OP. DR. CAHİT VURAL
OP. DR. CAHİT VURAL
DOKTORUNUZA BAŞVURUN

GLUTATYON

Ücretsiz danışma formunu doldurun!

Glutatyon Tedavisi Nedir?

İnsanların yaşadıkları çağlar ihtiyaçların ve o çağda kendini gösteren rahatsızlıkların değişim göstermesine neden olmaktadır. Çünkü insanların beslenmesi de günlük olarak maruz kaldıkları olumsuz maddeler de çağa göre değişim göstermektedir. Glutatyon özellikle son yıllarda eksikliği ortaya çıkan antioksidanlardan biri olarak kabul edilmektedir. Pek çok uzman tarafından serbest radikallere karşı en iyi savunma sistemi, şeklinde tanımlanan glutatyon üretimi ise normal şartlar altında karaciğerde yeterli kadar yapılmaktadır. Fakat en başta bahsedilen çağ sıkıntıları ya da beslenme bozuklukları gibi nedenler yüzünden üretimler yeterli kadar yapılmamaktadır. Bu da otomatik olarak bağışıklık sisteminin güçsüz kalmasına, yaşlanma belirtilerinin oluşmasına hatta organların düşük performans üzerinden çalışarak yaşam kalitesinin azalmasına neden olmaktadır. Glutatyon nedir konusu aydınlandıktan sonra ise sıra bu antioksidanın eksikliğinin ne şekilde tedavi edildiğine gelmektedir.

Glutatyon Tedavisi Nasıl Yapılır?

Günümüzde hormon ya da antioksidan eksikliklerinde alternatif tedavi yöntemleri üzerinden hareket edilmektedir. Ancak her rahatsızlıkta olduğu gibi glutatyon eksikliği konusunda da erken müdahale işlerin kolaylaşmasını sağlamaktadır. Bundan kaynaklı olarak insanlara düzenli kontrol muayenelerini aksatmadan yaptırmaları gerektiği hatırlatılmaktadır. Erken zamanda keşfedilen eksiklik belirtilerinden çoğunlukla beslenme düzeni değiştirilmesi ile giderilebilmektedir. Çünkü pek çok gıdanın içerisinde glutatyon bulunmaktadır. Bu alanda bir başlık içerisinde bilgilendirme yapılacağı için diğer terapi ve tedavi yöntemlerine geçilmesi daha yerinde bir karar olacaktır. Glutatyon terapisinin doğrudan damardan alınması en çok tercih edilen ve hızlı sonuç veren tedavi yöntemlerindendir. Bunun yanı sıra yine detaylandırılacak olan ve ağızdan alınan tablet şeklinde bir tedavi biçimi de bulunmaktadır. Uzmanlar hastalarını muayene etmeleri neticesinde duruma göre onlar için en iyi olan tedavi yöntemini önererek yol haritası oluşturulmasını tavsiye etmektedir.

GLUTATYON

SIKÇA SORULAN SORULAR

Glutatyon Tedavisi Nedir?

İnsanların yaşadıkları çağlar ihtiyaçların ve o çağda kendini gösteren rahatsızlıkların değişim göstermesine neden olmaktadır. Çünkü insanların beslenmesi de günlük olarak maruz kaldıkları olumsuz maddeler de çağa göre değişim göstermektedir. Glutatyon özellikle son yıllarda eksikliği ortaya çıkan antioksidanlardan biri olarak kabul edilmektedir. Pek çok uzman tarafından serbest radikallere karşı en iyi savunma sistemi, şeklinde tanımlanan glutatyon üretimi ise normal şartlar altında karaciğerde yeterli kadar yapılmaktadır. Fakat en başta bahsedilen çağ sıkıntıları ya da beslenme bozuklukları gibi nedenler yüzünden üretimler yeterli kadar yapılmamaktadır. Bu da otomatik olarak bağışıklık sisteminin güçsüz kalmasına, yaşlanma belirtilerinin oluşmasına hatta organların düşük performans üzerinden çalışarak yaşam kalitesinin azalmasına neden olmaktadır. Glutatyon nedir konusu aydınlandıktan sonra ise sıra bu antioksidanın eksikliğinin ne şekilde tedavi edildiğine gelmektedir.

