OP. DR. CAHİT VURAL
OP. DR. CAHİT VURAL
DOKTORUNUZA BAŞVURUN

LIPOMATİK

Ücretsiz danışma formunu doldurun!

Lipomatik Nedir?

Fazlalıklardan ve bölgesel yağ birikiminden kurtulmak için uygulanan estetik cerrahi müdahaleye lipomatik denilir. Operasyonun ardından aynı gün içerisine hasta taburcu edilebildiğinden oldukça kolay bir operasyon olarak kabul edilmektedir. Bu yöntemde deri altından kanül yardımıyla yağ tabakasına müdahale edilmektedir.Lipomatik operasyonlarında vücudun sadece yağlı dokusu üzerinde işlem uygulanmaktadır. Bu nedenle kas ve deriye nüfuz edilmediğinden sağlık açısından risk oranı oldukça düşüktür. Son dönemlerde çok sayıda kişi tarafından tercih edilen operasyonların ardından günlük yaşama kısa süre içerisinde dönülebilmektedir.Lipomatik operasyonun sağladığı olumlu etkiler arasında, vücudun sıkılaşması sonucu da yer almaktadır. Buna göre, yağlı dokuların müdahale ile vücuttan arındırılması sonucu, bölgede kas ve deri dokuları arası tamamen boşalmaktadır. Bu sayede deri ve kas yapıları bir araya gelerek, vücudun daha esnek görünüme ulaşması sağlanır.

Lipomatik Ameliyatı

Ameliyatı, orantısız bir şekilde yayılım göstermiş olan yağlı dokulardan belirli oranda kurtulmayı sağlamak amacıyla hastalara uygulanmaktadır. Bu sayede de hastaların fit ve sağlıklı görünüme kavuşmaları sağlanır. Ameliyat öncesinde bir takım hastalar estetik ile ilgili kaygılarından bahisle doktorlarına yakınabilirler. Uzman hekimin kontrolünün ve incelemesinden sonra Lipomatik uygulamaya karar verilebilmektedir. Bölgesel inceleme sonrasında ameliyat kararı ve alınacak yağ oranı belirlenmektedir.Planlama ve hasta incelemesinin ardından, genel ya da lokal anestezi uygulamasına karar verilmektedir. Lipomatik adı verilen cihaz, titreşimli borular aracılığıyla vücutta yer alan yağ dokusunu belirli oranda tahrip etmektedir. Bu tahribatın ardından zarar gören yağ hücreleri, vücuttan vakumlama sistemi ile çekilir. Oldukça kolay ve rahat bir şekilde uygulanan yöntemin ardından hasta gün içerisinde taburcu edilir. Ağrılı ve sancılı bir sürecin yaşanması öngörülmez. Aynı anda birden fazla bölge için operasyon uygulanabilir.

