KOLAJEN AĞI

KOLAJEN AĞI

Kolajen Ağı Nedir?

Günümüzde yaşlanma belirtilerini azaltmak için bir çoğumuz cerrahi uygulamalara alternatif olarak cilt bakım ritüellere, kozmetik ürünlere veya takviye vitaminlere rağbet ediyoruz. Yaşlanmaya karşı sıkça duyduğumuz kelimelerden birisi de “kolajen”. Genç yaşlarda vücudumuz kolajeni sık üretirken, yaşın ilerlemesi, sağlıksız beslenme, sigara ve stres gibi olumsuz durumlarda üretimi daha da azalır. Bu nedenle özellikle yaşlanma belirtilerini azaltmak için vücudumuzun kolajen üretimini artıracak takviyeler yapılması ve kullanılması gerekebilir. Kolajen, cildimizin elastikiyetini artırarak daha parlak ve daha sağlıklı görünmesini sağlar. Fakat cilt yüzeyinden veya viral yolla kapsül şekilde tüketildiğinde alınan kolajenin yüzde yüzü cilt altımıza direkt fayda sağlamak konusunda yetersiz kalır. Cilt altına etki edene kadar kayıba uğrar. Bu sebeple direkt cilt altından kolajen ile desteklemek alınacak faydayı arttırmaktadır. “Kolajen ağı” dediğimizde ise yaşlanan ciltte meydana gelen elastikiyet kaybı sebebiyle yüzün birçok bölgesinde oluşan sarkmaları ipler ile germe temeli akla gelmelidir. Ameliyatsız iple yüz germe uygulaması olarak da söyleyebileceğimiz kolajen ağı temelinde, azalan kolajenin yerine, bedenin tekrar kolajen üretmesine teşvik edici bir mekanizma yatmaktadır. Sorunlu alana işlenen ipler aynı zamanda güçlü bir lifting etkisi de sağlamaktadır. Vücut reaksiyon vererek, anında biyolojik fibroplast, kolajen ve elastin üretmeye başlar. Bu sayede lifting etkisi çifte katlanmış olur. Cilt canlanır, toparlanır, gerilir. Bununla birlikte kullanılan ipin metaryelinde bulunan kolajen kapsülleri vücutta ip askılama ile kolajen üretimini teiklemesine ek olarak, kapsüller içerisinde bulunan kolajen ile cilde alt yüzeyinden destek olarak kolajeni daha fazla arttırmaktadır. Kolajen Ağı tekniği ile yüz germe işlemi, diğer iple yüz asma ya da iple yüz germe olarak geçen uygulamalardan, işte bu noktada ayrılmaktadır. Etkisi, yöntemi ve işleyiş mekanizması farklıdır.Kolajen ağı kopmayan ve vücutla uyumlu ve eriyebilen iplerdir. Yüz ve boyundaki sarkmaları gidererek, ekstra kolajen üretimi sağlamasıyla birlikte sonuçları yüz güldürücüdür.

KOLAJEN AĞI

Kolajen Ağı Faydaları

Cildi ve yüzü ters üçgen yani altın oran görüntüsüne kavuşturur, Çene hattını keskinleştirir, Boyun sarkmalarını toparlar Cilt altından kolajen takviyesinde bulunur, Kolajen üretimini arttırır. Ayrıca cildimizdeki doku esnekliğini sağlayan liflerle tamamen uyumludur.

KOLAJEN AĞI

Kolajen Ağı

Cildimizdeki yaşlanmanın belirtilerini gidermek için kullanılan bu kolajen ağı uygulaması, lifting etkisi yapılmasıyla birlikte hedeflenen bölgede uygun açı ile çekip germek üzere cilt altından işlem sağlanır. Oluşan lifting etkisiyle birlikte kolajen destekli iplerin zamanla erimesiyle cilt altından beslenme sağlanır. Böylece yaşlanma etkileri yüzünden oluşan ince çizgilenmelerde etkili olacak, cildin daha canlı ve sağlıklı görünmesine katkı sağlayacaktır. Askı işleminin yapıldığı bölgede istenilen görünümü elde etmek için birden fazla ip değişik açılardan yerleştirilebilir. Kolajen üretimi sağlayan bu ipler, cilt tipi ve cildin elastikiyetine göre kaç ip kullanılanacağı değişkenlik gösterebilir. Gündelik hayatınızı etkilemez. Hemen sosyal hayatınıza dönebilirsiniz, ödem yani şişlik ve morarma süreci kişiden kişiye farklılık gösterebilir.