 

Glutatyon Tedavisi Nasıl Yapılır?

Günümüzde hormon ya da antioksidan eksikliklerinde alternatif tedavi yöntemleri üzerinden hareket edilmektedir. Ancak her rahatsızlıkta olduğu gibi glutatyon eksikliği konusunda da erken müdahale işlerin kolaylaşmasını sağlamaktadır. Bundan kaynaklı olarak insanlara düzenli kontrol muayenelerini aksatmadan yaptırmaları gerektiği hatırlatılmaktadır. Erken zamanda keşfedilen eksiklik belirtilerinden çoğunlukla beslenme düzeni değiştirilmesi ile giderilebilmektedir. Çünkü pek çok gıdanın içerisinde glutatyon bulunmaktadır. Bu alanda bir başlık içerisinde bilgilendirme yapılacağı için diğer terapi ve tedavi yöntemlerine geçilmesi daha yerinde bir karar olacaktır. Glutatyon terapisinin doğrudan damardan alınması en çok tercih edilen ve hızlı sonuç veren tedavi yöntemlerindendir. Bunun yanı sıra yine detaylandırılacak olan ve ağızdan alınan tablet şeklinde bir tedavi biçimi de bulunmaktadır. Uzmanlar hastalarını muayene etmeleri neticesinde duruma göre onlar için en iyi olan tedavi yöntemini önererek yol haritası oluşturulmasını tavsiye etmektedir.

Glutatyon Tedavisinde Beslenme Nasıl Olmalıdır ?

Sağlıklı beslenme insanlara genetik ya da olağandışı çevresel faktörler olmadığı taktirde sağlıklı bir yaşam da getirmektedir. Bu neden yüzünden glutatyon terapisinde beslenme oldukça önem arz etmektedir. İnsanlar farkında olmadan yeşil ve kırmızı renkteki besin tüketimlerini düzenli hale getirerek hali hazırda uzman önerilerine uymaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki besinler doğal vitamin ve mineral kaynaklarıdır. Bundan kaynanan sebeplerden dolayı besinlerin bir kerelik tüketilmesi daimî bir vitamin – mineral desteği edinilmesini sağlamayacaktır. Olumlu neticelerin elde edilebilmesi için insanların sağlıklı beslenmeyi bir düzen haline getirmeleri şarttır. Ancak bu işte aşırılık da önerilmeyen etmenlerden biridir. Bir alt başlıkta sıralanacak olan gıdaların haftalık olarak dönüşümlü olarak tüketilmesi halinde bedenin ihtiyaç duyduğu destek temin edilecektir. Uzmanlar besin takviyelerine karşın kişilerin ek bir glutatyon ihtiyacı olduğuna karar vermeleri halinde zaten serumla ya da tabletle tedavilere destek olunmaktadır.

 

Glutatyon Hangi Besinlerden Alınır?

Glutatyon ismi pek çok bireye yabancı gelmektedir. Bu neden yüzünden kişiler glutatyon bulunan besinlere ağırlık vermelerini öğrendiklerinde tedirginlik yaşamaktadır. Çünkü bu tür antioksidanların nadir bulunan meyve ve sebzelerde yer aldığı zannedilmektedir. Oysaki glutatyon hangi besinlerde var araştırıldığında hemen herkesin erişim sağlayabileceği sonuçlar alınacağı görülecektir. Peki gerçekten bu antioksidanın en çok bulunduğu gıdalar nelerdir? Ülkemizde hemen her evde tüketilen ıspanak oldukça içi bir glutatyon kaynağıdır. Ancak tüketimler sırasında güzelce yıkanması gerekli olan ıspanak, yemek halinde sunulacaksa çok fazla pişirilmemelidir. Çünkü yeşillikler çok pişirildiklerinde içlerinde var olan vitamin değerleri düşmektedir. Son yıllarda tüketim oranları artan ve her marketten temin edilebilen avokado da güçlü glutatyon kaynaklarındandır glutatyon bulunduran besinler listesinde; kavun, brokoli, lahana, bamya, havuç, portakal, çilek ya da kavak gibi ürünler de vardır. Yapılan araştırmalar bu antioksidan için özellikle kuşkonmaz tüketilmesinin önerildiğini ortaya koymaktadır.

