OP. DR. CAHİT VURAL
OP. DR. CAHİT VURAL
DOKTORUNUZA BAŞVURUN

KIRIŞIKLIK TEDAVİSİ

Ücretsiz danışma formunu doldurun!

Kırışıklık Tedavisi Nedir ?

Kırışıklık tedavisinde cildin tipine, ciltteki kırışıklıkların yerleşimine göre farklı bakım ve uygulamalar yapmak gerekir. Kırışıklık tedavisini düzenli olarak yaptırmak tedavinin etkinliği açısından önemlidir. Burada kişilere de görevler düşmektedir. Bol su içmek, alkol ve sigara kullanımını azaltmak, sebze meyve ağırlıklı beslenmek yapılması gerenlerin başlıcalarıdır. Göz çevresi cilt yaşını ele veren bir bölgedir,Düzenli kullanılan bakım kremleri kırışıklık oluşumunu tam olarak engellemeye yetmez.Göz çevresinde ve alında kliniğimizde sıklıkla botox uygulaması çok tercih ettiğimiz hastalarında memnun kaldığı bir işlemdir. Düzenli yapıldığında kırışıklıklarda gerileme gözlenir. Botox kırışıklıkları açmasından dolayı daha genç ve taze bir görüntü olur. Cilt yağlı ise ciltte derin kırılmalar(kırışıklıklar) ve sarkmalar daha fazla görülürken, kuru ciltlerde ince çizgiler yoğundur. Yağlı ciltlerde derin kırıklıklarda dolgu uygulaması güzel sonuçlar verse de tek başına yetmeyebilir. Ciltte kollejeni tetikleyen sistemlerle çalışmak sarkma ve gevşeklikte etkindir. Kliniğimizde gıdı da yağlanma ve sarkmalarda vela shape III sıklıkla kullandığımız ve kısa seanlarla yüz güldüren sonuçlar aldığımız bir sistemdir.Yine ciltteki kas tabakasını tonüslemek ve ciltte kollejeni aktive etmek istediğimizde hifu sistemi olan ultraformer uygulamasını yapabiliriz. Kırışıklık tedavisinde ciltteki hücresel yapıyı destekleyip ,çalıştırmak önem taşır,cildi yenilemek ve kırışıklıkları azaltmak için fraksiyonel lazer kışın uygulanan cildi yaza hazırlayan mükemmel bir rejuvenasyon(yenileme) işlemidir. Özellikle kalın ciltler için kırışıklık tedavisinde yılda bir uygulanması doğru olacaktır. Kırışıklık tedavisinde kışın cildi yoğun bakım ve tedavilerle beslemek , yazın da cildi güneşten doğru şekilde korumak cildin sağlığı için önemlidir. Dermapen ve Prp kombinasyonu ısı olmadan uygulama yapmak gereken durumlarda, yine kırışıklık tedavisinde ciltte hem hücresel onarım yapan hem de koruyucu bakım olarak uygulanan birer tedavi yöntemleridir. Özetle kırışıklık tedavisinde tek bir uygulama ve yöntem değil aynı kişiye farklı zamanlarda ve cildin durumuna göre hekimin önerisiyle farklı sistem ve uygulamalarla etkin bir tedavi yapılmış olur. Kırışıklık tedavisi yapıldıktan sonra mutlaka günlük bakımlarla(bakım kremleri vs.)desteklenmesi gerekir. Bu yapılan uygulamaların ömrünü uzatacağı gibi etkinliğini de arttırır.

KIRIŞIKLIK TEDAVİSİ

SIKÇA SORULAN SORULAR

Kırışıklık Tedavisi Nedir ?

Kırışıklık tedavisinde  cildin tipine, ciltteki kırışıklıkların yerleşimine  göre  farklı bakım ve uygulamalar yapmak gerekir. Kırışıklık tedavisini   düzenli olarak yaptırmak tedavinin etkinliği açısından önemlidir. Burada kişilere de  görevler düşmektedir. Bol su içmek, alkol ve sigara kullanımını azaltmak, sebze meyve ağırlıklı beslenmek yapılması gerenlerin başlıcalarıdır.

Göz çevresi cilt yaşını ele veren bir bölgedir,Düzenli kullanılan bakım kremleri kırışıklık oluşumunu tam olarak engellemeye  yetmez.Göz çevresinde ve alında kliniğimizde  sıklıkla botox uygulaması çok tercih ettiğimiz hastalarında memnun kaldığı bir işlemdir. Düzenli yapıldığında  kırışıklıklarda gerileme gözlenir. Botox kırışıklıkları açmasından dolayı daha genç  ve taze bir görüntü olur.

Cilt yağlı ise ciltte derin kırılmalar(kırışıklıklar) ve sarkmalar daha fazla görülürken, kuru ciltlerde  ince çizgiler yoğundur. Yağlı ciltlerde derin kırıklıklarda dolgu uygulaması güzel sonuçlar verse de tek başına yetmeyebilir. Ciltte kollejeni tetikleyen sistemlerle çalışmak sarkma ve gevşeklikte etkindir. Kliniğimizde gıdı da yağlanma ve sarkmalarda vela shape III   sıklıkla kullandığımız ve kısa seanlarla yüz güldüren sonuçlar aldığımız bir sistemdir.Yine   ciltteki kas tabakasını tonüslemek  ve ciltte kollejeni aktive etmek  istediğimizde hifu sistemi olan ultraformer  uygulamasını yapabiliriz.

