OP. DR. CAHİT VURAL
OP. DR. CAHİT VURAL
DOKTORUNUZA BAŞVURUN

KARBON PEELING

Ücretsiz danışma formunu doldurun!

Karbon Peeling Nedir?

Karbon peeling için kullanılan madde aktif karbondur. Karbon çok faydalı bir maddedir. Peeling için kullanılan karbon ise aktif karbondur. Karbonun aktif olabilmesi için, bir neyi dönüşüm yaşaması gerekmektedir. Yüzeye yapışma özelliği cilt uygulamaları için vazgeçilmezdir. Bu özelliği için daha çok tercih edilir. Nitekim karbon, uygulama öncesi birkaç aşamadan geçer. Çünkü maruz kalacağı kimyasalların (boya vs.) karşısında, sağlam olması gerekmektedir. Aktif karbon tıbbı olarak, dermatologlar tarafından üretilir. Toz veya sıvı halde bulunabilir. Cilde iyice yayılan karbon, lazerle birlikte uygulanır. Böylece etkisi derin ve uzun süreli olur. Lazer işlemi ile aktif karbon cildin altına gönderilir ve iyileşme cilt altından başlar. Peeling etkisi gözlenir.

Neden Karbon Peeling?

“Neden karbon peeling yapılmalı?” sorusunun pek çok anlamlı cevabı var. En önemlisi, kimyasal uygulamalardan uzak kalma düşüncesidir. Cilde uygulanan kimyasal kremler bile tedavisi zor sonuçlara yol açıyor. Bu nedenle karbon peeling cildin hoşlanacağı bir uygulamadır. Kullanılan lazer, dövme silme işleminde kullanıldığı gibi yapılmaz. Deri altına gönderilen karbon patlatılır. Karbonun buharlaşması ile lazer ışınına maruz kalınmaz. Burada önemli olan ölü derinin kaldırılması, alt tabakanın canlandırılmasıdır. Karbon peeling ile lekelerin rengi açılır. Gözenekler kapanır. Cilt daha parlak ve sağlıklı olur. Aydınlık bir cilt elde edilir. Yağlanma orantılı olur. Ayrıca uygulamada enjeksiyon vs. kullanılmadığı için ciltte iz kalma durumu olmaz.

KARBON PEELING

SIKÇA SORULAN SORULAR

Karbon Peeling Nedir?

Karbon peeling için kullanılan madde aktif karbondur. Karbon çok faydalı bir maddedir. Peeling için kullanılan karbon ise aktif karbondur. Karbonun aktif olabilmesi için, bir neyi dönüşüm yaşaması gerekmektedir. Yüzeye yapışma özelliği cilt uygulamaları için vazgeçilmezdir. Bu özelliği için daha çok tercih edilir. Nitekim karbon, uygulama öncesi birkaç aşamadan geçer. Çünkü maruz kalacağı kimyasalların (boya vs.) karşısında, sağlam olması gerekmektedir. Aktif karbon tıbbı olarak, dermatologlar tarafından üretilir. Toz veya sıvı halde bulunabilir. Cilde iyice yayılan karbon, lazerle birlikte uygulanır. Böylece etkisi derin ve uzun süreli olur. Lazer işlemi ile aktif karbon cildin altına gönderilir ve iyileşme cilt altından başlar. Peeling etkisi gözlenir.

Neden Karbon Peeling?

“Neden karbon peeling yapılmalı?” sorusunun pek çok anlamlı cevabı var. En önemlisi, kimyasal uygulamalardan uzak kalma düşüncesidir. Cilde uygulanan kimyasal kremler bile tedavisi zor sonuçlara yol açıyor. Bu nedenle karbon peeling cildin hoşlanacağı bir uygulamadır. Kullanılan lazer, dövme silme işleminde kullanıldığı gibi yapılmaz. Deri altına gönderilen karbon patlatılır. Karbonun buharlaşması ile lazer ışınına maruz kalınmaz. Burada önemli olan ölü derinin kaldırılması,  alt tabakanın canlandırılmasıdır. Karbon peeling ile lekelerin rengi açılır. Gözenekler kapanır. Cilt daha parlak ve sağlıklı olur. Aydınlık bir cilt elde edilir. Yağlanma orantılı olur. Ayrıca uygulamada enjeksiyon vs. kullanılmadığı için ciltte iz kalma durumu olmaz.

