OP. DR. CAHİT VURAL
OP. DR. CAHİT VURAL
DOKTORUNUZA BAŞVURUN

KARIN GERME

Ücretsiz danışma formunu doldurun!

Karın Germe Ameliyatı

Zaman insanı yıpratan en büyük etkendir. Bunun yanında ağır yemekler, stresli ve yoğun bir yaşam ister istemez insanın yıpranmasını sağlamaktadır. Belli bir yaştan sonra insan artık vücudu ile barışık yaşamak istemektedir. İşte böyle zamanlarda son zamanlar için gelişmiş olan tıbbi desteğe ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikle kadınların hamilelik sürecinden sonra vücudu tamamen değişmektedir. Vücudun gereğinden fazla kilo alması, yırtıklar nedeniyle sarkmaların meydana gelmesi tedbiri gerektirmektedir. İşte karın germe ameliyatı bu tür sorunlara çözüm getiren bir tıbbi müdahaledir. Yapılan operasyondan sonra fit bir vücuda sahip olmak, hayata farklı çerçeveden bakmak ve daha pozitif yaşamak mümkündür.

Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Gelişen tıp birçok soruna çare olmaktadır. Karın germe ameliyatı son yıllarda en çok uygulanan estetik cerrahi ameliyatından biridir. Bu ameliyat ile karın duvarında oluşan fazla yağlar alınmaktadır. Bunun yanında fazla deri çıkartılmaktadır. Karın duvarındaki gevşemiş karın kasları sıkılaştırılmaktadır. Böylece şekillendirilmiş ve yeniden gençleşmiş bir görüntüye sahip olmak mümkündür. Bu ameliyatın sonunda yağ dokusundan dolayı şiş ve gevşek görüntü kaybolmaktadır. Karın ve bel bölgesi daha ince bir görüntüye kavuşmaktadır. Özellikle genç yaşta vücut yapısı bozulmuş insanlara önerilebilen bu yöntem başarılı bir sonuç vermektedir. Yapılan operasyonun ardından kısa bir süre dikkat etme ve dinlenmenin ardından normal hayata devam etmek mümkündür.

BACAK LIPOSUCTION

SIKÇA SORULAN SORULAR

Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Gelişen tıp birçok soruna çare olmaktadır. Karın germe ameliyatı son yıllarda en çok uygulanan estetik cerrahi ameliyatından biridir. Bu ameliyat ile karın duvarında oluşan fazla yağlar alınmaktadır. Bunun yanında fazla deri çıkartılmaktadır. Karın duvarındaki gevşemiş karın kasları sıkılaştırılmaktadır. Böylece şekillendirilmiş ve yeniden gençleşmiş bir görüntüye sahip olmak mümkündür. Bu ameliyatın sonunda yağ dokusundan dolayı şiş ve gevşek görüntü kaybolmaktadır. Karın ve bel bölgesi daha ince bir görüntüye kavuşmaktadır. Özellikle genç yaşta vücut yapısı bozulmuş insanlara önerilebilen bu yöntem başarılı bir sonuç vermektedir. Yapılan operasyonun ardından kısa bir süre dikkat etme ve dinlenmenin ardından normal hayata devam etmek mümkündür.

Karın Germe Ameliyatı Kimlere Yapılır?

İlk başta dikkat edilen nokta yapılan diyet ve egzersizdir. Dikkat etmelere rağmen karın bölgesinde düzelme ve gelişme söz konusu değil ise o zaman uzman bir kişiye başvurmak gerekmektedir. Bu operasyon;

 • Karın derisi iyice gevşemiş ve sarkmış olan kişilere,
 • Karında yağ ve deri fazlalığı olanlara,
 • Karın kaslarında gevşeme ve aralarında açıklık olanlara,
 • Karında büyük oranda çatlak olanlara,
 • Hamilelik sonrasında büyük oranda bozulma olanlara yapılmaktadır.

