OP. DR. CAHİT VURAL
OP. DR. CAHİT VURAL
DOKTORUNUZA BAŞVURUN

FACE FEMINIZATION

Ücretsiz danışma formunu doldurun!

Face Feminization Nedir ?

Face feminization yani yüz feminizasyonunun temel amacı erkeksi yüz hatlarına sahip bireylerin yüz hatlarını daha yumuşak ve feminen hale getirmektir. Cinsiyet değiştirmek isteyenlerin yanı sıra pek çok kadının da talep ettiği işlemlerden oluşan bir kombine ameliyattır. Bu operasyon, bireyin yaşına, hormon tedavi süresine, uyruğuna, beklentisine ve de tercihine göre belirlenir.

Yüzü Maskülen Gösteren Özellikler Nelerdir ?

Geniş, sırt kısmı hafif ve eğrili olan burun Kalın, düz ve göze yakın kaşlar Göz çukurlarının üst kenarında “kaş sırtı” olarak adlandırılan çıkıntılar İnce ve uzun dudaklar, aynı zamanda dudak ve burun arasında fazla olan mesafe Geniş ve kare şeklindeki çene yapısı Adem elması

FIT FACE

SIKÇA SORULAN SORULAR

Face Feminization Nedir ?

Face feminization yani yüz feminizasyonunun temel amacı erkeksi yüz hatlarına sahip bireylerin yüz hatlarını daha yumuşak ve feminen hale getirmektir. Cinsiyet değiştirmek isteyenlerin yanı sıra pek çok kadının da talep ettiği işlemlerden oluşan bir kombine ameliyattır. Bu operasyon, bireyin yaşına, hormon tedavi süresine, uyruğuna, beklentisine ve de tercihine göre belirlenir.

Yüzü Maskülen Gösteren Özellikler Nelerdir ?

Geniş, sırt kısmı hafif ve eğrili olan burun Kalın, düz ve göze yakın kaşlar Göz çukurlarının üst kenarında “kaş sırtı” olarak adlandırılan çıkıntılar İnce ve uzun dudaklar, aynı zamanda dudak ve burun arasında fazla olan mesafe Geniş ve kare şeklindeki çene yapısı Adem elması

Face Femınızatıon’da Uygulanan İşlemler Nelerdir ?
 • Alın Küçültme (Saç Çizgisi)
 • Adem Elması (Trakeal) Tıraşlama
 • Kaş kemiği (Supraorbital Rim) Tıraşlama
 • Kaş Kaldırma
 • Kantoplasti (Badem, Kedi Göz)
 • Yanak, Elmacık Kemiği Büyütme ve Belirginleştirme
 • Alın küçültme (Saç çizgisi): Saç çizgisi, cinsiyet için belirleyici bir özelliktir. Alnın uzunluğunu daraltarak yüzdeki orantısızlığını dengelemek ve kadınsı bir alın oluşturmak amaçlı uygulanan bir işlemdir.
 • Çene Ameliyatı
 • Burun Feminizasyonu
 • Mandibula Tıraşlama
 • Dudak Kaldırma
 • Yüz germe

Yorumlar

Kliniğimizde estetik işlem yaptıranların yorumlarına göz atın.

Merve BallıMayıs, 10, 2023

Cahit hocam bütün operasyon ve işlemler için gözüm kapalı güvendiğim tek doktor 🤗 Buket Hanım başta olmak üzere tüm ekibine ilgileri için teşekkür ederim . Power Shape cihazından çok memnunum ,Sevgi Hanıma ayrıca teşekkürler

Ilayda TerlemezMayıs 5, 2023

Cahit vural beauty’i cilt bakımı için de tercih ettim. Eğer cildinize uygun bir bakımı çok ilgili ve kibar birisinden almak isterseniz Sevgi hanımı öneririm. Aşırı hassas cildime çok nazik davranarak gerekli işlemleri uyguladı.

