H100 AŞISI

H100 AŞISI

H100 Aşısı Nedir?

Cildin nem ihtiyacını karşılamak amacıyla kullanılan ve medikal estetikte tercih edilen H100 aşısı kişinin genç görünmesini sağlayarak cilt sorunlarını ortadan kaldırır. Özellikle sarkmış, nem özelliğini yitirmiş, kırışıklık ve zarar görmüş ciltler için H100 aşısı zengin içeriği ile mükemmel bir sonuç ortaya çıkarır. Cildin sentezleyemediği vitamin ve mineralleri içerisinde barındıran H100 aşısı hiyalüronik asit özelliği ile genç bir görünüm sunar. Aşı içerisinde bulunan kolajen peptit, vitamin, organik sılıca, dmae, hexapeptide, manitol ve hyaluronik asit gibi maddeler cilt dokusuna nüfuz ederek cildin kolajen üretimini tetikler ve cilt yeniden elastiki özelliğine kavuşur. Tüm bu maddeler kırışıklıkları giderir ve cilt tonunu eşitler. Sıkılaşan cilt gergin bir yapıya kavuşur ve bu durum kişilerin genç görünmesini sağlar.

H100 AŞISI

H100 Aşısı İçerisinde Bulunan Aminoasitler

Cildin yenilenmesinde önemli bir role sahip olan amino asitler H100 aşısı içerisinde bol miktarda bulunur. Aşı içerisinde bulunan aminoasitler sayesinde cildin kolajen üretimi tetiklenir ve cilt kendisini yenilemeye başlar. L-arginine, L methionine bu konuda oldukça başarılı içeriklerdir. Glycine amino asiti ise zarar görmüş dokuların iyileşmesinde hızlandırıcı bir yapıya sahiptir. Tyrosine melanin pigmentinin renk ayarlamasına yardımcı olur. Bu aminoasitler dışında kullanılan leucine ve alanine aminoasitleri ise pürüzsüz bir cilt için cilt dokularının bozulma oranını düşürür.

H100 AŞISI

H100 Aşısı Yaptırmanın Avantajları

Medikal estetik de yaşanan yenilikçi ve teknolojik gelişmeler kullanılan malzemelerin kalitesini ve başarı oranını her geçen gün arttırıyor. Bu doğrultuda insanların ihtiyacını ve beklentisine en iyi şekilde karşılayan H100 aşısı insan cildi için büyük bir öneme sahiptir. Yapılan araştırmalar ve değerlendirmeler H100 aşısının birçok avantajı olduğunu kanıtlamıştır. Bunlardan bazıları şu şekildedir: H100 aşısı hiyalüronik asit içerikli olduğu için dokuların nem ihtiyacını karşılar bu durum dokuların ömrünü uzatır. İçeriğinde bulunan maddeler cilt yüzeyinde meydana gelen kırışıklıkları ve mimik çizgilerini giderir. Cildin sıkı olmasını sağlayarak kas dokusunun gergin bir yapıyı kavuşturur. Cildin zarar görmüş dokularını onarır H100 aşısı cildin yaşlanma sürecini yavaşlatır Cildin renk tonunu eşitler ve cilt lekelerini ortadan kaldırır. Cildin ihtiyacı olan su ve nem ihtiyacını karşılar. Nemli olan cilt yeniden elastiki özelliğine kavuşur. Bu durum dokuların kendi kendisini tamir etmesine yardımcı olur. Deri sarkmaları ortadan kalkar cilt daha diri bir görünüme kavuşur.

H100 AŞISI

H100 Aşısı Nasıl Yapılır?

H100 aşısı yaptırmak isteyenlerin öncelikle bu konuda deneyimli ve uzman gördükleri bir klinikten destek almaları gerekir. Burada yeterli bilgi ve donanıma sahip olan medikal estetik uzmanları H100 aşısını kişinin ihtiyacı doğrultusunda uygular. Pratik ve konforlu bir işlem olan H100 aşısı uygulama sırasında öncelikle uygulama alanına anestezik krem sürülür.Tıpkı mezoterapiye benzer bir yöntemle uygulanan H100 aşısı cilde enjekte edilerek uygulanır. İşlem sırasında hastalar anestezik krem sayesinde ağrı ya da acı hissetmezler. H100 aşısı vücudun farklı noktalarına uygulanabilir. Uygulamaya yön veren temel nokta kişinin ihtiyacı ve beklentisidir. İşlem sırasında küçük ve ince uçlu iğneler kullanıldığı için cilt üzerinde herhangi bir iz kalmaz. H100 aşısı seanslar halinde düzenlenir. Bir seans 30 ile 45 dakika arasında değişmektedir. Seans sayısı kişinin yaşına ve ihtiyacına göre değişir. Seanslar arasında genellikle 3 hafta gibi bir zaman dilimi bulunur. Tüm seanslar tamamlandıktan sonra gözle görülür etkiler ortaya çıkar. Aşı içerisinde bulunan vitamin ve mineraller cildin bebeksi bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur.