Karın germe ameliyatı olmak isteğe bağlı değildir. Gerekli şartları taşıdığı sürece uzman doktor tarafından verilen kararla yapılan bir operasyondur. Bu nedenle bu kararı vermeden önce iyice araştırmak gerekmektedir.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bu ameliyat hastanede steril ameliyat ortamında yapılmaktadır. Çünkü ne olursa olsun cerrahi müdahalenin büyüğü küçüğü yoktur. Tüm cerrahi müdahalelerde olduğu gibi dikkat isteyen bir operasyondur. Ameliyat sırasında hastanın ameliyat sahasına lokal anestezi yapılır. O bölgeye kanamayı önleyici sıvı verilir. Bu operasyon sırasında bel bölgesindeki fazla yağlar alınır. Göbek bölgesindeki fazla yağlar alınır ve sarkmış kısımlar alınır. Hastada varsa göbek fıtığı müdahalesi yapılır. Göbek üzerindeki fazlalıkların bütünü onarıldıktan sonra dikilir. Yapılan müdahalenin ardından dikişleri tekrar almaya gerek yoktur. Büyük oranda vücut onları kendi başına dışarı atacaktır. Bundan sonraki aşama dikkat ve iyileşme sürecidir.

Karın Germe Ameliyatı Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
 • Ameliyattan sonra hastalara 4 ila 6 hafta arası sürekli kullanılması tavsiye edilen karın korsesi önerilmektedir.
 • Ameliyattan sonra ilk 24 saat hastanın sıvı ile beslenmesi önerilmektedir.
 • Ameliyattan bir hafta sonra normal hayatına dönen hastaların kendini zorlayan hareketlerden kaçınması gerekmektedir.
 • Ameliyattan 3 hafta sonra hafif sporlar önerilmektedir. Ancak yapılan bu sporlarda karın hareketlerinden kaçınmak gerekmektedir.
 • Ameliyattan 6 hafta sonra hastalara tüm spor aktivitelerini yapma izni verilmektedir.
 • Bu operasyondan sonra hastanın kilosuna dikkat etmesi gerekmektedir.
 • Düzenli egzersiz ile formu korumak gerekmektedir.
 • Gergin cildin tekrar çatlamasını önlemek için düzenli nemlendirici kullanımı önerilmektedir.
Karın Germe Ameliyatı Sonraki Aşamaları Nelerdir?

Bu operasyondan sonra hasta ancak 7 ile 8 saat sonra yürümeye başlayabilmektedir. İlk ayağa kalma sırasında desteğe ihtiyacı vardır. Operasyondan 5 gün sonra hasta normal hayatına devam edebilmektedir. Dikişler ortalama 12 günde iyileşmektedir. Operasyondan sonra karın ve bel bölgesinde şişme ve morlukların görülme durumu yüksektir. Bu şişlik ve morlukların iyileşme süreci ortalama 15 gündür. Ameliyatın belirgin etkisini görmek için 1 ya da 1,5 ay gibi bir sürenin geçmesi gerekmektedir. Vücudun tam olarak iyileşmesi ve sağlıklı bir insan olarak hayata devam etmesi için 6 aylık bir süre gereklidir. Bu sürenin sonunda hasta ameliyatın etkisini tamamen atlatmaktadır.

Karın Germe Ameliyatı Avantajları Nelerdir ?

Karın germe ameliyatı hem kadınlara hem de erkeklere yapılabilmektedir. Bu ameliyat sonrası birçok olumlu etki görülmektedir. İlk başta güzel bir vücuda sahip olan kadın veya erkek kendini psikolojik olarak daha iyi hissetmektedir. Hayata bakışı değişmektedir. Vücudundaki fazlalık ve hantallığın ortadan kalkması ile daha canlı ve pozitif bir hayat yaşamak mümkündür. Karın bölgesindeki fazlalığın gitmesi ile her kıyafeti rahatlıkla giymek mümkündür. Öz güven sorunu ortadan kalkmaktadır. Her ortama rahatlıkla girmek mümkündür. Hayata çekimser bakan kendini kötü hisseden insanların bu duyguları ortadan kalkmaktadır. Ameliyattan sonraki bir kaç ayın sonunda bambaşka bir insan olarak hayata devam etmek mümkündür.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları Ne Kadar ?

Aslında bu operasyonun fiyatı yapılacak işleme göre belirlenmektedir. Karın germe ameliyatı sırasında yapılacak işlem ve hastanın durumu fiyata en çok etki eden faktörlerdir. Fiyat belirlemede;

 • Karın bölgesindeki sarkıklığını derecesi,
 • Yağ fazlalığının derecesi,
 • Operasyon sırasında liposuction yapılıp yapılmayacağı,
 • Hastanın yaşı,
 • Hastanın medikal durumu,
 • Hastanın seçimi (mini ya da tam karın germe operasyonu gibi),
 • Hastanın kilolu veya zayıf olması

gibi durumlar etkili olmaktadır. Tam ve kesin fiyat almak için doktor muayenesini olmak gerekmektedir. Fiyat açısından kesin bilgi yapılan muayeneye göre belirlenmektedir.

