OP. DR. CAHİT VURAL
OP. DR. CAHİT VURAL
DOKTORUNUZA BAŞVURUN

BADEM GÖZ ESTETİĞİ

Ücretsiz danışma formunu doldurun!

Badem Göz Estetiği Nedir?

İnsanların göz yapıları birbirinden oldukça farklıdır. Kimi gözler ya da gözkapakları geçiş iken kimileri düşüktür. Bu durumda genetik özelliklerin yanı sıra yaşam arzı ya da yaş gibi unsurlar da kendini göstermektedir. Ancak gözün düşmesi her zaman aynı sonucu vermektedir. İnsanların yüzleri yorgun ya da oldukları yaştan daha büyük gözükmektedir. Ayrıca bakışlarda da bir sığlık oluşmaktadır. Badem göz ameliyatı bahsedilen durumları ortadan kaldırmaya yardımcı olan bir operasyon olarak tanımlanabilmektedir. Operasyon kapsamında bireylerin gözlerinin hafifçe yukarı kaldırılması hedeflenmektedir. Bu sayede gözler olduğundan daha büyük bir hal almaktadır. Gözlerin büyümesi ise bakışların daha etkileyici hale gelmesini sağlamaktadır. Badem göz estetiğinin özellikleri arasında diğer operasyonlardan olan farkları sayılmaktadır. Öncelikle gözlere uygulanan işlemlerde genellikle çekiklik algısı sağlanmaya çalışılmaktadır. Bu durum yakın geçmişe kadar hemen herkes tarafından tercih edilmiş olan bir operasyon türü olarak gösterilmiştir. Ancak badem göz, çekiklik algısını farklı bir boyuta taşımıştır. Çünkü operasyon sırasında gözlerin daha keskin olması sağlanırken bir yandan da büyümeleri amaçlanmaktadır. Genellikle kadınlar tarafından tercih edilen bu ameliyat sayesinde makyaja gereksinim duyulmadan istenen sonuçlara ulaşılabilmektedir. Çünkü kadınların büyük bir bölümü etkileyici bakışlar elde edebilmek için makyaj hilelerinden faydalanmaktadır. Makyaj ise her daim uzun vakitler aldığından acil durumlarda pek de işe yaramamaktadır. Oysaki badem göz estetiği makyaja gerekesimin duyulmadan kalıcı sonuçlar elde edebilmek açısından hemen herkesin yaptırabileceği bir operasyon türü olarak hizmet vermektedir.

BADEM GÖZ ESTETİĞİ

SIKÇA SORULAN SORULAR

Badem Göz Estetiği Nedir?

İnsanların göz yapıları birbirinden oldukça farklıdır. Kimi gözler ya da gözkapakları geçiş iken kimileri düşüktür. Bu durumda genetik özelliklerin yanı sıra yaşam arzı ya da yaş gibi unsurlar da kendini göstermektedir. Ancak gözün düşmesi her zaman aynı sonucu vermektedir. İnsanların yüzleri yorgun ya da oldukları yaştan daha büyük gözükmektedir. Ayrıca bakışlarda da bir sığlık oluşmaktadır. Badem göz ameliyatı bahsedilen durumları ortadan kaldırmaya yardımcı olan bir operasyon olarak tanımlanabilmektedir. Operasyon kapsamında bireylerin gözlerinin hafifçe yukarı kaldırılması hedeflenmektedir. Bu sayede gözler olduğundan daha büyük bir hal almaktadır. Gözlerin büyümesi ise bakışların daha etkileyici hale gelmesini sağlamaktadır.