Glutatyon Faydaları Nelerdir?

Glutatyon yararları açısından en önemli ve en güçlü antioksidanlar içerisinde yer almaktadır. Öncelikle karaciğerin ürettiği bu antioksidan organların işlevsel olarak çalışmasını sağlamaktadır. Organların olması gerektiği gibi çalışması ise otomatik olarak bağışıklık sistemini artırıcı bir etken oluşturmaktadır. Üstelik ne azık ki sigara kullanım oranlarının yükselmesi ile birlikte pasif içicilik oranı da yükselmiştir. Glutatyon seviyesi yeterli olan bireylerin pasif içicilik karşısında da bedenlerini daha iyi korudukları ortaya çıkmaktadır. Glutatyon faydalarından biri de sedef hastalarında yapılan araştırmalar neticesinde ortaya çıkmıştır. Antioksidanın sedef hastalığının seyir hızını düşürdüğü kesinleştirilmiştir. Aynı şekilde kansere yakalanma riskini düşüren bu antioksidan ana kanser tedavisi sırasında da insanların bağışıklık sisteminin artmasını sağlamaktadır. Fakat bireylerin kullanımlardan önce mutlak suretle uzmanların önerilerini almaları lazımdır. Çünkü bazı hastalarda kullanımı uygun görülmeyen takviye beklenmeyen sonuçların görülmesine neden olabilmektedir.

Glutatyon Eksikliğinin Nedenleri Neledir ?

Glutatyon eksikliği neden olur konusu kişilerin farklı yanıtlar bulmasına neden olmaktadır. Ancak herhangi bir çevresel etmen bulunmadığı durumlarda eksikliğin genellikle yaştan kaynaklı olarak kendini gösterdiği ortaya çıkmaktadır. Çünkü karaciğer zaman içerisinde yorulmaya başladığı için antioksidan üretimleri vücudun ihtiyaçlarını karşılayamayacak düzeylere inmektedir. Bu bağlamda nedenler sağlıklı yaşam koşullarına uyulmama başlığı altında da toplanmaktadır. Günümüzde pek çok insan çalışma koşullarında cıva benzeri metallere maruz kalabilmektedir. Bunun yanı sıra glutatyon eksikliği nedenlerinden bir diğeri de sigara gibi zararlı maddelerin kullanımıdır. Tedavi için öncelikle eksikliğe neden olan etmenin ortadan kaldırılması gerektiğinden tespitlerin kişisel olarak yapılması büyük önem arz etmektedir.

 

Yorumlar

Kliniğimizde estetik işlem yaptıranların yorumlarına göz atın.

Merve BallıMayıs, 10, 2023

Cahit hocam bütün operasyon ve işlemler için gözüm kapalı güvendiğim tek doktor 🤗 Buket Hanım başta olmak üzere tüm ekibine ilgileri için teşekkür ederim . Power Shape cihazından çok memnunum ,Sevgi Hanıma ayrıca teşekkürler

Ilayda TerlemezMayıs 5, 2023

Cahit vural beauty’i cilt bakımı için de tercih ettim. Eğer cildinize uygun bir bakımı çok ilgili ve kibar birisinden almak isterseniz Sevgi hanımı öneririm. Aşırı hassas cildime çok nazik davranarak gerekli işlemleri uyguladı.

