TEMPORAL LIFT

TEMPORAL LIFT

Temporal Lift Nedir?

Kaşta düşük yaşayan kişiler yaşlarının verdikleri oranla kaşları gözlerinin üstüne düşer ve bu bölgede fazlaca kırışma ve sıkışmaya rastlanır. Temporal lift nedir sorusuna cevap olarak verilebilir. Temporal lift ameliyatı olacak kişilerin saç ile derinin birleştiği noktalardan kesilen kesikler ile gerdirme işlemi tamamlanır. Gerdirmek işlemi yaklaşık olarak 30 ya da 60 dakika sürmektedir. Anestezi uygulanarak yapılan bu gerdirme işlemi ile hasta en risksiz ameliyatına girmiş olur. Bu ameliyat oldukça risksiz ve hızlı bir ameliyattır. Botoks gibi farklı işlemler de bulunan gençleşme sırları arasında en etkili olan yöntemdir. Temporal lift ameliyatı tekrar istemez ve oldukça uzun süre yüzde kalır. Botoks gibi geçici işlemler ise en fazla 1 yıl kadar etkisini göstermektedir. Oysa temporal lift ameliyatı ile kişi oldukça uzun bir süre kırışıksız bir halde bulunabilir.

TEMPORAL LIFT

Temporal Lift Niçin Yapılır?

Temporal lift ameliyatı özellikle yaşları ilerlemiş ve kırıklıklara sahip olan kişilerde yapılmaktadır. Bu işlemin uygulanması oldukça kolay olduğundan herkes hızlı ve acısız bir şekilde yaptırabilmektedir. Bu tarz estetik ameliyatlarında kişiler için önemli olan kural acısız olmasıdır. Anestezi ile yapılan bir ameliyat olduğundan oldukça basit bir işlemdir. Üst göz kapağı gözünün üstüne düşen kişilerin özellikle tercih ettikleri ameliyatı ile gözün çevresi açılarak daha canlı ve genç bir görünüm elde edilir. Alında kırışıklığı bulunan kişiler özellikle kalıcı bir çözüm arıyor ise tek yol ameliyatın yapılmasıdır. Şakak Germe Ameliyatı ile alındaki kırışıklıklar uzun bir süre oluşmayacaktır. Yaşlandıkça ortaya çıkan kaş arasında oluşan derin ve kapanmayan çizgilerin yok edilmesi mümkündür. Kaşın arasında oluşan çizgiler kişileri özellikle kızgın ve yorgun bir görüntü verdiğinden en fazla yaş belli eden kısımdır bu yüzden en fazla işlemin yapıldığı bölümde bu bölümdür. Ameliyat ile kaşların arasında oluşmuş ve yer edinmiş derin kırışıkların ortadan kaldırılması mümkündür. Yaşlılık belirtileri arasında en sık rastlanan kaz ayakları aslında yaşa bağlı olmayan bir semptomdur. Kaz ayakları her yaştan insanın karşısına çıkabilecek bir sorundur. Kaz ayakları genellikle cilt yapısına bağlı olduğundan göründüğü kişiler arasında yaş olarak değil cilt tipi olarak bir bağlantı vardır.

TEMPORAL LIFT

Temporal Lift Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Temporal lift ameliyatı en kolay ameliyatlardan birisidir. Ameliyatı olacak kişiye öncelikle anestezi uygulanacağı için kişi asla bir acı hissetmeyecektir. Ameliyatı olacak kişinin saç ve derisinin birleştiği noktalardan deri kesilerek gerdirme işlemi tamamlanır ve oldukça acısız bir şekilde en genç hale gelmek mümkün olur. Bu ameliyat ile oluşacak olan kırışıkların ve sarkmaların önüne geçilmiş olur. Ameliyat ile yapılan işlem 30 dakika ya da 60 dakika uzunluğunda sürmektedir. Bu işlem oldukça kolay bir işlem olmakla beraber en uzman doktorlar aracılığı ile yapılması gerekmektedir. Şakak Germe Ameliyatı nedir sorusunun yanıtı olarak vermekte bir sakınca yoktur. Ameliyat sırasında uygulanan işlemlerin süresi deriye ve yaşa oranla değişmektedir. Kişinin yüzünde fazla kırışıklık ve sarma var ise bu süre uzayabilir. Şakak Germe Ameliyatında herkesin derisi kesilmez. Fazla sarkmaların yaşandığı kişilerin derileri kesilerek alınması gerekebilmektedir. Kimi zaman sadece deri saç diplerine tutturulur. Bu işlem sırasında ve sonradan saç diplerinde herhangi bir ize rastlamak mümkün değildir. Ameliyattan sonra genellikle ağrı kesici almak oldukça önemlidir. Doktorların belirlediği ölçülerde ağrı kesici almak ağrıların geçmesi için yeterli olacaktır. Şakak Germe Ameliyatı olan kişiler genellikle 6 saat gözlem altında tutulur ve aynı gün içinde taburcu işlemi yapılır. Uygulama sonrasında alın ve göz çevresinde birtakım şişliklere rastlamak mümkündür.

