OP. DR. CAHİT VURAL
OP. DR. CAHİT VURAL
DOKTORUNUZA BAŞVURUN

ENDOSKOPIK ORTA YÜZ GERME

Ücretsiz danışma formunu doldurun!

Kimler Orta Yüz Germe Ameliyatı Olabilir?

Teknolojik gelişmeler ve donanımlar güzellik ve estetik kaygısı taşıyan kişilerin ihtiyaçlarını her geçen gün daha iyi karşılıyor. Bu doğrultuda kullanılan yöntem ve teknikler insanların elde etmek istedikleri amacı tam manası ile karşılıyor. Yüz germe ameliyatları kendi içerisinde farklı bölümlerden meydana gelir. Dolayısı ile en çok tercih edilen uygulamalardan biri de orta yüz germe ameliyatıdır. Yüzün ana noktasını oluşturan bu alan yaşlanmayı yatkın olduğu için daha erken yaşlanma belirtileri gösterir.Cildin ihtiyacı olan hyalüronik asit belli bir yaştan sonra ciltte azalmaya başlar. Hyaluronik asitin azalması kolajen üretimini de azaltır. Dolayısıyla cilt sarkmaya ve kırışmaya başlar. Otuzlu yaşlardan sonra bu belirtiler kendisini daha fazla gösterir. Orta yüz germe ameliyatı 30 ile 55 yaş arası bayan hastalara uygulanır. Yanak sarkması, gözaltı torbalarının oluşması, yanak kemiğinin zayıf olması gibi durumlarda uygulanır. Yüzün ana noktası hacimli hale getirilir ve genç bir görünüm elde edilir.

Yüz Sarkmalarının Nedenleri

Sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak her zaman mümkün olmayabilir. Bunun nedeni hem yaşlanma hem de çevresel faktörlerdir. Özellikle 30-35 yaşından sonra cildin nem oranı azaldığı için ciltte kuruluk, kuruluk ile beraber sarkma ve kırışıklık meydana gelir. Yerçekimine yenik düşen deri aşağı doğru sarkmaya başlar. Orta yüz bölgesi ise yumuşak dokulardan meydana geldiği için yaşlanma süreci daha hızlı ilerler. Düzenli bakım yapılsa da yaşlanma durdurulamaz bir faktör olur. Yaşlılık belirtilerini yok etmek amacıyla günümüzde orta yüz germe uygulamaları yaygın bir şekilde tercih edilir.

BADEM GÖZ ESTETİĞİ

SIKÇA SORULAN SORULAR

Kimler Orta Yüz Germe Ameliyatı Olabilir?

Teknolojik gelişmeler ve donanımlar güzellik ve estetik kaygısı taşıyan kişilerin ihtiyaçlarını her geçen gün daha iyi karşılıyor. Bu doğrultuda kullanılan yöntem ve teknikler insanların elde etmek istedikleri amacı tam manası ile karşılıyor. Yüz germe ameliyatları kendi içerisinde farklı bölümlerden meydana gelir. Dolayısı ile en çok tercih edilen uygulamalardan biri de orta yüz germe ameliyatıdır. Yüzün ana noktasını oluşturan bu alan yaşlanmayı yatkın olduğu için daha erken yaşlanma belirtileri gösterir.

Cildin ihtiyacı olan hyalüronik asit belli bir yaştan sonra ciltte azalmaya başlar. Hyaluronik asitin azalması kolajen üretimini de azaltır. Dolayısıyla cilt sarkmaya ve kırışmaya başlar. Otuzlu yaşlardan sonra bu belirtiler kendisini daha fazla gösterir. Orta yüz germe ameliyatı 30 ile 55 yaş arası bayan hastalara uygulanır. Yanak sarkması, gözaltı torbalarının oluşması, yanak kemiğinin zayıf olması gibi durumlarda uygulanır. Yüzün ana noktası hacimli hale getirilir ve genç bir görünüm elde edilir.

