OP. DR. CAHİT VURAL
OP. DR. CAHİT VURAL
DOKTORUNUZA BAŞVURUN

VASER LIPOSUCTION

Ücretsiz danışma formunu doldurun!

Vaser Liposuction Nedir?

Ülkemiz ve dünya genelinde son zamanların en popüler estetik cerrahi işlemi olmayı başarmış bu yöntemle birçok kişi diyet ya da sporla veremediği kilolarından kurtulmayı başarmıştır. Ultrasonografik ses dalgaları ile yağlar hedef alınır parçalanır ve aspire edilerek yağlar bölgeden uzaklaştırılır. Klasik yöntemden farkı bu işlem için geliştirilmiş cihaz olan Vaser ultrason dalgalarını kullanarak yağ hücrelerini bölgeden uzaklaştırır. Bu yapılan işlemin diğer yağ aldırma yöntemlerine göre artısı çoktur. Çünkü yağlı bölgede işlem sürerken sinir ya da kas yapısına hiç değinmeden işlem sonlandırılabilir. Bu işlem kişinin estetik görünümüne katkıda bulunur. Yağların bölgeden uzaklaştırılması ile yağlı bölge estetik anlamda fit bir görünüm elde edebilir.

Vaser Liposuction Nasıl Yapılır?

Vaser Liposuction küçük cerrahi bir operasyondur. Geçmişte daha çok ağır bir yöntem olarak karşımıza çıksa da günümüzde ilerleyen teknoloji ile bu yöntem de daha basit hale gelmeyi başarmıştır. Vaser Liposuction yöntemi bölgesel yağları hedef alır. Kişinin bir uzman aracılığıyla karar verdiği yağlı bölgelerine uygulanır. Sırt, bacak, göbek, boyun ve bel bölgesi sıklıkla tercih edilen bölgelerdir. Vaser Liposuction uygulamasında önce kişiye genel anestezi uygulanır. Küçük bölgelerde yağ aldırma işlemi içinse lokal anestezi yeterli olacaktır. Ultrasonografik ses dalgaları ile yağlı bölgelerde ki yağlar parçalanarak aspire edilir. Bu işlemden sonra hastalar kısa süre sonra yaşamına rahatlıkla devam edebilir.

VASER LIPOSUCTION

SIKÇA SORULAN SORULAR

Vaser Liposuction Nedir?

Ülkemiz ve dünya genelinde son zamanların en popüler estetik cerrahi işlemi olmayı başarmış bu yöntemle birçok kişi diyet ya da sporla veremediği kilolarından kurtulmayı başarmıştır. Ultrasonografik ses dalgaları ile yağlar hedef alınır parçalanır ve aspire edilerek yağlar bölgeden uzaklaştırılır. Klasik yöntemden farkı bu işlem için geliştirilmiş cihaz olan Vaser ultrason dalgalarını kullanarak yağ hücrelerini bölgeden uzaklaştırır.

Bu yapılan işlemin diğer yağ aldırma yöntemlerine göre artısı çoktur. Çünkü yağlı bölgede işlem sürerken sinir ya da kas yapısına hiç değinmeden işlem sonlandırılabilir. Bu işlem kişinin estetik görünümüne katkıda bulunur. Yağların bölgeden uzaklaştırılması ile yağlı bölge estetik anlamda fit bir görünüm elde edebilir.

Vaser Liposuction Nasıl Yapılır?

Vaser Liposuction küçük cerrahi bir operasyondur. Geçmişte daha çok ağır bir yöntem olarak karşımıza çıksa da günümüzde ilerleyen teknoloji ile bu yöntem de daha basit hale gelmeyi başarmıştır.

Vaser Liposuction yöntemi bölgesel yağları hedef alır. Kişinin bir uzman aracılığıyla karar verdiği yağlı bölgelerine uygulanır. Sırt, bacak, göbek, boyun ve bel bölgesi sıklıkla tercih edilen bölgelerdir. Vaser Liposuction uygulamasında önce kişiye genel anestezi uygulanır.

Küçük bölgelerde yağ aldırma işlemi içinse lokal anestezi yeterli olacaktır.  Ultrasonografik  ses dalgaları ile yağlı bölgelerde ki yağlar parçalanarak aspire edilir. Bu işlemden sonra hastalar kısa süre sonra yaşamına rahatlıkla devam edebilir.