KOLAJEN AĞI

Kolajen İp Askılama Etkisi ve Etkinlik süresi

Kolajen ağı uygulamasının etkisini işlemden hemen sonra %60 oranda görebilirsiniz, sonrasında takip eden 1 ay içinde kolajen ipin cildinizle etkileşiminin artışını net olarak gözlemleyebilirsiniz. İşlemin kalıcılığı 12-18 ay bandında kişiye göre değişmekle birlikte, bu süreç içerisinde cilt alt katmanından kolajen ile beslendiği için kalıcı olarak yaşlanmaya karşı yavaşlatma görevini daha uzun soluklu hale dönüştürür.

KOLAJEN AĞI

KOLAJEN AĞI KOLAJEN AĞI | Op.Dr.Cahit Vural

Sıkça Sorulan Sorular

  • Kolajen Ağı Nedir?
  • Kolajen Ağı Faydaları Nelerdir ?
  • Kolajen İp Askılama Etkisi ve Etkinlik süresi Ne Kadardır ?

Kolajen Ağı Nedir?

Günümüzde yaşlanma belirtilerini azaltmak için bir çoğumuz cerrahi uygulamalara alternatif olarak cilt bakım ritüellere, kozmetik ürünlere veya takviye vitaminlere rağbet ediyoruz. Yaşlanmaya karşı sıkça duyduğumuz kelimelerden birisi de “kolajen”.  Genç yaşlarda vücudumuz kolajeni sık üretirken, yaşın ilerlemesi, sağlıksız beslenme, sigara ve stres gibi olumsuz durumlarda üretimi daha da azalır. Bu nedenle özellikle yaşlanma belirtilerini azaltmak için vücudumuzun kolajen üretimini artıracak takviyeler yapılması ve kullanılması gerekebilir. Kolajen, cildimizin elastikiyetini artırarak daha parlak ve daha sağlıklı görünmesini sağlar. Fakat cilt yüzeyinden veya viral yolla kapsül şekilde tüketildiğinde alınan kolajenin yüzde yüzü cilt altımıza direkt fayda sağlamak konusunda yetersiz kalır. Cilt altına etki edene kadar kayıba uğrar. Bu sebeple direkt cilt altından kolajen ile desteklemek alınacak faydayı arttırmaktadır. “Kolajen ağı” dediğimizde ise yaşlanan ciltte meydana gelen elastikiyet kaybı sebebiyle yüzün birçok bölgesinde oluşan sarkmaları ipler ile germe temeli akla gelmelidir. Ameliyatsız iple yüz germe uygulaması olarak da söyleyebileceğimiz kolajen ağı temelinde, azalan kolajenin yerine, bedenin tekrar kolajen üretmesine teşvik edici bir mekanizma yatmaktadır. Sorunlu alana işlenen ipler aynı zamanda güçlü bir lifting etkisi de sağlamaktadır.

Vücut reaksiyon vererek, anında biyolojik fibroplast, kolajen ve elastin üretmeye başlar. Bu sayede lifting etkisi çifte katlanmış olur. Cilt canlanır, toparlanır, gerilir. Bununla birlikte kullanılan ipin metaryelinde bulunan kolajen kapsülleri vücutta ip askılama ile kolajen üretimini teiklemesine ek olarak, kapsüller içerisinde bulunan kolajen ile cilde alt yüzeyinden destek olarak kolajeni daha fazla arttırmaktadır. Kolajen Ağı tekniği ile yüz germe işlemi, diğer iple yüz asma ya da iple yüz germe olarak geçen uygulamalardan, işte bu noktada ayrılmaktadır. Etkisi, yöntemi ve işleyiş mekanizması farklıdır.Kolajen ağı kopmayan ve vücutla uyumlu ve eriyebilen iplerdir. Yüz ve boyundaki sarkmaları gidererek, ekstra kolajen üretimi sağlamasıyla birlikte sonuçları yüz güldürücüdür.

Kolajen Ağı Faydaları Nelerdir ?

Cildi ve yüzü ters üçgen yani altın oran görüntüsüne kavuşturur,
Çene hattını keskinleştirir,
Boyun sarkmalarını toparlar

Cilt altından kolajen takviyesinde bulunur,

Kolajen üretimini arttırır.
Ayrıca cildimizdeki doku esnekliğini sağlayan liflerle tamamen uyumludur.

Kolajen İp Askılama Etkisi ve Etkinlik süresi Ne Kadardır ?

Kolajen ağı uygulamasının etkisini işlemden hemen sonra %60 oranda görebilirsiniz, sonrasında takip eden 1 ay içinde kolajen ipin cildinizle etkileşiminin artışını net olarak gözlemleyebilirsiniz. İşlemin kalıcılığı 12-18 ay bandında kişiye göre değişmekle birlikte, bu süreç içerisinde cilt alt katmanından kolajen ile beslendiği için kalıcı olarak yaşlanmaya karşı yavaşlatma görevini daha uzun soluklu hale dönüştürür.