OP. DR. CAHİT VURAL
OP. DR. CAHİT VURAL
DOKTORUNUZA BAŞVURUN

BACAK İNCELTME AMELİYATI

Ücretsiz danışma formunu doldurun!

Bacak İnceltme Ameliyatı Nedir?

Bacaklarda, pek çok sebepten ötürü deformiteler gelişebilmektedir. Bu sebepler arasında ise; gerek genetik yani doğuştan gelen sebepler gerekse kötü beslenme alışkanlığı yer almaktadır. Ayrıca spor yapmama ve hızlı kilo alıp verme gibi sebepler de bu deformitelerin sebepleri arasında yer almaktadır. Fakat kilo alınıp verilmesine rağmen sebate yani devam eden bir durum söz konusu ise lipödem konusunun incelenmesi şarttır. Bacaklarımız, tüm yükümüzü taşımakta olup aynı zamanda yerçekimi etkisine en fazla maruz bırakılan bölgedir. Bacaklarımızdaki lenfatik ve kan dolaşımlarımız ise önemli bir ayrıntıdır. Bunların bozulması sebebi ile de lenfödem ve varis hastalıkları gibi problemler ile karşılaşmamız olası bir durumdur. Varis hastalığını, ameliyatsız varis tedavisi yöntemi ile atlatmak ise mümkün olabilmektedir. Bacak inceltme ameliyatı arasında en fazla kullanılan liposuction ameliyatları, bacak içerisindeki damara ve lenfatik damara zarar vermeyen bir ameliyattır. Vaser liposuction, lenf kanallarındaki ve damarsal yapılardaki fazla yağları bacaktan alan bir yöntemdir. Bacak şekillendirme ameliyatlarında ve bacak inceltme ameliyatlarında en fazla dikkat edilen husus şudur: * Bacağa yönelik uygun estetik formlar verilir. * Bacağa estetik formalar vererek bacaklarda düzensizlik yaratmamaya özen gösterilir.

BACAK İNCELTME AMELİYATI

SIKÇA SORULAN SORULAR

Bacak İnceltme Ameliyatı Nedir?

Bacaklarda, pek çok sebepten ötürü deformiteler gelişebilmektedir. Bu sebepler arasında ise; gerek genetik yani doğuştan gelen sebepler gerekse kötü beslenme alışkanlığı yer almaktadır. Ayrıca spor yapmama ve hızlı kilo alıp verme gibi sebepler de bu deformitelerin sebepleri arasında yer almaktadır. Fakat kilo alınıp verilmesine rağmen sebate yani devam eden bir durum söz konusu ise lipödem konusunun incelenmesi şarttır.

Bacaklarımız, tüm yükümüzü taşımakta olup aynı zamanda yerçekimi etkisine en fazla maruz bırakılan bölgedir. Bacaklarımızdaki lenfatik ve kan dolaşımlarımız ise önemli bir ayrıntıdır. Bunların bozulması sebebi ile de lenfödem ve varis hastalıkları gibi problemler ile karşılaşmamız olası bir durumdur. Varis hastalığını, ameliyatsız varis tedavisi yöntemi ile atlatmak ise mümkün olabilmektedir. Bacak inceltme ameliyatı arasında en fazla kullanılan liposuction ameliyatları, bacak içerisindeki damara ve lenfatik damara zarar vermeyen bir ameliyattır. Vaser liposuction, lenf kanallarındaki ve damarsal yapılardaki fazla yağları bacaktan alan bir yöntemdir.

Bacak şekillendirme ameliyatlarında ve bacak inceltme ameliyatlarında en fazla dikkat edilen husus şudur:

* Bacağa yönelik uygun estetik formlar verilir.

* Bacağa estetik formalar vererek bacaklarda düzensizlik yaratmamaya özen gösterilir.

Bacak İnceltme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bacak inceltme ameliyatlarında en sık kullanılan yöntemin adı ‘Vaser Liposuction’dur. Vaser Liposuction tekniği avantajı ile lenf kanallarını ve damar-sinir kanallarını muhafaza ederek bacaktaki fazla yağ dokuları uzaklaştırılır.

Vazer Lipucution yöntemi ile yapılan bacak inceltme ameliyatı esnasında, öncelikle yağ dokuları özel frekanstaki ses dalgaları eşliğinde sıvılaştırılmaktadır. Daha sonra sıvı hale getirilmiş olan yağ dokuları, çok fazla ince kanüller yardımı ile ortamdan uzaklaştırılmaktadır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken husus, tüm işlemler esnasında çevre dokulardaki lenf kanalları ve damar kanallarını maksimum boyutta korumaktır. Bunun sonucunda ise ödemin azaltılarak iyileşme süreci hızlandırılmış olur.

