OP. DR. CAHİT VURAL
OP. DR. CAHİT VURAL
DOKTORUNUZA BAŞVURUN

BACAK LIPOSUCTION

Ücretsiz danışma formunu doldurun!

Bacak Liposuction Nedir?

Bacakların daha ince, daha pürüzsüz ve daha kusursuz görünmesini sağlamak amacı ile üst bacağa, basenlere, ayak bileklerine ve dizlere yapılan estetik operasyonlarına bacak liposuction adı verilmektedir. Bacak yağ aldırma ameliyatı operasyonlarında bacak bölgesinde bulunan yağların dışarı çekilmesi amaçlanmaktadır. Bacak bölgeleri genetik olarak kalın olan ya da spor yapılmasına rağmen yine de bacaklarında incelme görülmeyen kişilere bu operasyon önerilmektedir. Estetik operasyonlarında bacak bütününe uygun olan şekilde yağ çekimi yapılarak üst ve alt bacağın dengelenmesi sağlanır.

Bacak Liposuction Nasıl Yapılır?

Bacak liposuction ameliyatı yapılacak olan hastalar ilk olarak doktor tarafından muayene edilmektedir. Yapılacak ameliyat hakkında detaylı bilgi ve alınacak olan yağ miktarı fizyolojik yapıya göre belirlenir. Ameliyattan önce, ameliyat esnasında ve ameliyattan sonra oluşabilecek semptomlar ve yapılması gerekenler hakkında hastalar bilgilendirmektedir. Böylece hastalar bilinçli bir şekilde süreci öğrenmektedir. Alınacak yağ miktarına göre işlem 1,5 ila 4 saat sürebilmektedir. Bacak yağ aldırma ameliyatı genel anestezi altında yapılmaktadır. Bacak liposuction ameliyatı öncesinde bacakta birikmiş yağlı bölgeler işaretlenmektedir. İşaretlenen bölgeler üstünden küçük kesiler açılır. Bacak bölgesinde yoğun yağlanma olan yerlere açılan kesiklere ince kanüller aracılığı ile girilmektedir. Alınacak olan yağ miktarı azsa liposuction ameliyatına gerek olmadan lazer ışınları ile yağlar oldukları bölgede küçük parçalara ayrılmaktadır. Bu kanüllerin ince kesiler içinden yerleştirilmesi sayesinde ameliyat sonrası belirgin bir iz kalmamaktadır. Bacak liposuction operasyonunda gerekli yağ dokusu dışarı çekilir ve daha sonra ameliyat tamamlanmaktadır. Bu ameliyat sonrası bir gün hastanede yatılması önerilmektedir. Ameliyattan sonra hastalara yağ alınan bölgeye uygun bir korse ve varis çorabı giydirilmektedir. Ameliyattan sonra ilk hafta evde dinlemek gerekir. İlk hafta sonrasında günlük hayata devam edilebilir. Hastaların tamamı ile iyileşme süreci 1 ve 2 ay arasında bir süreye yayılmaktadır.

BACAK LIPOSUCTION

SIKÇA SORULAN SORULAR

Bacak Liposuction Nedir?

Bacakların daha ince, daha pürüzsüz ve daha kusursuz görünmesini sağlamak amacı ile üst bacağa, basenlere, ayak bileklerine ve dizlere yapılan estetik operasyonlarına bacak liposuction adı verilmektedir. Bacak yağ aldırma ameliyatı operasyonlarında bacak bölgesinde bulunan yağların dışarı çekilmesi amaçlanmaktadır. Bacak bölgeleri genetik olarak kalın olan ya da spor yapılmasına rağmen yine de bacaklarında incelme görülmeyen kişilere bu operasyon önerilmektedir. Estetik operasyonlarında bacak bütününe uygun olan şekilde yağ çekimi yapılarak üst ve alt bacağın dengelenmesi sağlanır.

Bacak Liposuction Nasıl Yapılır?

