OP. DR. CAHİT VURAL
OP. DR. CAHİT VURAL
DOKTORUNUZA BAŞVURUN

KEPÇE KULAK AMELİYATI

Ücretsiz danışma formunu doldurun!

Kepçe Kulak Ameliyatı Nedir?

Hastaların yaşamış olduğu kepçe kulak problemi doğum sonrasında hemen fark edilmiş ise kulak splintleri ve bantlar sayesinde bu kulakları tedavi etmek mümkün olmaktadır. Birkaç ay uygulanacak olan bu bantlama ve spilintler ile kulakların normale dönmesi sağlanabilinmektedir. Kepçe kulağı operasyonları kesinlikle uzman bir plastik cerrah tarafından gerçekleştirilmelidir. Bu operasyon farklı bir durum söz konusu değil ise lokal anestezi ile gerçekleştirilmektedir. Cerrahlar çocuk hastalarda korkma vs olmaması için genel anestezi uygulaması tercih etmektedirler. Kepçe kulak operasyonu olmak isteyen hasta doktoruna tam olarak sorun ve isteklerini anlatmalıdır. Bu karşılıklı görüşme sonrasında doktor gerekli müdahaleyi planlamaya başlayacaktır.

Kepçe Kulak Ameliyatı Öncesinde Neler Yapılmalıdır?

Kepçe kulak operasyonu gerçekleştirilecek hasta için aşağıdaki konulara dikkat edilmesi gerekmektedir. Operasyondan önce kan sulandırıcı ilaçların kullanılması bırakılmalıdır. Hasta bitki çayları kullanıyor ise ameliyattan bir hafta öncesinde bu çayları kullanmayı bırakmalıdır. Sigara, alkol gibi iyileşmeyi geciktirecek olan maddeler kesinlikle bir hafta ve ya daha öncesinde bırakılmalıdır. Kepçe kulak ameliyatı öncesinde doktor randevunuzda fotoğraflarınız çekilmektedir. Yapılacak olan düzeltme hastaya mutlaka gösterilerek karar verilmelidir.

KEPÇE KULAK AMELİYATI

SIKÇA SORULAN SORULAR

Kepçe Kulak Ameliyatı Nedir?

Hastaların yaşamış olduğu kepçe kulak problemi doğum sonrasında hemen fark edilmiş ise kulak splintleri ve bantlar sayesinde bu kulakları tedavi etmek mümkün olmaktadır. Birkaç ay uygulanacak olan bu bantlama ve spilintler ile kulakların normale dönmesi sağlanabilinmektedir.

Kepçe kulağı operasyonları kesinlikle uzman bir plastik cerrah tarafından gerçekleştirilmelidir. Bu operasyon farklı bir durum söz konusu değil ise lokal anestezi ile gerçekleştirilmektedir. Cerrahlar çocuk hastalarda korkma vs olmaması için genel anestezi uygulaması tercih etmektedirler.

Kepçe kulak operasyonu olmak isteyen hasta doktoruna tam olarak sorun ve isteklerini anlatmalıdır. Bu karşılıklı görüşme sonrasında doktor gerekli müdahaleyi planlamaya başlayacaktır.

Kepçe Kulak Ameliyatı Öncesinde Neler Yapılmalıdır?

Kepçe kulak operasyonu gerçekleştirilecek hasta için aşağıdaki konulara dikkat edilmesi gerekmektedir.

  • Operasyondan önce kan sulandırıcı ilaçların kullanılması bırakılmalıdır.
  • Hasta bitki çayları kullanıyor ise ameliyattan bir hafta öncesinde bu çayları kullanmayı bırakmalıdır.
  • Sigara, alkol gibi iyileşmeyi geciktirecek olan maddeler kesinlikle bir hafta ve ya daha öncesinde bırakılmalıdır.

Kepçe kulak ameliyatı öncesinde doktor randevunuzda fotoğraflarınız çekilmektedir. Yapılacak olan düzeltme hastaya mutlaka gösterilerek karar verilmelidir.