Vazer liposuction yöntemi, ses dalgaları yardımı ile yağ hücrelerini bağlı oldukları alanlardan uzaklaştırmaktadır. Bu işlemi yaparken de damar yapılarına ve bağ dokusuna minimal derecede etkiler yapmaktadır. Korunmuş olan damar yapıları nedeni ile klasik yöntemle yapılan lipucutiona göre daha kansız olabilmektedir. Ayrıca bağ dokularına herhangi bir tahribat yapmadığı için iyileşme süreçleri daha da hızlı olmaktadır. Vazer liposuction yöntemi ile alınan yağ dokuları, dolgu yapılmak sureti ile başka bir bölgeye verilmektedir. Bu şekilde yapıldığında ise kalıcılık oranlarında artışın olduğu gözlemlenmiştir. Bu nedenle kliniklerde en fazla tercih edilen yöntem olmuştur.

Peki bacak inceltme ameliyatı ne şekilde olur? Hastaya eğer lipödem ameliyatı tanısı konulmuş ise liposuction yöntemi sayesinde yağların alınması sorunu rahatlıkla çözülmektedir. Genel olarak lokal anestezi tekniği uygulanmakta olup bu operasyon büyük bir titizlik ile yapılmalıdır. Bacak inceltme ne kadar sürmektedir? Bu ameliyat, yaklaşık 1 ile 1-5 saat sürmektedir. Diğer taraftan hastaneden aynı gün içerisinde çıkılması da söz konusu olabilmektedir.

Ameliyat sonrası seyir nasıl gelişir? Ameliyat sonrası genellikle varis çorapları veya korse gibi kompressif kıyafetler önerilmektedir. Bu anlamda bacağa uygulayacağı kompresyonlar önemlidir. Bu süreçte en az 3-4 hafta olmak üzere fiziksel etkinliklerden kaçınılmalıdır. Yaklaşık 2 ay sonrasında kesin sonuçlar elde edilmektedir. Bacak inceltme ameliyatlarında, basen oranı ve baldır oranı çok önemli 2 etkendir. Hasta sağlığı yönünden bacaktaki yağ oranı iyi bir şekilde dengelenmelidir. Bu nedenle bacak incelmesi konusunda mucizevi etki beklemek yanlış olur.

Bacak ameliyatının riskleri nelerdir? . Ameliyatta herhangi bir risk bulunmamaktadır. Bu anlamda bacak inceltme merkezleri seçildiği müddetçe herhangi bir sorunla karşılaşılması mümkün değildir.

Bacak İnceltme Ameliyatı Fiyatları Ne Kadardır ?

Bacak inceltme ameliyatları fiyatları, diz çevresine göre, iç bacak ve basen genişliklerine göre değişkenlik arz etmektedir. Uyluk gibi geniş sahaları da içerisine kapsayan ameliyatlara göre değişmektedir. Sonuç olarak bacak inceltme ameliyatları fiyatları, uygulama sahasına göre değişkenlik göstermektedir. Her kadın elbette ki güzel olmak ister, bazı kadınlar güzel olmak amacı ile elinden geleni yapmaktadır. Hatta bazısı neşter altına bile yatabilmektedir. Artık estetik ameliyatların eskisi gibi lüks olmadığını hatırlatmakta fayda vardır. Çünkü bu ameliyatlar, bir ihtiyaç halini almıştır. Bu anlamda kendi bedeninde bir memnuniyetsizlik hisseden kişi, rahatlıkla estetik ameliyat olabilmektedir.

Bacak inceltme ameliyatları ücretleri yukarıda da bahsedildiği üzere sanıldığı kadar yüksek meblağlarda değildir. Her biri için ayrı bir fiyat uygulaması yapılırken, bazısı gerçekten cüzi meblağlarla yapılabilmektedir.

Yorumlar

Kliniğimizde estetik işlem yaptıranların yorumlarına göz atın.

Merve BallıMayıs, 10, 2023

Cahit hocam bütün operasyon ve işlemler için gözüm kapalı güvendiğim tek doktor 🤗 Buket Hanım başta olmak üzere tüm ekibine ilgileri için teşekkür ederim . Power Shape cihazından çok memnunum ,Sevgi Hanıma ayrıca teşekkürler

Ilayda TerlemezMayıs 5, 2023

Cahit vural beauty’i cilt bakımı için de tercih ettim. Eğer cildinize uygun bir bakımı çok ilgili ve kibar birisinden almak isterseniz Sevgi hanımı öneririm. Aşırı hassas cildime çok nazik davranarak gerekli işlemleri uyguladı.

