OP. DR. CAHİT VURAL
OP. DR. CAHİT VURAL
DOKTORUNUZA BAŞVURUN

BURUN ESTETİĞİ

Ücretsiz danışma formunu doldurun!

Burun Estetiği Nedir?

Burun estetiği; burnunuzda var olan kusurların ortadan kaldırılması için gerçekleştirilen bir operasyondur. Burnunuzun uzunluğundan rahatsız iseniz kısaltılabilir, kısalığından şikâyetiniz var ise uzatma işlemi yapılabilir. Burnunuzun kenarları, çukurlukları, yükseklikleri, genişlikleri, darlıkları ve en sık şikâyet edilen kemerli bölümü bu sihirli dokunuş sayesinde ortadan kaldırılmaktadır. Hastaların üzgün ve mutsuz olarak başvurduğu kliniklerde yapılan operasyonlar sonrasında kendine güveni gelmiş ve güzelliğinden emin olarak ayrılan hastalar görmekteyiz. Burun estetiği yaptırmak istediğiniz zaman operasyonu yapacak olan doktorunuz yüzünüz için en doğru burun şeklini belirleyecektir. Operasyon öncesinde fotoğraflarınız çekilecek ve bilgisayar ortamında yeni burnunuz yüzünüzde nasıl duracak doktorunuz size bunun görsel bir sunumunu yapacaktır. Burnunuzun alt kısmında kıkırdak, üst kısımda ise kemikli bir yapı bulunmaktadır. İşte yapılacak bu operasyon ile bu kemik ve kıkırdak dokusuna kolaylıkla şekil verilerek cerrahınız tarafından kusursuz bir burun yaratılabilmektedir. Burun estetiği yaptırabilmeniz için 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir.

Burun Estetiği ile Hangi Sorunlar Giderilir?

Burun kemeriniz güçlendirilir veya küçültülebilir, Burnunuz baştan tasarlanabilir, Burnunuzun büyüklüğü düzeltilebilir, Burun ve dudağınızın arasında bulunan açı düzeltilebilir, Yara izleri ortadan kaldırılabilir, Doğumsal olarak var olan solunum zorlukları düzeltilebilir.

BURUN ESTETİĞİ

SIKÇA SORULAN SORULAR

Burun Estetiği Nedir?

Burun estetiği; burnunuzda var olan kusurların ortadan kaldırılması için gerçekleştirilen bir operasyondur. Burnunuzun uzunluğundan rahatsız iseniz kısaltılabilir, kısalığından şikâyetiniz var ise uzatma işlemi yapılabilir. Burnunuzun kenarları, çukurlukları, yükseklikleri, genişlikleri, darlıkları ve en sık şikâyet edilen kemerli bölümü bu sihirli dokunuş sayesinde ortadan kaldırılmaktadır. Hastaların üzgün ve mutsuz olarak başvurduğu kliniklerde yapılan operasyonlar sonrasında kendine güveni gelmiş ve güzelliğinden emin olarak ayrılan hastalar görmekteyiz.

Burun estetiği yaptırmak istediğiniz zaman operasyonu yapacak olan doktorunuz yüzünüz için en doğru burun şeklini belirleyecektir. Operasyon öncesinde fotoğraflarınız çekilecek ve bilgisayar ortamında yeni burnunuz yüzünüzde nasıl duracak doktorunuz size bunun görsel bir sunumunu yapacaktır. Burnunuzun alt kısmında kıkırdak, üst kısımda ise kemikli bir yapı bulunmaktadır. İşte yapılacak bu operasyon ile bu kemik ve kıkırdak dokusuna kolaylıkla şekil verilerek cerrahınız tarafından kusursuz bir burun yaratılabilmektedir. Burun estetiği yaptırabilmeniz için 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir.

