POPO ESTETİĞİ

POPO ESTETİĞİ

Popo Estetiği Nedir ?

Güzel bir popo hemen hemen tüm bayanların isteğidir. Danışan hastalarım çoğunlukla sıkı ,dik ve çok büyük olmayan kalçalara sahip olmak istediklerini dile getiriyorlar. Popo estetiğine bakıldığında, akdeniz tipi yoğunlukta olan ülkemizdeki kadınların aslında Uzakdoğu ırkına göre şanslı olduklarını söyleyebilirim .Çünkü Uzakdoğu ırkında genelde düz popo yapısı hakimdir. Bizde ise cerrahiye başvuran hastalara genelde liposaction ile popo küçültme yapmaktayız. Bu uygulamadan sonra popodaki kasları güçlendirmek çok önemli bir çok hastama popo estetiği sonrası evde squat(popo kaslarını güçlendiren egzersiz hareketi) yaparak popoya yapılan uygulamaları güçlendirmelerini tavsiye ediyorum. Popo estetiğinde kadınların en önemli beklentilerin başında selülit görüntüsünü yok etmek geliyor. Popo estetiğinde farklı uygulamalar yapmaktayız , bunlar hastanın istediği göz önüne alınarak cerrahi teknikler veya klinikte uygulanabilen cihazlarla yaptığımız işlemler. Kliniğimizde uygulanan cihazların başında gelen sistem vela shape Velashape; cerrahi olmak istemeyen popo , basen bölgesinde küçülme isteyen kişilerde ve selülitin yok edilmesinde, yeni versiyon olan vela shape 3 farklı enerjileri sinerjik olarak kombine eder: -Bi-Polar radyofrekans -infrared -Atımlı vakum ile mekanik doku manipülasyonu İnfrared ve vakum kombinasyonunun radyofrekans ile eşleştirildiği bu sistem yağ hücrelerinin, çevresindeki bağ dokusunun ve altındaki kollajen fiberlerin derinlemesine ısıtılmasına neden olur.Elektrotların optimal tasarımı ve vakumun eş zamanlı uygulanması ısının daha derine ulaşmasına olanak tanır.

POPO ESTETİĞİ

Popo Estetiği Sonucu

Klinik olarak gördüğümüz sonuç: Cilt gevşekliğinde, doku hacminde lokal azalma, cilt yapısında ve dokusunda genel iyileşmedir. Selülit görünümünde ise gözle görülür bir iyileşme sağlar. Popo estetiğinde kalçalara uygulanan yağ enjeksiyonu popoyu yukarıya kaldırmakta etkin olurken , uygulamayı 2-3 defa tekrarlamak kalıcılık açısından gerekebilir. Burada kişinin kendi yağı ile uygulama yapmak çok cazip görünsede en büyük sorun vücutta kalçaya uygulanacak kadar yağ olup olamamasıdır. popoda fazla deformasyon söz konusuysa fiziksel bozukluk ,çöküklük gibi bu durumlarda protez uygulamak daha etkili oluyor. Aaquafilling Dolgusu İle Popo Estetiği : Yine tamamen ameliyatsız olarak aquafilling denilen kalıcı su bazlı dolgular, kalça, popo, basen bölgesinde hacim kazandırma ve büyütme amaçlı kullanılabilmektedir. Bu uygulama lokal anestezi ile ameliyatsız bir uygulamadır. Ameliyatsız popo büyütme işlemi sonrasında hasta hemen normal yaşantısına dönebilir. Kalıcılığı 4 – 8 yıl arasındadır.

POPO ESTETİĞİ

Popo Dikleştirme

Kalçaların dik ve sıkı görüntüsü kadın ,erkek hepimize estetik açıdan çekici gelen bir özelliktir. Yaşa bağlı olarak yerçekiminin etkisiyle kalça da kaslar aşağıya doğru düşer. Popo dikleştirme için hem cerrahi hem de klinikte uyguladığımız çeşitli yöntemlerimiz mevcuttur. Popo dikleştirme dediğimizde elbetteki melez ırkın hakim olduğu ince bel ve dolgun kalçalara sahip Brezilya kadınlarından bahsetmeden olmaz ,fakat burada Brezilya poposunun genetik bir miras olduğunu belirtmeliyim. Buna rağmen bu özelliği korumak için çaba gösteriyorlar, yürüyüş, dans ve tabii ki doğru beslenme bu mirası korumalarına yardımcı oluyor.Brezilya poposunun yoğun kas yapısı olduğunu gerçeği bu yapıyı korumakta önemli bir etken. Popo dikleştirmede unutulmaması gereken bu bölgenin oturma ve yatma eyleminde kullanılmasıdır. Bu da yapılan işlemlerin kalıcılığı için sürekliliğe ihtiyaç olmasıdır.