Badem göz estetiğinin özellikleri arasında diğer operasyonlardan olan farkları sayılmaktadır. Öncelikle gözlere uygulanan işlemlerde genellikle çekiklik algısı sağlanmaya çalışılmaktadır. Bu durum yakın geçmişe kadar hemen herkes tarafından tercih edilmiş olan bir operasyon türü olarak gösterilmiştir. Ancak badem göz, çekiklik algısını farklı bir boyuta taşımıştır. Çünkü operasyon sırasında gözlerin daha keskin olması sağlanırken bir yandan da büyümeleri amaçlanmaktadır. Genellikle kadınlar tarafından tercih edilen bu ameliyat sayesinde makyaja gereksinim duyulmadan istenen sonuçlara ulaşılabilmektedir. Çünkü kadınların büyük bir bölümü etkileyici bakışlar elde edebilmek için makyaj hilelerinden faydalanmaktadır. Makyaj ise her daim uzun vakitler aldığından acil durumlarda pek de işe yaramamaktadır. Oysaki badem göz estetiği makyaja gerekesimin duyulmadan kalıcı sonuçlar elde edebilmek açısından hemen herkesin yaptırabileceği bir operasyon türü olarak hizmet vermektedir.

Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılır?

Estetik operasyonların nasıl yapıldığı özellikle ameliyat korkusu olan bireyler açısından oldukça önemlidir. Badem göz estetiği nasıl yapılır hakkında sorulan sorular da bu bağlamda önem kazanmaktadır. Öncelikle bu işlem büyük ameliyatlarla karıştırılmamalıdır. Çünkü badem göz estetiği genel anesteziye bile ihtiyaç duyulmadan gerçekleştirilebilen bir operasyondur. Üstelik yarım saat ile bir saat arasında uzunluğu sürebilen operasyonun etkileri anında kendini göstermektedir.
Badem göz ameliyatı demenin yanlış olduğu estetik uygulama için göz çevresine lokal anestezi uygulanmaktadır. Sonrasında ise göz çevresinde uyuşma sağlanabilmesi için bir süre beklenmektedir. Uyuşmanın gerçekleşmesinin hemen ardından gözün dış köşesine küçük bir kesi açılarak işlemlere başlanmaktadır. Operasyonda özel olarak üretimi sağlanan cerrahi iplikler kullanılmaktadır. Kullanılan cerrahi iplikler sayesinde bireylerin gözleri yukarı doğru gerdirilip çekilmektedir. Askı olarak nitelendirilen bu durum sonrasında sabitleme işlemi için ise kemik zarından yardım alınmaktadır. Askının kemik zarına sabitlenmesinin ardından operasyonun genel seyri tamamlanmış sayılmaktadır. Uzmanlar gözün şeklini kontrol etmelerinin ardından açmış oldukları kesi için dikiş uygulaması başlamaktadır. Ancak dikişler zannedildiği gibi kalıcı izler bırakan dikişlerden değildir. Günümüzde estetik dikişler sayesinde bu tip operasyonlardan sonra hiçbir şekilde iz kalmamaktadır.

Badem Göz Estetiği Fiyatları Ne Kadardır ?

Estetik operasyonlarda son yıllarda fiyatlar giderek yükselmektedir. Badem göz estetiği fiyatları 2019 yılında rakamlarında yükselme gören estetiklerden biridir. Bu kapsamda öncelikle işlem için kullanılan tıbbi materyallerin temininin artık daha pahalı olması neden olarak gösterilmektedir. Üstelik pek çok merkezde ithal edilen ürünlerin kullanıldığı bilinmektedir. Döviz kurlarında yaşanan dalgalanmalar da işlemlerin geçen yıllara göre biraz daha pahalı şekilde gerçekleşmesine yol açmaktadır.
Badem göz ameliyatı fiyatlarının her merkezde aynı olmadığı da bilinmelidir. Merkezlerin vermiş olduğu hizmetler, nerede bulundukları gibi kıstaslar rakamların değişim göstermesine yol açmaktadır. Büyükşehirlerin lüks semtlerinde işlem için talep edilen rakamlar daha yüksektir. Bu neden yüzünden işlemi uygulatmak isteyen bireylerin farklı merkezlerden fiyat talebinde bulunmaları önerilmektedir. Fiyatlardaki oynamalara merkezlerde görev yapan uzmanlar da yol açabilmektedir. Tanınmışlık oranları yüksek olan uzmanların el maharetleri yüzünden talep ettikleri ücretler de yüksektir. Operasyonların net fiyatlarına bireysel olarak muayene yapılmasının ardından erişim sağlanması daha doğrudur.

