KIRIŞIKLIK TEDAVİSİ

KIRIŞIKLIK TEDAVİSİ

Kırışıklık Tedavisi Nedir ?

Kırışıklık tedavisinde cildin tipine, ciltteki kırışıklıkların yerleşimine göre farklı bakım ve uygulamalar yapmak gerekir. Kırışıklık tedavisini düzenli olarak yaptırmak tedavinin etkinliği açısından önemlidir. Burada kişilere de görevler düşmektedir. Bol su içmek, alkol ve sigara kullanımını azaltmak, sebze meyve ağırlıklı beslenmek yapılması gerenlerin başlıcalarıdır. Göz çevresi cilt yaşını ele veren bir bölgedir,Düzenli kullanılan bakım kremleri kırışıklık oluşumunu tam olarak engellemeye yetmez.Göz çevresinde ve alında kliniğimizde sıklıkla botox uygulaması çok tercih ettiğimiz hastalarında memnun kaldığı bir işlemdir. Düzenli yapıldığında kırışıklıklarda gerileme gözlenir. Botox kırışıklıkları açmasından dolayı daha genç ve taze bir görüntü olur. Cilt yağlı ise ciltte derin kırılmalar(kırışıklıklar) ve sarkmalar daha fazla görülürken, kuru ciltlerde ince çizgiler yoğundur. Yağlı ciltlerde derin kırıklıklarda dolgu uygulaması güzel sonuçlar verse de tek başına yetmeyebilir. Ciltte kollejeni tetikleyen sistemlerle çalışmak sarkma ve gevşeklikte etkindir. Kliniğimizde gıdı da yağlanma ve sarkmalarda vela shape III sıklıkla kullandığımız ve kısa seanlarla yüz güldüren sonuçlar aldığımız bir sistemdir.Yine ciltteki kas tabakasını tonüslemek ve ciltte kollejeni aktive etmek istediğimizde hifu sistemi olan ultraformer uygulamasını yapabiliriz. Kırışıklık tedavisinde ciltteki hücresel yapıyı destekleyip ,çalıştırmak önem taşır,cildi yenilemek ve kırışıklıkları azaltmak için fraksiyonel lazer kışın uygulanan cildi yaza hazırlayan mükemmel bir rejuvenasyon(yenileme) işlemidir. Özellikle kalın ciltler için kırışıklık tedavisinde yılda bir uygulanması doğru olacaktır. Kırışıklık tedavisinde kışın cildi yoğun bakım ve tedavilerle beslemek , yazın da cildi güneşten doğru şekilde korumak cildin sağlığı için önemlidir. Dermapen ve Prp kombinasyonu ısı olmadan uygulama yapmak gereken durumlarda, yine kırışıklık tedavisinde ciltte hem hücresel onarım yapan hem de koruyucu bakım olarak uygulanan birer tedavi yöntemleridir. Özetle kırışıklık tedavisinde tek bir uygulama ve yöntem değil aynı kişiye farklı zamanlarda ve cildin durumuna göre hekimin önerisiyle farklı sistem ve uygulamalarla etkin bir tedavi yapılmış olur. Kırışıklık tedavisi yapıldıktan sonra mutlaka günlük bakımlarla(bakım kremleri vs.)desteklenmesi gerekir. Bu yapılan uygulamaların ömrünü uzatacağı gibi etkinliğini de arttırır.

KIRIŞIKLIK TEDAVİSİ

KIRIŞIKLIK TEDAVİSİ KIRIŞIKLIK TEDAVİSİ | Op.Dr.Cahit Vural

Sıkça Sorulan Sorular

  • Kırışıklık Tedavisi Nedir ?

Kırışıklık Tedavisi Nedir ?

Kırışıklık tedavisinde  cildin tipine, ciltteki kırışıklıkların yerleşimine  göre  farklı bakım ve uygulamalar yapmak gerekir. Kırışıklık tedavisini   düzenli olarak yaptırmak tedavinin etkinliği açısından önemlidir. Burada kişilere de  görevler düşmektedir. Bol su içmek, alkol ve sigara kullanımını azaltmak, sebze meyve ağırlıklı beslenmek yapılması gerenlerin başlıcalarıdır.

Göz çevresi cilt yaşını ele veren bir bölgedir,Düzenli kullanılan bakım kremleri kırışıklık oluşumunu tam olarak engellemeye  yetmez.Göz çevresinde ve alında kliniğimizde  sıklıkla botox uygulaması çok tercih ettiğimiz hastalarında memnun kaldığı bir işlemdir. Düzenli yapıldığında  kırışıklıklarda gerileme gözlenir. Botox kırışıklıkları açmasından dolayı daha genç  ve taze bir görüntü olur.

Cilt yağlı ise ciltte derin kırılmalar(kırışıklıklar) ve sarkmalar daha fazla görülürken, kuru ciltlerde  ince çizgiler yoğundur. Yağlı ciltlerde derin kırıklıklarda dolgu uygulaması güzel sonuçlar verse de tek başına yetmeyebilir. Ciltte kollejeni tetikleyen sistemlerle çalışmak sarkma ve gevşeklikte etkindir. Kliniğimizde gıdı da yağlanma ve sarkmalarda vela shape III   sıklıkla kullandığımız ve kısa seanlarla yüz güldüren sonuçlar aldığımız bir sistemdir.Yine   ciltteki kas tabakasını tonüslemek  ve ciltte kollejeni aktive etmek  istediğimizde hifu sistemi olan ultraformer  uygulamasını yapabiliriz.

Kırışıklık tedavisinde ciltteki hücresel yapıyı destekleyip ,çalıştırmak  önem taşır,cildi yenilemek ve kırışıklıkları azaltmak için fraksiyonel lazer kışın uygulanan cildi yaza  hazırlayan mükemmel bir rejuvenasyon(yenileme) işlemidir. Özellikle kalın ciltler için kırışıklık tedavisinde yılda bir uygulanması doğru olacaktır. Kırışıklık tedavisinde kışın cildi yoğun bakım ve tedavilerle  beslemek , yazın da  cildi güneşten doğru şekilde   korumak  cildin sağlığı için  önemlidir.

Dermapen ve Prp kombinasyonu ısı olmadan  uygulama yapmak gereken durumlarda, yine kırışıklık tedavisinde ciltte hem hücresel onarım yapan hem de  koruyucu bakım olarak uygulanan birer tedavi  yöntemleridir.

Özetle   kırışıklık tedavisinde tek bir uygulama ve yöntem değil aynı kişiye farklı zamanlarda ve cildin durumuna göre hekimin önerisiyle farklı sistem ve uygulamalarla etkin bir tedavi yapılmış olur.

Kırışıklık tedavisi yapıldıktan sonra mutlaka günlük bakımlarla(bakım kremleri vs.)desteklenmesi gerekir. Bu  yapılan uygulamaların ömrünü uzatacağı gibi etkinliğini de arttırır.