Karbon Peeling Nasıl Uygulanır?

Son zamanlarda en çok tercih edilen, cilt yenileme uygulaması olan karbon peelingin uygulanması çok kolaydır ve kısa sürer. Önce cilt temizlenir ve üzerine aktif karbon sıvı halinde sürülür. Emilip, kuruması için 15-20 dakika beklenir. Bu sırada lazer Q-switched Nd: YAG cilde uygun şekilde hazırlanır. Lazer ısı ayarı ayarlanır 10-15 dk kadar atış yapılır. Bu sırada ısının etkisiyle karbon patlar, sıcaklık önemlidir. Sonra bularlaşma olur. Tabi ki buharlaşmanın etkisi ile eski deri de kalkar. Alt tabakada ise sıcak bir hareketlenme meydana gelir ki; bu sayede canlılık oluşumu başlar. Uygulamanın etkisi ilerleyen zamanlarda daha belirgin hale gelir.

Karbon Peeling Ne İşe Yarar?

Karbon peelingin, pek çok faydası vardır. En çok tercih sebebi, lekeli cildin düzeltilme istediğidir.  Lekeli ciltlerin renk açılımında, lazer ile birlikte kullanılır. Cildin yağlanma sorunu için de son derece önemlidir. Sivilce ve akneler için güzel sonuçlar verir. Ciltteki sarkmaları toparlar. Cansız ve mat görünümü ortadan kaldırır, cildi canlandırır ve tazeler. Siyah noktası olanlar için, karbon peelingin önemi fazlacadır. Gözeneklerin küçülmesini sağlar. Böylece içerisine siyah noktalar kolayca giremez.  Koyu ten rengini birkaç ton açmaya yardımcıdır. Güzel ve genç görünüm sağlar. Kırışıklıkların oluşumunu geciktirir. Cildin günlük bakımını sağlar. Sivilce sonrasında kalan lekenin renk açımı için de etkilidir.

Karbon Peeling Hakkında En Çok Sorulan Sorular Nelerdir?

Karbon peeling hakkında, en çok merak edilen, akıllara takılan sorulardan ilki, “Acı, ağrı hissediliyor mu?”  sorusu oluyor.

-Hafif bir acı hissi olabiliyor, küçük bir batma hissi şeklinde. Tabi hemen geçiyor. Ama ağrı olmuyor. “İşlem ne kadar sürüyor?” İkinci bir soru.

-Cildin temizlenmesinden sonra, yaklaşık 15-20 dakika sürülen solüsyonun kuruması bekleniyor. Ardından lazer uygulaması 10-15 dakika sürüyor. Toplamda 40-45 dakika da tamamlanıyor. “Karbon Peeling kaç seans olmalıdır?” üçüncü en çok sorulan soru oluyor.

–  En az 4-5 seans yapılıyor. Lekeli ciltler içinse 10 seans uygun oluyor. Her seans arası 10 gün olacak şekilde ayarlanıyor.

Karbon Peeling Uygulamasının Yan Etkisi Var Mıdır?

Karbon peeling uygulamasının pek fazla yan etkisi yoktur. Çok az rastlanılan olumsuz etki, kaşıntı durumudur. Kaşıntı ilerleyen birkaç saat içinde düzelir. Uygulama sonrası hafif bir kızarıklık olması normaldir. Kısa sürede ortadan kalkar. Uygula sonrasında 5-6 saat güneşe çıkılmaması iyi olur. Cilt üzerinde yarası bulunanlar için zararlı sayılabilir. Bu kişilere işlem yapılmamalıdır. Yine alerjik, atopik ve egzama hassasiyeti olan kişilere uygulanmamalıdır. Ciltte çizik, dikiş vs. varsa uygulama yapılmamalıdır. Çünkü aktif karbonun, yüzeye yapışma etkisi ile durum kötüleşir. Mantar, sedef gibi deri hastalıkları için de uygun değildir. Bu durumlarda karbon peeling yapılmaz. Uygulama sırasında sivilce de olmamalıdır. Eskiden sivilce olmuşsa, iyice kurumuş olası gerekmektedir.

Karbon Peeling Kalıcı Mıdır?