TEMPORAL LIFT

Kimler Temporal Lift Ameliyatı Yaptırabilir?

Temporal lift ameliyatını yüzünde kırışıklıkları oluşmuş, derin kırışıklara ve kaz ayaklarına sahip olan kişiler kaşlarının düşüklüğü nedeni ile kaş ve kirpik arası oldukça az olan ve makyaj sırasında sıkıntı yaşayan herkes bu ameliyatı yaptırabilir. Genellikle yaşlıların yaptırdığı düşünülen ameliyata göz ve kaş arasındaki mesafeyi artırmak isteyen kişilerde başvurmaktadır. Fakat kesinlikle en fazla Şakak Germe Ameliyatını yaptıran kişiler belirli bir yaşa ulaşarak kırışıklıklar ve sarkmalarla tanışan kişiler yaptırmaktadır. Temporal lift yaptıranlar oldukça kısa bir sürede hayatlarına dönebilirler. Şakak Germe Ameliyatı kaz ayakları oluşmuş kişiler içinde oldukça kullanışlı ve uzun vadeli bir çözümdür. Kaz ayakları genellikle yaşa bağlı değişen bir sorun değildir. Şakak Germe Ameliyatı sırasında kişi hiçbir ağrı hissetmez bu yüzden en çok tercih edilen bir estetik ameliyatıdır. Ameliyat sonrasında kişi 3 saat içinde kendine gelerek yürüme ve yemek yeme ihtiyaçlarını giderebilir ve hastaneden 6 saat sonrasında çıkışı yapılabilir.

TEMPORAL LIFT

Temporal Lift Sonrası İyileşme Süresi

Temporal lift ameliyatı oldukça kolay ve hızlı bir işlem olduğundan oldukça fazla kişi tarafından tercih edilmektedir. Şakak Germe Ameliyatı sonrasında kişi 3 saat sonra konuşma, yürüme ve yemek yeme gibi belirli olan aktiviteleri yapmaya başlar. Fakat tam olarak bir sorunun olmadığının anlaşılması için gerekli olan süre 6 saattir. Bu ameliyatı olan kişi ameliyattan sonra uyuşukluk ve şişlik hissedebilir bu yan etkiler oldukça olağan yan etkilerdir hatta öyle ki bu yan etkiler yok ise ameliyat başarılı geçmedi demek olarak sayılabilmektedir. Bu yan etkiler iki hafta içinde geçecektir. Eğer geçmez ise doktora başvurmakta fayda vardır. İki hafta sonunda kişinin yaşadığı şişlik ve morarma sorunu ortadan kalkacaktır. Ameliyat olan hastalar en az 3 ay boyunca direkt olarak güneş ışınlarından korunması gerekmektedir. İyileşme süreci herkeste farklılık göstermesiyle birlikte genel olarak iki hafta içinde yan etkilerin ortadan kalkması beklenir. Bu işlemde iyileşme süresi cilt yapısına bağlı olarak değişmektedir. Eğer cilt yapısı kalın ise operasyondan sonra oturma süresi biraz uzun sürebilir. Cilt yapısı ince olan bir kişi Şakak Germe Ameliyatı olduysa en kısa zamanda Temporal lift ameliyatının etkilerini görmeye başlar. Ameliyat sonrası iyileşme süreci yaklaşık olarak 3 ay olarak verilebilir.

TEMPORAL LIFT

Temporal Lift Sonrasında Nelere Dikkat Edilir?