Yüz Sarkmalarının Nedenleri Nelerdir ?

Sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak her zaman mümkün olmayabilir. Bunun nedeni hem yaşlanma hem de çevresel faktörlerdir. Özellikle 30-35 yaşından sonra cildin nem oranı azaldığı için ciltte kuruluk, kuruluk ile beraber sarkma ve kırışıklık meydana gelir. Yerçekimine yenik düşen deri aşağı doğru sarkmaya başlar. Orta yüz bölgesi ise yumuşak dokulardan meydana geldiği için yaşlanma süreci daha hızlı ilerler. Düzenli bakım yapılsa da yaşlanma durdurulamaz bir faktör olur. Yaşlılık belirtilerini yok etmek amacıyla günümüzde orta yüz germe uygulamaları yaygın bir şekilde tercih edilir.

Orta Yüz Hacim Kaybı Nasıl Anlaşılır?

Yaşlanma belirtilerinin baş gösterdiği ilk yer yüz bölgesidir. Bu nedenle orta yüz hacım kaybı olduğunu anlamak için kişilerin aynaya bakmaları yeterli olacaktır. Aynaya bakıldığında yüzün yuvarlak yapı özelliğini kaybedildiği görülür. Yüz basık bir şekilde durur, burun ve ağız kısmında derin çizgiler oluşur. Bunun dışında gözaltı torbaları belirginleşerek aşağı doğru sarkmaya başlar. Orta yüz bölgesinde meydana gelen deformasyonlar kişi olduğundan yaşlı gösterir. Bu durum kişiyi estetik açıdan rahatsız eder. Fakat bu doğrultuda geliştirilen orta yüz germe estetiği deformasyonları gidermede büyük bir role sahiptir.

Orta Yüz Germe Neden Tercih Edilir?

Özellikle bayanlar tarafından tercih edilen orta yüz germe ameliyatı cildin sıkı ve genç görünmesini sağlar. Yapılan müdahale ile yüzde kaybedilen hacimli yapı yüze kazandırılır ve sarkan yanak, göz altı torbaları yeniden sıkı bir görünüme kavuşur. Zayıf bir görüntüye neden olan elmacık kemiği orta yüz germe ameliyatı ile dolgun bir yapıya getirilir. Bu sayede yüz genç ve dinamik bir yapıya sahip olur. Burun kenarında meydana gelen ince çizgiler kalıcı olarak yok edilir.

Orta Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Klinik ortamlarda ve plastik cerrahlar tarafından uygulanan orta yüz germe ameliyatı kişiyi istediği genç görünüme kavuşturmayı amaçlar. Ameliyat sırasında kullanılan genel anestezi hastanın ağrı ya da acı hissetmesini ortadan kaldırır. Hastanın saç derisine kesin atılır ve bu şekilde minik kameralar ile orta yüz kısmında işlemler gerçekleşir.

Orta Yüz Germe Fiyatları Ne Kadardır ?

Orta yüz germe ameliyatı olmak isteyen hastaların en çok merak ettiği konuların başında orta yüz germe ameliyat fiyatları gelir. Bu sebeple hastaların öncelikli olarak bu konuda deneyimli bir klinikten destek almaları gerekir. Yapılan ön görüşmeler sırasında kişinin ihtiyacı doğrultusunda ücretler belirlenir. Orta yüz germe ameliyatı ile beraber takviye işlemlerde işlemlerin belirlenmesinde etkilidir. Ayrıca fiyatların belirlenmesi üzerinde tercih edilen klinik doktorun deneyimi yaşanılan şehir gibi etkenler belirleyici olur.

Orta Yüz Germe Ameliyatının Faydaları Nelerdir ?