POPO ESTETİĞİ

Popo Dikleştirme Süreci

Popo dikleştirme için kısa sürede sonuç görülen iple asma yöntemi yine son dönemlerin rağbet gören uygulamalarındandır. Popo da gevşeme ve aşağıya düşme durumunda uygulanan yöntemin sadece küçük kalçalarda uygulayabilmekteyiz. İşlem lokal anestezi ile 30-40 dakika sürer. Hasta ertesi gün işine dönebilir ,ipler vücuda uyumlu alerji riski olmayan ve zamanla eriyen formdadır. İpler kalça kıvrımından geçirilerek popo yukarı doğru çekilir. İlk üç hafta dikkat etmenizi gerektiren kalça asma işleminden sonra hasta hemen uzun süreli oturmamalıdır. Zorlama durumunda dikişler çok sağlam olduğu için kopmaz, dokuyu yırtarak kalçayı gevşetir. İlk üç hafta varis çorabı giyilmesini ve çok dikkat ederek oturulmasını önermekteyiz. İlk üç haftanın ardından bu risk düşmekte ve 6 haftadan sonra da kalçalarda hiçbir iz kalmamaktadır. Popo dikleştirme için sadece biraz form alsın, gevşek doku sıkılaşsın derseniz yine invasif olmayan dokudaki fibroblastları tetikleyip elastin ve kollejen sentezi sağlayan kas sıkılaştırıcı vela shape yönteminden yararlanabiliriz. Haftada bir 4-6 seansın yeterli olduğu uygulama basen sorunu olan bayanlarda özellikle memnun edicidir.

POPO ESTETİĞİ

Popo Dikleştirme Sonucu

Sonuç olarak baktığımızda popo dikleştirme hasta ile ortak çalışma gerektiren uygulama sonrası hastanın hekim tarafından yapılan önerilere dikkatle uyması gereken bir işlemdir. İyileşme sürecinden sonra düzenli yapılacak uygun egzersizler işlemin ömrünü uzatacaktır.

POPO ESTETİĞİ

Popo Estetiği İstanbul

Popo Estetiği İstanbul hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz. Popo Estetiği hakkında detaylı bilgiler için lütfen bizi arayın.

POPO ESTETİĞİ

Popo Estetiği Fiyatları

Popo Estetiği Fiyatları uygulanacak olan anestezi şekline ve operasyon çeşidine göre değişiklik göstermektedir. Popo Estetiği Fiyatları hakkında bilgi edinmek için lütfen bize ulaşın.

POPO ESTETİĞİ

POPO ESTETİĞİ POPO ESTETİĞİ | Op.Dr.Cahit Vural

Sıkça Sorulan Sorular

  • Popo Estetiği Nedir ?
  • Popo Estetiği Sonucu Nasıl Olur ?
  • Popo Dikleştirme Süreci Nasıldır ?
  • Popo Dikleştirme Sonucu Olur ?

Popo Estetiği Nedir ?

Güzel bir popo hemen hemen  tüm bayanların isteğidir. Danışan hastalarım çoğunlukla sıkı ,dik ve çok büyük olmayan kalçalara sahip olmak istediklerini  dile getiriyorlar.

Popo estetiğine bakıldığında,  akdeniz tipi yoğunlukta  olan  ülkemizdeki kadınların aslında Uzakdoğu ırkına göre şanslı olduklarını söyleyebilirim .Çünkü Uzakdoğu ırkında genelde düz popo yapısı hakimdir. Bizde ise cerrahiye başvuran hastalara  genelde liposaction ile  popo küçültme yapmaktayız. Bu uygulamadan sonra popodaki kasları güçlendirmek  çok önemli bir çok hastama popo estetiği sonrası  evde squat(popo kaslarını güçlendiren egzersiz hareketi) yaparak popoya  yapılan uygulamaları güçlendirmelerini tavsiye ediyorum.

Popo estetiğinde kadınların en önemli beklentilerin başında  selülit görüntüsünü yok etmek geliyor.

