OP. DR. CAHİT VURAL
OP. DR. CAHİT VURAL
DOKTORUNUZA BAŞVURUN

KOLAJEN AĞI

Ücretsiz danışma formunu doldurun!

Kolajen Ağı Nedir?

Günümüzde yaşlanma belirtilerini azaltmak için bir çoğumuz cerrahi uygulamalara alternatif olarak cilt bakım ritüellere, kozmetik ürünlere veya takviye vitaminlere rağbet ediyoruz. Yaşlanmaya karşı sıkça duyduğumuz kelimelerden birisi de “kolajen”. Genç yaşlarda vücudumuz kolajeni sık üretirken, yaşın ilerlemesi, sağlıksız beslenme, sigara ve stres gibi olumsuz durumlarda üretimi daha da azalır. Bu nedenle özellikle yaşlanma belirtilerini azaltmak için vücudumuzun kolajen üretimini artıracak takviyeler yapılması ve kullanılması gerekebilir. Kolajen, cildimizin elastikiyetini artırarak daha parlak ve daha sağlıklı görünmesini sağlar. Fakat cilt yüzeyinden veya viral yolla kapsül şekilde tüketildiğinde alınan kolajenin yüzde yüzü cilt altımıza direkt fayda sağlamak konusunda yetersiz kalır. Cilt altına etki edene kadar kayıba uğrar. Bu sebeple direkt cilt altından kolajen ile desteklemek alınacak faydayı arttırmaktadır. “Kolajen ağı” dediğimizde ise yaşlanan ciltte meydana gelen elastikiyet kaybı sebebiyle yüzün birçok bölgesinde oluşan sarkmaları ipler ile germe temeli akla gelmelidir. Ameliyatsız iple yüz germe uygulaması olarak da söyleyebileceğimiz kolajen ağı temelinde, azalan kolajenin yerine, bedenin tekrar kolajen üretmesine teşvik edici bir mekanizma yatmaktadır. Sorunlu alana işlenen ipler aynı zamanda güçlü bir lifting etkisi de sağlamaktadır. Vücut reaksiyon vererek, anında biyolojik fibroplast, kolajen ve elastin üretmeye başlar. Bu sayede lifting etkisi çifte katlanmış olur. Cilt canlanır, toparlanır, gerilir. Bununla birlikte kullanılan ipin metaryelinde bulunan kolajen kapsülleri vücutta ip askılama ile kolajen üretimini teiklemesine ek olarak, kapsüller içerisinde bulunan kolajen ile cilde alt yüzeyinden destek olarak kolajeni daha fazla arttırmaktadır. Kolajen Ağı tekniği ile yüz germe işlemi, diğer iple yüz asma ya da iple yüz germe olarak geçen uygulamalardan, işte bu noktada ayrılmaktadır. Etkisi, yöntemi ve işleyiş mekanizması farklıdır.Kolajen ağı kopmayan ve vücutla uyumlu ve eriyebilen iplerdir. Yüz ve boyundaki sarkmaları gidererek, ekstra kolajen üretimi sağlamasıyla birlikte sonuçları yüz güldürücüdür.

POPO ESTETİĞİ

SIKÇA SORULAN SORULAR

Kolajen Ağı Nedir?

Günümüzde yaşlanma belirtilerini azaltmak için bir çoğumuz cerrahi uygulamalara alternatif olarak cilt bakım ritüellere, kozmetik ürünlere veya takviye vitaminlere rağbet ediyoruz. Yaşlanmaya karşı sıkça duyduğumuz kelimelerden birisi de “kolajen”.  Genç yaşlarda vücudumuz kolajeni sık üretirken, yaşın ilerlemesi, sağlıksız beslenme, sigara ve stres gibi olumsuz durumlarda üretimi daha da azalır. Bu nedenle özellikle yaşlanma belirtilerini azaltmak için vücudumuzun kolajen üretimini artıracak takviyeler yapılması ve kullanılması gerekebilir. Kolajen, cildimizin elastikiyetini artırarak daha parlak ve daha sağlıklı görünmesini sağlar. Fakat cilt yüzeyinden veya viral yolla kapsül şekilde tüketildiğinde alınan kolajenin yüzde yüzü cilt altımıza direkt fayda sağlamak konusunda yetersiz kalır. Cilt altına etki edene kadar kayıba uğrar. Bu sebeple direkt cilt altından kolajen ile desteklemek alınacak faydayı arttırmaktadır. “Kolajen ağı” dediğimizde ise yaşlanan ciltte meydana gelen elastikiyet kaybı sebebiyle yüzün birçok bölgesinde oluşan sarkmaları ipler ile germe temeli akla gelmelidir. Ameliyatsız iple yüz germe uygulaması olarak da söyleyebileceğimiz kolajen ağı temelinde, azalan kolajenin yerine, bedenin tekrar kolajen üretmesine teşvik edici bir mekanizma yatmaktadır. Sorunlu alana işlenen ipler aynı zamanda güçlü bir lifting etkisi de sağlamaktadır.