LIPOMATİK

SIKÇA SORULAN SORULAR

Lipomatik Nedir?
Fazlalıklardan ve bölgesel yağ birikiminden kurtulmak için uygulanan estetik cerrahi müdahaleye lipomatik denilir. Operasyonun ardından aynı gün içerisine hasta taburcu edilebildiğinden oldukça kolay bir operasyon olarak kabul edilmektedir. Bu yöntemde deri altından kanül yardımıyla yağ tabakasına müdahale edilmektedir.Lipomatik operasyonlarında vücudun sadece yağlı dokusu üzerinde işlem uygulanmaktadır. Bu nedenle kas ve deriye nüfuz edilmediğinden sağlık açısından risk oranı oldukça düşüktür. Son dönemlerde çok sayıda kişi tarafından tercih edilen operasyonların ardından günlük yaşama kısa süre içerisinde dönülebilmektedir.
Lipomatik Ameliyatı Nasıl Uygulanır?
Estetik kaygılar, her yaş grubundan insanı belli oranda etkilemektedir. Bu kaygıların giderilebilmesi amacıyla klinik müdahaleler geliştirilmektedir. Özellikle bölgesel yağlanma sonrasında oluşan yağlanma ve derinin sarkması problemlerine karşılık, hekimler tarafından uygulanan operasyonlar başarılı sonuçlar vermektedir.Lipomatik, kelime anlamı itibariyle, operasyon için kullanılan cihazın teknik ismidir. Buna göre titreşimli borular aracılığıyla deri altına nüfuz edilerek, yağlı bölgeye ulaşılır. Ardından yağlar parçalanarak ayrıştırılır. Ayrıştırmanın ardından vakum desteği ile, kopan yağ parçaları vücuttan çekilir. Kısa süre içerisinde ameliyatın sonuna gelinir.Ameliyat kararı kişisel olarak değil, uzman hekimin kararıyla alınabilir. Bu nedenle operasyona karar verecek uzman doktor kişisel verileri dikkatle inceler. Bölgeyi ve yöntemlerini özenle seçer. Bu nedenle ameliyatta başarı yakalanma ihtimali oldukça yüksek görülür. Son olarak operasyonun lokal ya da genel anestezi yöntemlerinden hangisi ile olacağına karar verilmektedir. Sancısız ve yüksek başarı ile sonuçlanan ameliyatlar, özellikle son dönemlerde yüksek oranda ilgi ve talep görmektedir.
Lipomatik Ameliyatı ve Liposuction Farkı Nedir ?
Lipo kelimesi İngilizce dilinde yağ dokusuna karşılık gelmektedir. Sculptre ise iskelet ve yapı gibi anlamları taşımaktadır. Liposuction yönteminde, kişi sahip olduğu yağ kütlelerinden kurtulmaz. Bunun yerine belirli operasyonlar uygulanarak, bu yapıların istenilen bölgelerde farklı şekillere ulaşması beklenir.Liposuction uygulaması ile kişinin yağ dokusunun istenen şekle getirilmesi istenir. Buna yönelik olarak hasta ilke doktor arasında uyumlu çalışma planlanır. Lipomatik yöntemi ise, hastanın yağ oluşumundan kurtulmak için uygulanan operasyonu anlatmaktadır. Lipomatik operasyonu geçiren hastaların yağ oranlarında ciddi bir değişim yaşanır ve bölgesel olarak yağdan arınma durumu söz konusu olur.Sonuç olarak, Liposuction ile müdahale ve arındırma yerine yağların belirli ve istenen bir şekle sokulması amaçlanır. Lipomatik de ise durum biraz farklı gelişir. Nitekim operasyon kararının ardından hastanın yağlı yapıları ortadan kaldırılır. Lipomatik yöntemi daha kolay ve kısa sürede sonuç elde edilmesi nedenlerine bağlı olarak daha çok sayıda kişi tarafından tercih edilmektedir.
Lipomatik Ameliyatı Faydaları Nelerdir ?
Lipomatik uygulaması ile elde edilen avantajlar şu şekilde sıralanabilir. Buna göre:Homojen ve başarılı bir şekilde yağ dokuları ortadan kaldırıldığından, çökme ya da bölgesel şişkinlik görünümü yaşanmaz,Lipomatik operasyonu sonrasında yağ dokularının alınmasının yanında, sarkma ortadan kalkarken, bölgesel kırışıklık ve diğer yaşlanma belirtileri atlatılır,Lipomatik uygulanan hastaların selülit yapısından kurtulması sağlanır,Lipomatik uygulaması esnasında, gelişmiş tekniklere bağlı olarak sadece yağ dokuları hedef alınır. Bu sayede, kan hücreleri, damar yapıları, kas ya da deri dokularına zarar verilmez. Bu durumda operasyonun kalıcı hasara sebep olmadan kısa sürede etkilerin atlatılması sonucunu beraberinde getirir,Operasyon sonrasında çok sayıda hastanın şikayet etmekte olduğu kanama, morarma ya da kızarıklık gibi şikayetler, profesyonel kişiler tarafından gerçekleşen operasyonlarda çok daha az görülür,Herhangi bir komplikasyon ya da ciddi bir sancı hissedilmeden hastanın gündelik yaşamına huzurlu bir şekilde devam edilmesi sağlanır,Lipomatik operasyonları sonrasında, yakalanması beklenen başarı oranı oldukça yüksektir. Bu sayede hastaların estetik kaygıları kısa sürede ortadan kalkar. Kendisine daha çok güvenen ve mutlu bireylerin sayısının artmasına ciddi oranda katkı sağlanır.