Öznur KURTNisan 17, 2023

Neden daha önce gitmedim dediğim tek yer. Rinoplasti, bişektomi, gıdı lipo işlemlerim oldu hepsi birbirinden mükemmel. Hocamızın bu kadar iyi oluşunun yanında ekibi de çok güleryüzlü ve aşırı ilgililer. Her şey için herbirine binlerce kez teşekkür ederiiim. 🖤

S DEMİRDAĞNisan 8, 2023

Cahit Vural beauty markası ile tavsiye üzerine yaklaşık 5 senedir geliyorum Ve inanılmaz memnunum Şimdiye kadar botoks ve dolgu yaptırıyordum.Ama bugün ilk defa cilt bakımı hydrafacial bakim yaptırdım Sevgi hanım cilt bakımımı yaptı Sakin sessiz bir o kadar rahatlatıcı bir ortamda Sevgi hanımın mucizevi parmaklarıyla çok dinlendirici bir uygulamaydı Diğer seansı hasretle bekliyorum Yüzümde bir ferahlama rahatlama hissettim Diğer seanslara geldikçe yorumlarımı ileteceğim Çok teşekkürler Sevgi hanımın ellerine sağlık

Ebrar GülerMart 28, 2023

Canım doktorum. İyi ki sizi tanısmışım. 3 sene önce meme büyütme ameliyati oldum. 1 ay önce de burun ameliyati ikiside harika oldu. Süpersiniz . Ellerinize saglik ♥️ iki ameliyat sürecim ekibinin anlayisi yardim severligiyle de harika gecti. Sürecte devamli yanimda oldular. Harikasınız 🙏🏻 kesinlilkle tavsiye ediyorum. Yine olsa yine size gelirim ♥️😍

Kübra AydoğduMart 13, 2023

Mart ayında cahit hocama burun ameliyatı oldum şuan 5. Ayımdayım ve inanılmaz memnunum, ameliyat öncesinde sizin isteğinize önem verip burnun nasıl olabilceğini fotoğraflarla anlatıyor hastayı dinliyor bu sayede sonuçtan aşırı memnun kaldım tam istediğim gibi sadece boyutunu küçültüp yüzüme çok yakışan bir burun yaptı, aynı zamanda nefes problemim için konkalarımı da küçülttü bu sayefe artık çok iyi nefrs alıyorum. Yıllarca karar veremeyip hep erteliyordum bu ameliyatı ama cahit hocamın samimiyeti ve yeteneği sayesinde şuan çok mutluyum, gözü kapalı güvenebilirsiniz kendisine türkiyede 1 numara kesinlikle💕

Eylem ElenaMarch 5, 2023

Dr. Cahit Vural Beyde Annelik estetiği yaptırdım ve gerecekten çok güzel oldu hersey. Ekibide süper. Çok iyi ilgilendiler. Bilhassa Rahime Hanim. Çok tavsiye edebilirim.

TV PROGRAMLARI

Doktorumuzun katıldığı TV Programlarını inceleyebilirsiniz.

Fiyat Teklifi Alın

Uzmanlarımız kişiye özel estetik işlemlerininin planı hazırlanması ve fiyatlandırması konusunda size memnuniyetle yardımcı olmak için buradalar.