H100 AŞISI

H100 Aşısı Hangi Bölgelere Uygulanır?

H100 aşısı içeriğinde bulunan hyaluronik asit ile cildin onarılmasını sağladığı için yaygın bir şekilde tercih edilir. Güvenirliği ve kalıcılığı kanıtlanan uygulamanın cilt üzerinde farklı noktalarda uygulanmasının herhangi bir sakıncası yoktur. Dolayısıyla H100 aşısı yüz bölgesinde, dekolte ve boyun kısmında, gıdı, el ve kol kısmında kullanılır. Medikal estetik uzmanları tarafından öncelikli olarak kişinin ihtiyacı belirleyiniz ve bu doğrultuda uygun tedavi şekli gerçekleşir. Her bölgenin ihtiyacı doğrultusunda H100 aşısı uygulanarak cilt deformasyonları önlenir.

H100 AŞISI

H100 Aşısı Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar?

Medikal estetikte kullanılan H100 aşısı günümüzde trend bir uygulama haline gelmiştir. Cilt bakımına önem veren ve bu doğrultuda profesyonel destek almak isteyenler H100 aşısı yaptırarak cildin sentezleyemediği vitamin ve mineral takviyesi yapmış olurlar. Fakat hastaların H100 aşısı sonrası dikkat etmesi gereken birtakım hususlar bulunur. Bu doğrultuda cildi güneş ışınlarına karşı korumak ve sürekli nemli tutmak gerekir. Dengeli beslenmek ve gün içerisinde bol bol su tüketmek cildin yararına olacaktır.

H100 AŞISI

H100 Aşısı Sonrası Kızarıklık Ve Şişlik

H100 aşısı içerisinde bulunan tüm maddeler cildin ihtiyacı olan ürünlerdir. Bu nedenle H100 aşısı sonrası ciltte kesinlikle şişlik meydana gelmez. Aynı şekilde uygulama sırasında kullanılan ince uçlu enjeksiyonlarda kızarıklığa sebebiyet vermez. Fakat bazı durumlarda cilt reaksiyon verebilir. Bu durum tamamen kişiye özel değişir. Çünkü her cilt tipi birbirinden farklıdır. Dolayısıyla şişlik ve kızarıklık bazı hassas ciltlerde az da olsa görülebilir.

H100 AŞISI

Kimler H100 Aşısı Yaptırabilir?

Cildinin güzel, sağlıklı ve genç görünmesini isteyenler H100 aşısı yaptırabilirler. Yaşlanmayı geciktirici özelliği bulunduğundan dolayı yaşlanmaya meydan okumak isteyen bay ve bayanlar bu yöntemi rahatlıkla kullanabilirler. H100 aşısı yaptıranların cildi gözle görülür bir şekilde duru ve sağlıklı görünür.H100 aşısı yaptırmadan önce medikal estetik uzmanları tarafından kişilerin cilt analizi yapılmalı ve bu doğrultuda ihtiyacı belirlenmelidir. İhtiyaçla birlikte seans sayısı da belirlenir.

H100 AŞISI

H100 Aşı Ücreti Nasıl Belirlenir?

H100 Aşı Ücreti Nasıl Belirlenir? Yaşlanma ve çevresel faktörlerin etkisi ile cilt deformasyona uğrar. İnsan cildi erken dönemlerden itibaren hassas bir yapıya sahip olduğu için kolajen üretimi azalmaya başlar. Bu durum cildin lekelenmesine ve kırışık gözükmesine neden olur. Ve cildin ihtiyaç duyduğu nem oranı giderek azalır cilt esnekliğini yitirir. Bu doğrultuda günümüzde en çok tercih edilen gençlik aşılarından biri olan H100 aşısı kalıcı ve etkili bir çözüm yoludur. İçeriğinde bulunan cilt onarıcı ve yenileyici maddeler cildin pürüzsüz ve sağlıklı olmasına yardımcı olur. H100 aşı fiyatları kullanılacak bölge ve seans sayısına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Dolayısıyla H100 aşısı kişiye özel fiyatlandırılır.