Popo estetiğinde farklı uygulamalar yapmaktayız , bunlar hastanın istediği göz önüne alınarak cerrahi teknikler  veya klinikte uygulanabilen cihazlarla yaptığımız  işlemler. Kliniğimizde uygulanan cihazların başında gelen sistem vela shape

Velashape; cerrahi olmak istemeyen popo , basen bölgesinde küçülme isteyen kişilerde ve selülitin yok edilmesinde, yeni versiyon olan vela shape 3 farklı enerjileri sinerjik olarak kombine eder:

-Bi-Polar radyofrekans

-infrared

-Atımlı vakum ile mekanik doku manipülasyonu

İnfrared ve vakum kombinasyonunun radyofrekans ile eşleştirildiği bu sistem yağ hücrelerinin, çevresindeki bağ dokusunun ve altındaki kollajen fiberlerin derinlemesine ısıtılmasına neden olur.Elektrotların optimal tasarımı ve vakumun eş zamanlı uygulanması ısının daha derine ulaşmasına olanak tanır.

Popo Estetiği Sonucu Nasıl Olur ?

Klinik olarak gördüğümüz sonuç: Cilt gevşekliğinde, doku hacminde lokal azalma, cilt yapısında ve dokusunda genel iyileşmedir. Selülit  görünümünde  ise gözle görülür bir iyileşme  sağlar.

Popo estetiğinde   kalçalara uygulanan  yağ enjeksiyonu  popoyu yukarıya kaldırmakta  etkin olurken , uygulamayı  2-3 defa tekrarlamak kalıcılık açısından gerekebilir.  Burada kişinin kendi yağı ile uygulama yapmak çok cazip görünsede en büyük sorun vücutta kalçaya  uygulanacak kadar yağ olup olamamasıdır. popoda  fazla deformasyon söz konusuysa fiziksel  bozukluk ,çöküklük gibi  bu durumlarda protez uygulamak daha etkili oluyor.

Aaquafilling  Dolgusu İle Popo Estetiği : Yine tamamen ameliyatsız olarak aquafilling denilen  kalıcı su bazlı dolgular, kalça, popo, basen bölgesinde hacim kazandırma ve büyütme amaçlı kullanılabilmektedir. Bu uygulama lokal anestezi ile ameliyatsız bir uygulamadır. Ameliyatsız popo büyütme işlemi sonrasında hasta hemen normal yaşantısına dönebilir. Kalıcılığı 4 – 8 yıl arasındadır.

Popo Dikleştirme Süreci Nasıldır ?

Popo dikleştirme için  kısa sürede sonuç görülen  iple asma  yöntemi yine son dönemlerin rağbet gören uygulamalarındandır. Popo da gevşeme ve aşağıya düşme  durumunda uygulanan yöntemin sadece küçük kalçalarda  uygulayabilmekteyiz. İşlem  lokal anestezi ile   30-40 dakika sürer. Hasta    ertesi gün işine dönebilir ,ipler vücuda uyumlu alerji riski olmayan ve zamanla eriyen formdadır. İpler kalça kıvrımından geçirilerek popo  yukarı doğru çekilir.

İlk üç hafta dikkat etmenizi gerektiren kalça asma işleminden sonra hasta hemen  uzun süreli  oturmamalıdır. Zorlama durumunda  dikişler çok sağlam olduğu için kopmaz, dokuyu yırtarak kalçayı gevşetir. İlk üç hafta varis çorabı giyilmesini ve çok dikkat ederek oturulmasını önermekteyiz. İlk üç haftanın ardından bu risk düşmekte ve 6 haftadan sonra da kalçalarda hiçbir iz kalmamaktadır.

Popo dikleştirme için sadece biraz form alsın, gevşek doku  sıkılaşsın    derseniz yine invasif  olmayan dokudaki fibroblastları tetikleyip elastin ve kollejen sentezi sağlayan  kas sıkılaştırıcı vela shape yönteminden yararlanabiliriz. Haftada bir 4-6 seansın yeterli olduğu uygulama basen sorunu olan bayanlarda özellikle memnun edicidir.

Popo Dikleştirme Sonucu Olur ?

Sonuç olarak baktığımızda popo dikleştirme hasta ile ortak çalışma gerektiren uygulama sonrası hastanın  hekim tarafından yapılan önerilere dikkatle uyması gereken bir işlemdir.

İyileşme sürecinden sonra düzenli yapılacak uygun egzersizler işlemin ömrünü uzatacaktır.