Temporal lift ameliyatı sonrasında en fazla dikkat edilmesi gereken kural mimik yapmamaktır. Kaşları gözleri ve şakakları zorlayan mimiklerin yapılmaması Temporal lift ameliyatının uzun süre etkisini göstermesi ve yeni kırışıklıkların oluşmaması için oldukça önemlidir. Özellikle kırışıklıklar güneş ışığına bakamama olarak gözü kısma ya da uzağı göremeyen kişilerde kısarak odaklanmaya çalışmak için birçok farklı göz kısma sebebi sonucunda oluşmaktadır. Kırışıkları uzun vadede önlemek adına yaptırılan ameliyatın süresinin uzatılması ve ameliyatın fayda sağlayabilmesi için güneş gözlüğü takılması ve gaz kısma işleminin yapılmasından uzak durmak gerekmektedir. Ameliyat sonrası için yapılması gereken diğer bir işlem ise mutlaka güneş ışıklarından belirti bir süre uzak durmak gerekmektedir. Böylelikle Temporal lift ameliyatı sonrasında yakalanan genç görüntü oldukça uzun bir süre boyunca korunabilecektir. Ameliyattan sonra yapılacak olan işlem sürekli olarak kendisine dikkat etmek olmalıdır. Ameliyat sonrasında kişi mutlaka kendine ve ameliyatlı bölgeye dikkat etmelidir. Bu ameliyatı olan kişi en az 3 ay boyunca direkt olarak güneş ışınlarından korunması gerekmektedir. İyileşme süreci herkeste farklılık göstermesiyle birlikte genel olarak iki hafta içinde yan etkilerin ortadan kalkması beklenir. Bu işlemde iyileşme süresi cilt yapısına bağlı olarak değişmektedir. Eğer cilt yapısı kalın ise operasyondan sonra oturma süresi biraz uzun sürebilir. Cilt yapısı ince olan bir kişi bu ameliyatı olduysa en kısa zamanda etkilerini görmeye başlayacaktır. Şakak germe ameliyatı oldukça uzun bir süre etkisini korumaktadır.

TEMPORAL LIFT

Temporal Lift Ameliyatı Fiyatı

Temporal lift ameliyatı fiyatları yapılacak olan kişiye derisine ve kırışıklıkları bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu yüzden net olarak bir fiyat verilmesi mümkün değildir. Sadece doktorlar Bu ameliyatı olacak kişiyi görerek net olarak bir fiyat belirmektedir. Temporal lift ameliyatı kaz ayakları oluşmuş kişiler içinde oldukça kullanışlı ve uzun vadeli bir çözümdür. Kaz ayakları genellikle yaşa bağlı değişen bir sorun değildir. Kaz ayakları genellikle kişinin cilt yapısına bağlıdır. Bu ameliyat oldukça kısa süren ve kolay bir ameliyat olduğundan herkes için oldukça kolay yaptırılır. Ameliyat sırasında kişi hiçbir ağrı hissetmez bu yüzden en çok tercih edilen bir estetik ameliyatıdır. Fazla sarkmaların yaşandığı kişilerin derileri kesilerek alınması gerekebilmektedir. Kimi zaman sadece deri saç diplerine tutturulur. Bu işlem sırasında ve sonradan saç diplerinde herhangi bir ize rastlamak mümkün değildir. Ameliyattan sonra genellikle ağrı kesici almak oldukça önemlidir. Doktorların belirlediği ölçülerde ağrı kesici almak ağrıların geçmesi için yeterli olacaktır.

TEMPORAL LIFT

TEMPORAL LIFT TEMPORAL LIFT | Op.Dr.Cahit Vural

Sıkça Sorulan Sorular

  • Temporal Lift Nedir?
  • Temporal Lift Niçin Yapılır?
  • Temporal Lift Ameliyatı Nasıl Yapılır?
  • Kimler Temporal Lift Ameliyatı Yaptırabilir?
  • Temporal Lift Sonrasında Nelere Dikkat Edilir?
  • Temporal Lift Ameliyatı Fiyatı Ne Kadardır ?

Temporal Lift Nedir?

Kaşta düşük yaşayan kişiler yaşlarının verdikleri oranla kaşları gözlerinin üstüne düşer ve bu bölgede fazlaca kırışma ve sıkışmaya rastlanır.

Temporal lift nedir sorusuna cevap olarak verilebilir. Temporal lift ameliyatı olacak kişilerin saç ile derinin birleştiği noktalardan kesilen kesikler ile gerdirme işlemi tamamlanır. Gerdirmek işlemi yaklaşık olarak 30 ya da 60 dakika sürmektedir. Anestezi uygulanarak yapılan bu gerdirme işlemi ile hasta en risksiz ameliyatına girmiş olur. Bu ameliyat oldukça risksiz ve hızlı bir ameliyattır. Botoks gibi farklı işlemler de bulunan gençleşme sırları arasında en etkili olan yöntemdir. Temporal lift ameliyatı tekrar istemez ve oldukça uzun süre yüzde kalır. Botoks gibi geçici işlemler ise en fazla 1 yıl kadar etkisini göstermektedir. Oysa temporal lift ameliyatı ile kişi oldukça uzun bir süre kırışıksız bir halde bulunabilir.

