Karbon Peeling İstanbul

Karbon Peeling İstanbul

Karbon peeling cildimiz için önem taşıyan yenileme işlemini lazerle yaparak enjeksiyon kullanmadan,  güneş lekeleri ,akne ,geniş gözenekler ve daha parlak  bir cilt için uyguladığımız bir işlemdir.Uygulama tek seansta dahi gözle görülür sonuçları olan pratik bir uygulamadır.

Karbon Peeling uygulamasının ilk aşaması temiz cilt üzerine karbon sıvı ile kaplanması işlemidir. Lazer uygulamalarının temel mantığında önemli bir yeri olan kişinin ten rengi faktörü ile bağlantılı olarak ciltte bekletilen ve cilt tarafından emilen karbon sıvısı cilde tedaviye uygun rengi sağlamaktadır. Sonraki aşamada karbon sıvısı emilimini sağlamış olan cilt üzerinde uygun şiddeti belirlenmiş lazer atışları ile tarama gerçekleştirilmektedir. Cilt altında yenileyici aktiviteyi başlatan uygulama ile kolajen sentezi tetiklenmekte, gözenekler sıkılaşmakta, ciltte elastikiyet ve parlaklık artmaktadır.

Ciltte soyulma oluşturmadan doku yenilenmesi yaratır.Cildin yağ ve nem dengesini düzenler.

Cilt lekelerinin tedavisinde en etkili yöntemlerden birisidir ve ciltte renk tonu dengesi ve parlaklık sağlar.Diğer cilt tedavi işlemlerinin (PRP, Mezoterapi vb.) etkilerini arttırmaya katkı gösterir.

Uygulama yaz aylarında da gerçekleştirilebilmektedir.

Karbon Peeling uygulamasında cildin karbon sıvısını emme süresi 15 – 20 dakika sürer ve ardından yapılan lazer işlemi 15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır. Bu açıdan pratik ve öğle molasında bile gerçekleştirilebilir bu yöntem sonrası kişi gündelik hayatına geri dönebilir.

Amaçlanan tedavi doğrultusunda 1 hafta ara ile gerçekleştirilecek 4 – 5 seans yeterli olmaktadır. Leke tedavilerinde uygulama 10 seansa kadar çıkarılabilir. Uygulama lazer ışığının doku içerisinde sadece iyileştirici etkilerinden faydalanmak üzere geliştirilmiş cihazlar ile gerçekleştirilmekte olduğu için yan etki gözlemlenmemektedir.

Estetik amaçlı gerçekleştiriliyor olsa da Karbon Peeling uygulamasının tıbbi bir işlem olduğu unutulmamalı ve mutlaka uzman ve tecrübeli hekimler tarafından gerçekleştirilmelidir. Dikkat gösterilmesi gereken bu uygulama, hem risk oluşturabilecek etkenlerin tespitinde ve önlenmesinde, hem de uygulamanın başarısında önemli bir durumdur.

Korbon peeling ağrılı bir işlem değildir.

Karbon Peeling İstanbul

Karbon Peeling İstanbul hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz. Karbon Peeling hakkında detaylı bilgiler için lütfen bizi arayın.