Vaser Liposuction Fiyatları Ne Kadar ?

Bölgesel olarak rahatsızlık duyduğunuz bölgeleriniz varsa bu bölgeleri bir uzmana danışarak anestezinin nasıl olacağına karar verebilir ve Vaser Liposuction operasyonunu düşünebilirsiniz. Bu durumda önemli olan hangi bölgelerden ne kadar yağ alınacağının ölçümünün doğru yapılması ve yapılan ölçüm sonrasında operasyona başlanmasıdır.

Vaser Liposuction işlemi için uzman bir ekiple işe başlamak çok önemlidir. Hangi bölgelere işlemin yapılacağı ve ne kadar yağ alınacağı fiyatları değiştiren parametrelerdir. İşlem sonrası tekrarlanacak seanslar olursa bu durumda da fiyatlar değişebilmektedir.

Vaser Liposuction Yapılırken Nelere Dikkat Edilir?
  • Vaser Liposuction operasyonu için kişinin kendini emin ellere bırakması şarttır. Uzman ekip kadrosu kişinin lokal mi genel mi anestezi altında olup olmayacağına karar vermelidir.
  • Genel anesteziye karar verilmiş kişiler için belli bir süre açlık istenir. Lokal anestezi için kişinin aç olmasına ihtiyaç yoktur.
  • İşlem sonrasında kişi dayanılmaz ağrı ve acı ile karşılaşmışsa bu beklenmedik tablo için mutlaka işlemi yapan uzmana başvurmak gerekir. Çünkü bu işlemde ağrı ya da acı beklenmez. Ağır bir operasyon süreci yoktur.
  • İşlem sonrasında yağlarından kurtulan kişi beslenme düzenine ve spor programına dikkat ederek yeniden yağlanmayı engellemelidir. Kişi hem spor hem de beslenme programı için uzman görüşünden faydalanmalıdır.
Vaser Liposuction Uygulamasının Diğer Yöntemlerden Farkı Nedir?

Klasik Liposuction da  vakum sayesinde yağlı bölgelere girilerek yağlar ya eritilerek dışarı alınır ya da yağlar parçalanarak dışarı atılır. Bu yöntem çok eskilerden beri kullanılan bir yöntemdir. Bu işlem sırasında bölgede kanamalar ve travmalar oluşması gibi sıkıntılarla karşılaşmak çok olası idi. Sık sık bu komplikasyonlar yaşanıyordu.

Ancak günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile bir takım cihazlar ortaya çıktı. Bu cihazlardan bir tanesi de Vaser denilen Ultrasonografik dalgaları kullanan ve bu sayede bölgedeki yağları parçalayan bir cihazdır. Diğer yöntemlerden farkı ultrason dalgalarını kullanarak yağ hücrelerini parçalaması ve lokal bölgede daha düzgün bir yüzey alanının oluşmasını sağlamaktır.

Vaser cihazı ses dalgaları ile yağları hedef alır. Kullanılan kanüller klasik yöntemler de kullanılan kanüller gibi sivri değildir. Kanama riski çok azdır. Morarma ve kızarıklık ödem çok kısa sürede iyileşmektedir. Kayıt altına geçmiş herhangi bir riskli durumu yoktur.

İşlem sırasında damar sinir kas gibi dokularla kanüller muhatap olmadığı için kanam riski yoktur ya da çok azdır.

Vaser Liposuction Avantajları Nelerdir ?

Vaser cihazı ile yapılan yağ yakma işlemi diğer yöntemlere göre daha ağrısı ve acısızdır. Bu durum kişi için avantaj sağlar. Hem iş yaşamına hem özel yaşama çok hızlı şekilde dönüş yapılabilir. Sosyal hayattan uzak kalınmaz.

Bu cihaz ile alınan hedef yağlar olduğu için deri altında olan damar yapısına zarar veremez ve bu durumda kanama riski de çok azdır.  İşlemin çok uzun sürmemesi yapılacak bölgeye bağlıdır ve kısa süren işlem bir avantajdır.

Vaser cihazı ile yakılan yağlar sonucu bölgede çok hızlı iyileşme görülür. İyileşmenin hızlı olması bu işlemin en büyük avantajıdır. İşlem sonrasında kişinin estetik açıdan istediği görünüme kavuşması işlemi yaptıran kişi için moral olarak destek sağlayacaktır.