Vücut reaksiyon vererek, anında biyolojik fibroplast, kolajen ve elastin üretmeye başlar. Bu sayede lifting etkisi çifte katlanmış olur. Cilt canlanır, toparlanır, gerilir. Bununla birlikte kullanılan ipin metaryelinde bulunan kolajen kapsülleri vücutta ip askılama ile kolajen üretimini teiklemesine ek olarak, kapsüller içerisinde bulunan kolajen ile cilde alt yüzeyinden destek olarak kolajeni daha fazla arttırmaktadır. Kolajen Ağı tekniği ile yüz germe işlemi, diğer iple yüz asma ya da iple yüz germe olarak geçen uygulamalardan, işte bu noktada ayrılmaktadır. Etkisi, yöntemi ve işleyiş mekanizması farklıdır.Kolajen ağı kopmayan ve vücutla uyumlu ve eriyebilen iplerdir. Yüz ve boyundaki sarkmaları gidererek, ekstra kolajen üretimi sağlamasıyla birlikte sonuçları yüz güldürücüdür.

Kolajen Ağı Faydaları Nelerdir ?

Cildi ve yüzü ters üçgen yani altın oran görüntüsüne kavuşturur,
Çene hattını keskinleştirir,
Boyun sarkmalarını toparlar

Cilt altından kolajen takviyesinde bulunur,

Kolajen üretimini arttırır.
Ayrıca cildimizdeki doku esnekliğini sağlayan liflerle tamamen uyumludur.

Kolajen İp Askılama Etkisi ve Etkinlik süresi Ne Kadardır ?

Kolajen ağı uygulamasının etkisini işlemden hemen sonra %60 oranda görebilirsiniz, sonrasında takip eden 1 ay içinde kolajen ipin cildinizle etkileşiminin artışını net olarak gözlemleyebilirsiniz. İşlemin kalıcılığı 12-18 ay bandında kişiye göre değişmekle birlikte, bu süreç içerisinde cilt alt katmanından kolajen ile beslendiği için kalıcı olarak yaşlanmaya karşı yavaşlatma görevini daha uzun soluklu hale dönüştürür.

Yorumlar

Kliniğimizde estetik işlem yaptıranların yorumlarına göz atın.

Merve BallıMayıs, 10, 2023

Cahit hocam bütün operasyon ve işlemler için gözüm kapalı güvendiğim tek doktor 🤗 Buket Hanım başta olmak üzere tüm ekibine ilgileri için teşekkür ederim . Power Shape cihazından çok memnunum ,Sevgi Hanıma ayrıca teşekkürler

Ilayda TerlemezMayıs 5, 2023

Cahit vural beauty’i cilt bakımı için de tercih ettim. Eğer cildinize uygun bir bakımı çok ilgili ve kibar birisinden almak isterseniz Sevgi hanımı öneririm. Aşırı hassas cildime çok nazik davranarak gerekli işlemleri uyguladı.

Öznur KURTNisan 17, 2023

Neden daha önce gitmedim dediğim tek yer. Rinoplasti, bişektomi, gıdı lipo işlemlerim oldu hepsi birbirinden mükemmel. Hocamızın bu kadar iyi oluşunun yanında ekibi de çok güleryüzlü ve aşırı ilgililer. Her şey için herbirine binlerce kez teşekkür ederiiim. 🖤

S DEMİRDAĞNisan 8, 2023

Cahit Vural beauty markası ile tavsiye üzerine yaklaşık 5 senedir geliyorum Ve inanılmaz memnunum Şimdiye kadar botoks ve dolgu yaptırıyordum.Ama bugün ilk defa cilt bakımı hydrafacial bakim yaptırdım Sevgi hanım cilt bakımımı yaptı Sakin sessiz bir o kadar rahatlatıcı bir ortamda Sevgi hanımın mucizevi parmaklarıyla çok dinlendirici bir uygulamaydı Diğer seansı hasretle bekliyorum Yüzümde bir ferahlama rahatlama hissettim Diğer seanslara geldikçe yorumlarımı ileteceğim Çok teşekkürler Sevgi hanımın ellerine sağlık