Lipomatik Ameliyatı Riskleri Var Mıdır ?
Her uygulamada olduğu gibi, bu operasyonda da, işinin ehli ve tecrübeli hekimlerin kontrolünde işlemin yapılması gerekir. Ayrıca operasyon ortamının steril ve gerekli koşulları sağlaması önemlidir. Operasyon esnasında hekimin, yağ dokularından ne oranda alınacağını doğru hesaplamış olması gerekir. Aksi durumda vücutta hasar yaşanabilir.Lipomatik yöntemler içerebileceği risklere bağlı olarak 60 yaş ve üzerinde olan hastalar için uygulanmaz. Estetik açıdan önemli bir kazanım ve güzellik vadeden operasyonun gerekli koşullar sağlanmadan gerçekleşmesi, en başta hayal kırıklığı olmak üzere hasta üzerinde gerçekleşmesi muhtemel bazı riskleri de beraberinde getirebilir.Sonuç olarak estetik kaygı duyan hastalar için önemli bir çıkış noktası olan operasyon güvenilir ortamda ve güvenilir ellerde yapılması gereklidir.
Lipomatik Ameliyatı Zararları Nelerdir ?
Lipomatik operasyonu vücudun belirli bölgelerinde yer alan aşırı ya da kitlesel yağlanmaya karşı uygulanan cerrahi bir müdahale yöntemidir. Bu yöntemin ardından hastaların, yağlı dokuları belirli plan çerçevesinde ortadan kaldırılır. Oldukça başarılı ve teknik kapasitesi yüksek olan bir ameliyat olduğundan istenilen sonuç kolaylıkla elde edilmektedir.Ancak her cerrahi müdahale de olduğu gibi bu yöntemde kendisine has bazı riskleri içerebilir. Örneğin başarılı planlanmayan operasyonun ardından, bölgesel bozukluklar ya da yarım bir görüntü ortaya çıkabilir. Bununla beraber, operasyonun doğru şekilde yapılmaması nedeniyle de doku hasarı meydana gelebilir.Sonuç olarak operasyonun istenen başarıya ulaşabilmesi birden fazla etkene bağlıdır. Bu nedenle hastanın gerekli risklerin farkında olması gerekir. Ayrıca merdiven altı diye tabir edilen sağlık kuruluşu hüviyetinden uzak olan kuruluşlardan uzak durulmalıdır. Sağlık Bakanlığı tarafından faaliyetleri denetlenen ve ruhsat verilmiş sağlık kuruluşlarından destek alınmalıdır.
Lipomatik Fiyatları Ne Kadardır ?
Oldukça konforlu olan ve çok sayıda hasta tarafından tercih edilen lipomatik yöntemi giderek yaygınlaşmaktadır. Cihaz operasyonu olarak uygulanan yöntem sayesinde hastalar, operasyonun ardından devam eden birkaç saat içinde yaşamlarına devam edebilmektedir.FDA onaylı bir klinik müdahaledir. İnce kanül adı verilen aletler yardımıyla deri altına başarılı bir şekilde nüfuz edilmektedir. Nüfuz edildikten sonra ise diğer canlı dokulara zarar verilmeden operasyona devam edilebilir. Genellikle bölgesel anestezi yöntemi tercih edilse de hastanın durumu ve hekim kanaatine göre genel anestezi de uygulanabilir.Operasyon süresi diğer ameliyatlara oranla oldukça kısadır. Bölgesel müdahaleye göre değişkenlik gösteren süre genellikle 1 ile 5 saat arasında değişiklik gösterir. Genel anestezi ile müdahale yaşamış olan hasta için 1 gece hastane yatışı zorunlu kılınabilir.Operasyonun tamamlanmasının ardından ise, yaklaşık olarak 1 ay korse takma zorunluluğu bulunur. Bu sayede dokuların sıkılaşması hedeflenir. Çalışan bireyler için operasyonun ardından bir hafta sonrasına kadar kesin dönüş sağlanır.Lipomatik yöntemi uygulanmadan evvel hastanın genel muayenesi ve değerleri ölçülür. Buna göre vücut kitle endeksi de belirlenerek bir çalışma takvimi üzerinde uzlaşılır. Buna göre de operasyon bölgesinin miktarı ve çalışmanın kapsamları gibi unsurla bir arada değerlendirilerek operasyonun toplam maliyeti hakkında hasta bilgilendirilir.Sonuç olarak operasyonlarının sabit bir fiyatı yoktur. Hastanın bünyesi ve yağ oranı gibi farklı durumlar değerlendirilerek ücret hesaplaması yapılmaktadır.

