PIEZO BURUN ESTETİĞİ

PIEZO BURUN ESTETİĞİ

Piezo Burun Estetiği Nedir?

Piezo cerrahi yöntemi İtalya’daki cerrahlar tarafından 1980’li yıllarda geliştirilmiş bir yöntemdir. Bu cerrahi yöntemin temelinde olan özellik ise cildinize hiçbir şekilde zarar vermeden ve kimyasal bir sorun oluşturmadan ses dalgaları ile kemiklerin kesilerek şekillendirilmesi ya da kıkırdak ve burun dokusuna zarar vermeden burnun düzeltilmesi yöntemidir. Dünya çapında bu yöntemi ortopedi cerrahları, beyin cerrahları, el cerrahları, diş hekimleri ve çene cerrahisi tarafından kemiklere müdahale ederken sıklıkla kullanmaktadırlar. Eskiden kullanılan yöntemde, çekiç ve keskiler ile burun kemerinin alınması sağlanıp, burun duvarı daraltılıyor bu yüzdende burunda ciddi anlamda travmalar oluşuyordu. Yeni yöntem sayesinde burunda gözle görülmeyecek kadar morarma ya da şişlik olup burunda eskiden oluşan travmalar son buluyor.

PIEZO BURUN ESTETİĞİ

Piezo Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Dünyada teknolojinin ilerlemesi her alanda kendini belli ettiği gibi tıp alanında da belli etmiş durumdadır. Önceden burun estetiği yapılırken burundaki kemikler kırılarak bir müdahale yapılıyordu. Ameliyat sonrasında ise burunda morarma ve şişme şikayetleri sıklıkla oluyordu. Artık Piezo Burun Estetiği ile burundaki kemiklerin kırılmasına gerek kalmadan estetik işlemi, ultrasonik dalgalarla burna şekil verme işlemi sayesinde yapılıyor. Bu sayede daha ameliyatlarda önce gözlemlenen sonuçlar çok daha minimum seviyesinde olmaktadır. Piezo burun estetiği yapılırken 2 yöntem uygulanmaktadır. Bu yöntemler açık burun estetiği ameliyatı ve kapalı burun estetiği ameliyatıdır. Açık burun ameliyatı daha başarılı sonuçlar vermektedir.

PIEZO BURUN ESTETİĞİ

Piezo Burun Estetiği Kaç Saat Sürer?

Ameliyat da kullanılan yönteme göre değişiklik göstermektedir. Açık burun estetiği ameliyatındaki süre 4 saat civarında sürmektedir. Kapalı burun estetiğinin süresi daha kısa sürede olmaktadır. Baktığımız zaman cerrahi işleme tam bir süre vermek olanaksızdır. Bu tür cerrahi vakalarda burnun özellikleri farklılık göstermesinden dolayı her bir hasta için farklı süreler tanımlanmaktadır. Doktorunuz tarafında ön görüşme için gittiğiniz zaman size tam net bir bilgi verecektir Unutmayalım ki herkesin burun yapısı farklıdır ve uygulana işlemin incelikleri de buna bağlı olarak farklılık gösterecektir. Tam net bir süre verilmesi doktor muayenesi olmadan verilmesi sağlıklı olan bir durum değildir.

PIEZO BURUN ESTETİĞİ

Piezo Burun Estetiğinin Avantajları?