Öznur KURTNisan 17, 2023

Neden daha önce gitmedim dediğim tek yer. Rinoplasti, bişektomi, gıdı lipo işlemlerim oldu hepsi birbirinden mükemmel. Hocamızın bu kadar iyi oluşunun yanında ekibi de çok güleryüzlü ve aşırı ilgililer. Her şey için herbirine binlerce kez teşekkür ederiiim. 🖤

S DEMİRDAĞNisan 8, 2023

Cahit Vural beauty markası ile tavsiye üzerine yaklaşık 5 senedir geliyorum Ve inanılmaz memnunum Şimdiye kadar botoks ve dolgu yaptırıyordum.Ama bugün ilk defa cilt bakımı hydrafacial bakim yaptırdım Sevgi hanım cilt bakımımı yaptı Sakin sessiz bir o kadar rahatlatıcı bir ortamda Sevgi hanımın mucizevi parmaklarıyla çok dinlendirici bir uygulamaydı Diğer seansı hasretle bekliyorum Yüzümde bir ferahlama rahatlama hissettim Diğer seanslara geldikçe yorumlarımı ileteceğim Çok teşekkürler Sevgi hanımın ellerine sağlık

Ebrar GülerMart 28, 2023

Canım doktorum. İyi ki sizi tanısmışım. 3 sene önce meme büyütme ameliyati oldum. 1 ay önce de burun ameliyati ikiside harika oldu. Süpersiniz . Ellerinize saglik ♥️ iki ameliyat sürecim ekibinin anlayisi yardim severligiyle de harika gecti. Sürecte devamli yanimda oldular. Harikasınız 🙏🏻 kesinlilkle tavsiye ediyorum. Yine olsa yine size gelirim ♥️😍

Kübra AydoğduMart 13, 2023

Mart ayında cahit hocama burun ameliyatı oldum şuan 5. Ayımdayım ve inanılmaz memnunum, ameliyat öncesinde sizin isteğinize önem verip burnun nasıl olabilceğini fotoğraflarla anlatıyor hastayı dinliyor bu sayede sonuçtan aşırı memnun kaldım tam istediğim gibi sadece boyutunu küçültüp yüzüme çok yakışan bir burun yaptı, aynı zamanda nefes problemim için konkalarımı da küçülttü bu sayefe artık çok iyi nefrs alıyorum. Yıllarca karar veremeyip hep erteliyordum bu ameliyatı ama cahit hocamın samimiyeti ve yeteneği sayesinde şuan çok mutluyum, gözü kapalı güvenebilirsiniz kendisine türkiyede 1 numara kesinlikle💕

Eylem ElenaMart 5, 2023

Dr. Cahit Vural Beyde Annelik estetiği yaptırdım ve gerecekten çok güzel oldu hersey. Ekibide süper. Çok iyi ilgilendiler. Bilhassa Rahime Hanim. Çok tavsiye edebilirim.

TV PROGRAMLARI

Doktorumuzun katıldığı TV Programlarını inceleyebilirsiniz.

Fiyat Teklifi Alın

Uzmanlarımız kişiye özel estetik işlemlerininin planı hazırlanması ve fiyatlandırması konusunda size memnuniyetle yardımcı olmak için buradalar.

