzere tüm ekibine ilgileri için teşekkür ederim . Power Shape cihazından çok memnunum ,Sevgi Hanıma ayrıca teşekkürler

Ilayda TerlemezMayıs 5, 2023

Cahit vural beauty’i cilt bakımı için de tercih ettim. Eğer cildinize uygun bir bakımı çok ilgili ve kibar birisinden almak isterseniz Sevgi hanımı öneririm. Aşırı hassas cildime çok nazik davranarak gerekli işlemleri uyguladı.

Öznur KURTNisan 17, 2023

Neden daha önce gitmedim dediğim tek yer. Rinoplasti, bişektomi, gıdı lipo işlemlerim oldu hepsi birbirinden mükemmel. Hocamızın bu kadar iyi oluşunun yanında ekibi de çok güleryüzlü ve aşırı ilgililer. Her şey için herbirine binlerce kez teşekkür ederiiim. 🖤

S DEMİRDAĞNisan 8, 2023

Cahit Vural beauty markası ile tavsiye üzerine yaklaşık 5 senedir geliyorum Ve inanılmaz memnunum Şimdiye kadar botoks ve dolgu yaptırıyordum.Ama bugün ilk defa cilt bakımı hydrafacial bakim yaptırdım Sevgi hanım cilt bakımımı yaptı Sakin sessiz bir o kadar rahatlatıcı bir ortamda Sevgi hanımın mucizevi parmaklarıyla çok dinlendirici bir uygulamaydı Diğer seansı hasretle bekliyorum Yüzümde bir ferahlama rahatlama hissettim Diğer seanslara geldikçe yorumlarımı ileteceğim Çok teşekkürler Sevgi hanımın ellerine sağlık

Ebrar GülerMart 28, 2023

Canım doktorum. İyi ki sizi tanısmışım. 3 sene önce meme büyütme ameliyati oldum. 1 ay önce de burun ameliyati ikiside harika oldu. Süpersiniz . Ellerinize saglik ♥️ iki ameliyat sürecim ekibinin anlayisi yardim severligiyle de harika gecti. Sürecte devamli yanimda oldular. Harikasınız 🙏🏻 kesinlilkle tavsiye ediyorum. Yine olsa yine size gelirim ♥️😍

Kübra AydoğduMart 13, 2023

Mart ayında cahit hocama burun ameliyatı oldum şuan 5. Ayımdayım ve inanılmaz memnunum, ameliyat öncesinde sizin isteğinize önem verip burnun nasıl olabilceğini fotoğraflarla anlatıyor hastayı dinliyor bu sayede sonuçtan aşırı memnun kaldım tam istediğim gibi sadece boyutunu küçültüp yüzüme çok yakışan bir burun yaptı, aynı zamanda nefes problemim için konkalarımı da küçülttü bu sayefe artık çok iyi nefrs alıyorum. Yıllarca karar veremeyip hep erteliyordum bu ameliyatı ama cahit hocamın samimiyeti ve yeteneği sayesinde şuan çok mutluyum, gözü kapalı güvenebilirsiniz kendisine türkiyede 1 numara kesinlikle💕

Eylem ElenaMart 5, 2023

Dr. Cahit Vural Beyde Annelik estetiği yaptırdım ve gerecekten çok güzel oldu hersey. Ekibide süper. Çok iyi ilgilendiler. Bilhassa Rahime Hanim. Çok tavsiye edebilirim.

TV PROGRAMLARI

Doktorumuzun katıldığı TV Programlarını inceleyebilirsiniz.

Fiyat Teklifi Alın

Uzmanlarımız kişiye özel estetik işlemlerininin planı hazırlanması ve fiyatlandırması konusunda size memnuniyetle yardımcı olmak için buradalar.

Bizimle İletişime Geçin

Alloblast Kök Hücre Tedavisi Ne İşe Yarar?