Bacak liposuction ameliyatı yapılacak olan hastalar ilk olarak doktor tarafından muayene edilmektedir. Yapılacak ameliyat hakkında detaylı bilgi ve alınacak olan yağ miktarı fizyolojik yapıya göre belirlenir. Ameliyattan önce, ameliyat esnasında ve ameliyattan sonra oluşabilecek semptomlar ve yapılması gerekenler hakkında hastalar bilgilendirmektedir. Böylece hastalar bilinçli bir şekilde süreci öğrenmektedir. Alınacak yağ miktarına göre işlem 1,5 ila 4 saat sürebilmektedir. Bacak yağ aldırma ameliyatı genel anestezi altında yapılmaktadır. Bacak liposuction ameliyatı öncesinde bacakta birikmiş yağlı bölgeler işaretlenmektedir. İşaretlenen bölgeler üstünden küçük kesiler açılır. Bacak bölgesinde yoğun yağlanma olan yerlere açılan kesiklere ince kanüller aracılığı ile girilmektedir. Alınacak olan yağ miktarı azsa liposuction ameliyatına gerek olmadan lazer ışınları ile yağlar oldukları bölgede küçük parçalara ayrılmaktadır. Bu kanüllerin ince kesiler içinden yerleştirilmesi sayesinde ameliyat sonrası belirgin bir iz kalmamaktadır.

Bacak liposuction operasyonunda gerekli yağ dokusu dışarı çekilir ve daha sonra ameliyat tamamlanmaktadır. Bu ameliyat sonrası bir gün hastanede yatılması önerilmektedir. Ameliyattan sonra hastalara yağ alınan bölgeye uygun bir korse ve varis çorabı giydirilmektedir. Ameliyattan sonra ilk hafta evde dinlemek gerekir. İlk hafta sonrasında günlük hayata devam edilebilir. Hastaların tamamı ile iyileşme süreci 1 ve 2 ay arasında bir süreye yayılmaktadır.

Kimler Bacak Liposuction Ameliyatı Olamaz?

Bacak liposuction ameliyatı genel anestezi altında yapıldığı için sağlık problemi olan ya da anesteziye dayanıklı olmayan kişilere yapılmamaktadır. Tansiyon hastalığı olan, kalp hastalığı bulunanların, kas iskelet sistemi hastalığı bulunan, kan sulandırıcı ilaç kullananların Bacak yağ aldırma ameliyatı  olmaları oldukça riskli olmaktadır.

Ameliyat öncesi hastalara bu ameliyat hakkında bütün detaylar birebir konuşularak ameliyatın neden yapılamadığı anlatılmaktadır. Bacak yağ aldırma ameliyatı basit görünen bir ameliyat olsa da hastanın sağlığını doğrudan ilgilendiren ve genel anestezi altında yapılan bir ameliyattır. Bu sebeple sağlık problemi bulunan kişiler için ciddi risk teşkil etmektedir.

Bacak Liposuction Ameliyatından Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

Liposuction ameliyatı öncesinde 6 ve 8 saat kadar olan bir sürede aç kalınması gerekmektedir. Bu sebeple gece yarısından sonra herhangi bir şey yiyip içilmemesi gerekmektedir. Ayrıca operasyondan önce Plaquenil ve Aspirin gibi kan sulandırıcı etkisi olan ilaçların kullanılmaması da oldukça önem taşımaktadır. Sigara kullanıyor iseniz iyileşme sürecinde bırakılması önerilmektedir. Yoksa iyileşme süreci uzayabilmektedir. Sigara kullanılmasının bırakılması ya da azaltılması tedavi sürecinin sağlıklı şekilde tamamlanmasında etkili olmaktadır. Ameliyattan önce doktor tarafından rutin olarak bazı kan testleri uygulanmaktadır. Bu testler ile anesteziye karşı dirençli olup olmadığınız da test edilmektedir. Kan testleriniz anestezi direncine sahip olmadığınızı gösteriyorsa ya da uygun değilse bacak liposuction ameliyatı uygulanmamaktadır.

Yorumlar

Kliniğimizde estetik işlem yaptıranların yorumlarına göz atın.