Yorumlar

Kliniğimizde estetik işlem yaptıranların yorumlarına göz atın.

Merve BallıMayıs, 10, 2023

Cahit hocam bütün operasyon ve işlemler için gözüm kapalı güvendiğim tek doktor 🤗 Buket Hanım başta olmak üzere tüm ekibine ilgileri için teşekkür ederim . Power Shape cihazından çok memnunum ,Sevgi Hanıma ayrıca teşekkürler

Ilayda TerlemezMayıs 5, 2023

Cahit vural beauty’i cilt bakımı için de tercih ettim. Eğer cildinize uygun bir bakımı çok ilgili ve kibar birisinden almak isterseniz Sevgi hanımı öneririm. Aşırı hassas cildime çok nazik davranarak gerekli işlemleri uyguladı.

Öznur KURTNisan 17, 2023

Neden daha önce gitmedim dediğim tek yer. Rinoplasti, bişektomi, gıdı lipo işlemlerim oldu hepsi birbirinden mükemmel. Hocamızın bu kadar iyi oluşunun yanında ekibi de çok güleryüzlü ve aşırı ilgililer. Her şey için herbirine binlerce kez teşekkür ederiiim. 🖤

S DEMİRDAĞNisan 8, 2023

Cahit Vural beauty markası ile tavsiye üzerine yaklaşık 5 senedir geliyorum Ve inanılmaz memnunum Şimdiye kadar botoks ve dolgu yaptırıyordum.Ama bugün ilk defa cilt bakımı hydrafacial bakim yaptırdım Sevgi hanım cilt bakımımı yaptı Sakin sessiz bir o kadar rahatlatıcı bir ortamda Sevgi hanımın mucizevi parmaklarıyla çok dinlendirici bir uygulamaydı Diğer seansı hasretle bekliyorum Yüzümde bir ferahlama rahatlama hissettim Diğer seanslara geldikçe yorumlarımı ileteceğim Çok teşekkürler Sevgi hanımın ellerine sağlık

Ebrar GülerMart 28, 2023

Canım doktorum. İyi ki sizi tanısmışım. 3 sene önce meme büyütme ameliyati oldum. 1 ay önce de burun ameliyati ikiside harika oldu. Süpersiniz . Ellerinize saglik ♥️ iki ameliyat sürecim ekibinin anlayisi yardim severligiyle de harika gecti. Sürecte devamli yanimda oldular. Harikasınız 🙏🏻 kesinlilkle tavsiye ediyorum. Yine olsa yine size gelirim ♥️😍

Kübra AydoğduMart 13, 2023

Mart ayında cahit hocama burun ameliyatı oldum şuan 5. Ayımdayım ve inanılmaz memnunum, ameliyat öncesinde sizin isteğinize önem verip burnun nasıl olabilceğini fotoğraflarla anlatıyor hastayı dinliyor bu sayede sonuçtan aşırı memnun kaldım tam istediğim gibi sadece boyutunu küçültüp yüzüme çok yakışan bir burun yaptı, aynı zamanda nefes problemim için konkalarımı da küçülttü bu sayefe artık çok iyi nefrs alıyorum. Yıllarca karar veremeyip hep erteliyordum bu ameliyatı ama cahit hocamın samimiyeti ve yeteneği sayesinde şuan çok mutluyum, gözü kapalı güvenebilirsiniz kendisine türkiyede 1 numara kesinlikle💕

Eylem ElenaMart 5, 2023

Dr. Cahit Vural Beyde Annelik estetiği yaptırdım ve gerecekten çok güzel oldu hersey. Ekibide süper. Çok iyi ilgilendiler. Bilhassa Rahime Hanim. Çok tavsiye edebilirim.

TV PROGRAMLARI

Doktorumuzun katıldığı TV Programlarını inceleyebilirsiniz.

Fiyat Teklifi Alın

Uzmanlarımız kişiye özel estetik işlemlerininin planı hazırlanması ve fiyatlandırması konusunda size memnuniyetle yardımcı olmak için buradalar.

Bizimle İletişime Geçin

Lipomatik Ameliyatı Nasıl Uygulanır?