Yorumlar

Kliniğimizde estetik işlem yaptıranların yorumlarına göz atın.

Merve BallıMayıs, 10, 2023

Cahit hocam bütün operasyon ve işlemler için gözüm kapalı güvendiğim tek doktor 🤗 Buket Hanım başta olmak üzere tüm ekibine ilgileri için teşekkür ederim . Power Shape cihazından çok memnunum ,Sevgi Hanıma ayrıca teşekkürler

Ilayda TerlemezMayıs 5, 2023

Cahit vural beauty’i cilt bakımı için de tercih ettim. Eğer cildinize uygun bir bakımı çok ilgili ve kibar birisinden almak isterseniz Sevgi hanımı öneririm. Aşırı hassas cildime çok nazik davranarak gerekli işlemleri uyguladı.

Öznur KURTNisan 17, 2023

Neden daha önce gitmedim dediğim tek yer. Rinoplasti, bişektomi, gıdı lipo işlemlerim oldu hepsi birbirinden mükemmel. Hocamızın bu kadar iyi oluşunun yanında ekibi de çok güleryüzlü ve aşırı ilgililer. Her şey için herbirine binlerce kez teşekkür ederiiim. 🖤

S DEMİRDAĞNisan 8, 2023

Cahit Vural beauty markası ile tavsiye üzerine yaklaşık 5 senedir geliyorum Ve inanılmaz memnunum Şimdiye kadar botoks ve dolgu yaptırıyordum.Ama bugün ilk defa cilt bakımı hydrafacial bakim yaptırdım Sevgi hanım cilt bakımımı yaptı Sakin sessiz bir o kadar rahatlatıcı bir ortamda Sevgi hanımın mucizevi parmaklarıyla çok dinlendirici bir uygulamaydı Diğer seansı hasretle bekliyorum Yüzümde bir ferahlama rahatlama hissettim Diğer seanslara geldikçe yorumlarımı ileteceğim Çok teşekkürler Sevgi hanımın ellerine sağlık

Ebrar GülerMart 28, 2023

Canım doktorum. İyi ki sizi tanısmışım. 3 sene önce meme büyütme ameliyati oldum. 1 ay önce de burun ameliyati ikiside harika oldu. Süpersiniz . Ellerinize saglik ♥️ iki ameliyat sürecim ekibinin anlayisi yardim severligiyle de harika gecti. Sürecte devamli yanimda oldular. Harikasınız 🙏🏻 kesinlilkle tavsiye ediyorum. Yine olsa yine size gelirim ♥️😍

Kübra AydoğduMart 13, 2023

Mart ayında cahit hocama burun ameliyatı oldum şuan 5. Ayımdayım ve inanılmaz memnunum, ameliyat öncesinde sizin isteğinize önem verip burnun nasıl olabilceğini fotoğraflarla anlatıyor hastayı dinliyor bu sayede sonuçtan aşırı memnun kaldım tam istediğim gibi sadece boyutunu küçültüp yüzüme çok yakışan bir burun yaptı, aynı zamanda nefes problemim için konkalarımı da küçülttü bu sayefe artık çok iyi nefrs alıyorum. Yıllarca karar veremeyip hep erteliyordum bu ameliyatı ama cahit hocamın samimiyeti ve yeteneği sayesinde şuan çok mutluyum, gözü kapalı güvenebilirsiniz kendisine türkiyede 1 numara kesinlikle💕

Eylem ElenaMart 5, 2023

Dr. Cahit Vural Beyde Annelik estetiği yaptırdım ve gerecekten çok güzel oldu hersey. Ekibide süper. Çok iyi ilgilendiler. Bilhassa Rahime Hanim. Çok tavsiye edebilirim.

TV PROGRAMLARI

Doktorumuzun katıldığı TV Programlarını inceleyebilirsiniz.