Burun Estetiği ile Hangi Sorunlar Giderilir?
  • Burun kemeriniz güçlendirilir veya küçültülebilir,
  • Burnunuz baştan tasarlanabilir,
  • Burnunuzun büyüklüğü düzeltilebilir,
  • Burun ve dudağınızın arasında bulunan açı düzeltilebilir,
  • Yara izleri ortadan kaldırılabilir,
  • Doğumsal olarak var olan solunum zorlukları düzeltilebilir.
Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetiği için cerrahlar genel olarak iki teknik ile çalışmaktadır. Kapalı ve açık olan bu iki teknik uygulanarak burnunuzdaki sorunlar giderilmektedir. Cerrahınız operasyondan önce burnunuzdaki soruna göre bu iki teknikten birini önceden belirlemektedir. Eğer açık operasyon uygulaması yapılacak ise cerrahınız burun ucuna V şeklinde ters bir kesi oluşturarak burunu açarak gereken müdahaleyi yapacaktır. Ancak günümüzde hemen hemen tüm cerrahlar kapalı yöntemi tercih etmektedirler.

Kapalı yöntemde tüm işlem burun içerisinde gerçekleştirilmektedir. Kapalı teknikte burun içinde bulunan dikişler kendiliğinden yok olan iplerden yapılmaktadır. Buda daha sonra dikiş aldırma gibi bir durumu ortadan kaldırmaktadır. Kapalı operasyon sayesinde kanama problemleri de söz konusu olmaktan çıkmaktadır. Yapılan müdahale için oldukça küçük kesiler ile çalışılması hem hastaya hem de doktora oldukça konfor sağlayan bir işlemdir.

Burnunuzda bulunan kemer, düşüklük, büyütme, küçültme, kıkırdak doku tamiri, burun asimetrisi, burun ucu kaldırma gibi pek çok yöntem ortalama 1,5 ila 2,5 saat kadar süren bir operasyon ile düzeltilebilmektedir.

Operasyon sonrasında burna uygulanan tampon ve alçı artık modern tıpta tercih edilmemektedir. Tıp dünyası her geçen gün gelişme gösterdiği için burun operasyonu sonrasında hastalara silikon ateller ve burun bantları cerrahların son gözdeleri olarak sıkça kullanılmaktadır. Burun estetiği yapıldıktan sonra hasta aynı gün içerisinde veya bir gece kontrol altında tutulduktan sonra taburcu edilmektedir.

Burun Estetiğinin Başarısı Ne Zaman Görülür?

Hastanın burnuna yapılan müdahalenin yüzde doğal görünüm sağlamış olduğu görüldüğünde başarı sağlanmış demektir. Harika ve kusursuz doğallıkta bir burun ortaya çıkmış ise doktor ve hasta için yapılan müdahale %100 başarıya ulaşmış demektir. Ayrıca hastanın rahat nefes alması ve her hangi bir komplike yaşamaması da bu operasyonlar için oldukça önemlidir.

Burun Estetiği Fiyatları 2019 Ne Kadardır ?

Burun Estetiği Fiyatları 2019. Burun estetiğinde doktorunuzun uygulayacağı işlemlere göre fiyatlar değişim göstere bilmektedir. Kısacası burnunuzdaki sorunun büyüklüğü size verilecek olan fiyatı belirlemektedir. Özel hastanelerde veya devlet hastanelerinde burun estetiği yaptırmaya karar veren hasta sağlık sigortalarının bu operasyonu kesinlikle karşılamadığını bilmelidir. Genel olarak buruna yapılan her müdahale estetik olarak kabul gördüğü için bu ameliyata ödenek verilmemektedir. Hasta bunu bilerek hem psikolojik olarak hem de ekonomik olarak bu müdahaleye hazırlanmalıdır.

Yorumlar

Kliniğimizde estetik işlem yaptıranların yorumlarına göz atın.

Merve BallıMayıs, 10, 2023

Cahit hocam bütün operasyon ve işlemler için gözüm kapalı güvendiğim tek doktor 🤗 Buket Hanım başta olmak üzere tüm ekibine ilgileri için teşekkür ederim . Power Shape cihazından çok memnunum ,Sevgi Hanıma ayrıca teşekkürler

Ilayda TerlemezMayıs 5, 2023

Cahit vural beauty’i cilt bakımı için de tercih ettim. Eğer cildinize uygun bir bakımı çok ilgili ve kibar birisinden almak isterseniz Sevgi hanımı öneririm. Aşırı hassas cildime çok nazik davranarak gerekli işlemleri uyguladı.