Kepçe Kulak Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yetişkin veya çocuk hastalar operasyon öncesinde bilgilendirildikten sonra gerekli tetkikler yapılır. ameliyat günü verilen hasta yetişkin ise lokal anestezi, çocuk ise genel anestezi altında plastik cerrah kulağa gerekli düzeltmeye başlayacaktır. Doktor hangi yöntemi tercih edeceğine ameliyat öncesinde karar vermiştir. Uygulanacak olan teknik ne olursa olsun yapılacak olan kesiler kesinlikle kulak arkasındadır. Kulağa yapılacak olan yeniden şekillendirme, kıkırdak dokusunun düzeltilmesi, kulak açıklığının onarılması genel olarak arka kısma çekilerek saçlı alana yakın olarak yapılmaktadır. Gerekli müdahale gerçekleştikten sonra kulak arkasına estetik dikişler yapılmaktadır. Bu dikişler genel olarak kendiliğinden yok olan ipler ile yapılamaktadır. Bu da daha sonra dikiş alma işleminin olmaması demektir.

Kepçe kulak ameliyatları uygulanacak işlemlere göre değişim gösterse de ortalama 1,5 ila 2 saat kadar sürmektedir.

Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıl Olacak?

Kepçe kulak ameliyatında eğer hastaya lokal anestezi uygulaması yapılmış ise hasta ilk pansumanı yapıldıktan sonra taburcu edilmektedir. Genel anestezi uygulaması yapılmış ise bir gece hastanede misafir edilmektesiniz. Hasta taburcu edildikten bir gün sonra doktoruna giderek yapılan ilk pansumanının açılması sağlanır. Ardından doktor kulağı çok sıkmayan ve saç bandına benzeyen bir materyali hastasına uygular. Bu saç bandı hastada yaklaşık olarak 3 hafta kadar kalmalıdır. Bu ürünü hastaya uygulamaktaki amaç kulağı saçlı bölgeye yaklaştırmak ve kulağın doğal görünümüne kavuşmasını sağlamaya çalışmaktır. Ayrıca bu bandaj sayesinde kulaklardaki dikişlerde oluşacak olan baskı azalacaktır. Bu bantın bir avantajı da operasyondan sonra oluşacak şişlik vs azaltmak ve dinlenme zamanlarında hastanın kulağının sürtünmesini önlemesidir.

Kepçe kulak ameliyatından sonra hastalarda 1 veya 2 hafta kadar hissizlik oluşabilmektedir. Hastaların bu durumda endişeye kapılmaması için doktorlar tarafından önceden bilgilendirme yapılmaktadır.

Ameliyatta kulak arkasına atılan dikişler bir hafta sonra eriyerek yok olmaya başlayacaktır ve tamamıyla yok olması 3 hafta kadar sürecektir. Hasta ameliyattan yaklaşık 1 hafta sonra banyo yapabilmektedir.

Her ameliyattan sonra olduğu gibi kepçe kulak ameliyatından sonra birkaç gün ağrı görülebilmektedir. Bu ağrılar hastanın yaşantısını olumsuz etkileyecek kadar şiddetli değildir. Doktorun hastasına yazacağı basit ağrı kesiciler bu ağrıları hemen ortadan kaldıracaktır.

İyileşme sürecinde hastalar kulak arkasında iz kalır endişesine kapılabilmektedirler. Ancak dikişlerden geriye genel olarak bariz bir iz kalımı yaşanmamaktadır.

Kepçe kulak ameliyatından sonra en geç 1 hafta içinde hastalar normal yaşantılarına dönmektedir. Bu süre hastada oluşacak ağrı, şişlik ve morarma ile doğru orantılı olarak değişim göstermektedir. Bazı hastalar iki günde normale dönerken bazı hastalarda bu süreç bir hafta olabilmektedir.

Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrasında Komplikasyon Yaşanır mı?

Her ameliyatta olduğu gibi kepçe kulak ameliyatı içinde kanama riski bulunmaktadır. Ancak kulakta hayati bir damar olmaması ile bu kanamalar genelde birikme şeklinde yaşanabilmektedir.

Kulak ameliyatları için doktorların en çok endişe duyduğu konu enfeksiyondur. Kulak kıkırdakları genel olarak iltihaplanması oldukça zor olan bir dokudur. Ancak eğer bir sıkıntı yaşanır ise hızla ilerleyerek kulakta ciddi sorunlara yol açabilmektedir.

Eğer hasta işinin ehli bir doktoru tercih etmemiş ise kepçe kulak ameliyatlarından sonra asimetri sorunu ile karşılaşılabilir. Bu ameliyata karar veren pek çok hasta zaten asimetrik sorun ile yaşadığı için bu sorunun giderilmesi gerekmektedir. Bu nedenle doktorunuzun tecrübeli ve dikkatli olması oldukça çok önem arz etmektedir.

Yaşanabilecek bir başka sıkıntı ise kulakların saçlı deriye biraz daha fazla yaklaştırılmış olmasıdır. Bu hastaya rahatsızlık verebilmektedir. Bu nedenle cerrahlar aşırı yaklaştırmaktan kaçınarak bu ameliyatı gerçekleştirmektedir.

Yukarıda saydığımız bu komplikasyonlar her hastada yaşanacak bir durum değildir. Genel olarak kepçe kulak ameliyatları hem hastayı hem de doktoru mutlu edecek şekilde sonuçlanmaktadır.

Kepçe Kulak Ameliyatını Kimler Yaptırabilir?

Kepçe kulak ameliyatlarını kulak gelişimi tamamlanmış olan tüm hastalar yaptırabilmektedirler. Hastalar 6-7 yaştan başlayarak bu ameliyatı kolaylıkla yaptırabilmektedirler. Çocukluk döneminde hastaların bu ameliyatı yaptırmaları ilerki yaşamlarında yaşanacak psikolojik travmaları ortadan kaldırmaktadır. Kadın, erkek, çocuk herkes bu ameliyatı yaptırarak kepçe kulak sorunundan kolaylıkla kurtulabilirler.

Kepçe Kulak Ameliyatları Pahalı mıdır?

Kepçe kulak ameliyatları doktorun uygulayacağı teknik ve operasyona göre değişiklik göstermektedir. Doktorlar hastalarına uygulayacakları tekniğe karar verdikten sonra hastalara bir fiyat sunabilmektedirler. Özel hastanelerde veya devlet hastanelerinde bu ameliyatı olabilirsiniz. Sağlık sigortaları genel olarak estetik operasyonları karşılamadığı için bu ameliyatı karşılamayabilir. Bu ameliyat öncesinde hem psikolojik olarak hem de ekonomik olarak kendinizi bu operasyona hazırlamalısınız.

Yorumlar

Kliniğimizde estetik işlem yaptıranların yorumlarına göz atın.

Merve BallıMayıs, 10, 2023

Cahit hocam bütün operasyon ve işlemler için gözüm kapalı güvendiğim tek doktor 🤗 Buket Hanım başta olmak üzere tüm ekibine ilgileri için teşekkür ederim . Power Shape cihazından çok memnunum ,Sevgi Hanıma ayrıca teşekkürler

Ilayda TerlemezMayıs 5, 2023

Cahit vural beauty’i cilt bakımı için de tercih ettim. Eğer cildinize uygun bir bakımı çok ilgili ve kibar birisinden almak isterseniz Sevgi hanımı öneririm. Aşırı hassas cildime çok nazik davranarak gerekli işlemleri uyguladı.