Yorumlar

Kliniğimizde estetik işlem yaptıranların yorumlarına göz atın.

Merve BallıMayıs, 10, 2023

Cahit hocam bütün operasyon ve işlemler için gözüm kapalı güvendiğim tek doktor 🤗 Buket Hanım başta olmak üzere tüm ekibine ilgileri için teşekkür ederim . Power Shape cihazından çok memnunum ,Sevgi Hanıma ayrıca teşekkürler

Ilayda TerlemezMayıs 5, 2023

Cahit vural beauty’i cilt bakımı için de tercih ettim. Eğer cildinize uygun bir bakımı çok ilgili ve kibar birisinden almak isterseniz Sevgi hanımı öneririm. Aşırı hassas cildime çok nazik davranarak gerekli işlemleri uyguladı.

Öznur KURTNisan 17, 2023

Neden daha önce gitmedim dediğim tek yer. Rinoplasti, bişektomi, gıdı lipo işlemlerim oldu hepsi birbirinden mükemmel. Hocamızın bu kadar iyi oluşunun yanında ekibi de çok güleryüzlü ve aşırı ilgililer. Her şey için herbirine binlerce kez teşekkür ederiiim. 🖤

S DEMİRDAĞNisan 8, 2023

Cahit Vural beauty markası ile tavsiye üzerine yaklaşık 5 senedir geliyorum Ve inanılmaz memnunum Şimdiye kadar botoks ve dolgu yaptırıyordum.Ama bugün ilk defa cilt bakımı hydrafacial bakim yaptırdım Sevgi hanım cilt bakımımı yaptı Sakin sessiz bir o kadar rahatlatıcı bir ortamda Sevgi hanımın mucizevi parmaklarıyla çok dinlendirici bir uygulamaydı Diğer seansı hasretle bekliyorum Yüzümde bir ferahlama rahatlama hissettim Diğer seanslara geldikçe yorumlarımı ileteceğim Çok teşekkürler Sevgi hanımın ellerine sağlık

Ebrar GülerMart 28, 2023

Canım doktorum. İyi ki sizi tanısmışım. 3 sene önce meme büyütme ameliyati oldum. 1 ay önce de burun ameliyati ikiside harika oldu. Süpersiniz . Ellerinize saglik ♥️ iki ameliyat sürecim ekibinin anlayisi yardim severligiyle de harika gecti. Sürecte devamli yanimda oldular. Harikasınız 🙏🏻 kesinlilkle tavsiye ediyorum. Yine olsa yine size gelirim ♥️😍

Kübra AydoğduMart 13, 2023

Mart ayında cahit hocama burun ameliyatı oldum şuan 5. Ayımdayım ve inanılmaz memnunum, ameliyat öncesinde sizin isteğinize önem verip burnun nasıl olabilceğini fotoğraflarla anlatıyor hastayı dinliyor bu sayede sonuçtan aşırı memnun kaldım tam istediğim gibi sadece boyutunu küçültüp yüzüme çok yakışan bir burun yaptı, aynı zamanda nefes problemim için konkalarımı da küçülttü bu sayefe artık çok iyi nefrs alıyorum. Yıllarca karar veremeyip hep erteliyordum bu ameliyatı ama cahit hocamın samimiyeti ve yeteneği sayesinde şuan çok mutluyum, gözü kapalı güvenebilirsiniz kendisine türkiyede 1 numara kesinlikle💕

Eylem ElenaMarch 5, 2023

Dr. Cahit Vural Beyde Annelik estetiği yaptırdım ve gerecekten çok güzel oldu hersey. Ekibide süper. Çok iyi ilgilendiler. Bilhassa Rahime Hanim. Çok tavsiye edebilirim.

TV PROGRAMLARI

Doktorumuzun katıldığı TV Programlarını inceleyebilirsiniz.

Fiyat Teklifi Alın

Uzmanlarımız kişiye özel estetik işlemlerininin planı hazırlanması ve fiyatlandırması konusunda size memnuniyetle yardımcı olmak için buradalar.

Bizimle İletişime Geçin

Karın Germe Ameliyatı Kimlere Yapılır?