Karbon peeling uygulamasının etkisi uzun sürer fakat ömür boyu sürmez. Çünkü insan vücudu sürekli kendini yeniler. Bu yenilenme sırasında peeling etkisi azalabilir. Ama yıpranmayı azalttığı için yıllar geçse de cildiniz hala genç ve güzel görünür. 1- 1 buçuk yıl peeling etkisi sürmektedir. Diğer dermatolojik uygulamaları ile birlikte yapılması karbon peeling etkisini uzatabilir. Bu alanda kullanılan Q-switched Nd: YAG Lazer atışı ile deri altındaki kolejen yapıda titreşim oluşur, bu sayede arada kalan boşluklar sıkışır. Sıkılaşma sağlandığında kalıcı olur.  Ve deri sarkması önlenir. Karbon peeling ile ölü derilerden tamamen kurtulmuş olursunuz. Uygulama sırasında ciltte bulunan tüylerin rengi açılır, beyazlaşır.

Karbon Peeling Etkisini Hemen Gösterir Mi?

Evet, hemen fark edilir bir canlılık, kayganlık olur. Cildin yağ ve nemliliği orantılı olur. Fakat ciltteki deformensin tam anlamıyla düzeltilmesi için beklemek gerekir. Deri altının yenilenmesi 3-6 ay kadar zaman alır. Ve 1 buçuk yıl kadar etkisi devam eder. Gözle görülür bu gençleşme sebebiyle karbon peeling, çok fazla tercih edilir. Uygulama sonrası hemen normal hayata dönülür. Cildinde güneş lekesi, akne, yağlanma, kırışıklık, sarkma ve matlık bulunanlar hiç beklemeden karbon peeling uygulaması yaptırmalıdır. Çok koyu tenliler de mutlaka karbon peeling etkisiyle tanışmalıdır. İşlemin sonunda sıcaklık hissi olabilir, herhangi bir şey yapmaya gerek yoktur. Ogün içinde sıcak banyo yapılmaması iyi olur.

Karbon Peeling Sonrası Ne Yapılır?

Karbon peeling sonrası tazelenmiş, ışıl ışıl ışıldayan cildin tadı çıkarılır. Peelig öncesinden eser kalmayan cildinizle keyif sürebilirsiniz. Uzun zamandır düşlediğiniz güzelliği yakalar, mutlu olursunuz.  Uygulama sonrası bazen çok nadir olarak ciltte pembelik olabilir. Bu durum kısa sürede geçer. Lazerin soğutucu özelliğinden dolayı acı, yanma hissi olmaz. Uygulama sonrası herhangi bir krem, jel vs. sürmeye gerek yoktur. Sadece güneş koruyucu kremi sürülmesi tavsiye edilir. Bu peeling ile kapsamlı bir bakım yapılmış olur. İstenilen yaşta uygulanabilir. Her cilt tipine uygundur. Sonrasında kabuklaşma olmaz. Karbon peelingi yapıldıktan sonra PRP, radyofrekans ve franksiyonel lazerler de kullanılabilir bunların zararı olmaz.

Karbon Peeling Ne Zaman Yapılmalı?

Belirli bir zaman dilimi yoktur, istenilen her zaman diliminde yapılır. Kimileri yaz mevsiminde yapılmaz dese de bu doğru değildir. Karbon peeling her mevsim şartlarına uygundur. Eğer cildiniz sık sık yağlanıyorsa bu uygulama ile dengeye gelecektir. Cildinizin renk tonu tamamen ya da bölgesel olarak kararmaya başladıysa karbon peeling uygulama zamanınız gelmiş demektir. Yaşınız genç olmasına rağmen kaz ayakları oluşuyorsa karbon peeling sayesinde, kaz ayaklarından kurtulursunuz. Hızlı kilo verildikten sonra sarkan cildi karbon peeling ile sıkılaştırabilirsiniz. Kısa sürede, zahmetsiz uygulandığı için gününüzden hiçbir şey kaybetmezsiniz. Hatta güzellik katarsınız. Dermatologlar da kendi ciltleri için karbon peeling uygulamasını tercih ederler. Haydi, daha genç ve pürüzsüz cilt sizi bekliyor.

Yorumlar

Kliniğimizde estetik işlem yaptıranların yorumlarına göz atın.