Öznur KURTNisan 17, 2023

Neden daha önce gitmedim dediğim tek yer. Rinoplasti, bişektomi, gıdı lipo işlemlerim oldu hepsi birbirinden mükemmel. Hocamızın bu kadar iyi oluşunun yanında ekibi de çok güleryüzlü ve aşırı ilgililer. Her şey için herbirine binlerce kez teşekkür ederiiim. 🖤

S DEMİRDAĞNisan 8, 2023

Cahit Vural beauty markası ile tavsiye üzerine yaklaşık 5 senedir geliyorum Ve inanılmaz memnunum Şimdiye kadar botoks ve dolgu yaptırıyordum.Ama bugün ilk defa cilt bakımı hydrafacial bakim yaptırdım Sevgi hanım cilt bakımımı yaptı Sakin sessiz bir o kadar rahatlatıcı bir ortamda Sevgi hanımın mucizevi parmaklarıyla çok dinlendirici bir uygulamaydı Diğer seansı hasretle bekliyorum Yüzümde bir ferahlama rahatlama hissettim Diğer seanslara geldikçe yorumlarımı ileteceğim Çok teşekkürler Sevgi hanımın ellerine sağlık

Ebrar GülerMart 28, 2023

Canım doktorum. İyi ki sizi tanısmışım. 3 sene önce meme büyütme ameliyati oldum. 1 ay önce de burun ameliyati ikiside harika oldu. Süpersiniz . Ellerinize saglik ♥️ iki ameliyat sürecim ekibinin anlayisi yardim severligiyle de harika gecti. Sürecte devamli yanimda oldular. Harikasınız 🙏🏻 kesinlilkle tavsiye ediyorum. Yine olsa yine size gelirim ♥️😍

Kübra AydoğduMart 13, 2023

Mart ayında cahit hocama burun ameliyatı oldum şuan 5. Ayımdayım ve inanılmaz memnunum, ameliyat öncesinde sizin isteğinize önem verip burnun nasıl olabilceğini fotoğraflarla anlatıyor hastayı dinliyor bu sayede sonuçtan aşırı memnun kaldım tam istediğim gibi sadece boyutunu küçültüp yüzüme çok yakışan bir burun yaptı, aynı zamanda nefes problemim için konkalarımı da küçülttü bu sayefe artık çok iyi nefrs alıyorum. Yıllarca karar veremeyip hep erteliyordum bu ameliyatı ama cahit hocamın samimiyeti ve yeteneği sayesinde şuan çok mutluyum, gözü kapalı güvenebilirsiniz kendisine türkiyede 1 numara kesinlikle💕

Eylem ElenaMart 5, 2023

Dr. Cahit Vural Beyde Annelik estetiği yaptırdım ve gerecekten çok güzel oldu hersey. Ekibide süper. Çok iyi ilgilendiler. Bilhassa Rahime Hanim. Çok tavsiye edebilirim.

TV PROGRAMLARI

Doktorumuzun katıldığı TV Programlarını inceleyebilirsiniz.

Fiyat Teklifi Alın

Uzmanlarımız kişiye özel estetik işlemlerininin planı hazırlanması ve fiyatlandırması konusunda size memnuniyetle yardımcı olmak için buradalar.

Bizimle İletişime Geçin

Kepçe Kulak Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yetişkin veya çocuk hastalar operasyon öncesinde bilgilendirildikten sonra gerekli tetkikler yapılır. ameliyat günü verilen hasta yetişkin ise lokal anestezi, çocuk ise genel anestezi altında plastik cerrah kulağa gerekli düzeltmeye başlayacaktır. Doktor hangi yöntemi tercih edeceğine ameliyat öncesinde karar vermiştir. Uygulanacak olan teknik ne olursa olsun yapılacak olan kesiler kesinlikle kulak arkasındadır. Kulağa yapılacak olan yeniden şekillendirme, kıkırdak dokusunun düzeltilmesi, kulak açıklığının onarılması genel olarak arka kısma çekilerek saçlı alana yakın olarak yapılmaktadır. Gerekli müdahale gerçekleştikten sonra kulak arkasına estetik dikişler yapılmaktadır. Bu dikişler genel olarak kendiliğinden yok olan ipler ile yapılamaktadır. Bu da daha sonra dikiş alma işleminin olmaması demektir. Kepçe kulak ameliyatları uygulanacak işlemlere göre değişim gösterse de ortalama 1,5 ila 2 saat kadar sürmektedir.

Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıl Olacak?

Kepçe kulak ameliyatında eğer hastaya lokal anestezi uygulaması yapılmış ise hasta ilk pansumanı yapıldıktan sonra taburcu edilmektedir. Genel anestezi uygulaması yapılmış ise bir gece hastanede misafir edilmektesiniz. Hasta taburcu edildikten bir gün sonra doktoruna giderek yapılan ilk pansumanının açılması sağlanır. Ardından doktor kulağı çok sıkmayan ve saç bandına benzeyen bir materyali hastasına uygular. Bu saç bandı hastada yaklaşık olarak 3 hafta kadar kalmalıdır. Bu ürünü hastaya uygulamaktaki amaç kulağı saçlı bölgeye yaklaştırmak ve kulağın doğal görünümüne kavuşmasını sağlamaya çalışmaktır. Ayrıca bu bandaj sayesinde kulaklardaki dikişlerde oluşacak olan baskı azalacaktır. Bu bantın bir avantajı da operasyondan sonra oluşacak şişlik vs azaltmak ve dinlenme zamanlarında hastanın kulağının sürtünmesini önlemesidir. Kepçe kulak ameliyatından sonra hastalarda 1 veya 2 hafta kadar hissizlik oluşabilmektedir. Hastaların bu durumda endişeye kapılmaması için doktorlar tarafından önceden bilgilendirme yapılmaktadır. Ameliyatta kulak arkasına atılan dikişler bir hafta sonra eriyerek yok olmaya başlayacaktır ve tamamıyla yok olması 3 hafta kadar sürecektir. Hasta ameliyattan yaklaşık 1 hafta sonra banyo yapabilmektedir. Her ameliyattan sonra olduğu gibi kepçe kulak ameliyatından sonra birkaç gün ağrı görülebilmektedir. Bu ağrılar hastanın yaşantısını olumsuz etkileyecek kadar şiddetli değildir. Doktorun hastasına yazacağı basit ağrı kesiciler bu ağrıları hemen ortadan kaldıracaktır. İyileşme sürecinde hastalar kulak arkasında iz kalır endişesine kapılabilmektedirler. Ancak dikişlerden geriye genel olarak bariz bir iz kalımı yaşanmamaktadır. Kepçe kulak ameliyatından sonra en geç 1 hafta içinde hastalar normal yaşantılarına dönmektedir. Bu süre hastada oluşacak ağrı, şişlik ve morarma ile doğru orantılı olarak değişim göstermektedir. Bazı hastalar iki günde normale dönerken bazı hastalarda bu süreç bir hafta olabilmektedir.

Öncesi Sonrası

YÜZ GÜLDÜREN SONUÇLARKliniğimizde yapılan işlem sonuçlarına ait daha fazla sonuç görmek istiyorsanız formu doldurun öncesi sonrası resimlerini e-posta adresinize gönderelim.

Formu Doldurun

Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrasında Komplikasyon Yaşanır mı?