İlk başta dikkat edilen nokta yapılan diyet ve egzersizdir. Dikkat etmelere rağmen karın bölgesinde düzelme ve gelişme söz konusu değil ise o zaman uzman bir kişiye başvurmak gerekmektedir. Bu operasyon; Karın derisi iyice gevşemiş ve sarkmış olan kişilere, Karında yağ ve deri fazlalığı olanlara, Karın kaslarında gevşeme ve aralarında açıklık olanlara, Karında büyük oranda çatlak olanlara, Hamilelik sonrasında büyük oranda bozulma olanlara yapılmaktadır. Karın germe ameliyatı olmak isteğe bağlı değildir. Gerekli şartları taşıdığı sürece uzman doktor tarafından verilen kararla yapılan bir operasyondur. Bu nedenle bu kararı vermeden önce iyice araştırmak gerekmektedir.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bu ameliyat hastanede steril ameliyat ortamında yapılmaktadır. Çünkü ne olursa olsun cerrahi müdahalenin büyüğü küçüğü yoktur. Tüm cerrahi müdahalelerde olduğu gibi dikkat isteyen bir operasyondur. Ameliyat sırasında hastanın ameliyat sahasına lokal anestezi yapılır. O bölgeye kanamayı önleyici sıvı verilir. Bu operasyon sırasında bel bölgesindeki fazla yağlar alınır. Göbek bölgesindeki fazla yağlar alınır ve sarkmış kısımlar alınır. Hastada varsa göbek fıtığı müdahalesi yapılır. Göbek üzerindeki fazlalıkların bütünü onarıldıktan sonra dikilir. Yapılan müdahalenin ardından dikişleri tekrar almaya gerek yoktur. Büyük oranda vücut onları kendi başına dışarı atacaktır. Bundan sonraki aşama dikkat ve iyileşme sürecidir.

Karın Germe Ameliyatı Sonraki Aşamaları Nelerdir?

Bu operasyondan sonra hasta ancak 7 ile 8 saat sonra yürümeye başlayabilmektedir. İlk ayağa kalma sırasında desteğe ihtiyacı vardır. Operasyondan 5 gün sonra hasta normal hayatına devam edebilmektedir. Dikişler ortalama 12 günde iyileşmektedir. Operasyondan sonra karın ve bel bölgesinde şişme ve morlukların görülme durumu yüksektir. Bu şişlik ve morlukların iyileşme süreci ortalama 15 gündür. Ameliyatın belirgin etkisini görmek için 1 ya da 1,5 ay gibi bir sürenin geçmesi gerekmektedir. Vücudun tam olarak iyileşmesi ve sağlıklı bir insan olarak hayata devam etmesi için 6 aylık bir süre gereklidir. Bu sürenin sonunda hasta ameliyatın etkisini tamamen atlatmaktadır.

Karın Germe Ameliyatı Öncesi

Her operasyonda olduğu gibi bu operasyonun da riskleri vardır. Bu riskleri en aza indirmek için; hastanın sağlık, fiziksel ve psikolojik tüm rahatsızlıklarını doktoruna söylemesi gerekmektedir. Kesin ameliyata karar verildikten sonra, ameliyattan üç hafta öncesinde aspirin ve kan sulandırıcı ilaçların kesilmesi gerekmektedir. Bazı vitaminler ve ağır ağrı kesiciler kesilmesi gereken ilaçlardır. Sigara gibi bağımlılık yapan ve vücut için olumsuz görülen maddelerin kesilmesi gerekmektedir. Aşırı kilo her ameliyatta olduğu gibi bunda sorun oluşturabilmektedir. Bu nedenle operasyondan önce mümkünse dikkat edilmesi gerekmektedir. Özellikle ameliyattan önceki 3 gün boyunca kabızlık yapıcı gıdalar kesilmeli ve onun yerine sıvı miktarı yüksek hazmı kolay besinler tüketilmelidir. Mümkünse sebze yemeklerine ağırlık verilmelidir.