Fiyat Teklifi Alın

Uzmanlarımız kişiye özel estetik işlemlerininin planı hazırlanması ve fiyatlandırması konusunda size memnuniyetle yardımcı olmak için buradalar.

Bizimle İletişime Geçin

Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılır?

Estetik operasyonların nasıl yapıldığı özellikle ameliyat korkusu olan bireyler açısından oldukça önemlidir. Badem göz estetiği nasıl yapılır hakkında sorulan sorular da bu bağlamda önem kazanmaktadır. Öncelikle bu işlem büyük ameliyatlarla karıştırılmamalıdır. Çünkü badem göz estetiği genel anesteziye bile ihtiyaç duyulmadan gerçekleştirilebilen bir operasyondur. Üstelik yarım saat ile bir saat arasında uzunluğu sürebilen operasyonun etkileri anında kendini göstermektedir. Badem göz ameliyatı demenin yanlış olduğu estetik uygulama için göz çevresine lokal anestezi uygulanmaktadır. Sonrasında ise göz çevresinde uyuşma sağlanabilmesi için bir süre beklenmektedir. Uyuşmanın gerçekleşmesinin hemen ardından gözün dış köşesine küçük bir kesi açılarak işlemlere başlanmaktadır. Operasyonda özel olarak üretimi sağlanan cerrahi iplikler kullanılmaktadır. Kullanılan cerrahi iplikler sayesinde bireylerin gözleri yukarı doğru gerdirilip çekilmektedir. Askı olarak nitelendirilen bu durum sonrasında sabitleme işlemi için ise kemik zarından yardım alınmaktadır. Askının kemik zarına sabitlenmesinin ardından operasyonun genel seyri tamamlanmış sayılmaktadır. Uzmanlar gözün şeklini kontrol etmelerinin ardından açmış oldukları kesi için dikiş uygulaması başlamaktadır. Ancak dikişler zannedildiği gibi kalıcı izler bırakan dikişlerden değildir. Günümüzde estetik dikişler sayesinde bu tip operasyonlardan sonra hiçbir şekilde iz kalmamaktadır.

Öncesi Sonrası

YÜZ GÜLDÜREN SONUÇLARKliniğimizde yapılan işlem sonuçlarına ait daha fazla sonuç görmek istiyorsanız formu doldurun öncesi sonrası resimlerini e-posta adresinize gönderelim.

Formu Doldurun

Badem Göz Estetiği Sonrası

Badem göz estetiği yaptırmak isteyenler operasyon şeklini olduğu kadar sonrasını da merak etmektedir. Genellikle estetik operasyonlardan sonra günlük yaşama devam etmek için bir süre beklenmesi gerekebilmektedir. Ancak badem göz estetiğinden hemen sonra günlük yaşama dönülmesinde herhangi bir sıkıntı bulunmamaktadır. Bu da operasyon sonrasında hastaneye yatmak gibi durumları ortadan kaldırmaktadır. Bireyler herhangi bir şekilde rahatsızlık duymadan işlem sonrasında hastaneyi terk edebilmektedir. Ancak kesi açıldığı ve göz çevresine bir askı uygulaması yapıldığı için hafif şişlikler görülebilmektedir. Bunun için elde imkân varsa birkaç gün dinlenilmesi önerilmektedir. Kişilerin badem göz estetiği sonrasında uzmanların önerdiği medikal destekleri almaları iyileşme süreçlerine olumlu etki yapmaktadır. Genellikle kremler önerildiği için medikal desteğin uygulanma sürecinde de zorlukların yaşanması mümkün değildir. Operasyon sırasında istenmeyen bir durumla karşılaşılması halinde uzmanlar sonrası için farklı uygulamalar isteyebilmektedir. Bunun için genellemeler yerine uzman önerilerini harfiyen yerine getirmek gerekmektedir. ayrıca operasyonun nerede yapıldığına bağlı olarak kontroller istenebilmektedir. Operasyon sonrası kontrolleri sayesinde askının yüze oturup oturmadığı ya da bir sıkıntı olup olmadığı kesinleşmektedir. Bu neden yüzünden kişilerin kontrollerini kesinlikle kaçırmamaları ve yaşadıkları iyileşme sürecinin ayrıntılarını uzmanlarla paylaşmaları çok önemlidir.