Her ameliyatta olduğu gibi kepçe kulak ameliyatı içinde kanama riski bulunmaktadır. Ancak kulakta hayati bir damar olmaması ile bu kanamalar genelde birikme şeklinde yaşanabilmektedir. Kulak ameliyatları için doktorların en çok endişe duyduğu konu enfeksiyondur. Kulak kıkırdakları genel olarak iltihaplanması oldukça zor olan bir dokudur. Ancak eğer bir sıkıntı yaşanır ise hızla ilerleyerek kulakta ciddi sorunlara yol açabilmektedir. Eğer hasta işinin ehli bir doktoru tercih etmemiş ise kepçe kulak ameliyatlarından sonra asimetri sorunu ile karşılaşılabilir. Bu ameliyata karar veren pek çok hasta zaten asimetrik sorun ile yaşadığı için bu sorunun giderilmesi gerekmektedir. Bu nedenle doktorunuzun tecrübeli ve dikkatli olması oldukça çok önem arz etmektedir. Yaşanabilecek bir başka sıkıntı ise kulakların saçlı deriye biraz daha fazla yaklaştırılmış olmasıdır. Bu hastaya rahatsızlık verebilmektedir. Bu nedenle cerrahlar aşırı yaklaştırmaktan kaçınarak bu ameliyatı gerçekleştirmektedir. Yukarıda saydığımız bu komplikasyonlar her hastada yaşanacak bir durum değildir. Genel olarak kepçe kulak ameliyatları hem hastayı hem de doktoru mutlu edecek şekilde sonuçlanmaktadır.

Kepçe Kulak Ameliyatını Kimler Yaptırabilir?

Kepçe kulak ameliyatlarını kulak gelişimi tamamlanmış olan tüm hastalar yaptırabilmektedirler. Hastalar 6-7 yaştan başlayarak bu ameliyatı kolaylıkla yaptırabilmektedirler. Çocukluk döneminde hastaların bu ameliyatı yaptırmaları ilerki yaşamlarında yaşanacak psikolojik travmaları ortadan kaldırmaktadır. Kadın, erkek, çocuk herkes bu ameliyatı yaptırarak kepçe kulak sorunundan kolaylıkla kurtulabilirler.

Online Muayene

İşlemlerimiz konusunda hızlıca destek almak istiyorsanız, resimlerinizi çekip bize göndererek uzman görüşü alabilirsiniz.

Formu Doldurun

Kepçe Kulak Ameliyatları Pahalı mıdır?

Kepçe kulak ameliyatları doktorun uygulayacağı teknik ve operasyona göre değişiklik göstermektedir. Doktorlar hastalarına uygulayacakları tekniğe karar verdikten sonra hastalara bir fiyat sunabilmektedirler. Özel hastanelerde veya devlet hastanelerinde bu ameliyatı olabilirsiniz. Sağlık sigortaları genel olarak estetik operasyonları karşılamadığı için bu ameliyatı karşılamayabilir. Bu ameliyat öncesinde hem psikolojik olarak hem de ekonomik olarak kendinizi bu operasyona hazırlamalısınız.

Kepçe Kulak Ameliyatlarında İstanbul

İstanbul estetik yaptırmak isteyen pek çok kişinin ilk tercihi olan şehirlerdendir. Yurt içi ve yurt dışı pek çok hasta İstanbul’da bulunan alanında uzman estetisyenler ile çalışmak istemektedir. Bu nedenle İstanbul yakın zamanda dünyanın estetik merkezi haline gelecek olan şehirlerden biridir. Kepçe kulak ameliyatlarından sonra hastalar oldukça mutlu olarak yaşantılarına devam edebilmektedir. Saçlarının ardına saklanmak zorunda kalmayan kişiler hayata çok daha öz güvenli olarak devam edebiliyorlar. Hastalar kepçe kulak ameliyatından korkmak yerine uzman bir cerrahtan yardım alarak bu sorunlardan hemen kurtulabilirler. Ancak şunu belirtmekte fayda var. İstanbul’da bu ameliyatları olmaya karar verdiğiniz zaman kesinlikle doktorunuzun bir hastane bünyesinde çalışmasına ve diplomasının olup olmadığına özellikle dikkat etmelisiniz. Aksi halde yaşanacak olan sıkıntılar nedeni ile ileri ki yaşantınızı olumsuz olarak etkilenebilmektedir. Sağlık kesinlikle hata götürmeyecek hususlardan olduğu için hastalar kendilerini mutlaka emin ellere teslim etmelidir.