Bizimle İletişime Geçin

Serumla Glutatyon Tedavisi

Damardan glutatyon tedavisi serumla yapılmaktadır. Serumla yapılan tedavi pek çok bireyin gözünün korkmasına neden olmaktadır. Ancak tedavi acısız ve kısa süreli olduğu için günlük yaşama olumsuz br etkisi bile olmamaktadır. Peki, serumla tedavi nasıl yapılır? Tedavi için ilk etapta uzmanla birlikte bir karar verilmesi gerekmektedir. Karardan sonra hekimler dozlara ve seanslara karar vermektedir. Çünkü her hastanın ihtiyacı olan doz miktarı ve seans sayısı aynı değildir. Bu alanda verilen ortalama seans sayıları ise sekiz ila on iki arasında değişim göstermektedir. Dozların verileceği seansların sıklığında da yine uzman önerilerine göre haftada bir ya da iki olmak üzere takviye gerçekleştirilebilmektedir. Serumla glutatyon tedavisinin yapılmasında damar yolunun açılması ile birlikte en çok yarım saat beklendiği belirtilmektedir. Serumun sona ermesinden sonra rahat bir şekilde günlük yaşama devam edilebilmektedir. Serum tedavisi, sonuçları kısa süre içerisinde alınmasından ötürü pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Glutatyon Tedavisi Tablet

Glutatyon, bağışıklık sistemini güçlendirmesi, insanların kendilerini daha sağlıklı ve zinde hissetmesi açısından tablet formlu olarak da satılabilmektedir. Pek çok birey uzmanların önerileri üzerine bu tür takviyeleri eczaneler üzerinden temin edilebilmektedir. Glutatyon tableti alımları konusunda uzman önerilerinin olmasının altı önemle çizilmektedir. Çünkü ne yazık ki artık bu tür medikaller online sistemler üzerinden farklı markalar aracılığı ile satılabilmektedir. Ancak her üründe içerik temizliği garanti olarak verilmemektedir. Bu da bilinçsiz tüketimler neticesinde istenmeyen sonuçların ortaya çıkmasına yol açmaktadır. Kişiler online teminlerinde bile olsa kapsül ve marka bilgileri için uzmanlara danışarak kendilerini koruma altına alabilmektedir. Kullanım sıklığı ne kadar süre ile tablet alımına devam edilmesi gerektiği de yine uzmanlar tarafından belirtilmektedir. Sayılan etmenlerden de belli olduğu üzere kullanımlarda hekim tavsiyeleri en önemli konu başlıklarındandır.

Öncesi Sonrası

YÜZ GÜLDÜREN SONUÇLARKliniğimizde yapılan işlem sonuçlarına ait daha fazla sonuç görmek istiyorsanız formu doldurun öncesi sonrası resimlerini e-posta adresinize gönderelim.

Formu Doldurun

Glutatyon Tedavisinde Beslenme

Sağlıklı beslenme insanlara genetik ya da olağandışı çevresel faktörler olmadığı taktirde sağlıklı bir yaşam da getirmektedir. Bu neden yüzünden glutatyon terapisinde beslenme oldukça önem arz etmektedir. İnsanlar farkında olmadan yeşil ve kırmızı renkteki besin tüketimlerini düzenli hale getirerek hali hazırda uzman önerilerine uymaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki besinler doğal vitamin ve mineral kaynaklarıdır. Bundan kaynanan sebeplerden dolayı besinlerin bir kerelik tüketilmesi daimî bir vitamin – mineral desteği edinilmesini sağlamayacaktır. Olumlu neticelerin elde edilebilmesi için insanların sağlıklı beslenmeyi bir düzen haline getirmeleri şarttır. Ancak bu işte aşırılık da önerilmeyen etmenlerden biridir. Bir alt başlıkta sıralanacak olan gıdaların haftalık olarak dönüşümlü olarak tüketilmesi halinde bedenin ihtiyaç duyduğu destek temin edilecektir. Uzmanlar besin takviyelerine karşın kişilerin ek bir glutatyon ihtiyacı olduğuna karar vermeleri halinde zaten serumla ya da tabletle tedavilere destek olunmaktadır.

Glutatyon Hangi Besinlerden Alınır?