Alloblast kök hücre tedavisi; her şeyden önce canlı ve sağlıklı bir cilt yapısının oluşmasını mümkün kılar. Çeşitli kimyasallara maruz kalan cildimiz zaman içerisinde yıpranır. Yine çevresel toksik madellerle antibiyotikli besinler de cildimizi yıpratır. Ayrıca özellikle yaz aylarında uzunca süre güneş altında kalmak ya da sigara ile alkol kullanmak da cildimize zarar verir. Alloblast kök hücre tedavisi ortaya çıkan bu zararların giderilmesinde kritik bir etkiye sahiptir. Böylece hem canlı hem de sağlıklı bir cilt yapısına sahip olmanıza aracılık eder. Özellikle yeni doğan bebeklerden alınan kök hücrelerin kullanıldığı Alloblast kök hücre tedavisiyle genç fibroblast hücrelerinin oluşmasına katkı sunulmaktadır. Özellikle aşırı yıpranmış ya da yaşlanmış ciltlerin tedavisinde bu tür tedaviler başarılı sonuçlar ortaya koymaktadır. Alloblast kök hücre tedavisiyle alınan kök hücrelerin, yıpranmanın bulunduğu bölgeye enjekte edilmesi sonrasında hasarlı cilt yapısında hızlı bir şekilde iyileşme yaşanılmaktadır. Bu da cilt yüzeyinde istenilen olumlu etkinin karşımıza çıkmasını mümkün kılmaktadır.

Öncesi Sonrası

YÜZ GÜLDÜREN SONUÇLARKliniğimizde yapılan işlem sonuçlarına ait daha fazla sonuç görmek istiyorsanız formu doldurun öncesi sonrası resimlerini e-posta adresinize gönderelim.

Formu Doldurun

Alloblast Kök Hücre Tedavisinde Ne Amaçlanır?

Alloblast kök hücre tedavisi, yeni kan damarı büyümesini teşvik ederek ve omurganın yaralı bölgelerindeki iltihabı azaltarak iyileşmeyi uyarır. Bu teknik, vücudunuzu normalde bir yaralanmadan sonra yaptığı gibi yara dokusuyla onarmak yerine hasarlı dokuyu yenilemeye teşvik ederek çalışır. Sonuç olarak, vücudunuz kendini normalden daha hızlı iyileştirebilmelidir. Bu tür tedavinin, omurga hareketliliğini iyileştirdiği ve zamanla sırt ağrısını azalttığı gösterilmiştir. Oldukça titiz bir çalışma sürecini beraberinde getirmektedir. Bu sürecin başarılı olması; alanında uzman olanlar sayesinde mümkün olmaktadır. Allojenik kök hücreleri, hasarlı dokuyu onarmaya ve normal işlevi geri kazanmaya yardımcı olabilecekleri vücudun etkilenen bölgesine enjekte edilir. Hücreler, Alzheimer hastalığı, kalp hastalığı, artrit ve diyabet dahil olmak üzere birçok farklı hastalık ve tıbbi durumu tedavi etmek için kullanılabilir. Cildinizin çok daha canlı görünmesi noktasında Alloblast kök hücre tedavisi üst düzeye bir etkiyi ortaya koyma kabiliyetine sahip olduğunu ifade etmek mümkün olmaktadır. Bu aşamada kök hücre tedavisinden istediğiniz etkiyi elde ediyor olmanız; uygulamanın sorunsuz bir şekilde yapılmasına bağlıdır. Bundan dolayıdır ki böyle bir işlem öncesinde kapsamlı bir araştırma sürecini yakından takip etmeniz gerekmektedir.