H100 AŞISI

H100 AŞISI H100 AŞISI | Op.Dr.Cahit Vural

Sıkça Sorulan Sorular

 • H100 Aşısı Nedir?
 • H100 Aşısı İçerisinde Bulunan Aminoasitler Nelerdir ?
 • H100 Aşısı Yaptırmanın Avantajları Nelerdir ?
 • H100 Aşısı Nasıl Yapılır?
 • H100 Aşısı Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar?
 • H100 Aşısı Hangi Bölgelere Uygulanır?
 • Kimler H100 Aşısı Yaptırabilir?
 • H100 Aşı Ücreti Nasıl Belirlenir?

H100 Aşısı Nedir?

Cildin nem ihtiyacını karşılamak amacıyla kullanılan ve medikal estetikte tercih edilen H100 aşısı kişinin genç görünmesini sağlayarak cilt sorunlarını ortadan kaldırır. Özellikle sarkmış, nem özelliğini yitirmiş, kırışıklık ve zarar görmüş ciltler için H100 aşısı zengin içeriği ile mükemmel bir sonuç ortaya çıkarır. Cildin sentezleyemediği vitamin ve mineralleri içerisinde barındıran H100 aşısı hiyalüronik asit özelliği ile genç bir görünüm sunar.

Aşı içerisinde bulunan kolajen peptit, vitamin, organik sılıca, dmae, hexapeptide, manitol ve hyaluronik asit gibi maddeler cilt dokusuna nüfuz ederek cildin kolajen üretimini tetikler ve cilt yeniden elastiki özelliğine kavuşur. Tüm bu maddeler kırışıklıkları giderir ve cilt tonunu eşitler. Sıkılaşan cilt gergin bir yapıya kavuşur ve bu durum kişilerin genç görünmesini sağlar.

H100 Aşısı İçerisinde Bulunan Aminoasitler Nelerdir ?

Cildin yenilenmesinde önemli bir role sahip olan amino asitler H100 aşısı içerisinde bol miktarda bulunur. Aşı içerisinde bulunan aminoasitler sayesinde cildin kolajen üretimi tetiklenir ve cilt kendisini yenilemeye başlar. L-arginine, L methionine bu konuda oldukça başarılı içeriklerdir. Glycine amino asiti ise zarar görmüş dokuların iyileşmesinde hızlandırıcı bir yapıya sahiptir. Tyrosine melanin pigmentinin renk ayarlamasına yardımcı olur. Bu aminoasitler dışında kullanılan leucine ve alanine aminoasitleri ise pürüzsüz bir cilt için cilt dokularının bozulma oranını düşürür.

H100 Aşısı Yaptırmanın Avantajları Nelerdir ?

Medikal estetik de yaşanan yenilikçi ve teknolojik gelişmeler kullanılan malzemelerin kalitesini ve başarı oranını her geçen gün arttırıyor. Bu doğrultuda insanların ihtiyacını ve beklentisine en iyi şekilde karşılayan H100 aşısı insan cildi için büyük bir öneme sahiptir. Yapılan araştırmalar ve değerlendirmeler H100 aşısının birçok avantajı olduğunu kanıtlamıştır. Bunlardan bazıları şu şekildedir:

 • H100 aşısı hiyalüronik asit içerikli olduğu için dokuların nem ihtiyacını karşılar bu durum dokuların ömrünü uzatır.
 • İçeriğinde bulunan maddeler cilt yüzeyinde meydana gelen kırışıklıkları ve mimik çizgilerini giderir.
 • Cildin sıkı olmasını sağlayarak kas dokusunun gergin bir yapıyı kavuşturur.
 • Cildin zarar görmüş dokularını onarır
 • H100 aşısı cildin yaşlanma sürecini yavaşlatır
 • Cildin renk tonunu eşitler ve cilt lekelerini ortadan kaldırır.
 • Cildin ihtiyacı olan su ve nem ihtiyacını karşılar. Nemli olan cilt yeniden elastiki özelliğine kavuşur. Bu durum dokuların kendi kendisini tamir etmesine yardımcı olur.
 • Deri sarkmaları ortadan kalkar cilt daha diri bir görünüme kavuşur.

H100 Aşısı Nasıl Yapılır?