Kırışıklık tedavisinde ciltteki hücresel yapıyı destekleyip ,çalıştırmak  önem taşır,cildi yenilemek ve kırışıklıkları azaltmak için fraksiyonel lazer kışın uygulanan cildi yaza  hazırlayan mükemmel bir rejuvenasyon(yenileme) işlemidir. Özellikle kalın ciltler için kırışıklık tedavisinde yılda bir uygulanması doğru olacaktır. Kırışıklık tedavisinde kışın cildi yoğun bakım ve tedavilerle  beslemek , yazın da  cildi güneşten doğru şekilde   korumak  cildin sağlığı için  önemlidir.

Dermapen ve Prp kombinasyonu ısı olmadan  uygulama yapmak gereken durumlarda, yine kırışıklık tedavisinde ciltte hem hücresel onarım yapan hem de  koruyucu bakım olarak uygulanan birer tedavi  yöntemleridir.

Özetle   kırışıklık tedavisinde tek bir uygulama ve yöntem değil aynı kişiye farklı zamanlarda ve cildin durumuna göre hekimin önerisiyle farklı sistem ve uygulamalarla etkin bir tedavi yapılmış olur.

Kırışıklık tedavisi yapıldıktan sonra mutlaka günlük bakımlarla(bakım kremleri vs.)desteklenmesi gerekir. Bu  yapılan uygulamaların ömrünü uzatacağı gibi etkinliğini de arttırır.

Yorumlar

Kliniğimizde estetik işlem yaptıranların yorumlarına göz atın.

Merve BallıMayıs, 10, 2023

Cahit hocam bütün operasyon ve işlemler için gözüm kapalı güvendiğim tek doktor 🤗 Buket Hanım başta olmak üzere tüm ekibine ilgileri için teşekkür ederim . Power Shape cihazından çok memnunum ,Sevgi Hanıma ayrıca teşekkürler

Ilayda TerlemezMayıs 5, 2023

Cahit vural beauty’i cilt bakımı için de tercih ettim. Eğer cildinize uygun bir bakımı çok ilgili ve kibar birisinden almak isterseniz Sevgi hanımı öneririm. Aşırı hassas cildime çok nazik davranarak gerekli işlemleri uyguladı.

Öznur KURTNisan 17, 2023

Neden daha önce gitmedim dediğim tek yer. Rinoplasti, bişektomi, gıdı lipo işlemlerim oldu hepsi birbirinden mükemmel. Hocamızın bu kadar iyi oluşunun yanında ekibi de çok güleryüzlü ve aşırı ilgililer. Her şey için herbirine binlerce kez teşekkür ederiiim. 🖤

S DEMİRDAĞNisan 8, 2023

Cahit Vural beauty markası ile tavsiye üzerine yaklaşık 5 senedir geliyorum Ve inanılmaz memnunum Şimdiye kadar botoks ve dolgu yaptırıyordum.Ama bugün ilk defa cilt bakımı hydrafacial bakim yaptırdım Sevgi hanım cilt bakımımı yaptı Sakin sessiz bir o kadar rahatlatıcı bir ortamda Sevgi hanımın mucizevi parmaklarıyla çok dinlendirici bir uygulamaydı Diğer seansı hasretle bekliyorum Yüzümde bir ferahlama rahatlama hissettim Diğer seanslara geldikçe yorumlarımı ileteceğim Çok teşekkürler Sevgi hanımın ellerine sağlık

Ebrar GülerMart 28, 2023

Canım doktorum. İyi ki sizi tanısmışım. 3 sene önce meme büyütme ameliyati oldum. 1 ay önce de burun ameliyati ikiside harika oldu. Süpersiniz . Ellerinize saglik ♥️ iki ameliyat sürecim ekibinin anlayisi yardim severligiyle de harika gecti. Sürecte devamli yanimda oldular. Harikasınız 🙏🏻 kesinlilkle tavsiye ediyorum. Yine olsa yine size gelirim ♥️😍

Kübra AydoğduMart 13, 2023

Mart ayında cahit hocama burun ameliyatı oldum şuan 5. Ayımdayım ve inanılmaz memnunum, ameliyat öncesinde sizin isteğinize önem verip burnun nasıl olabilceğini fotoğraflarla anlatıyor hastayı dinliyor bu sayede sonuçtan aşırı memnun kaldım tam istediğim gibi sadece boyutunu küçültüp yüzüme çok yakışan bir burun yaptı, aynı zamanda nefes problemim için konkalarımı da küçülttü bu sayefe artık çok iyi nefrs alıyorum. Yıllarca karar veremeyip hep erteliyordum bu ameliyatı ama cahit hocamın samimiyeti ve yeteneği sayesinde şuan çok mutluyum, gözü kapalı güvenebilirsiniz kendisine türkiyede 1 numara kesinlikle💕

Eylem ElenaMarch 5, 2023

Dr. Cahit Vural Beyde Annelik estetiği yaptırdım ve gerecekten çok güzel oldu hersey. Ekibide süper. Çok iyi ilgilendiler. Bilhassa Rahime Hanim. Çok tavsiye edebilirim.

TV PROGRAMLARI

Doktorumuzun katıldığı TV Programlarını inceleyebilirsiniz.

Fiyat Teklifi Alın

Uzmanlarımız kişiye özel estetik işlemlerininin planı hazırlanması ve fiyatlandırması konusunda size memnuniyetle yardımcı olmak için buradalar.

Bizimle İletişime Geçin