Sağlıklı ve genç bir cilt için tercih edilen orta yüz germe ameliyatı kişiyi psikolojik ve sosyal açıdan olumlu etkiler. Yaşlanmaya meydan okumak isteyenler ve ayna karşısında kendilerini daha güzel ve alımlı hissetmek isteyenlerin tercih ettiği orta yüz germe ameliyatının faydaları şu şekildedir:

  • Orta yüz germe ameliyatı ile yanaklar dolgun bir hale gelir ve elmacık kemikleri belirginleşir
  • Ciltte meydana gelen derin kırışıklıklar ve ince çizgiler yağ yastıklarının yukarı çekilmesi ile yok edilir.
  • Yorgun ve yaşlı bir yüz ifadesi yerini canlı ve gergin bir yüz ifadesine bırakır.
  • Orta yüz germe ameliyat sonuçları hem başarılıdır hem de kalıcılığı uzun süre devam eder.
  • Orta yüz bölgesinde bulunan yumuşak doku yapılan işlemler sonrasında yenilenir.
  • Alt göz kapağı etrafında bulunan ince çizgiler yok edilir ve bu kısımdaki deformasyonlar ortadan kalkar.
  • Yüz genç ve dinamik bir yapıya kavuşur.

Yorumlar

Kliniğimizde estetik işlem yaptıranların yorumlarına göz atın.

Merve BallıMayıs, 10, 2023

Cahit hocam bütün operasyon ve işlemler için gözüm kapalı güvendiğim tek doktor 🤗 Buket Hanım başta olmak üzere tüm ekibine ilgileri için teşekkür ederim . Power Shape cihazından çok memnunum ,Sevgi Hanıma ayrıca teşekkürler

Ilayda TerlemezMayıs 5, 2023

Cahit vural beauty’i cilt bakımı için de tercih ettim. Eğer cildinize uygun bir bakımı çok ilgili ve kibar birisinden almak isterseniz Sevgi hanımı öneririm. Aşırı hassas cildime çok nazik davranarak gerekli işlemleri uyguladı.

Öznur KURTNisan 17, 2023

Neden daha önce gitmedim dediğim tek yer. Rinoplasti, bişektomi, gıdı lipo işlemlerim oldu hepsi birbirinden mükemmel. Hocamızın bu kadar iyi oluşunun yanında ekibi de çok güleryüzlü ve aşırı ilgililer. Her şey için herbirine binlerce kez teşekkür ederiiim. 🖤

S DEMİRDAĞNisan 8, 2023

Cahit Vural beauty markası ile tavsiye üzerine yaklaşık 5 senedir geliyorum Ve inanılmaz memnunum Şimdiye kadar botoks ve dolgu yaptırıyordum.Ama bugün ilk defa cilt bakımı hydrafacial bakim yaptırdım Sevgi hanım cilt bakımımı yaptı Sakin sessiz bir o kadar rahatlatıcı bir ortamda Sevgi hanımın mucizevi parmaklarıyla çok dinlendirici bir uygulamaydı Diğer seansı hasretle bekliyorum Yüzümde bir ferahlama rahatlama hissettim Diğer seanslara geldikçe yorumlarımı ileteceğim Çok teşekkürler Sevgi hanımın ellerine sağlık

Ebrar GülerMart 28, 2023

Canım doktorum. İyi ki sizi tanısmışım. 3 sene önce meme büyütme ameliyati oldum. 1 ay önce de burun ameliyati ikiside harika oldu. Süpersiniz . Ellerinize saglik ♥️ iki ameliyat sürecim ekibinin anlayisi yardim severligiyle de harika gecti. Sürecte devamli yanimda oldular. Harikasınız 🙏🏻 kesinlilkle tavsiye ediyorum. Yine olsa yine size gelirim ♥️😍