Estetik kaygılar, her yaş grubundan insanı belli oranda etkilemektedir. Bu kaygıların giderilebilmesi amacıyla klinik müdahaleler geliştirilmektedir. Özellikle bölgesel yağlanma sonrasında oluşan yağlanma ve derinin sarkması problemlerine karşılık, hekimler tarafından uygulanan operasyonlar başarılı sonuçlar vermektedir. Lipomatik, kelime anlamı itibariyle, operasyon için kullanılan cihazın teknik ismidir. Buna göre titreşimli borular aracılığıyla deri altına nüfuz edilerek, yağlı bölgeye ulaşılır. Ardından yağlar parçalanarak ayrıştırılır. Ayrıştırmanın ardından vakum desteği ile, kopan yağ parçaları vücuttan çekilir. Kısa süre içerisinde ameliyatın sonuna gelinir.Ameliyat kararı kişisel olarak değil, uzman hekimin kararıyla alınabilir. Bu nedenle operasyona karar verecek uzman doktor kişisel verileri dikkatle inceler. Bölgeyi ve yöntemlerini özenle seçer. Bu nedenle ameliyatta başarı yakalanma ihtimali oldukça yüksek görülür. Son olarak operasyonun lokal ya da genel anestezi yöntemlerinden hangisi ile olacağına karar verilmektedir. Sancısız ve yüksek başarı ile sonuçlanan ameliyatlar, özellikle son dönemlerde yüksek oranda ilgi ve talep görmektedir.

Lipomatik Ameliyatı ve Liposuction Farkı

Lipo kelimesi İngilizce dilinde yağ dokusuna karşılık gelmektedir. Sculptre ise iskelet ve yapı gibi anlamları taşımaktadır. Liposuction yönteminde, kişi sahip olduğu yağ kütlelerinden kurtulmaz. Bunun yerine belirli operasyonlar uygulanarak, bu yapıların istenilen bölgelerde farklı şekillere ulaşması beklenir. Liposuction uygulaması ile kişinin yağ dokusunun istenen şekle getirilmesi istenir. Buna yönelik olarak hasta ilke doktor arasında uyumlu çalışma planlanır. Lipomatik yöntemi ise, hastanın yağ oluşumundan kurtulmak için uygulanan operasyonu anlatmaktadır. Lipomatik operasyonu geçiren hastaların yağ oranlarında ciddi bir değişim yaşanır ve bölgesel olarak yağdan arınma durumu söz konusu olur. Sonuç olarak, Liposuction ile müdahale ve arındırma yerine yağların belirli ve istenen bir şekle sokulması amaçlanır. Lipomatik de ise durum biraz farklı gelişir. Nitekim operasyon kararının ardından hastanın yağlı yapıları ortadan kaldırılır. Lipomatik yöntemi daha kolay ve kısa sürede sonuç elde edilmesi nedenlerine bağlı olarak daha çok sayıda kişi tarafından tercih edilmektedir.

Lipomatik Ameliyatı Faydaları

Lipomatik uygulaması ile elde edilen avantajlar şu şekilde sıralanabilir. Buna göre: Homojen ve başarılı bir şekilde yağ dokuları ortadan kaldırıldığından, çökme ya da bölgesel şişkinlik görünümü yaşanmaz, Lipomatik operasyonu sonrasında yağ dokularının alınmasının yanında, sarkma ortadan kalkarken, bölgesel kırışıklık ve diğer yaşlanma belirtileri atlatılır, Lipomatik uygulanan hastaların selülit yapısından kurtulması sağlanır, Lipomatik uygulaması esnasında, gelişmiş tekniklere bağlı olarak sadece yağ dokuları hedef alınır. Bu sayede, kan hücreleri, damar yapıları, kas ya da deri dokularına zarar verilmez. Bu durumda operasyonun kalıcı hasara sebep olmadan kısa sürede etkilerin atlatılması sonucunu beraberinde getirir, Operasyon sonrasında çok sayıda hastanın şikayet etmekte olduğu kanama, morarma ya da kızarıklık gibi şikayetler, profesyonel kişiler tarafından gerçekleşen operasyonlarda çok daha az görülür, Herhangi bir komplikasyon ya da ciddi bir sancı hissedilmeden hastanın gündelik yaşamına huzurlu bir şekilde devam edilmesi sağlanır, Lipomatik operasyonları sonrasında, yakalanması beklenen başarı oranı oldukça yüksektir. Bu sayede hastaların estetik kaygıları kısa sürede ortadan kalkar. Kendisine daha çok güvenen ve mutlu bireylerin sayısının artmasına ciddi oranda katkı sağlanır.