Merve BallıMayıs, 10, 2023

Cahit hocam bütün operasyon ve işlemler için gözüm kapalı güvendiğim tek doktor 🤗 Buket Hanım başta olmak üzere tüm ekibine ilgileri için teşekkür ederim . Power Shape cihazından çok memnunum ,Sevgi Hanıma ayrıca teşekkürler

Ilayda TerlemezMayıs 5, 2023

Cahit vural beauty’i cilt bakımı için de tercih ettim. Eğer cildinize uygun bir bakımı çok ilgili ve kibar birisinden almak isterseniz Sevgi hanımı öneririm. Aşırı hassas cildime çok nazik davranarak gerekli işlemleri uyguladı.

Öznur KURTNisan 17, 2023

Neden daha önce gitmedim dediğim tek yer. Rinoplasti, bişektomi, gıdı lipo işlemlerim oldu hepsi birbirinden mükemmel. Hocamızın bu kadar iyi oluşunun yanında ekibi de çok güleryüzlü ve aşırı ilgililer. Her şey için herbirine binlerce kez teşekkür ederiiim. 🖤

S DEMİRDAĞNisan 8, 2023

Cahit Vural beauty markası ile tavsiye üzerine yaklaşık 5 senedir geliyorum Ve inanılmaz memnunum Şimdiye kadar botoks ve dolgu yaptırıyordum.Ama bugün ilk defa cilt bakımı hydrafacial bakim yaptırdım Sevgi hanım cilt bakımımı yaptı Sakin sessiz bir o kadar rahatlatıcı bir ortamda Sevgi hanımın mucizevi parmaklarıyla çok dinlendirici bir uygulamaydı Diğer seansı hasretle bekliyorum Yüzümde bir ferahlama rahatlama hissettim Diğer seanslara geldikçe yorumlarımı ileteceğim Çok teşekkürler Sevgi hanımın ellerine sağlık

Ebrar GülerMart 28, 2023

Canım doktorum. İyi ki sizi tanısmışım. 3 sene önce meme büyütme ameliyati oldum. 1 ay önce de burun ameliyati ikiside harika oldu. Süpersiniz . Ellerinize saglik ♥️ iki ameliyat sürecim ekibinin anlayisi yardim severligiyle de harika gecti. Sürecte devamli yanimda oldular. Harikasınız 🙏🏻 kesinlilkle tavsiye ediyorum. Yine olsa yine size gelirim ♥️😍

Kübra AydoğduMart 13, 2023

Mart ayında cahit hocama burun ameliyatı oldum şuan 5. Ayımdayım ve inanılmaz memnunum, ameliyat öncesinde sizin isteğinize önem verip burnun nasıl olabilceğini fotoğraflarla anlatıyor hastayı dinliyor bu sayede sonuçtan aşırı memnun kaldım tam istediğim gibi sadece boyutunu küçültüp yüzüme çok yakışan bir burun yaptı, aynı zamanda nefes problemim için konkalarımı da küçülttü bu sayefe artık çok iyi nefrs alıyorum. Yıllarca karar veremeyip hep erteliyordum bu ameliyatı ama cahit hocamın samimiyeti ve yeteneği sayesinde şuan çok mutluyum, gözü kapalı güvenebilirsiniz kendisine türkiyede 1 numara kesinlikle💕

Eylem ElenaMart 5, 2023

Dr. Cahit Vural Beyde Annelik estetiği yaptırdım ve gerecekten çok güzel oldu hersey. Ekibide süper. Çok iyi ilgilendiler. Bilhassa Rahime Hanim. Çok tavsiye edebilirim.

TV PROGRAMLARI

Doktorumuzun katıldığı TV Programlarını inceleyebilirsiniz.

Fiyat Teklifi Alın

Uzmanlarımız kişiye özel estetik işlemlerininin planı hazırlanması ve fiyatlandırması konusunda size memnuniyetle yardımcı olmak için buradalar.

Bizimle İletişime Geçin

Karbon Peeling Nasıl Uygulanır?