Bu işlemin sağlıklı kilo verme şekline dönüşmesi için beslenme ve spor programına dikkat etmek gerekir. İşlem sonrasında kişi mutlaka uzman önerisi ile korse giymelidir. İşlem yapılan bölgede sarkmaları engellemek için bu ayrıntı önemlidir.

Yorumlar

Kliniğimizde estetik işlem yaptıranların yorumlarına göz atın.

Merve BallıMayıs, 10, 2023

Cahit hocam bütün operasyon ve işlemler için gözüm kapalı güvendiğim tek doktor 🤗 Buket Hanım başta olmak üzere tüm ekibine ilgileri için teşekkür ederim . Power Shape cihazından çok memnunum ,Sevgi Hanıma ayrıca teşekkürler

Ilayda TerlemezMayıs 5, 2023

Cahit vural beauty’i cilt bakımı için de tercih ettim. Eğer cildinize uygun bir bakımı çok ilgili ve kibar birisinden almak isterseniz Sevgi hanımı öneririm. Aşırı hassas cildime çok nazik davranarak gerekli işlemleri uyguladı.

Öznur KURTNisan 17, 2023

Neden daha önce gitmedim dediğim tek yer. Rinoplasti, bişektomi, gıdı lipo işlemlerim oldu hepsi birbirinden mükemmel. Hocamızın bu kadar iyi oluşunun yanında ekibi de çok güleryüzlü ve aşırı ilgililer. Her şey için herbirine binlerce kez teşekkür ederiiim. 🖤

S DEMİRDAĞNisan 8, 2023

Cahit Vural beauty markası ile tavsiye üzerine yaklaşık 5 senedir geliyorum Ve inanılmaz memnunum Şimdiye kadar botoks ve dolgu yaptırıyordum.Ama bugün ilk defa cilt bakımı hydrafacial bakim yaptırdım Sevgi hanım cilt bakımımı yaptı Sakin sessiz bir o kadar rahatlatıcı bir ortamda Sevgi hanımın mucizevi parmaklarıyla çok dinlendirici bir uygulamaydı Diğer seansı hasretle bekliyorum Yüzümde bir ferahlama rahatlama hissettim Diğer seanslara geldikçe yorumlarımı ileteceğim Çok teşekkürler Sevgi hanımın ellerine sağlık

Ebrar GülerMart 28, 2023

Canım doktorum. İyi ki sizi tanısmışım. 3 sene önce meme büyütme ameliyati oldum. 1 ay önce de burun ameliyati ikiside harika oldu. Süpersiniz . Ellerinize saglik ♥️ iki ameliyat sürecim ekibinin anlayisi yardim severligiyle de harika gecti. Sürecte devamli yanimda oldular. Harikasınız 🙏🏻 kesinlilkle tavsiye ediyorum. Yine olsa yine size gelirim ♥️😍

Kübra AydoğduMart 13, 2023

Mart ayında cahit hocama burun ameliyatı oldum şuan 5. Ayımdayım ve inanılmaz memnunum, ameliyat öncesinde sizin isteğinize önem verip burnun nasıl olabilceğini fotoğraflarla anlatıyor hastayı dinliyor bu sayede sonuçtan aşırı memnun kaldım tam istediğim gibi sadece boyutunu küçültüp yüzüme çok yakışan bir burun yaptı, aynı zamanda nefes problemim için konkalarımı da küçülttü bu sayefe artık çok iyi nefrs alıyorum. Yıllarca karar veremeyip hep erteliyordum bu ameliyatı ama cahit hocamın samimiyeti ve yeteneği sayesinde şuan çok mutluyum, gözü kapalı güvenebilirsiniz kendisine türkiyede 1 numara kesinlikle💕

Eylem ElenaMarch 5, 2023

Dr. Cahit Vural Beyde Annelik estetiği yaptırdım ve gerecekten çok güzel oldu hersey. Ekibide süper. Çok iyi ilgilendiler. Bilhassa Rahime Hanim. Çok tavsiye edebilirim.

TV PROGRAMLARI

Doktorumuzun katıldığı TV Programlarını inceleyebilirsiniz.

Fiyat Teklifi Alın

Uzmanlarımız kişiye özel estetik işlemlerininin planı hazırlanması ve fiyatlandırması konusunda size memnuniyetle yardımcı olmak için buradalar.