Normal yollarla yapılan estetik ameliyat yapılırken burnu kırma yöntemi kullanıldığı için burunda ameliyat sonrası şişme ve morarma şikayetleri olmaktadır. Piezo Burun Estetiği yöntemi sayesinde burundaki kemiklerin kırma yerine ses dalgalarıyla kesilme yöntemi kullanıldığı için burundaki şişme ve morluklar minimum seviyede olmaktadır. Hasta sadece bir gece hastanede kalacaktır. Daha sonrasında evde tamponları çıkana kadar çok kısa bir süre zarfıdır tamponların çıkması normal yaşamına dönme durumu sağlanacaktır. Dolayısıyla hastalarda daha hızlı bir iyileşme süreci yaşanmaktadır. İstenilen hatlar operasyonlar burundaki kemikleri direk olarak kırma yerine ultrasonik ses dalgalarıyla olduğu için kısa bir süre içerisinde morarma şikayetini minimum seviyede yaşayacağınız rahat bir operasyon geçirip normal yaşantınıza rahat olarak devam edeceksiniz. Kesim yoluyla yapıldığı için daha başarılı sonuçlar görülmektedir. Kanama miktarı diğer yöntemlere göre daha az olmaktadır.

PIEZO BURUN ESTETİĞİ

Piezo Burun Estetiğinin Dezavantajları?

Piezo Burun Estetiği diğer operasyon türünden hem yapış yönünden hem de iyileşme süreci yönünden baktığımız zaman size her açıdan sunulan fırsatlar ile dezavantajı olmayan bir durumdadır. Aksine hem bir sorununuzdan dolayı yaptırdıysanız hem de daha iyi bir görüntüye kavuşmak için yaptırdıysanız çok memnun kalacağınız bir yöntem durumundadır.

PIEZO BURUN ESTETİĞİ

Piezo Burun Estetiği Riskleri

Yapılan burun estetiği sonrası hastalar çok kısa süreli koku kaybı yaşama ihtimali olan bir durumdur. Koku kaybının kesinlikle burundaki fonksiyonların bozulmasından dolayı değildir geçici bir süre sadece hissedilen bir durumdur.. Burna bir müdahale olduğu için çok kısa süreli bir gülüş bozulması ihtimali olan bir durumda olur ama çok kısa sürede düzelme olacaktır. Unutmamak gerekir ki Piezo Burun Estetiği çok daha rahat edebileceğiniz bir operasyon olduğu için olumsuz etki diyebileceğimiz şeyler çok kısa süreli yaşayacağınız bir durumdur. Burunda olumsa ihtimali olan şişlik ve morluklar da dahil olmak üzere çok minimum seviyede kısa süre içerisine iyileşme durumu olan bir durumdur. Bakıldığı zaman korku duyulması gereken türden bir operasyon olmadığı bellidir. Risk olarak kısa süreli olarak her operasyon süresinde yaşanabilecek minimum seviyede olan durumlar vardır.

PIEZO BURUN ESTETİĞİ

Piezo Burun Estetiği Sonrası

Piezo burun estetiği sonrası diğer operasyonlar da olduğu gibi sonrasında da dikkat etmeniz gereken durumlar taşımaktadır. Öncelikli olarak operasyon sonrasında 1 gece hastanede kalmanız gerekecektir. Normal yaşantınıza burundaki tamponların çıkarılmasıyla rahatlıkla dönebilirsiniz. Tamponların çıkarılma süresi 5-6 gün gibi bir sürede olacaktır. Direk operasyon sonrası suya değmemesi önemlidir. Çok hassas bir işlem gerçekleştiği için burnunuzu her türlü darbelerden korumanızı öneririz.

PIEZO BURUN ESTETİĞİ

Piezo Burun Estetiği Süreci

Burun estetiği yaptırmayı düşünenler için en ideal burun estetiği Piezo Burun Estetiğidir. Piezo burun estetiği çok yeni bir yöntem olduğu için hem hastane hem de doktor seçimini çok iyi yapmanız gerekmektedir. İşlemi yapacak doktorun seçimi bakıldığı zaman tecrübe açısından önemlidir. Operasyonun uygulanacağı hastanede işlem yapıldıktan sonra 1 gece yatmanız gerekecektir. Taburcu olduktan sonra belli aralıklar ile yine hastaneye gitmeniz zaruri bir durumdur. Bu sebeplere bakıldığı zaman en iyi operasyonlar ya da böyle durumlar için en ideal yerler İstanbul’ da bulunmaktadır. Bir kere yaptıracağınız işlem için tüm koşulları göz önünde bulundurmanız yararlı bir durum olacaktır. Hastane, doktor, konfor önemli unsurlar olarak bulunmaktadır.