Son zamanlarda en çok tercih edilen, cilt yenileme uygulaması olan karbon peelingin uygulanması çok kolaydır ve kısa sürer. Önce cilt temizlenir ve üzerine aktif karbon sıvı halinde sürülür. Emilip, kuruması için 15-20 dakika beklenir. Bu sırada lazer Q-switched Nd: YAG cilde uygun şekilde hazırlanır. Lazer ısı ayarı ayarlanır 10-15 dk kadar atış yapılır. Bu sırada ısının etkisiyle karbon patlar, sıcaklık önemlidir. Sonra bularlaşma olur. Tabi ki buharlaşmanın etkisi ile eski deri de kalkar. Alt tabakada ise sıcak bir hareketlenme meydana gelir ki; bu sayede canlılık oluşumu başlar. Uygulamanın etkisi ilerleyen zamanlarda daha belirgin hale gelir.

Karbon Peeling Ne İşe Yarar?

Karbon peelingin, pek çok faydası vardır. En çok tercih sebebi, lekeli cildin düzeltilme istediğidir. Lekeli ciltlerin renk açılımında, lazer ile birlikte kullanılır. Cildin yağlanma sorunu için de son derece önemlidir. Sivilce ve akneler için güzel sonuçlar verir. Ciltteki sarkmaları toparlar. Cansız ve mat görünümü ortadan kaldırır, cildi canlandırır ve tazeler. Siyah noktası olanlar için, karbon peelingin önemi fazlacadır. Gözeneklerin küçülmesini sağlar. Böylece içerisine siyah noktalar kolayca giremez. Koyu ten rengini birkaç ton açmaya yardımcıdır. Güzel ve genç görünüm sağlar. Kırışıklıkların oluşumunu geciktirir. Cildin günlük bakımını sağlar. Sivilce sonrasında kalan lekenin renk açımı için de etkilidir.

Karbon Peeling Hakkında En Çok Sorulan Sorular Nelerdir?

Karbon peeling hakkında, en çok merak edilen, akıllara takılan sorulardan ilki, “Acı, ağrı hissediliyor mu?” sorusu oluyor. -Hafif bir acı hissi olabiliyor, küçük bir batma hissi şeklinde. Tabi hemen geçiyor. Ama ağrı olmuyor. “İşlem ne kadar sürüyor?” İkinci bir soru. -Cildin temizlenmesinden sonra, yaklaşık 15-20 dakika sürülen solüsyonun kuruması bekleniyor. Ardından lazer uygulaması 10-15 dakika sürüyor. Toplamda 40-45 dakika da tamamlanıyor. “Karbon Peeling kaç seans olmalıdır?” üçüncü en çok sorulan soru oluyor. – En az 4-5 seans yapılıyor. Lekeli ciltler içinse 10 seans uygun oluyor. Her seans arası 10 gün olacak şekilde ayarlanıyor.

Öncesi Sonrası

YÜZ GÜLDÜREN SONUÇLARKliniğimizde yapılan işlem sonuçlarına ait daha fazla sonuç görmek istiyorsanız formu doldurun öncesi sonrası resimlerini e-posta adresinize gönderelim.

Formu Doldurun

Karbon Peeling Uygulamasının Yan Etkisi Var Mıdır?

Karbon peeling uygulamasının pek fazla yan etkisi yoktur. Çok az rastlanılan olumsuz etki, kaşıntı durumudur. Kaşıntı ilerleyen birkaç saat içinde düzelir. Uygulama sonrası hafif bir kızarıklık olması normaldir. Kısa sürede ortadan kalkar. Uygula sonrasında 5-6 saat güneşe çıkılmaması iyi olur. Cilt üzerinde yarası bulunanlar için zararlı sayılabilir. Bu kişilere işlem yapılmamalıdır. Yine alerjik, atopik ve egzama hassasiyeti olan kişilere uygulanmamalıdır. Ciltte çizik, dikiş vs. varsa uygulama yapılmamalıdır. Çünkü aktif karbonun, yüzeye yapışma etkisi ile durum kötüleşir. Mantar, sedef gibi deri hastalıkları için de uygun değildir. Bu durumlarda karbon peeling yapılmaz. Uygulama sırasında sivilce de olmamalıdır. Eskiden sivilce olmuşsa, iyice kurumuş olası gerekmektedir.

Karbon Peeling Kalıcı Mıdır?