Öznur KURTNisan 17, 2023

Neden daha önce gitmedim dediğim tek yer. Rinoplasti, bişektomi, gıdı lipo işlemlerim oldu hepsi birbirinden mükemmel. Hocamızın bu kadar iyi oluşunun yanında ekibi de çok güleryüzlü ve aşırı ilgililer. Her şey için herbirine binlerce kez teşekkür ederiiim. 🖤

S DEMİRDAĞNisan 8, 2023

Cahit Vural beauty markası ile tavsiye üzerine yaklaşık 5 senedir geliyorum Ve inanılmaz memnunum Şimdiye kadar botoks ve dolgu yaptırıyordum.Ama bugün ilk defa cilt bakımı hydrafacial bakim yaptırdım Sevgi hanım cilt bakımımı yaptı Sakin sessiz bir o kadar rahatlatıcı bir ortamda Sevgi hanımın mucizevi parmaklarıyla çok dinlendirici bir uygulamaydı Diğer seansı hasretle bekliyorum Yüzümde bir ferahlama rahatlama hissettim Diğer seanslara geldikçe yorumlarımı ileteceğim Çok teşekkürler Sevgi hanımın ellerine sağlık

Ebrar GülerMart 28, 2023

Canım doktorum. İyi ki sizi tanısmışım. 3 sene önce meme büyütme ameliyati oldum. 1 ay önce de burun ameliyati ikiside harika oldu. Süpersiniz . Ellerinize saglik ♥️ iki ameliyat sürecim ekibinin anlayisi yardim severligiyle de harika gecti. Sürecte devamli yanimda oldular. Harikasınız 🙏🏻 kesinlilkle tavsiye ediyorum. Yine olsa yine size gelirim ♥️😍

Kübra AydoğduMart 13, 2023

Mart ayında cahit hocama burun ameliyatı oldum şuan 5. Ayımdayım ve inanılmaz memnunum, ameliyat öncesinde sizin isteğinize önem verip burnun nasıl olabilceğini fotoğraflarla anlatıyor hastayı dinliyor bu sayede sonuçtan aşırı memnun kaldım tam istediğim gibi sadece boyutunu küçültüp yüzüme çok yakışan bir burun yaptı, aynı zamanda nefes problemim için konkalarımı da küçülttü bu sayefe artık çok iyi nefrs alıyorum. Yıllarca karar veremeyip hep erteliyordum bu ameliyatı ama cahit hocamın samimiyeti ve yeteneği sayesinde şuan çok mutluyum, gözü kapalı güvenebilirsiniz kendisine türkiyede 1 numara kesinlikle💕

Eylem ElenaMart 5, 2023

Dr. Cahit Vural Beyde Annelik estetiği yaptırdım ve gerecekten çok güzel oldu hersey. Ekibide süper. Çok iyi ilgilendiler. Bilhassa Rahime Hanim. Çok tavsiye edebilirim.

TV PROGRAMLARI

Doktorumuzun katıldığı TV Programlarını inceleyebilirsiniz.

Fiyat Teklifi Alın

Uzmanlarımız kişiye özel estetik işlemlerininin planı hazırlanması ve fiyatlandırması konusunda size memnuniyetle yardımcı olmak için buradalar.