PIEZO BURUN ESTETİĞİ

Piezo Burun Estetiği Fiyatları

Hastanın durumu fiyat üzerinde değişimde bulunmaktadır. Tam olarak yapılacak işlemde fiyat değişiminde etkili olan bir durumdur. Bunların haricinde operasyonu uygulayacak doktorun deneyin durumu da fiyatı etkileyen durumlar arasında bulunmaktadır. Yaptıracağınız işlem ömür boyu kullanacağınız bir durum olduğu için bu daha uygun gibi bir yanılgıya kesinlikle düşmemelisiniz. Tam olarak fiyat öğrenmek için burun yapınızın muayene edilmesi gerekmektedir. Doktor tarafında ön muayene sonrası burun yapınız ve daha ince bir şekilde operasyon sırasında nelere dikkat edilmesi gerektiği başka ne tür işlemler gerektiği yaptıracağınız işlem için önemli noktalardandır. Bu muayene ve doktorunuzun burun yapınızı incelemesinden sonra net bir fiyat durumu belirtecektir.

PIEZO BURUN ESTETİĞİ

Piezo Burun Estetiği Yaptıranlar

Piezo burun estetiği yaptıranlar yaptırdıkları işlemden çok memnun olduklarını hayatlarında bir kere yaptırmaları mümkün olan durumdan güzel sonuçlar elde ettiklerini, gülüşlerinde bir bozulma olmadığını, doktor ve hastane gibi seçimlere kesinlikle yaptırmayı düşünenlerin dikkat etmesi gerektiğini belirtmektedirler. Bu işlemi gerçekleştirenler daha sonrasında da doktor kontrollerine 1 yıllık süre içerisinde gittiklerini söylüyorlar. Ameliyat sonrasında nefes alam durumunun çok rahat bir şekilde devam etiğini ve nefes almada zorluk yaşayarak bu ameliyatı olanlar kısa süreli bir iyileşme sonucunda çok mutlu olduklarını belirtiyorlar. Piezo cerrahiden çok memnun kaldıklarını ve operasyonlarını gerçekleştiren doktorlara çok teşekkür ettiklerini iletiyorlar.

PIEZO BURUN ESTETİĞİ

Piezo Burun Estetiği Yorumları

Piezo burun estetiği yaptıranların genel olarak yaptıranlara baktığımız zaman rahat bir iyileşme dönemi yaşadıklarını belirtiyorlar. İyileşme süreçlerinin en fazla bir hafta süreceğini kısa bir süre içinde tamponlarını çıkartıp eski hayatlarına dönmelerinden dolayı mutlu olduklarını, gülüşleri değişmemesinin omlar için önemli olduğunu ve bu durumla ilgili bir sıkıntı yaşamadıklarını sadece görüntü olarak daha rahat olduklarını belirtiyorlar. Başarılı sonuçlar elde edebilmek için dikkatli olunması gerektiği yeni uygulanmaya başlanan bir yöntem olduğu için doktor tecrübesinin öncelikli olduğunu belirtiyorlar. Seçtikleri ya da seçmeyi düşündükleri hastaneni durumuna ve bulunduğu yerde önemli denilebilecek unsurlar arasında bulunmakta olduğu ekledikleri noktalar arasında bulunmaktadır. Piezo Burun Estetiği yaptıranlar yaptırdıkları operasyondan memnuniyet durumlarını böyle dile getirmektedirler. Yaptırırken sıkıntılı bir süreç yaşama korkusu olanların korktukları bir durumun çok düşük bir seviyede ihtimalinin bulunduğu genel anlamda başarılı sonuçlar görülen bir operasyon olduğu bu uygulamayı yaptıranlar tarafından dile getirilen noktalar arasında bulunmaktadır.