Temporal Lift Niçin Yapılır?

Temporal lift ameliyatı özellikle yaşları ilerlemiş ve kırıklıklara sahip olan kişilerde yapılmaktadır. Bu işlemin uygulanması oldukça kolay olduğundan herkes hızlı ve acısız bir şekilde yaptırabilmektedir. Bu tarz estetik ameliyatlarında kişiler için önemli olan kural acısız olmasıdır. Anestezi ile yapılan bir ameliyat olduğundan oldukça basit bir işlemdir. Üst göz kapağı gözünün üstüne düşen kişilerin özellikle tercih ettikleri ameliyatı ile gözün çevresi açılarak daha canlı ve genç bir görünüm elde edilir. Alında kırışıklığı bulunan kişiler özellikle kalıcı bir çözüm arıyor ise tek yol ameliyatın yapılmasıdır.

Şakak Germe Ameliyatı ile alındaki kırışıklıklar uzun bir süre oluşmayacaktır. Yaşlandıkça ortaya çıkan kaş arasında oluşan derin ve kapanmayan çizgilerin yok edilmesi mümkündür. Kaşın arasında oluşan çizgiler kişileri özellikle kızgın ve yorgun bir görüntü verdiğinden en fazla yaş belli eden kısımdır bu yüzden en fazla işlemin yapıldığı bölümde bu bölümdür. Ameliyat ile kaşların arasında oluşmuş ve yer edinmiş derin kırışıkların ortadan kaldırılması mümkündür. Yaşlılık belirtileri arasında en sık rastlanan kaz ayakları aslında yaşa bağlı olmayan bir semptomdur. Kaz ayakları her yaştan insanın karşısına çıkabilecek bir sorundur. Kaz ayakları genellikle cilt yapısına bağlı olduğundan göründüğü kişiler arasında yaş olarak değil cilt tipi olarak bir bağlantı vardır.

Temporal Lift Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Temporal lift ameliyatı en kolay ameliyatlardan birisidir. Ameliyatı olacak kişiye öncelikle anestezi uygulanacağı için kişi asla bir acı hissetmeyecektir. Ameliyatı olacak kişinin saç ve derisinin birleştiği noktalardan deri kesilerek gerdirme işlemi tamamlanır ve oldukça acısız bir şekilde en genç hale gelmek mümkün olur. Bu ameliyat ile oluşacak olan kırışıkların ve sarkmaların önüne geçilmiş olur. Ameliyat ile yapılan işlem 30 dakika ya da 60 dakika uzunluğunda sürmektedir. Bu işlem oldukça kolay bir işlem olmakla beraber en uzman doktorlar aracılığı ile yapılması gerekmektedir. Şakak Germe Ameliyatı nedir sorusunun yanıtı olarak vermekte bir sakınca yoktur. Ameliyat sırasında uygulanan işlemlerin süresi deriye ve yaşa oranla değişmektedir. Kişinin yüzünde fazla kırışıklık ve sarma var ise bu süre uzayabilir. Şakak Germe Ameliyatında  herkesin derisi kesilmez. Fazla sarkmaların yaşandığı kişilerin derileri kesilerek alınması gerekebilmektedir. Kimi zaman sadece deri saç diplerine tutturulur. Bu işlem sırasında ve sonradan saç diplerinde herhangi bir ize rastlamak mümkün değildir.

Ameliyattan sonra genellikle ağrı kesici almak oldukça önemlidir. Doktorların belirlediği ölçülerde ağrı kesici almak ağrıların geçmesi için yeterli olacaktır. Şakak Germe Ameliyatı olan kişiler genellikle 6 saat gözlem altında tutulur ve aynı gün içinde taburcu işlemi yapılır. Uygulama sonrasında alın ve göz çevresinde birtakım şişliklere rastlamak mümkündür.

Kimler Temporal Lift Ameliyatı Yaptırabilir?

Temporal lift ameliyatını yüzünde kırışıklıkları oluşmuş, derin kırışıklara ve kaz ayaklarına sahip olan kişiler kaşlarının düşüklüğü nedeni ile kaş ve kirpik arası oldukça az olan ve makyaj sırasında sıkıntı yaşayan herkes bu ameliyatı yaptırabilir. Genellikle yaşlıların yaptırdığı düşünülen ameliyata göz ve kaş arasındaki mesafeyi artırmak isteyen kişilerde başvurmaktadır. Fakat kesinlikle en fazla Şakak Germe Ameliyatını yaptıran kişiler belirli bir yaşa ulaşarak kırışıklıklar ve sarkmalarla tanışan kişiler yaptırmaktadır.

