OP. DR. CAHİT VURAL
OP. DR. CAHİT VURAL
DOKTORUNUZA BAŞVURUN

Lipomatik Fiyatları

İncelmek daha şekilli bir vücuda sahip olmak için teknoloji bizlere yeniliklerini sunmaya devam ediyor. Cerrahi alanda klasik olarak yaptığımız liposuction lazerlerle, vaserla çok daha etkili ve güvenli halde kullanırken yenilikler ve kişiye uygun uygulamalarla geliştirmeye devam ediyoruz.

Lipomatik tüm bu işlemlerden farklı olarak estetik cerrahın anestezi gerekmeden yağ dokusundan çok ince kanüllerle kesi ve dikiş olmadan yağ alımı yaptığı bir cihaz operasyonudur. Lipomatik uygulamasını klasik liposuction metodlarından ayıran en büyük özellik vücuda faydalı olan yağların ayrılabilmesidir, bu özelliğin teşhisi yine cerrahın muayenesinde belirlenir. Bir diğer önemli özellik de vücuttan klasik yöntemlere göre daha fazla miktarda yağ alımı yapılabilmesine olanak tanır. Bir sefer de maksimum 12 litre ye kadar yağ alımı yapılabilir, bu derece yüksek miktarlarda yağ alımı söz konusu ise cerrahın teşhisine göre anestezi gerekebilir. Tüm bu işlemleri yaparken liposuctionda çoğu zaman gözlemlenen kan damarlarına ve sinirlere zarar verme ya da kasları yırtma gibi dezavantajları yoktur. Yüksek titreşim ve emme fonksiyonu ile, optimum darbe yaparak, cildin pürüzsüz kalmasına ve morarma yaşanmamasına yardımcı olur. Kanüllerin yapısından dolayı, ulaşılması zor alanlardan da yağ dokusunun hassasiyet içerisinde çıkarılmasını sağlar. Lipomatik infrasonik teknolojisi kullanılarak o bölgeye ait kolajenin yapılması ile bölgenin doğal bir şekilde sertleşmesi sağlanır ve sarkmaların önüne geçilir. Lipomatikte dokulara herhangi bir zarar verilmediği için uygulama sonrasında morarma ve şişlik çok azdır.
Bu uygulama kesinlikle bir zayıflama metodu değildir, vücutta belirli bölgelere (basen, kollar, gıdı, diz içleri vs.)birikmiş, katılaşmış yağ hücreleri için uygulanan bir şekillendirme işlemidir. İşlem sonrası hasta hemen normal hayata dönebilir.
Lipomatik fiyatlarını hekim tarafından kişiyi muayene etmeden vermek doğru olmaz,vücuttan alınacak yağın miktarı, Kaç bölgeden yağ alınacağı gibi bir çok faktör gözüne alınarak fiyat belirlenir.
Kliniğimizi arayarak ücretsiz muayene randevunuzu plastik cerrahımızdan alabilir ve en doğru fiyat bilgisini edinebilirsiniz.