Kübra AydoğduMart 13, 2023

Mart ayında cahit hocama burun ameliyatı oldum şuan 5. Ayımdayım ve inanılmaz memnunum, ameliyat öncesinde sizin isteğinize önem verip burnun nasıl olabilceğini fotoğraflarla anlatıyor hastayı dinliyor bu sayede sonuçtan aşırı memnun kaldım tam istediğim gibi sadece boyutunu küçültüp yüzüme çok yakışan bir burun yaptı, aynı zamanda nefes problemim için konkalarımı da küçülttü bu sayefe artık çok iyi nefrs alıyorum. Yıllarca karar veremeyip hep erteliyordum bu ameliyatı ama cahit hocamın samimiyeti ve yeteneği sayesinde şuan çok mutluyum, gözü kapalı güvenebilirsiniz kendisine türkiyede 1 numara kesinlikle💕

Eylem ElenaMart 5, 2023

Dr. Cahit Vural Beyde Annelik estetiği yaptırdım ve gerecekten çok güzel oldu hersey. Ekibide süper. Çok iyi ilgilendiler. Bilhassa Rahime Hanim. Çok tavsiye edebilirim.

TV PROGRAMLARI

Doktorumuzun katıldığı TV Programlarını inceleyebilirsiniz.

Fiyat Teklifi Alın

Uzmanlarımız kişiye özel estetik işlemlerininin planı hazırlanması ve fiyatlandırması konusunda size memnuniyetle yardımcı olmak için buradalar.

Bizimle İletişime Geçin

Orta Yüz Hacim Kaybı Nasıl Anlaşılır?

Yaşlanma belirtilerinin baş gösterdiği ilk yer yüz bölgesidir. Bu nedenle orta yüz hacım kaybı olduğunu anlamak için kişilerin aynaya bakmaları yeterli olacaktır. Aynaya bakıldığında yüzün yuvarlak yapı özelliğini kaybedildiği görülür. Yüz basık bir şekilde durur, burun ve ağız kısmında derin çizgiler oluşur. Bunun dışında gözaltı torbaları belirginleşerek aşağı doğru sarkmaya başlar. Orta yüz bölgesinde meydana gelen deformasyonlar kişi olduğundan yaşlı gösterir. Bu durum kişiyi estetik açıdan rahatsız eder. Fakat bu doğrultuda geliştirilen orta yüz germe estetiği deformasyonları gidermede büyük bir role sahiptir.

Orta Yüz Germe Neden Tercih Edilir?

Özellikle bayanlar tarafından tercih edilen orta yüz germe ameliyatı cildin sıkı ve genç görünmesini sağlar. Yapılan müdahale ile yüzde kaybedilen hacimli yapı yüze kazandırılır ve sarkan yanak, göz altı torbaları yeniden sıkı bir görünüme kavuşur. Zayıf bir görüntüye neden olan elmacık kemiği orta yüz germe ameliyatı ile dolgun bir yapıya getirilir. Bu sayede yüz genç ve dinamik bir yapıya sahip olur. Burun kenarında meydana gelen ince çizgiler kalıcı olarak yok edilir.

Orta Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Klinik ortamlarda ve plastik cerrahlar tarafından uygulanan orta yüz germe ameliyatı kişiyi istediği genç görünüme kavuşturmayı amaçlar. Ameliyat sırasında kullanılan genel anestezi hastanın ağrı ya da acı hissetmesini ortadan kaldırır. Hastanın saç derisine kesin atılır ve bu şekilde minik kameralar ile orta yüz kısmında işlemler gerçekleşir.Operasyon sırasında hastanın yüzündeki sarkmaya neden olan yağ yastıkçıkları yukarı doğru kaldırılır ve istenilen gerginlik elde edilir. Bu sayede elmacık kemikleri de şekillenerek yüzün merkezi olan orta yüz genç bir görünüme kavuşur. Orta yüz germe ameliyat sırasında yumuşak dokuda meydana gelen derin çizgiler ve kırışıklıklar germe işlemi ile yok edilir. Ameliyat sırasında kullanılan estetik dikişler zamanla kendiliğinden kaybolur.

Öncesi Sonrası

YÜZ GÜLDÜREN SONUÇLARKliniğimizde yapılan işlem sonuçlarına ait daha fazla sonuç görmek istiyorsanız formu doldurun öncesi sonrası resimlerini e-posta adresinize gönderelim.