Badem Göz Estetiği Yaptıranlar

Badem göz estetiği yaptıranların günlük yaşamlarına kısa süre içerisinde adapte olmaları mümkündür. Operasyonun sıklıkla tercih edilme nedenlerinden biri de budur. Üstelik keskin bir operasyon olmadığı için estetiği yaptıranların yüzlerine ayrı bir güzellik gelmektedir. Bireylerin yakın çevreleri onlarda bir güzelli fark edecek ancak operasyonu fark edemeyeceklerdir. Bunun için estetik hakkında bilgi sahibi olmaları gerekmektedir. Cerrahi olarak yapılan estetik ameliyatlar kalıcı müdahaleler olarak bilinmektedir. Badem göz estetiği kalıcılık oranı bu neden yüzünden ameliyatlara kıyasla aynı değildir. Ancak uygulanan askı estetiklerinin tümünde olduğu gibi badem göz uygulamasında da uzun süreli kullanım mümkündür. Badem göz estetiği yaptıranların üç ila dört seneye kadar askıdan istifade etme şansları bulunmaktadır. Zaman aralığının değişim göstermesinde bireylerin yaşlarından kendilerine nasıl baktıklarına kadar değişim gösteren unsurlar bulunmaktadır. Özellikle orta yaşın altında olan kişilere yapılan estetik, daha uzun süreli kullanımları beraberinde getirmektedir. Badem göz estetiği yaptıran kişilerin tamamının sonuçtan memnun olmadığı da bir gerçektir. Ancak bu oran bir hayli düşüktür. Fakat estetiğin bir güzel yanı da geri alınabilmesidir. Sonucu beğenmeyen ya da eski görünümüne kavuşmak isteyen kişilerin doktorlarına talep ederek askılarını çıkartmaları olasıdır. Askı uygulamasında olduğu gibi çıkarma işlemlerinde de herhangi bir şekilde acı ya da ağrı hissedilmemektedir. İki operasyonda da lokal anestezi uygulanmaktadır. Askı çıkarma operasyonu sonrasında da hastanede yatılmak zorunda kalınmadan günlük yaşama dönüş yapılabilmektedir.

Badem Göz Estetiği Fiyatları

Estetik operasyonlarda son yıllarda fiyatlar giderek yükselmektedir. Badem göz estetiği fiyatları 2019 yılında rakamlarında yükselme gören estetiklerden biridir. Bu kapsamda öncelikle işlem için kullanılan tıbbi materyallerin temininin artık daha pahalı olması neden olarak gösterilmektedir. Üstelik pek çok merkezde ithal edilen ürünlerin kullanıldığı bilinmektedir. Döviz kurlarında yaşanan dalgalanmalar da işlemlerin geçen yıllara göre biraz daha pahalı şekilde gerçekleşmesine yol açmaktadır. Badem göz ameliyatı fiyatlarının her merkezde aynı olmadığı da bilinmelidir. Merkezlerin vermiş olduğu hizmetler, nerede bulundukları gibi kıstaslar rakamların değişim göstermesine yol açmaktadır. Büyükşehirlerin lüks semtlerinde işlem için talep edilen rakamlar daha yüksektir. Bu neden yüzünden işlemi uygulatmak isteyen bireylerin farklı merkezlerden fiyat talebinde bulunmaları önerilmektedir. Fiyatlardaki oynamalara merkezlerde görev yapan uzmanlar da yol açabilmektedir. Tanınmışlık oranları yüksek olan uzmanların el maharetleri yüzünden talep ettikleri ücretler de yüksektir. Operasyonların net fiyatlarına bireysel olarak muayene yapılmasının ardından erişim sağlanması daha doğrudur

Estetik Cerrahi>Göz Estetiği Diğer Yazılar

Estetik Cerrahi Diğer Kategoriler