Öznur KURTNisan 17, 2023

Neden daha önce gitmedim dediğim tek yer. Rinoplasti, bişektomi, gıdı lipo işlemlerim oldu hepsi birbirinden mükemmel. Hocamızın bu kadar iyi oluşunun yanında ekibi de çok güleryüzlü ve aşırı ilgililer. Her şey için herbirine binlerce kez teşekkür ederiiim. 🖤

S DEMİRDAĞNisan 8, 2023

Cahit Vural beauty markası ile tavsiye üzerine yaklaşık 5 senedir geliyorum Ve inanılmaz memnunum Şimdiye kadar botoks ve dolgu yaptırıyordum.Ama bugün ilk defa cilt bakımı hydrafacial bakim yaptırdım Sevgi hanım cilt bakımımı yaptı Sakin sessiz bir o kadar rahatlatıcı bir ortamda Sevgi hanımın mucizevi parmaklarıyla çok dinlendirici bir uygulamaydı Diğer seansı hasretle bekliyorum Yüzümde bir ferahlama rahatlama hissettim Diğer seanslara geldikçe yorumlarımı ileteceğim Çok teşekkürler Sevgi hanımın ellerine sağlık

Ebrar GülerMart 28, 2023

Canım doktorum. İyi ki sizi tanısmışım. 3 sene önce meme büyütme ameliyati oldum. 1 ay önce de burun ameliyati ikiside harika oldu. Süpersiniz . Ellerinize saglik ♥️ iki ameliyat sürecim ekibinin anlayisi yardim severligiyle de harika gecti. Sürecte devamli yanimda oldular. Harikasınız 🙏🏻 kesinlilkle tavsiye ediyorum. Yine olsa yine size gelirim ♥️😍

Kübra AydoğduMart 13, 2023

Mart ayında cahit hocama burun ameliyatı oldum şuan 5. Ayımdayım ve inanılmaz memnunum, ameliyat öncesinde sizin isteğinize önem verip burnun nasıl olabilceğini fotoğraflarla anlatıyor hastayı dinliyor bu sayede sonuçtan aşırı memnun kaldım tam istediğim gibi sadece boyutunu küçültüp yüzüme çok yakışan bir burun yaptı, aynı zamanda nefes problemim için konkalarımı da küçülttü bu sayefe artık çok iyi nefrs alıyorum. Yıllarca karar veremeyip hep erteliyordum bu ameliyatı ama cahit hocamın samimiyeti ve yeteneği sayesinde şuan çok mutluyum, gözü kapalı güvenebilirsiniz kendisine türkiyede 1 numara kesinlikle💕

Eylem ElenaMart 5, 2023

Dr. Cahit Vural Beyde Annelik estetiği yaptırdım ve gerecekten çok güzel oldu hersey. Ekibide süper. Çok iyi ilgilendiler. Bilhassa Rahime Hanim. Çok tavsiye edebilirim.

TV PROGRAMLARI

Doktorumuzun katıldığı TV Programlarını inceleyebilirsiniz.

Fiyat Teklifi Alın

Uzmanlarımız kişiye özel estetik işlemlerininin planı hazırlanması ve fiyatlandırması konusunda size memnuniyetle yardımcı olmak için buradalar.

Bizimle İletişime Geçin

Face Femınızatıon’da Uygulanan İşlemler Nelerdir ?

Alın küçültme (Saç çizgisi): Saç çizgisi, cinsiyet için belirleyici bir özelliktir. Alnın uzunluğunu daraltarak yüzdeki orantısızlığını dengelemek ve kadınsı bir alın oluşturmak amaçlı uygulanan bir işlemdir.

Adem Elması (Trakeal) Tıraşlama

Adem elması küçültme veya kondrolaringoplasti olarak da adlandırılan trakeal tıraş, Adem elmasını çıkarmayı amaçlamaktadır.