PIEZO BURUN ESTETİĞİ

PIEZO BURUN ESTETİĞİ PIEZO BURUN ESTETİĞİ | Op.Dr.Cahit Vural

Sıkça Sorulan Sorular

  • Piezo Burun Estetiği Nedir?
  • Piezo Burun Estetiği Nasıl Yapılır?
  • Piezo Burun Estetiği Kaç Saat Sürer?
  • Piezo Burun Estetiğinin Avantajları?
  • Piezo Burun Estetiğinin Dezavantajları?
  • Piezo Burun Estetiği Riskleri Nelerdir ?
  • Piezo Burun Estetiği Fiyatları Ne Kadardır ?

Piezo Burun Estetiği Nedir?

Piezo cerrahi yöntemi İtalya’daki cerrahlar tarafından 1980’li yıllarda geliştirilmiş bir yöntemdir. Bu cerrahi yöntemin temelinde olan özellik ise cildinize hiçbir şekilde zarar vermeden ve kimyasal bir sorun oluşturmadan ses dalgaları ile kemiklerin kesilerek şekillendirilmesi ya da kıkırdak ve burun dokusuna zarar vermeden burnun düzeltilmesi yöntemidir. Dünya çapında bu yöntemi ortopedi cerrahları, beyin cerrahları, el cerrahları, diş hekimleri ve çene cerrahisi tarafından kemiklere müdahale ederken sıklıkla kullanmaktadırlar. Eskiden kullanılan yöntemde, çekiç ve keskiler ile burun kemerinin alınması sağlanıp, burun duvarı daraltılıyor bu yüzdende burunda ciddi anlamda travmalar oluşuyordu. Yeni yöntem sayesinde burunda gözle görülmeyecek kadar morarma ya da şişlik olup burunda eskiden oluşan travmalar son buluyor.
 

Piezo Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Dünyada teknolojinin ilerlemesi her alanda kendini belli ettiği gibi tıp alanında da belli etmiş durumdadır. Önceden burun estetiği yapılırken burundaki kemikler kırılarak bir müdahale yapılıyordu. Ameliyat sonrasında ise burunda morarma ve şişme şikayetleri sıklıkla oluyordu. Artık Piezo Burun Estetiği ile burundaki kemiklerin kırılmasına gerek kalmadan estetik işlemi, ultrasonik dalgalarla burna şekil verme işlemi sayesinde yapılıyor. Bu sayede daha ameliyatlarda önce gözlemlenen sonuçlar çok daha minimum seviyesinde olmaktadır. Piezo burun estetiği yapılırken 2 yöntem uygulanmaktadır. Bu yöntemler açık burun estetiği ameliyatı ve kapalı burun estetiği ameliyatıdır. Açık burun ameliyatı daha başarılı sonuçlar vermektedir.

Piezo Burun Estetiği Kaç Saat Sürer?

Ameliyat da kullanılan yönteme göre değişiklik göstermektedir. Açık burun estetiği ameliyatındaki süre 4 saat civarında sürmektedir. Kapalı burun estetiğinin süresi daha kısa sürede olmaktadır. Baktığımız zaman cerrahi işleme tam bir süre vermek olanaksızdır. Bu tür cerrahi vakalarda burnun özellikleri farklılık göstermesinden dolayı her bir hasta için farklı süreler tanımlanmaktadır. Doktorunuz tarafında ön görüşme için gittiğiniz zaman size tam net bir bilgi verecektir Unutmayalım ki herkesin burun yapısı farklıdır ve uygulana işlemin incelikleri de buna bağlı olarak farklılık gösterecektir. Tam net bir süre verilmesi doktor muayenesi olmadan verilmesi sağlıklı olan bir durum değildir.

Piezo Burun Estetiğinin Avantajları?