Karın Germe Ameliyatı Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Ameliyattan sonra hastalara 4 ila 6 hafta arası sürekli kullanılması tavsiye edilen karın korsesi önerilmektedir. Ameliyattan sonra ilk 24 saat hastanın sıvı ile beslenmesi önerilmektedir. Ameliyattan bir hafta sonra normal hayatına dönen hastaların kendini zorlayan hareketlerden kaçınması gerekmektedir. Ameliyattan 3 hafta sonra hafif sporlar önerilmektedir. Ancak yapılan bu sporlarda karın hareketlerinden kaçınmak gerekmektedir. Ameliyattan 6 hafta sonra hastalara tüm spor aktivitelerini yapma izni verilmektedir. Bu operasyondan sonra hastanın kilosuna dikkat etmesi gerekmektedir. Düzenli egzersiz ile formu korumak gerekmektedir. Gergin cildin tekrar çatlamasını önlemek için düzenli nemlendirici kullanımı önerilmektedir.

ÖNCESİ SONRASI

YÜZ GÜLDÜREN SONUÇLARKliniğimizde yapılan işlem sonuçlarına ait daha fazla sonuç görmek istiyorsanız formu doldurun öncesi sonrası resimlerini e-posta adresinize gönderelim.

Formu Doldurun

Karın Germe Ameliyatı Avantajları

Karın germe ameliyatı hem kadınlara hem de erkeklere yapılabilmektedir. Bu ameliyat sonrası birçok olumlu etki görülmektedir. İlk başta güzel bir vücuda sahip olan kadın veya erkek kendini psikolojik olarak daha iyi hissetmektedir. Hayata bakışı değişmektedir. Vücudundaki fazlalık ve hantallığın ortadan kalkması ile daha canlı ve pozitif bir hayat yaşamak mümkündür. Karın bölgesindeki fazlalığın gitmesi ile her kıyafeti rahatlıkla giymek mümkündür. Öz güven sorunu ortadan kalkmaktadır. Her ortama rahatlıkla girmek mümkündür. Hayata çekimser bakan kendini kötü hisseden insanların bu duyguları ortadan kalkmaktadır. Ameliyattan sonraki bir kaç ayın sonunda bambaşka bir insan olarak hayata devam etmek mümkündür.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

slında bu operasyonun fiyatı yapılacak işleme göre belirlenmektedir. Karın germe ameliyatı sırasında yapılacak işlem ve hastanın durumu fiyata en çok etki eden faktörlerdir. Fiyat belirlemede; Karın bölgesindeki sarkıklığını derecesi, Yağ fazlalığının derecesi, Operasyon sırasında liposuction yapılıp yapılmayacağı, Hastanın yaşı, Hastanın medikal durumu, Hastanın seçimi (mini ya da tam karın germe operasyonu gibi), Hastanın kilolu veya zayıf olması gibi durumlar etkili olmaktadır. Tam ve kesin fiyat almak için doktor muayenesini olmak gerekmektedir. Fiyat açısından kesin bilgi yapılan muayeneye göre belirlenmektedir.

ONLINE MUAYENE

İşlemlerimiz konusunda hızlıca destek almak istiyorsanız, resimlerinizi çekip bize göndererek uzman görüşü alabilirsiniz.

Formu Doldurun

Karın Germe Ameliyatı Sonrası

Karın germe ameliyatı hamileliğe ve hamilelik sürecine engel oluşturmamaktadır. Doğumdan sonra fazlalıklardan kurtulmak için karın germe ameliyatı olabilmek mümkündür. Ancak doğumdan sonra bir yıl gibi bir sürenin geçmesi gerekmektedir. Karın germe ameliyatını ikinci kez olmak mümkündür. Ancak aradan en az bir yılın geçmesi gerekmektedir. Bu ameliyatın izlerinden kurtulmak için tekrar bir tedaviye başvurmak gerekmektedir. Mini karın germe ameliyatı ile karındaki belli bir bölgede bulunan fazlalıktan kurtulmak mümkündür. Kilo alıp verme sonucu esneyen karın için ameliyat düşünenler için en uygun zaman zayıfladıktan sonraki zamandır.

Karın Germe Ameliyatı Yaptıranlar

Karın Germe Ameliyatı Yaptıranlar hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşabilir ve sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Karın Germe Ameliyatı Yorumları

Karın Germe Ameliyatı olan kişilerin yorumlarını okumak için bize ulaşın. Karın Germe Ameliyatı Yorumları ve daha fazlası için bizi takip etmeye devam edin.

Karın Germe Ameliyatı İstanbul

Karın Germe Ameliyatı İstanbul hakkında detaylı bilgi almak ve operasyon sürecini öğrenmek için İstanbul Nişantaşı’nda bulunan kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.