Bizimle İletişime Geçin

Burun Estetiği Öncesi

Burun estetiği hem doktor için hem de hasta için iyi değerlendirilmesi gereken bir konudur. Çünkü yapılan estetik operasyon yüzünüzde ciddi bir değişime yol açacaktır. Burun yüzünüzde odak noktası olduğu için yapılacak olan müdahale en doğru biçimde ve detaylıca planlanmalıdır. Operasyon tüm detayları ile değerlendirildikten sonra doktorunuz onay verilmesi ile gerçekleştirilmelidir. Yanlış yapılan bir müdahalenin düzeltilmesinin çok daha zor olduğunu unutmayınız ve mutlaka estetik cerrahlar ile görüşünüz. Burnunuz için fiziksel muayene yapılmalıdır ve sorun doğru bir şekilde tespit edilmelidir. Burnunuzun ve yüzünüzün üç boyutlu fotoğraf çekimleri yapılmalıdır. Çekilen bu resimler bilgisayar ortamına aktarılarak yapılacak olan müdahale detaylıca gösterilmelidir. Fotoğraflar ile yeni burun tasarımı yapılmalıdır. Doktorunuz sizin operasyon sonrasında nasıl bir burna sahip olacağınızı gösterir ve yeni burnunuzun nasıl olacağını bilerek operasyona girersiniz. Hastanın da bu önemli operasyon öncesinde dikkat etmesi gereken hususlar bulunmaktadır. İşte dikkat etmeniz gerekenler: Operasyondan en az bir hafta önce sigara kullanmayı bırakmak, Alkol vb iyileşmenizi geciktirecek olan maddelerden uzak kalmak, Kan sulandırıcı etkisi olan ilaçlarınızı kullanmayı bırakmak, Sürekli içmeniz gereken ilaçlarınız var ise bunu önceden doktorunuza bildirmek gerekmektedir.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetiği için cerrahlar genel olarak iki teknik ile çalışmaktadır. Kapalı ve açık olan bu iki teknik uygulanarak burnunuzdaki sorunlar giderilmektedir. Cerrahınız operasyondan önce burnunuzdaki soruna göre bu iki teknikten birini önceden belirlemektedir. Eğer açık operasyon uygulaması yapılacak ise cerrahınız burun ucuna V şeklinde ters bir kesi oluşturarak burunu açarak gereken müdahaleyi yapacaktır. Ancak günümüzde hemen hemen tüm cerrahlar kapalı yöntemi tercih etmektedirler. Kapalı yöntemde tüm işlem burun içerisinde gerçekleştirilmektedir. Kapalı teknikte burun içinde bulunan dikişler kendiliğinden yok olan iplerden yapılmaktadır. Buda daha sonra dikiş aldırma gibi bir durumu ortadan kaldırmaktadır. Kapalı operasyon sayesinde kanama problemleri de söz konusu olmaktan çıkmaktadır. Yapılan müdahale için oldukça küçük kesiler ile çalışılması hem hastaya hem de doktora oldukça konfor sağlayan bir işlemdir. Burnunuzda bulunan kemer, düşüklük, büyütme, küçültme, kıkırdak doku tamiri, burun asimetrisi, burun ucu kaldırma gibi pek çok yöntem ortalama 1,5 ila 2,5 saat kadar süren bir operasyon ile düzeltilebilmektedir. Operasyon sonrasında burna uygulanan tampon ve alçı artık modern tıpta tercih edilmemektedir. Tıp dünyası her geçen gün gelişme gösterdiği için burun operasyonu sonrasında hastalara silikon ateller ve burun bantları cerrahların son gözdeleri olarak sıkça kullanılmaktadır. Burun estetiği yapıldıktan sonra hasta aynı gün içerisinde veya bir gece kontrol altında tutulduktan sonra taburcu edilmektedir.

Burun Estetiği Sonrası

Yapılan ameliyat sonrasında taburcu olan hastanın 3 veya 5 gün içerisinde atelleri çıkarılabilir. Buruna koruyucu bir bant yapıştırılır. Hasta bu operasyondan birkaç gün sonra normal yaşantısına hemen dönebilmektedir. Doktorunuz banyo yapmanız için bir hafta beklemenizi önerecektir. Bu iyileşme sürecini hızlandırmak amacı ile önerilmektedir. İlk hafta hastalardan biraz daha hassas davranmaları ve fazla güç harcayacak aktiviteleri yapmamaları önerilmektedir. Bu operasyon sonrasında şişlik ve morluklar gözlenebilmektedir ve bu şikâyetler genel olarak bir hafta gibi bir sürede kendiliğinden yok olmaktadır. Bu süreçte hastanın en dikkat etmesi gereken konu enfeksiyona karşı verilen tüm ilaçları düzenli kullanmak olacaktır.