Bizimle İletişime Geçin

Vaser Liposuction Sonrası

Vaser Liposuction işlemi sırasında yağlı bölgelerdeki yağlar hedef alınır. İşlem sırasında damar, sinir ya da kas dokuları hasar görmediği için işlem sonrasında morarma kızarıklık ya da ağrı çok hafifi görülür. İşlem sonrasında kişi ağrı ya ad acı ile karşılaşmaz. Ağrı yaşasa bile çok hafif atlatabileceği süreç yaşar. İşlem sonrasında yağların alındığı bölge de hafif ödemler gelişebilir. Gelişen bu ödemler sonrasında bölgenin normal haline geri dönmesi bir ay kadar sürebilir. İşlem sonrasında kişi spor yapmaya 24 saat sonra başlayabilir. İlk günlerde kişinin kendisini yormamasında büyük fayda olacaktır. Sonraki ilerleyen zamanlarda kişinin yaptığı spor, yüzme faaliyetlerini normal şekilde devam edebilir.

Vaser Liposuction Fiyatları

Bölgesel olarak rahatsızlık duyduğunuz bölgeleriniz varsa bu bölgeleri bir uzmana danışarak anestezinin nasıl olacağına karar verebilir ve Vaser Liposuction operasyonunu düşünebilirsiniz. Bu durumda önemli olan hangi bölgelerden ne kadar yağ alınacağının ölçümünün doğru yapılması ve yapılan ölçüm sonrasında operasyona başlanmasıdır. Vaser Liposuction işlemi için uzman bir ekiple işe başlamak çok önemlidir. Hangi bölgelere işlemin yapılacağı ve ne kadar yağ alınacağı fiyatları değiştiren parametrelerdir. İşlem sonrası tekrarlanacak seanslar olursa bu durumda da fiyatlar değişebilmektedir.

Vaser Liposuction Yapılırken Nelere Dikkat Edilir?

Vaser Liposuction operasyonu için kişinin kendini emin ellere bırakması şarttır. Uzman ekip kadrosu kişinin lokal mi genel mi anestezi altında olup olmayacağına karar vermelidir. Genel anesteziye karar verilmiş kişiler için belli bir süre açlık istenir. Lokal anestezi için kişinin aç olmasına ihtiyaç yoktur. İşlem sonrasında kişi dayanılmaz ağrı ve acı ile karşılaşmışsa bu beklenmedik tablo için mutlaka işlemi yapan uzmana başvurmak gerekir. Çünkü bu işlemde ağrı ya da acı beklenmez. Ağır bir operasyon süreci yoktur. İşlem sonrasında yağlarından kurtulan kişi beslenme düzenine ve spor programına dikkat ederek yeniden yağlanmayı engellemelidir. Kişi hem spor hem de beslenme programı için uzman görüşünden faydalanmalıdır.

Vaser Liposuction Uygulamasının Diğer Yöntemlerden Farkı Nedir?

Klasik Liposuction da vakum sayesinde yağlı bölgelere girilerek yağlar ya eritilerek dışarı alınır ya da yağlar parçalanarak dışarı atılır. Bu yöntem çok eskilerden beri kullanılan bir yöntemdir. Bu işlem sırasında bölgede kanamalar ve travmalar oluşması gibi sıkıntılarla karşılaşmak çok olası idi. Sık sık bu komplikasyonlar yaşanıyordu. Ancak günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile bir takım cihazlar ortaya çıktı. Bu cihazlardan bir tanesi de Vaser denilen Ultrasonografik dalgaları kullanan ve bu sayede bölgedeki yağları parçalayan bir cihazdır. Diğer yöntemlerden farkı ultrason dalgalarını kullanarak yağ hücrelerini parçalaması ve lokal bölgede daha düzgün bir yüzey alanının oluşmasını sağlamaktır. Vaser cihazı ses dalgaları ile yağları hedef alır. Kullanılan kanüller klasik yöntemler de kullanılan kanüller gibi sivri değildir. Kanama riski çok azdır. Morarma ve kızarıklık ödem çok kısa sürede iyileşmektedir. Kayıt altına geçmiş herhangi bir riskli durumu yoktur. İşlem sırasında damar sinir kas gibi dokularla kanüller muhatap olmadığı için kanam riski yoktur ya da çok azdır.