Merve BallıMayıs, 10, 2023

Cahit hocam bütün operasyon ve işlemler için gözüm kapalı güvendiğim tek doktor 🤗 Buket Hanım başta olmak üzere tüm ekibine ilgileri için teşekkür ederim . Power Shape cihazından çok memnunum ,Sevgi Hanıma ayrıca teşekkürler

Ilayda TerlemezMayıs 5, 2023

Cahit vural beauty’i cilt bakımı için de tercih ettim. Eğer cildinize uygun bir bakımı çok ilgili ve kibar birisinden almak isterseniz Sevgi hanımı öneririm. Aşırı hassas cildime çok nazik davranarak gerekli işlemleri uyguladı.

Öznur KURTNisan 17, 2023

Neden daha önce gitmedim dediğim tek yer. Rinoplasti, bişektomi, gıdı lipo işlemlerim oldu hepsi birbirinden mükemmel. Hocamızın bu kadar iyi oluşunun yanında ekibi de çok güleryüzlü ve aşırı ilgililer. Her şey için herbirine binlerce kez teşekkür ederiiim. 🖤

S DEMİRDAĞNisan 8, 2023

Cahit Vural beauty markası ile tavsiye üzerine yaklaşık 5 senedir geliyorum Ve inanılmaz memnunum Şimdiye kadar botoks ve dolgu yaptırıyordum.Ama bugün ilk defa cilt bakımı hydrafacial bakim yaptırdım Sevgi hanım cilt bakımımı yaptı Sakin sessiz bir o kadar rahatlatıcı bir ortamda Sevgi hanımın mucizevi parmaklarıyla çok dinlendirici bir uygulamaydı Diğer seansı hasretle bekliyorum Yüzümde bir ferahlama rahatlama hissettim Diğer seanslara geldikçe yorumlarımı ileteceğim Çok teşekkürler Sevgi hanımın ellerine sağlık

Ebrar GülerMart 28, 2023

Canım doktorum. İyi ki sizi tanısmışım. 3 sene önce meme büyütme ameliyati oldum. 1 ay önce de burun ameliyati ikiside harika oldu. Süpersiniz . Ellerinize saglik ♥️ iki ameliyat sürecim ekibinin anlayisi yardim severligiyle de harika gecti. Sürecte devamli yanimda oldular. Harikasınız 🙏🏻 kesinlilkle tavsiye ediyorum. Yine olsa yine size gelirim ♥️😍

Kübra AydoğduMart 13, 2023

Mart ayında cahit hocama burun ameliyatı oldum şuan 5. Ayımdayım ve inanılmaz memnunum, ameliyat öncesinde sizin isteğinize önem verip burnun nasıl olabilceğini fotoğraflarla anlatıyor hastayı dinliyor bu sayede sonuçtan aşırı memnun kaldım tam istediğim gibi sadece boyutunu küçültüp yüzüme çok yakışan bir burun yaptı, aynı zamanda nefes problemim için konkalarımı da küçülttü bu sayefe artık çok iyi nefrs alıyorum. Yıllarca karar veremeyip hep erteliyordum bu ameliyatı ama cahit hocamın samimiyeti ve yeteneği sayesinde şuan çok mutluyum, gözü kapalı güvenebilirsiniz kendisine türkiyede 1 numara kesinlikle💕

Eylem ElenaMarch 5, 2023

Dr. Cahit Vural Beyde Annelik estetiği yaptırdım ve gerecekten çok güzel oldu hersey. Ekibide süper. Çok iyi ilgilendiler. Bilhassa Rahime Hanim. Çok tavsiye edebilirim.

TV PROGRAMLARI

Doktorumuzun katıldığı TV Programlarını inceleyebilirsiniz.

Fiyat Teklifi Alın

Uzmanlarımız kişiye özel estetik işlemlerininin planı hazırlanması ve fiyatlandırması konusunda size memnuniyetle yardımcı olmak için buradalar.

Bizimle İletişime Geçin

Kimler Bacak Liposuction Ameliyatı Olamaz?