Temporal lift yaptıranlar oldukça kısa bir sürede hayatlarına dönebilirler. Şakak Germe Ameliyatı kaz ayakları oluşmuş kişiler içinde oldukça kullanışlı ve uzun vadeli bir çözümdür. Kaz ayakları genellikle yaşa bağlı değişen bir sorun değildir. Şakak Germe Ameliyatı sırasında kişi hiçbir ağrı hissetmez bu yüzden en çok tercih edilen bir estetik ameliyatıdır. Ameliyat sonrasında kişi 3 saat içinde kendine gelerek yürüme ve yemek yeme ihtiyaçlarını giderebilir ve hastaneden 6 saat sonrasında çıkışı yapılabilir.

Temporal Lift Sonrasında Nelere Dikkat Edilir?

Temporal lift ameliyatı sonrasında en fazla dikkat edilmesi gereken kural mimik yapmamaktır. Kaşları gözleri ve şakakları zorlayan mimiklerin yapılmaması Temporal lift ameliyatının uzun süre etkisini göstermesi ve yeni kırışıklıkların oluşmaması için oldukça önemlidir. Özellikle kırışıklıklar güneş ışığına bakamama olarak gözü kısma ya da uzağı göremeyen kişilerde kısarak odaklanmaya çalışmak için birçok farklı göz kısma sebebi sonucunda oluşmaktadır.

Kırışıkları uzun vadede önlemek adına yaptırılan ameliyatın süresinin uzatılması ve ameliyatın fayda sağlayabilmesi için güneş gözlüğü takılması ve gaz kısma işleminin yapılmasından uzak durmak gerekmektedir.  Ameliyat sonrası için yapılması gereken diğer bir işlem ise mutlaka güneş ışıklarından belirti bir süre uzak durmak gerekmektedir. Böylelikle Temporal lift ameliyatı sonrasında yakalanan genç görüntü oldukça uzun bir süre boyunca korunabilecektir. Ameliyattan sonra yapılacak olan işlem sürekli olarak kendisine dikkat etmek olmalıdır.

Ameliyat sonrasında kişi mutlaka kendine ve ameliyatlı bölgeye dikkat etmelidir. Bu ameliyatı olan kişi en az 3 ay boyunca direkt olarak güneş ışınlarından korunması gerekmektedir. İyileşme süreci herkeste farklılık göstermesiyle birlikte genel olarak iki hafta içinde yan etkilerin ortadan kalkması beklenir. Bu işlemde iyileşme süresi cilt yapısına bağlı olarak değişmektedir. Eğer cilt yapısı kalın ise operasyondan sonra oturma süresi biraz uzun sürebilir. Cilt yapısı ince olan bir kişi bu ameliyatı olduysa en kısa zamanda etkilerini görmeye başlayacaktır. Şakak germe ameliyatı oldukça uzun bir süre etkisini korumaktadır.

Temporal Lift Ameliyatı Fiyatı Ne Kadardır ?

Temporal lift ameliyatı fiyatları yapılacak olan kişiye derisine ve kırışıklıkları bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu yüzden net olarak bir fiyat verilmesi mümkün değildir. Sadece doktorlar Bu ameliyatı olacak kişiyi görerek net olarak bir fiyat belirmektedir. Temporal lift ameliyatı kaz ayakları oluşmuş kişiler içinde oldukça kullanışlı ve uzun vadeli bir çözümdür. Kaz ayakları genellikle yaşa bağlı değişen bir sorun değildir. Kaz ayakları genellikle kişinin cilt yapısına bağlıdır.

Bu ameliyat oldukça kısa süren ve kolay bir ameliyat olduğundan herkes için oldukça kolay yaptırılır. Ameliyat sırasında kişi hiçbir ağrı hissetmez bu yüzden en çok tercih edilen bir estetik ameliyatıdır.

Fazla sarkmaların yaşandığı kişilerin derileri kesilerek alınması gerekebilmektedir. Kimi zaman sadece deri saç diplerine tutturulur. Bu işlem sırasında ve sonradan saç diplerinde herhangi bir ize rastlamak mümkün değildir. Ameliyattan sonra genellikle ağrı kesici almak oldukça önemlidir. Doktorların belirlediği ölçülerde ağrı kesici almak ağrıların geçmesi için yeterli olacaktır.