ÖNCESİ SONRASI

YÜZ GÜLDÜREN SONUÇLARKliniğimizde yapılan işlem sonuçlarına ait daha fazla sonuç görmek istiyorsanız formu doldurun öncesi sonrası resimlerini e-posta adresinize gönderelim.

Formu Doldurun

Vaser Liposuction Avantajları

Vaser cihazı ile yapılan yağ yakma işlemi diğer yöntemlere göre daha ağrısı ve acısızdır. Bu durum kişi için avantaj sağlar. Hem iş yaşamına hem özel yaşama çok hızlı şekilde dönüş yapılabilir. Sosyal hayattan uzak kalınmaz. Bu cihaz ile alınan hedef yağlar olduğu için deri altında olan damar yapısına zarar veremez ve bu durumda kanama riski de çok azdır. İşlemin çok uzun sürmemesi yapılacak bölgeye bağlıdır ve kısa süren işlem bir avantajdır. Vaser cihazı ile yakılan yağlar sonucu bölgede çok hızlı iyileşme görülür. İyileşmenin hızlı olması bu işlemin en büyük avantajıdır. İşlem sonrasında kişinin estetik açıdan istediği görünüme kavuşması işlemi yaptıran kişi için moral olarak destek sağlayacaktır. Bu işlemin sağlıklı kilo verme şekline dönüşmesi için beslenme ve spor programına dikkat etmek gerekir. İşlem sonrasında kişi mutlaka uzman önerisi ile korse giymelidir. İşlem yapılan bölgede sarkmaları engellemek için bu ayrıntı önemlidir.

Vaser Liposuction İstanbul

Erkeklerin de bu yöntemden yararlanmak istediği gün geçtikçe artan talepler arasındadır. Genellikle göbek bölgelerinden yağ aldırma operasyonlarından faydalandığı bilinmektedir. Erkeklerde en fazla görülen yağlanma simit şeklinde göbek etrafında gerçekleşir. Bu simit artık gençler arasında ad çok sık görülür. Bu yöntem için mutlaka 18 yaş ve üzeri olmak gerekir. İstanbul gibi büyük şehirlerde Vaser Liposuction yöntemi çok sıklıkla tercih edilir. Kadınların daha çok tercih ettikleri bölge ise basenler ve karın bölgesindedir. Üst bacak bölgesi ve göğüs bölgesi içinde çok sık tercih edilir. Bu yöntem son zamanlarda çok başarılar elde etmeyi başarmıştır. İstanbul ‘da bu işlemi yapan ve uzun yıllardır tecrübeleri olan uzman ekipler vardır.

ONLINE MUAYENE

İşlemlerimiz konusunda hızlıca destek almak istiyorsanız, resimlerinizi çekip bize göndererek uzman görüşü alabilirsiniz.

Formu Doldurun

Vaser Liposuction Yöntemi

Bu yöntem de açık kesi bulunmaz. Cerrahi kesinin olmaması enfeksiyon riskini de tamamen ortadan kaldırır. Kesi olmaması iyileşmeyi hızlandırır. Bu yöntemi tercih edenler kısa sürede sosyal hayata geri dönüş sağlar. Bu durumda en önemlisi vaser Liposuction yöntemi ile yağlarını aldırmak isteyenlerin bu operasyonu steril şartlarda yapabilecek ekibi bulmasıdır. Bu yöntem merdiven altı kliniklerde değil mutlaka alanında uzman estetik cerrahlar cilt üzerine eğitim almış kişiler tarafından teknolojik donanıma sahip kliniklerde yapılmalıdır. Kullanılan kanüllerin çapı ve temiz olması yine dikkat edilmesi gereken diğer konulardandır. Yağlı bölgeyi direk hedef olarak alır ve diğer bölgelere herhangi bir zararı yoktur. İleri teknolojinin kullanıldığı bu yöntem çok başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlar.

Vaser Liposuction Yaptıranlar

Vaser Liposuction Yaptıranlar ın yorumlarına ulaşmak için bizle iletişime geçebilir ve sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Vaser Liposcution Yaptıranlar hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

Vaser Lipsuction Yorumları

Vaser Liposuction Yorumları’nı okumak ve Vaser Liposuction Yaptıran Kişilerin Yorumlarını okumak için hemen bizle iletişime geçin.