Bacak liposuction ameliyatı genel anestezi altında yapıldığı için sağlık problemi olan ya da anesteziye dayanıklı olmayan kişilere yapılmamaktadır. Tansiyon hastalığı olan, kalp hastalığı bulunanların, kas iskelet sistemi hastalığı bulunan, kan sulandırıcı ilaç kullananların Bacak yağ aldırma ameliyatı olmaları oldukça riskli olmaktadır. Ameliyat öncesi hastalara bu ameliyat hakkında bütün detaylar birebir konuşularak ameliyatın neden yapılamadığı anlatılmaktadır. Bacak yağ aldırma ameliyatı basit görünen bir ameliyat olsa da hastanın sağlığını doğrudan ilgilendiren ve genel anestezi altında yapılan bir ameliyattır. Bu sebeple sağlık problemi bulunan kişiler için ciddi risk teşkil etmektedir.

Bacak Liposuction Ameliyatı

Bacak liposuction ameliyatı özellikle kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen bir ameliyattır. Çünkü bacakların estetik bir görünümde olması kadınların güzel görünüş bütünlüğünün tamamlanması için önem taşımaktadır. Bacak yağ aldırma ameliyatı alt bacak, üst bacak ve diz olarak 3 ayrı bölümde incelenmektedir. Üst bacak bölümü iç kısımlarında belirgin bir dolgunlaşma olmaktadır. Bu yüzden bacakların birbirine sürtünmesi ile şikayetler oluşmaktadır. Bunun haricinde aşırı kilo verme durumunda ya da ileri yaşlarda üst bacak bölümü derisinde sarkma ve gevşeklik meydana gelmektedir. Bacak yağ aldırma ameliyatı ile bu sarkma ve gevşemeler giderilmektedir. Diz çevresinde olan genel problem, bu kısımda yağ birikimi olmasıdır. Özellikle dış ve iç diz bölümünde fazlası ile yağlanma olmaktadır. Bu yağlanmalar da bacakların estetik görüntüsünü bozmaktadır. Diz bölümünde de yine liposuction yapılarak bölgedeki yağlanmalar ve şekil bozuklukları kolaylıkla giderilmektedir. Diz altı tarafında ise en fazla karşılaşılan problemlerinden birisi ayak bileklerinin, hatta bazen bütün diz altı kısmının kalın olmasıdır. Hastaların bütün bacak bölgesi şikayetlerinden kurtulabilmek için bacak lipo ameliyatları yapılır.

Bacak Liposuction Fiyatları

Bir tür estetik ameliyatı olarak karşımıza çıkan bacak lipo ameliyatı fiyatları alınacak yağ miktarına, hastanın yaşına yağ alınacak bölgenin riskli durumlarına, kişinin herhangi bir hastalığının olup olmaması, iskelet kas hastalıklarının olup olmamasına bağlı olarak farklılık göstermektedir. Ayrıca bacak yağ aldırma ameliyatı fiyatları doktorun donanımına, tecrübesine, unvanına göre farklılık göstermektedir. Bu konuda hekimler hasta ile birebir görüşmeler yaparak mevcut olan sağlık durumuna göre uygulanacak olan teknik ve yapılacak olan ameliyatı anlatmaktadır. Hastane yatma süresine de bağlı olarak fiyat verilmektedir.

ÖNCESİ SONRASI

YÜZ GÜLDÜREN SONUÇLARKliniğimizde yapılan işlem sonuçlarına ait daha fazla sonuç görmek istiyorsanız formu doldurun öncesi sonrası resimlerini e-posta adresinize gönderelim.

Formu Doldurun

Bacak Liposuction Ameliyatından Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

Liposuction ameliyatı öncesinde 6 ve 8 saat kadar olan bir sürede aç kalınması gerekmektedir. Bu sebeple gece yarısından sonra herhangi bir şey yiyip içilmemesi gerekmektedir. Ayrıca operasyondan önce Plaquenil ve Aspirin gibi kan sulandırıcı etkisi olan ilaçların kullanılmaması da oldukça önem taşımaktadır. Sigara kullanıyor iseniz iyileşme sürecinde bırakılması önerilmektedir. Yoksa iyileşme süreci uzayabilmektedir. Sigara kullanılmasının bırakılması ya da azaltılması tedavi sürecinin sağlıklı şekilde tamamlanmasında etkili olmaktadır. Ameliyattan önce doktor tarafından rutin olarak bazı kan testleri uygulanmaktadır. Bu testler ile anesteziye karşı dirençli olup olmadığınız da test edilmektedir. Kan testleriniz anestezi direncine sahip olmadığınızı gösteriyorsa ya da uygun değilse bacak liposuction ameliyatı uygulanmamaktadır.