Lipomatik Ameliyatı Sonrası

Lipomatik operasyonları, boru şeklinde titreşimli cihazlar ile belirli bölgelere girilmek suretiyle uygulanan bir yöntemdir. Teknik kapasite oldukça yüksektir. Estetik kaygı duyan hastaların ameliyat talepleri sonrasında, operasyon için durum değerlendirmesi yapılmaktadır. Uzman hekimlerin hasta üzerinde yapmış oldukları kontrol ve inceleme sonrasında, operasyona karar verilmektedir. Operasyon ile yağlı yapıların vücuttan atılması hedeflenir. Bu aşamada akıllı cihaz ve teknikler sayesinde vücudun diğer kısım ve yapılarına zarar verilmez. Tahribat oluşumunun minimum düzeyde olmasına bağlı olarak, hastaların ameliyatın ardından günlük yaşamlarına devam etmeleri mümkündür. Ayrıca ameliyat sonrasında bölgesel morarma veya kızarıklık görülmez.

Öncesi Sonrası

YÜZ GÜLDÜREN SONUÇLARKliniğimizde yapılan işlem sonuçlarına ait daha fazla sonuç görmek istiyorsanız formu doldurun öncesi sonrası resimlerini e-posta adresinize gönderelim.

Formu Doldurun

Lipomatik Ameliyatı Riskleri

Her uygulamada olduğu gibi, bu operasyonda da, işinin ehli ve tecrübeli hekimlerin kontrolünde işlemin yapılması gerekir. Ayrıca operasyon ortamının steril ve gerekli koşulları sağlaması önemlidir. Operasyon esnasında hekimin, yağ dokularından ne oranda alınacağını doğru hesaplamış olması gerekir. Aksi durumda vücutta hasar yaşanabilir. Lipomatik yöntemler içerebileceği risklere bağlı olarak 60 yaş ve üzerinde olan hastalar için uygulanmaz. Estetik açıdan önemli bir kazanım ve güzellik vadeden operasyonun gerekli koşullar sağlanmadan gerçekleşmesi, en başta hayal kırıklığı olmak üzere hasta üzerinde gerçekleşmesi muhtemel bazı riskleri de beraberinde getirebilir. Sonuç olarak estetik kaygı duyan hastalar için önemli bir çıkış noktası olan operasyon güvenilir ortamda ve güvenilir ellerde yapılması gereklidir.

Lipomatik Ameliyatı Zararları

Lipomatik operasyonu vücudun belirli bölgelerinde yer alan aşırı ya da kitlesel yağlanmaya karşı uygulanan cerrahi bir müdahale yöntemidir. Bu yöntemin ardından hastaların, yağlı dokuları belirli plan çerçevesinde ortadan kaldırılır. Oldukça başarılı ve teknik kapasitesi yüksek olan bir ameliyat olduğundan istenilen sonuç kolaylıkla elde edilmektedir. Ancak her cerrahi müdahale de olduğu gibi bu yöntemde kendisine has bazı riskleri içerebilir. Örneğin başarılı planlanmayan operasyonun ardından, bölgesel bozukluklar ya da yarım bir görüntü ortaya çıkabilir. Bununla beraber, operasyonun doğru şekilde yapılmaması nedeniyle de doku hasarı meydana gelebilir. Sonuç olarak operasyonun istenen başarıya ulaşabilmesi birden fazla etkene bağlıdır. Bu nedenle hastanın gerekli risklerin farkında olması gerekir. Ayrıca merdiven altı diye tabir edilen sağlık kuruluşu hüviyetinden uzak olan kuruluşlardan uzak durulmalıdır. Sağlık Bakanlığı tarafından faaliyetleri denetlenen ve ruhsat verilmiş sağlık kuruluşlarından destek alınmalıdır.

Online Muayene

İşlemlerimiz konusunda hızlıca destek almak istiyorsanız, resimlerinizi çekip bize göndererek uzman görüşü alabilirsiniz.