Kaş kemiği (Supraorbital Rim) Tıraşlama

Erkek ve dişi alın arasındaki temel fark, erkeklerin genellikle göz çukurlarının üst kenarında “kaş çıkıntısı” adı verilen bir kemik çıkıntısına sahip olmasıdır. Kadın alınlarında bu çıkıntı çok az veya hiç yoktur. Alın, en belirgin cinsiyet belirteçlerinden biridir. Kaş kemiği tıraşlama (alın şekillendirme olarak da bilinir) operasyonu ile erkeksi görünümdeki bir alın kadın aralığına düşecek şekilde dönüştürebilir.

Kaş Kaldırma

Kaş kaldırma ameliyatı, kaş çatma nedeniyle bölgede oluşan izlerin ve alın sarkmasıyla oluşan kaş sarkıklığını da azaltır. Kaşları eski ve genç formuna geri getirmek için uygulanan estetik bir işlemdir.

Kantoplasti (Badem, Kedi Göz)

Kantoplasti, göz kapağının dış köşesinde yukarı doğru bir eğim oluşturmaya veya gözün bu kısmındaki sarkık görünümü düzeltmeyi amaçlayan cerrahi bir işlemdir. Ayrıca kozmetik amaçlı olarak badem şeklindeki gözlere ulaşmak için de kantoplasti yapılır.

Öncesi Sonrası

YÜZ GÜLDÜREN SONUÇLARKliniğimizde yapılan işlem sonuçlarına ait daha fazla sonuç görmek istiyorsanız formu doldurun öncesi sonrası resimlerini e-posta adresinize gönderelim.

Formu Doldurun

Yanak, Elmacık Kemiği Büyütme ve Belirginleştirme

Belirgin elmacık kemikleri güzellik ve dişilik işaretleri olarak görülmektedir. Yanakları büyütmek için yapılabilecek işlemlerden elmacık kemiği üzerine implant yerleştirilmesi, hastanın kendi yağı veya yumuşak doku dolgusu ile yapılan enjeksiyonlardır.

Çene Ameliyatı

Genioplasti veya mentoplasti olarak da bilinen çene cerrahisi. Bir implantla iyileştirme ya da kemik tıraşlama ameliyatı ile çeneyi yeniden şekillendirme işlemidir. Bu operasyon yüz uyumunu ve çene, yanak, alın dengesini iyileştirmek isteyen kişiler için tatminkar sonuçlar verecek bir seçenektir.

Online Muayene

İşlemlerimiz konusunda hızlıca destek almak istiyorsanız, resimlerinizi çekip bize göndererek uzman görüşü alabilirsiniz.

Formu Doldurun

Burun Feminizasyonu

Burnun daraltılması ve gerekli görülmesi durumunda içeriden de düzeltilmesi ya da burun kıkırdağının yeniden şekillendirilmesi gibi işlemler hastanın ihtiyacına göre belirlenmektedir. Operasyonun kadınsı hatlara sahip bir burnun haricindeki diğer getirileri de gözleri belirginleştirmesi, elmacık kemiklerini ortaya çıkarması ve yüzün genel görünümüne incelik katmasıdır.

Mandibula Tıraşlama

Alın, göz çevresi ve burnun yanı sıra kadınsı bir yüzün en önemli özelliği narin hattır. Bu genelde çene şekli tarafından belirlenir. Mandibula şekillendirme veya küçültme, daha narin ve küçük bir çene hattı isteyen hastalar için uygulanan bir prosedürdür.

Dudak Kaldırma

Burun ile üst dudak aralığının uzun olması durumunda mesafeyi kısaltmak ya da çok ince olan bir dudağın belirginliğini artırmak için yapılır.

Yüz germe

Ritidektomi olarak da bilinen yüz germe, yaş nedeniyle sarkmış ve dinç görüntüsünü kaybetmiş yüze daha genç bir görünüm sağlamak için uygulanan bir estetik cerrahi işlemdir.