Ebrar GülerMart 28, 2023

Canım doktorum. İyi ki sizi tanısmışım. 3 sene önce meme büyütme ameliyati oldum. 1 ay önce de burun ameliyati ikiside harika oldu. Süpersiniz . Ellerinize saglik ♥️ iki ameliyat sürecim ekibinin anlayisi yardim severligiyle de harika gecti. Sürecte devamli yanimda oldular. Harikasınız 🙏🏻 kesinlilkle tavsiye ediyorum. Yine olsa yine size gelirim ♥️😍

Kübra AydoğduMart 13, 2023

Mart ayında cahit hocama burun ameliyatı oldum şuan 5. Ayımdayım ve inanılmaz memnunum, ameliyat öncesinde sizin isteğinize önem verip burnun nasıl olabilceğini fotoğraflarla anlatıyor hastayı dinliyor bu sayede sonuçtan aşırı memnun kaldım tam istediğim gibi sadece boyutunu küçültüp yüzüme çok yakışan bir burun yaptı, aynı zamanda nefes problemim için konkalarımı da küçülttü bu sayefe artık çok iyi nefrs alıyorum. Yıllarca karar veremeyip hep erteliyordum bu ameliyatı ama cahit hocamın samimiyeti ve yeteneği sayesinde şuan çok mutluyum, gözü kapalı güvenebilirsiniz kendisine türkiyede 1 numara kesinlikle💕

Eylem ElenaMarch 5, 2023

Dr. Cahit Vural Beyde Annelik estetiği yaptırdım ve gerecekten çok güzel oldu hersey. Ekibide süper. Çok iyi ilgilendiler. Bilhassa Rahime Hanim. Çok tavsiye edebilirim.

TV PROGRAMLARI

Doktorumuzun katıldığı TV Programlarını inceleyebilirsiniz.

Fiyat Teklifi Alın

Uzmanlarımız kişiye özel estetik işlemlerininin planı hazırlanması ve fiyatlandırması konusunda size memnuniyetle yardımcı olmak için buradalar.

Bizimle İletişime Geçin

Kolajen Ağı Faydaları

Cildi ve yüzü ters üçgen yani altın oran görüntüsüne kavuşturur, Çene hattını keskinleştirir, Boyun sarkmalarını toparlar Cilt altından kolajen takviyesinde bulunur, Kolajen üretimini arttırır. Ayrıca cildimizdeki doku esnekliğini sağlayan liflerle tamamen uyumludur.

ÖNCESİ SONRASI

YÜZ GÜLDÜREN SONUÇLARKliniğimizde yapılan işlem sonuçlarına ait daha fazla sonuç görmek istiyorsanız formu doldurun öncesi sonrası resimlerini e-posta adresinize gönderelim.

Formu Doldurun

Kolajen Ağı

Cildimizdeki yaşlanmanın belirtilerini gidermek için kullanılan bu kolajen ağı uygulaması, lifting etkisi yapılmasıyla birlikte hedeflenen bölgede uygun açı ile çekip germek üzere cilt altından işlem sağlanır. Oluşan lifting etkisiyle birlikte kolajen destekli iplerin zamanla erimesiyle cilt altından beslenme sağlanır. Böylece yaşlanma etkileri yüzünden oluşan ince çizgilenmelerde etkili olacak, cildin daha canlı ve sağlıklı görünmesine katkı sağlayacaktır. Askı işleminin yapıldığı bölgede istenilen görünümü elde etmek için birden fazla ip değişik açılardan yerleştirilebilir. Kolajen üretimi sağlayan bu ipler, cilt tipi ve cildin elastikiyetine göre kaç ip kullanılanacağı değişkenlik gösterebilir. Gündelik hayatınızı etkilemez. Hemen sosyal hayatınıza dönebilirsiniz, ödem yani şişlik ve morarma süreci kişiden kişiye farklılık gösterebilir.

Kolajen İp Askılama Etkisi ve Etkinlik süresi

Kolajen ağı uygulamasının etkisini işlemden hemen sonra %60 oranda görebilirsiniz, sonrasında takip eden 1 ay içinde kolajen ipin cildinizle etkileşiminin artışını net olarak gözlemleyebilirsiniz. İşlemin kalıcılığı 12-18 ay bandında kişiye göre değişmekle birlikte, bu süreç içerisinde cilt alt katmanından kolajen ile beslendiği için kalıcı olarak yaşlanmaya karşı yavaşlatma görevini daha uzun soluklu hale dönüştürür.