Formu Doldurun

Lipomatik Fiyatları

Oldukça konforlu olan ve çok sayıda hasta tarafından tercih edilen lipomatik yöntemi giderek yaygınlaşmaktadır. Cihaz operasyonu olarak uygulanan yöntem sayesinde hastalar, operasyonun ardından devam eden birkaç saat içinde yaşamlarına devam edebilmektedir. FDA onaylı bir klinik müdahaledir. İnce kanül adı verilen aletler yardımıyla deri altına başarılı bir şekilde nüfuz edilmektedir. Nüfuz edildikten sonra ise diğer canlı dokulara zarar verilmeden operasyona devam edilebilir. Genellikle bölgesel anestezi yöntemi tercih edilse de hastanın durumu ve hekim kanaatine göre genel anestezi de uygulanabilir. Operasyon süresi diğer ameliyatlara oranla oldukça kısadır. Bölgesel müdahaleye göre değişkenlik gösteren süre genellikle 1 ile 5 saat arasında değişiklik gösterir. Genel anestezi ile müdahale yaşamış olan hasta için 1 gece hastane yatışı zorunlu kılınabilir. Operasyonun tamamlanmasının ardından ise, yaklaşık olarak 1 ay korse takma zorunluluğu bulunur. Bu sayede dokuların sıkılaşması hedeflenir. Çalışan bireyler için operasyonun ardından bir hafta sonrasına kadar kesin dönüş sağlanır. Lipomatik yöntemi uygulanmadan evvel hastanın genel muayenesi ve değerleri ölçülür. Buna göre vücut kitle endeksi de belirlenerek bir çalışma takvimi üzerinde uzlaşılır. Buna göre de operasyon bölgesinin miktarı ve çalışmanın kapsamları gibi unsurla bir arada değerlendirilerek operasyonun toplam maliyeti hakkında hasta bilgilendirilir. Sonuç olarak operasyonlarının sabit bir fiyatı yoktur. Hastanın bünyesi ve yağ oranı gibi farklı durumlar değerlendirilerek ücret hesaplaması yapılmaktadır.

Lipomatik İstanbul

Lipomatik İstanbul merkezli olmak üzere başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Operasyon merkezleri genellikle büyük şehirler çevresinde toplanmıştır. Konunun uzmanı olan estetik cerrahları tarafından başarılı operasyonlar devam ettirilmektedir. Sizde estetik kaygılara sahipseniz ve İstanbul yakınlarında bu hizmetten faydalanmak isterseniz, en iyi klinik merkezlerini araştırabilirsiniz. Üstelik hasta yorumlarına da ulaşarak fikir edinebilirsiniz. Ayrıca İstanbul merkezli hizmetlerine devam eden kliniklerden uygun olanına ziyaret gerçekleştirerek, ücretsiz muayene sayesinde uygulama hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Lipomatik Türkiye

Ülkemizde her geçen yıl geniş uygulama alanı bulan operasyonlar giderek yaygınlaşmaktadır. Lipomatik operasyonlarının en çok yoğunluk göstermiş olduğu bölgeler genellikle büyük şehir ve çevrelerinde yer almaktadır. Estetik cerrahisinde dünyanın en çok talep gösteren ülkelerinden bir tanesi de Türkiye’dir. Her yıl milyonlarca klinik müdahale sadece estetik kaygılara cevap vermek için gerçekleşir. Bu nedenle de hekimlerin tecrübeleri bu oranda büyük gelişim göstermiştir. Ayrıca kliniklerin teknik kapasite ve kabiliyetleri de büyük gelişim göstermiştir. Ameliyatlarının en başarılı şekilde uygulandığı ortamlardan bir tanesi de Türkiye merkezli kliniklerdir. Gerek yurtiçi ve gerekse de yurtdışından çok sayıda hasta Lipomatik operasyon talebiyle Türkiye’ye gelmektedir.

Lipomatik Fiyatları 2021

Lipomatik Fiyatları 2021 senesinde önceki senelere göre fazla bir değişiklik yaşamadı. Hastane ve doktor tercihine göre belirlenen Lipomatik Fiyatları 2021 hakkında bilgi almak için iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz. Yapılacak olan lipomatik işlemi eğer tek bir bölgeye uygulanacaksa bölge başına maliyet yüksek olabilir ama aynı anda birden fazla bölgeden yağ alma işlemi yapılacaksa lipomatik fiyatları 2021 de ona göre belirlenmektedir.