Burun Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hasta operasyondan sonra kontrollerini ve bakımlarını kesinlikle aksatmamalıdır. Kanama, şişme, ateş veya burunda ağrı görülüyor ise hemen doktorunuza başvurmalısınız. Burnunuz iyileşme sürecine girdiği zaman burnunuza uygulayacağınız masajlar, burun spreyleri ve ilaçların düzenli kullanılması oldukça önemlidir.

Öncesi Sonrası

YÜZ GÜLDÜREN SONUÇLARKliniğimizde yapılan işlem sonuçlarına ait daha fazla sonuç görmek istiyorsanız formu doldurun öncesi sonrası resimlerini e-posta adresinize gönderelim.

Formu Doldurun

Burun Estetiğinin Başarısı Ne Zaman Görülür?

Hastanın burnuna yapılan müdahalenin yüzde doğal görünüm sağlamış olduğu görüldüğünde başarı sağlanmış demektir. Harika ve kusursuz doğallıkta bir burun ortaya çıkmış ise doktor ve hasta için yapılan müdahale %100 başarıya ulaşmış demektir. Ayrıca hastanın rahat nefes alması ve her hangi bir komplike yaşamaması da bu operasyonlar için oldukça önemlidir.

Burun Estetiği Yaptıranlar

Burun Estetiği Yaptıranlar hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşabilir, paylaşımına izin verilen fotoğraflar için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Online Muayene

İşlemlerimiz konusunda hızlıca destek almak istiyorsanız, resimlerinizi çekip bize göndererek uzman görüşü alabilirsiniz.

Formu Doldurun

Burun Estetiği Yorumları

Burun Estetiği Yorumları okumak için internet sitemizi ve sosyal medya hespalarımızı takip edin.

Burun Estetiği Fiyatları 2019

Burun Estetiği Fiyatları 2019. Burun estetiğinde doktorunuzun uygulayacağı işlemlere göre fiyatlar değişim göstere bilmektedir. Kısacası burnunuzdaki sorunun büyüklüğü size verilecek olan fiyatı belirlemektedir. Özel hastanelerde veya devlet hastanelerinde burun estetiği yaptırmaya karar veren hasta sağlık sigortalarının bu operasyonu kesinlikle karşılamadığını bilmelidir. Genel olarak buruna yapılan her müdahale estetik olarak kabul gördüğü için bu ameliyata ödenek verilmemektedir. Hasta bunu bilerek hem psikolojik olarak hem de ekonomik olarak bu müdahaleye hazırlanmalıdır.

Burun Estetiği İstanbul

Burun estetiği yapan pek çok ünlü cerrah İstanbul’da bulunan hastanelerde hasta kabul etmektedir. Dünyanın estetik merkezlerinden biri olmaya aday olan Türkiye için estetiğin ana merkezi şuan İstanbul olarak kabul edilmektedir. Yurt içi ve yurt dışı pek çok hasta estetik için özellikle İstanbul’u tercih etmektedir. İstanbul estetikte ön plana çıkması ile sahtekârlarında iştahını kabartan bir şehirdir. Diplomasını görmediğiniz veya hastanelerde hizmet vermeyen kişilerden uzak durmalısınız. Aksi halde burnunuz için düzeltilemeyen kusurlar ortaya çıkarak sonraki yaşantınızı olumsuz etkileyebilecek durumlar ile karşılaşabilirsiniz. Alanında uzmanlaşmış bir estetik cerrahın burnunuza yapacağı dokunuşlar ile bambaşka bir insana dönüşme şansınız bulunmaktadır. Oldukça doğal görünen bir burun sayesinde öz güveninizde yaşanacak değişim sayesinde çok daha farklı bir insan olmanızın kapıları sonuna kadar kolaylıkla açılabilmektedir.

İtalyan Burun Estetiği

İtalyalı Estetik Cerrahlar tarafından bulunan İtalyan Burun Estetiği’nin bir diğer adı Piezo Burun Estetiğidir. İtalyan Burun Estetiği ile alakalı detaylı bilgileri okumak için Piezo Burun Estetiği adlı yazımızı okuyabilirsiniz. www.cahitvural.com/piezo-burun-estetigi-fiyatlari

Estetik Cerrahi>Burun Estetiği Diğer Yazılar

Estetik Cerrahi Diğer Kategoriler