Bacak Liposuction Yaptıranlar

Bacak liposuction ameliyatı yaptıran kişiler, ameliyat sonrasında bakımlarına oldukça önem vermelidir. Hastalar ameliyat sonrasında en az bir hafta dinlenmelidir, ağır kaldırmamalı ve ağır egzersizlerden kaçınılmalıdır. Bir hafta sonrası yavaş yavaş günlük hayata dönülmeye başlanmaktadır. Bacaklara liposuction ameliyatı yapılırken oldukça küçük kesiler atılmamaktadır. Bu sebeple de büyük ve görüntüyü bozan izler kalmamaktadır. Bu estetik ameliyatını yaptıran kişiler oldukça memnun kalmaktadır.

ONLINE MUAYENE

İşlemlerimiz konusunda hızlıca destek almak istiyorsanız, resimlerinizi çekip bize göndererek uzman görüşü alabilirsiniz.

Formu Doldurun

Bacak Liposuction Yorum

Bacak liposuction operasyonu sonrası her operasyonda olduğu gibi ödem olmaktadır. Hastanın ameliyat sonrasında bir ay korse takılması uygun olacaktır. Ve bu dönemde bol bol su içilmelidir. Doktor tavsiyelerine uyulduğu taktirde ameliyat süreci oldukça rahat geçmektedir. Liposuction ameliyatı olan kişiler genel olarak doktor tavsiyelerine uyularak başarının elde edildiğini söylemektedir. Bazı kişiler yaşam biçimini değiştirme ve sağlıklı beslenme yoluna gitmiş ve operasyonu dengelemiştir. Böylece pürüzsüz ve orantılı bacaklara sahip olmuşlardır. Ancak doktor tavsiyelerine uymayan ve beslenmesine dikkat etmeyen kişilerde ise tam tersi bir durum olmuştur. Bu sebeple yapılan yorumlara dikkat edilmeli ve tavsiyelere uyulmalıdır. Tavsiyelere uyan kişiler Bacak yağ aldırma ameliyatından oldukça memnun kalmıştır. Lipomatik ile yağlardan çok daha kolay olarak kurtulabilirsiniz.

Bacak Liposuction Hakkında Bilgiler

Bacak Liposuction bacak bölgelerinde yağlanma olan kişilerin tercih ettiği bir operasyondur. Aşırı kilo alma, hareketsiz yaşam stili, fizyolojik yapı bozuklukları, kalıcı yağ bozuklukları gibi nedenlerden dolayı bacak kısmında birikmiş olan yağlar fiziksel olarak kişilerin kötü görünmesine sebep olmaktadır. Bacak bölgesinde birikmiş olan yağlar aynı zamanda kişinin hareket kabiliyetini de sınırlamaktadır. Bu bölgede biriken yağlar azaltılmadığı ya da alınmadığı taktirde bir süre sonra insanların kas ve iskelet sistemlerinde riskli durumlara yol açmaktadır. Bacak liposuction ameliyatı ile bacaklarda birikmiş olan yağlardan kısa sürede kurtulmak mümkündür. Bu alanda hastaların daha sağlıklı bir görüntüye kavuşması amaçlanmaktadır. Ameliyat sonra görüntü kalıcı bir şekilde değişmektedir. Fakat kalıcı olan bu süreçte hastaların sağlık dışı hareketleri tekrardan yağlanma riski oluşturabilmektedir. Özellikle bacak bölgesi, basen ile beraber estetik görünümü sağlayan ana bölgelerden birisidir. Hem kadınlar hem de erkekler için uygulanabilen bu ameliyat ile kurtulamadığınız yağlardan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.