Alloblast Kök Hücre Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Alloblast kök hücre tedavisi, özel bir ortamda uygulanan bir yöntemdir. Siz randevunuzu oluşturduğunuz zaman laboratuar ortamında alloblast oluşturulur. Bu aşamadan sonra uygulanacak olan kök hücreler, özel birtakım testlerden geçirilir. Sonrasında bu hücreler enjekte edilmeye hazır hale getirilir. Randevunuza geldiğiniz zaman genel bir kontrol yapılarak sorunlu bölgeler tespit edilir. Sorunlu bölgelerin tespitinden sonra ne tür bir tedavinin uygulanacağına karar verilir. Alloblast kök hücre tedavisini uygulamadan önce cilt yüzeyinize lokal anestezik etkiye sahip olan bir krem uygulanır. Bu sayede işlem sırasında herhangi bir ağrılı durum vs hissetmezsiniz. Bu aşamadan sonra artık enjekte edilme aşamasına geçilir. Bu işlem çok ince kanüller yardımıyla yapılmaktadır. Böylece uygulama yapılır. Bütün bu bilgiler ışığında Alloblast kök hücre tedavisinin hasta konforu açından oldukça pozitif bir etkiye sahip olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Bundan dolayıdır ki Alloblast kök hücre tedavisinin son zamanlarda sıklıkla talep gördüğü bilinmektedir.

Online Muayene

İşlemlerimiz konusunda hızlıca destek almak istiyorsanız, resimlerinizi çekip bize göndererek uzman görüşü alabilirsiniz.

Formu Doldurun

Alloblast Kök Hücre Tedavisi Kaç Seansta Uygulanır?

Sağlık durumunuzu tedavi etmek için uygulanan yeni nesil tedavi yöntemlerinden birisidir. Bu tedavide seans sayısı, tedavi edilen bölgeye bağlıdır. Örneğin yağ azaltma ve cilt sıkılaştırma tedavilerinde haftada iki ile üç seans uygulanır. Bu tür tedavilerde özel laboratuvar ortamında hazırlanmış olan 5cc’lik homojen hücre solüsyonları kullanılmaktadır. Öncesinde kapsamlı bir ön muayene yapılmaktadır. Esasında bu ön muayene tedavinin süresini ve seans sayısını da belirlemektedir. Cildinizde var olan sorunun net bir şekilde tespit edilmesi Alloblast kök hücre tedavisinin başarısını doğrudan etkilemektedir. Bu aşamadan sonra çoğu zaman 1 seanslık tedavide dahi başarı elde etmek mümkün olmaktadır. Alloblast kök hücre tedavisinde uygulanan tek seans öncelikli olarak cildi yenilecektir. Daha sonraki süreçte kişinin ihtiyacına bağlı olarak 4 ile 6 aylık periyotlar halinde yeni bir seans ihtiyacı da ortaya çıkabilmektedir. Burada kişinin yaşı ve cildindeki yıpranmışlık durumu tedavi sürecini de doğrudan etkilemektedir. Sonuç olarak; seans sayısı yaşınıza, tedavi edilecek bölgeye ve yenilenecek doku tipine bağlıdır. Tedavi üç aşamada uygulanır. İlk aşamada, hücre büyümesini uyarmak için cilde az miktarda madde enjekte edilir. İkinci aşamada hücre büyümesini hızlandırmak için aynı alana daha fazla madde enjekte edilir. Son olarak, yeni doku oluşturmak için bitişik bir alana başka bir enjeksiyon yapılır. Böylece Alloblast kök hücre tedavisi başarılı bir şekilde uygulanmış olur.

Alloblast Kök Hücre Tedavisi Neden Önerilmektedir?

Alloblast kök hücre tedavisi, hasarlı dokuyu onarmaya ve normal işlevi geri kazanmaya yardımcı olabilecekleri vücudun etkilenen bölgesine enjekte edilir. Bu tedavi yağ azaltma ve cilt sıkılaştırma gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Ciltte var olan yıpranmaların tedavisi noktasında üst düzeyde bir etkiye sahip olduğundan son zamanlarda bu tedavinin sıklıkla önerildiği bilinmektedir. Kırışıklık giderme ile yüz gençleştirme konusunda iddialı bir yapıya sahip olan Alloblast kök hücre tedavisinin akne yara izi kaldırma ve selülit azaltma gibi etkilerinin de bulunduğu bilinmektedir. Bu durum son zamanlarda Alloblast kök hücre tedavisinin her zaman popüler kalmasını da mümkün kılmaktadır. Bütün bu bilgiler ışığında Alloblast kök hücre tedavisinden istenilen etkinin elde edilmesi için alanında uzman olanlardan hizmet almak şarttır.