Bizimle İletişime Geçin

Bacak İnceltme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bacak inceltme ameliyatlarında en sık kullanılan yöntemin adı ‘Vaser Liposuction’dur. Vaser Liposuction tekniği avantajı ile lenf kanallarını ve damar-sinir kanallarını muhafaza ederek bacaktaki fazla yağ dokuları uzaklaştırılır. Vazer Lipucution yöntemi ile yapılan bacak inceltme ameliyatı esnasında, öncelikle yağ dokuları özel frekanstaki ses dalgaları eşliğinde sıvılaştırılmaktadır. Daha sonra sıvı hale getirilmiş olan yağ dokuları, çok fazla ince kanüller yardımı ile ortamdan uzaklaştırılmaktadır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken husus, tüm işlemler esnasında çevre dokulardaki lenf kanalları ve damar kanallarını maksimum boyutta korumaktır. Bunun sonucunda ise ödemin azaltılarak iyileşme süreci hızlandırılmış olur. Vazer liposuction yöntemi, ses dalgaları yardımı ile yağ hücrelerini bağlı oldukları alanlardan uzaklaştırmaktadır. Bu işlemi yaparken de damar yapılarına ve bağ dokusuna minimal derecede etkiler yapmaktadır. Korunmuş olan damar yapıları nedeni ile klasik yöntemle yapılan lipucutiona göre daha kansız olabilmektedir. Ayrıca bağ dokularına herhangi bir tahribat yapmadığı için iyileşme süreçleri daha da hızlı olmaktadır. Vazer liposuction yöntemi ile alınan yağ dokuları, dolgu yapılmak sureti ile başka bir bölgeye verilmektedir. Bu şekilde yapıldığında ise kalıcılık oranlarında artışın olduğu gözlemlenmiştir. Bu nedenle kliniklerde en fazla tercih edilen yöntem olmuştur. Peki bacak inceltme ameliyatı ne şekilde olur? Hastaya eğer lipödem ameliyatı tanısı konulmuş ise liposuction yöntemi sayesinde yağların alınması sorunu rahatlıkla çözülmektedir. Genel olarak lokal anestezi tekniği uygulanmakta olup bu operasyon büyük bir titizlik ile yapılmalıdır. Bacak inceltme ne kadar sürmektedir? Bu ameliyat, yaklaşık 1 ile 1-5 saat sürmektedir. Diğer taraftan hastaneden aynı gün içerisinde çıkılması da söz konusu olabilmektedir. Ameliyat sonrası seyir nasıl gelişir? Ameliyat sonrası genellikle varis çorapları veya korse gibi kompressif kıyafetler önerilmektedir. Bu anlamda bacağa uygulayacağı kompresyonlar önemlidir. Bu süreçte en az 3-4 hafta olmak üzere fiziksel etkinliklerden kaçınılmalıdır. Yaklaşık 2 ay sonrasında kesin sonuçlar elde edilmektedir. Bacak inceltme ameliyatlarında, basen oranı ve baldır oranı çok önemli 2 etkendir. Hasta sağlığı yönünden bacaktaki yağ oranı iyi bir şekilde dengelenmelidir. Bu nedenle bacak incelmesi konusunda mucizevi etki beklemek yanlış olur. Bacak ameliyatının riskleri nelerdir? . Ameliyatta herhangi bir risk bulunmamaktadır. Bu anlamda bacak inceltme merkezleri seçildiği müddetçe herhangi bir sorunla karşılaşılması mümkün değildir.

ÖNCESİ SONRASI

YÜZ GÜLDÜREN SONUÇLARKliniğimizde yapılan işlem sonuçlarına ait daha fazla sonuç görmek istiyorsanız formu doldurun öncesi sonrası resimlerini e-posta adresinize gönderelim.

Formu Doldurun

Bacak İnceltme Ameliyatı Fiyatları

Bacak inceltme ameliyatları fiyatları, diz çevresine göre, iç bacak ve basen genişliklerine göre değişkenlik arz etmektedir. Uyluk gibi geniş sahaları da içerisine kapsayan ameliyatlara göre değişmektedir. Sonuç olarak bacak inceltme ameliyatları fiyatları, uygulama sahasına göre değişkenlik göstermektedir. Her kadın elbette ki güzel olmak ister, bazı kadınlar güzel olmak amacı ile elinden geleni yapmaktadır. Hatta bazısı neşter altına bile yatabilmektedir. Artık estetik ameliyatların eskisi gibi lüks olmadığını hatırlatmakta fayda vardır. Çünkü bu ameliyatlar, bir ihtiyaç halini almıştır. Bu anlamda kendi bedeninde bir memnuniyetsizlik hisseden kişi, rahatlıkla estetik ameliyat olabilmektedir. Bacak inceltme ameliyatları ücretleri yukarıda da bahsedildiği üzere sanıldığı kadar yüksek meblağlarda değildir. Her biri için ayrı bir fiyat uygulaması yapılırken, bazısı gerçekten cüzi meblağlarla yapılabilmektedir.

Bacak İnceltme Ameliyatı Yaptıranlar

Bacak inceltme ameliyatı yaptıranlar, genel olarak olumlu sonuçlarla karşılaşmaktadır. Bu anlamda kilolarından kurtulmak isteyen ve estetik açıdan daha iyi hissetmek isteyen kişiler için alternatif yöntemler mevcuttur.

Bacak İnceltme Ameliyatı Yorum

Bacak inceltme ameliyatı yaptıran kişilerin yorumları oldukça pozitif yönde olmuştur. İncelme sonrası memnuniyet oranı yüksek olan operasyon kişiler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Her hastanın durumu farklı olduğundan gerekli incelemeler sonrası farklı teknikler kullanılarak operasyon gerçekleştirilebilmektedir. Daha detaylı bilgi almak ve aklınıza takılan sorulara yanıt bulmak için web sitemiz iletişim kanallarından bizlere ulaşabilirsiniz.