Normal yollarla yapılan estetik ameliyat yapılırken burnu kırma yöntemi kullanıldığı için burunda ameliyat sonrası şişme ve morarma şikayetleri olmaktadır. Piezo Burun Estetiği yöntemi sayesinde burundaki kemiklerin kırma yerine ses dalgalarıyla kesilme yöntemi kullanıldığı için burundaki şişme ve morluklar minimum seviyede olmaktadır. Hasta sadece bir gece hastanede kalacaktır. Daha sonrasında evde tamponları çıkana kadar çok kısa bir süre zarfıdır tamponların çıkması normal yaşamına dönme durumu sağlanacaktır. Dolayısıyla hastalarda daha hızlı bir iyileşme süreci yaşanmaktadır. İstenilen hatlar operasyonlar burundaki kemikleri direk olarak kırma yerine ultrasonik  ses dalgalarıyla olduğu için kısa bir süre içerisinde morarma şikayetini minimum seviyede yaşayacağınız rahat bir operasyon geçirip normal yaşantınıza rahat olarak devam edeceksiniz. Kesim yoluyla yapıldığı için daha başarılı sonuçlar görülmektedir. Kanama miktarı diğer yöntemlere göre daha az olmaktadır.

Piezo Burun Estetiğinin Dezavantajları?

Piezo Burun Estetiği diğer operasyon türünden hem yapış yönünden hem de iyileşme süreci yönünden baktığımız zaman size her açıdan sunulan fırsatlar ile dezavantajı olmayan bir durumdadır. Aksine hem bir sorununuzdan dolayı yaptırdıysanız hem de daha iyi bir görüntüye kavuşmak için yaptırdıysanız çok memnun kalacağınız bir yöntem durumundadır.

Piezo Burun Estetiği Riskleri Nelerdir ?

Yapılan burun estetiği sonrası hastalar çok kısa süreli koku kaybı yaşama ihtimali olan bir durumdur. Koku kaybının  kesinlikle burundaki fonksiyonların bozulmasından dolayı  değildir geçici bir  süre sadece hissedilen bir durumdur.. Burna bir müdahale olduğu için çok kısa süreli bir gülüş bozulması ihtimali olan bir durumda olur ama çok kısa sürede düzelme olacaktır. Unutmamak gerekir ki Piezo Burun Estetiği çok daha rahat edebileceğiniz bir operasyon olduğu için olumsuz etki diyebileceğimiz şeyler çok kısa süreli yaşayacağınız bir durumdur. Burunda olumsa ihtimali olan şişlik ve morluklar da dahil olmak üzere çok minimum seviyede kısa süre içerisine iyileşme durumu olan bir durumdur. Bakıldığı zaman korku duyulması gereken türden bir operasyon olmadığı bellidir. Risk olarak kısa süreli olarak her operasyon süresinde yaşanabilecek minimum seviyede olan durumlar vardır.

Piezo Burun Estetiği Fiyatları Ne Kadardır ?

Hastanın durumu fiyat üzerinde değişimde bulunmaktadır. Tam olarak yapılacak işlemde fiyat değişiminde etkili olan bir durumdur. Bunların haricinde operasyonu uygulayacak doktorun deneyin durumu da fiyatı etkileyen durumlar arasında bulunmaktadır. Yaptıracağınız işlem ömür boyu kullanacağınız bir durum olduğu için bu daha uygun gibi bir yanılgıya kesinlikle düşmemelisiniz. Tam olarak fiyat öğrenmek için burun yapınızın muayene edilmesi gerekmektedir. Doktor tarafında ön muayene sonrası burun yapınız ve daha ince bir şekilde operasyon sırasında nelere dikkat edilmesi gerektiği başka ne tür işlemler gerektiği yaptıracağınız işlem için önemli noktalardandır. Bu muayene ve doktorunuzun burun yapınızı incelemesinden sonra net bir fiyat durumu belirtecektir.