Glutatyon ismi pek çok bireye yabancı gelmektedir. Bu neden yüzünden kişiler glutatyon bulunan besinlere ağırlık vermelerini öğrendiklerinde tedirginlik yaşamaktadır. Çünkü bu tür antioksidanların nadir bulunan meyve ve sebzelerde yer aldığı zannedilmektedir. Oysaki glutatyon hangi besinlerde var araştırıldığında hemen herkesin erişim sağlayabileceği sonuçlar alınacağı görülecektir. Peki gerçekten bu antioksidanın en çok bulunduğu gıdalar nelerdir? Ülkemizde hemen her evde tüketilen ıspanak oldukça içi bir glutatyon kaynağıdır. Ancak tüketimler sırasında güzelce yıkanması gerekli olan ıspanak, yemek halinde sunulacaksa çok fazla pişirilmemelidir. Çünkü yeşillikler çok pişirildiklerinde içlerinde var olan vitamin değerleri düşmektedir. Son yıllarda tüketim oranları artan ve her marketten temin edilebilen avokado da güçlü glutatyon kaynaklarındandır glutatyon bulunduran besinler listesinde; kavun, brokoli, lahana, bamya, havuç, portakal, çilek ya da kavak gibi ürünler de vardır. Yapılan araştırmalar bu antioksidan için özellikle kuşkonmaz tüketilmesinin önerildiğini ortaya koymaktadır.

Online Muayene

İşlemlerimiz konusunda hızlıca destek almak istiyorsanız, resimlerinizi çekip bize göndererek uzman görüşü alabilirsiniz.

Formu Doldurun

Glutatyon Faydaları Nelerdir?

Glutatyon yararları açısından en önemli ve en güçlü antioksidanlar içerisinde yer almaktadır. Öncelikle karaciğerin ürettiği bu antioksidan organların işlevsel olarak çalışmasını sağlamaktadır. Organların olması gerektiği gibi çalışması ise otomatik olarak bağışıklık sistemini artırıcı bir etken oluşturmaktadır. Üstelik ne azık ki sigara kullanım oranlarının yükselmesi ile birlikte pasif içicilik oranı da yükselmiştir. Glutatyon seviyesi yeterli olan bireylerin pasif içicilik karşısında da bedenlerini daha iyi korudukları ortaya çıkmaktadır. Glutatyon faydalarından biri de sedef hastalarında yapılan araştırmalar neticesinde ortaya çıkmıştır. Antioksidanın sedef hastalığının seyir hızını düşürdüğü kesinleştirilmiştir. Aynı şekilde kansere yakalanma riskini düşüren bu antioksidan ana kanser tedavisi sırasında da insanların bağışıklık sisteminin artmasını sağlamaktadır. Fakat bireylerin kullanımlardan önce mutlak suretle uzmanların önerilerini almaları lazımdır. Çünkü bazı hastalarda kullanımı uygun görülmeyen takviye beklenmeyen sonuçların görülmesine neden olabilmektedir.

Glutatyon Eksikliğinin Nedenleri

Glutatyon eksikliği neden olur konusu kişilerin farklı yanıtlar bulmasına neden olmaktadır. Ancak herhangi bir çevresel etmen bulunmadığı durumlarda eksikliğin genellikle yaştan kaynaklı olarak kendini gösterdiği ortaya çıkmaktadır. Çünkü karaciğer zaman içerisinde yorulmaya başladığı için antioksidan üretimleri vücudun ihtiyaçlarını karşılayamayacak düzeylere inmektedir. Bu bağlamda nedenler sağlıklı yaşam koşullarına uyulmama başlığı altında da toplanmaktadır. Günümüzde pek çok insan çalışma koşullarında cıva benzeri metallere maruz kalabilmektedir. Bunun yanı sıra glutatyon eksikliği nedenlerinden bir diğeri de sigara gibi zararlı maddelerin kullanımıdır. Tedavi için öncelikle eksikliğe neden olan etmenin ortadan kaldırılması gerektiğinden tespitlerin kişisel olarak yapılması büyük önem arz etmektedir.

Medikal Estetik>Vücut İşlemleri Diğer Yazılar

Medikal Estetik Diğer Kategoriler