Karbon peeling uygulamasının etkisi uzun sürer fakat ömür boyu sürmez. Çünkü insan vücudu sürekli kendini yeniler. Bu yenilenme sırasında peeling etkisi azalabilir. Ama yıpranmayı azalttığı için yıllar geçse de cildiniz hala genç ve güzel görünür. 1- 1 buçuk yıl peeling etkisi sürmektedir. Diğer dermatolojik uygulamaları ile birlikte yapılması karbon peeling etkisini uzatabilir. Bu alanda kullanılan Q-switched Nd: YAG Lazer atışı ile deri altındaki kolejen yapıda titreşim oluşur, bu sayede arada kalan boşluklar sıkışır. Sıkılaşma sağlandığında kalıcı olur. Ve deri sarkması önlenir. Karbon peeling ile ölü derilerden tamamen kurtulmuş olursunuz. Uygulama sırasında ciltte bulunan tüylerin rengi açılır, beyazlaşır.

Online Muayene

İşlemlerimiz konusunda hızlıca destek almak istiyorsanız, resimlerinizi çekip bize göndererek uzman görüşü alabilirsiniz.

Formu Doldurun

Karbon Peeling Etkisini Hemen Gösterir Mi?

Evet, hemen fark edilir bir canlılık, kayganlık olur. Cildin yağ ve nemliliği orantılı olur. Fakat ciltteki deformensin tam anlamıyla düzeltilmesi için beklemek gerekir. Deri altının yenilenmesi 3-6 ay kadar zaman alır. Ve 1 buçuk yıl kadar etkisi devam eder. Gözle görülür bu gençleşme sebebiyle karbon peeling, çok fazla tercih edilir. Uygulama sonrası hemen normal hayata dönülür. Cildinde güneş lekesi, akne, yağlanma, kırışıklık, sarkma ve matlık bulunanlar hiç beklemeden karbon peeling uygulaması yaptırmalıdır. Çok koyu tenliler de mutlaka karbon peeling etkisiyle tanışmalıdır. İşlemin sonunda sıcaklık hissi olabilir, herhangi bir şey yapmaya gerek yoktur. Ogün içinde sıcak banyo yapılmaması iyi olur.

Karbon Peeling Sonrası Ne Yapılır?

Karbon peeling sonrası tazelenmiş, ışıl ışıl ışıldayan cildin tadı çıkarılır. Peelig öncesinden eser kalmayan cildinizle keyif sürebilirsiniz. Uzun zamandır düşlediğiniz güzelliği yakalar, mutlu olursunuz. Uygulama sonrası bazen çok nadir olarak ciltte pembelik olabilir. Bu durum kısa sürede geçer. Lazerin soğutucu özelliğinden dolayı acı, yanma hissi olmaz. Uygulama sonrası herhangi bir krem, jel vs. sürmeye gerek yoktur. Sadece güneş koruyucu kremi sürülmesi tavsiye edilir. Bu peeling ile kapsamlı bir bakım yapılmış olur. İstenilen yaşta uygulanabilir. Her cilt tipine uygundur. Sonrasında kabuklaşma olmaz. Karbon peelingi yapıldıktan sonra PRP, radyofrekans ve franksiyonel lazerler de kullanılabilir bunların zararı olmaz.

Karbon Peeling Ne Zaman Yapılmalı?

Belirli bir zaman dilimi yoktur, istenilen her zaman diliminde yapılır. Kimileri yaz mevsiminde yapılmaz dese de bu doğru değildir. Karbon peeling her mevsim şartlarına uygundur. Eğer cildiniz sık sık yağlanıyorsa bu uygulama ile dengeye gelecektir. Cildinizin renk tonu tamamen ya da bölgesel olarak kararmaya başladıysa karbon peeling uygulama zamanınız gelmiş demektir. Yaşınız genç olmasına rağmen kaz ayakları oluşuyorsa karbon peeling sayesinde, kaz ayaklarından kurtulursunuz. Hızlı kilo verildikten sonra sarkan cildi karbon peeling ile sıkılaştırabilirsiniz. Kısa sürede, zahmetsiz uygulandığı için gününüzden hiçbir şey kaybetmezsiniz. Hatta güzellik katarsınız. Dermatologlar da kendi ciltleri için karbon peeling uygulamasını tercih ederler. Haydi, daha genç ve pürüzsüz cilt sizi bekliyor.