H100 aşısı yaptırmak isteyenlerin öncelikle bu konuda deneyimli ve uzman gördükleri bir klinikten destek almaları gerekir. Burada yeterli bilgi ve donanıma sahip olan medikal estetik uzmanları H100 aşısını kişinin ihtiyacı doğrultusunda uygular. Pratik ve konforlu bir işlem olan H100 aşısı uygulama sırasında öncelikle uygulama alanına anestezik krem sürülür.

Tıpkı mezoterapiye benzer bir yöntemle uygulanan H100 aşısı cilde enjekte edilerek uygulanır. İşlem sırasında hastalar anestezik krem sayesinde ağrı ya da acı hissetmezler. H100 aşısı vücudun farklı noktalarına uygulanabilir. Uygulamaya yön veren temel nokta kişinin ihtiyacı ve beklentisidir. İşlem sırasında küçük ve ince uçlu iğneler kullanıldığı için cilt üzerinde herhangi bir iz kalmaz.

H100 aşısı seanslar halinde düzenlenir. Bir seans 30 ile 45 dakika arasında değişmektedir. Seans sayısı kişinin yaşına ve ihtiyacına göre değişir. Seanslar arasında genellikle 3 hafta gibi bir zaman dilimi bulunur. Tüm seanslar tamamlandıktan sonra gözle görülür etkiler ortaya çıkar. Aşı içerisinde bulunan vitamin ve mineraller cildin bebeksi bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur.

H100 Aşısı Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar?

Medikal estetikte kullanılan H100 aşısı günümüzde trend bir uygulama haline gelmiştir. Cilt bakımına önem veren ve bu doğrultuda profesyonel destek almak isteyenler H100 aşısı yaptırarak cildin sentezleyemediği vitamin ve mineral takviyesi yapmış olurlar. Fakat hastaların H100 aşısı sonrası dikkat etmesi gereken birtakım hususlar bulunur. Bu doğrultuda cildi güneş ışınlarına karşı korumak ve sürekli nemli tutmak gerekir. Dengeli beslenmek ve gün içerisinde bol bol su tüketmek cildin yararına olacaktır.

H100 Aşısı Hangi Bölgelere Uygulanır?

H100 aşısı içeriğinde bulunan hyaluronik asit ile cildin onarılmasını sağladığı için yaygın bir şekilde tercih edilir. Güvenirliği ve kalıcılığı kanıtlanan uygulamanın cilt üzerinde farklı noktalarda uygulanmasının herhangi bir sakıncası yoktur. Dolayısıyla H100 aşısı yüz bölgesinde, dekolte ve boyun kısmında, gıdı, el ve kol kısmında kullanılır. Medikal estetik uzmanları tarafından öncelikli olarak kişinin ihtiyacı belirleyiniz ve bu doğrultuda uygun tedavi şekli gerçekleşir. Her bölgenin ihtiyacı doğrultusunda H100 aşısı uygulanarak cilt deformasyonları önlenir.

Kimler H100 Aşısı Yaptırabilir?

Cildinin güzel, sağlıklı ve genç görünmesini isteyenler H100 aşısı yaptırabilirler. Yaşlanmayı geciktirici özelliği bulunduğundan dolayı yaşlanmaya meydan okumak isteyen bay ve bayanlar bu yöntemi rahatlıkla kullanabilirler. H100 aşısı yaptıranların cildi gözle görülür bir şekilde duru ve sağlıklı görünür.H100 aşısı yaptırmadan önce medikal estetik uzmanları tarafından kişilerin cilt analizi yapılmalı ve bu doğrultuda ihtiyacı belirlenmelidir. İhtiyaçla birlikte seans sayısı da belirlenir.

H100 Aşı Ücreti Nasıl Belirlenir?

Yaşlanma ve çevresel faktörlerin etkisi ile cilt deformasyona uğrar. İnsan cildi erken dönemlerden itibaren hassas bir yapıya sahip olduğu için kolajen üretimi azalmaya başlar. Bu durum cildin lekelenmesine ve kırışık gözükmesine neden olur. Ve cildin ihtiyaç duyduğu nem oranı giderek azalır cilt esnekliğini yitirir.

Bu doğrultuda günümüzde en çok tercih edilen gençlik aşılarından biri olan H100 aşısı kalıcı ve etkili bir çözüm yoludur. İçeriğinde bulunan cilt onarıcı ve yenileyici maddeler cildin pürüzsüz ve sağlıklı olmasına yardımcı olur. H100 aşı fiyatları kullanılacak bölge ve seans sayısına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Dolayısıyla H100 aşısı kişiye özel fiyatlandırılır.