Formu Doldurun

Orta Yüz Germe Fiyatları

Orta yüz germe ameliyatı olmak isteyen hastaların en çok merak ettiği konuların başında orta yüz germe ameliyat fiyatları gelir. Bu sebeple hastaların öncelikli olarak bu konuda deneyimli bir klinikten destek almaları gerekir. Yapılan ön görüşmeler sırasında kişinin ihtiyacı doğrultusunda ücretler belirlenir. Orta yüz germe ameliyatı ile beraber takviye işlemlerde işlemlerin belirlenmesinde etkilidir. Ayrıca fiyatların belirlenmesi üzerinde tercih edilen klinik doktorun deneyimi yaşanılan şehir gibi etkenler belirleyici olur.

Orta Yüz Germe Ameliyatının Faydaları

Sağlıklı ve genç bir cilt için tercih edilen orta yüz germe ameliyatı kişiyi psikolojik ve sosyal açıdan olumlu etkiler. Yaşlanmaya meydan okumak isteyenler ve ayna karşısında kendilerini daha güzel ve alımlı hissetmek isteyenlerin tercih ettiği orta yüz germe ameliyatının faydaları şu şekildedir: Orta yüz germe ameliyatı ile yanaklar dolgun bir hale gelir ve elmacık kemikleri belirginleşir Ciltte meydana gelen derin kırışıklıklar ve ince çizgiler yağ yastıklarının yukarı çekilmesi ile yok edilir. Yorgun ve yaşlı bir yüz ifadesi yerini canlı ve gergin bir yüz ifadesine bırakır. Orta yüz germe ameliyat sonuçları hem başarılıdır hem de kalıcılığı uzun süre devam eder. Orta yüz bölgesinde bulunan yumuşak doku yapılan işlemler sonrasında yenilenir. Alt göz kapağı etrafında bulunan ince çizgiler yok edilir ve bu kısımdaki deformasyonlar ortadan kalkar. Yüz genç ve dinamik bir yapıya kavuşur.

Online Muayene

İşlemlerimiz konusunda hızlıca destek almak istiyorsanız, resimlerinizi çekip bize göndererek uzman görüşü alabilirsiniz.

Formu Doldurun

Orta Yüz Germe Ameliyatı Öncesi

Orta yüz germe ameliyatı olmak isteyen hastaların operasyona uygun hale getirilmesi için bir takım hususlara dikkat etmesi gerekir. Hastanın ameliyat öncesinde tıbbi muayeneden geçerek sağlık durumunun operasyona uygunluğuna bakmak gerekir. E vitamin içerikli ürünler ile kan sulandırıcı ilaçlardan kaçınması gerekir. Eğer bu tür ürünlerden biri kullanılıyor ise ameliyattan 7 gün önce bırakılmalıdır. Alkol ve sigara gibi ürünler iyileşme sürecini olumsuz etkileyeceği için bu süreçte kullanılmamalıdır. Orta yüz germe ameliyatı öncesinde hastaların 3 hafta öncesinden c vitamini içerikli ürünler kullanması önerilir.

Orta Yüz Germe Ameliyatı Sonrası

Otuzlu yaşlardan sonra yaygın bir şekilde tercih edilen orta yüz germe ameliyatı cildin diri ve canlı görünmesini sağlar. Ameliyat sonrası işlemin gerçekleşeceği bölge hassas bir nokta olduğundan dolayı dik yürümek gerekir. Her türlü ağrı ve enfeksiyon riskine karşı ağrı kesici ile birlikte antibiyotik önerilir. Orta yüz bölgesine güneş ışınlarına karşı korumak ve ağır egzersizlerden kaçınmak gerekir.Orta yüz germe ameliyatı sonrası hastalar 2. günden itibaren yıkanabilirler. Bir süre zarfında kaliteli bir dinlenme ve düzenli bir uyku iyileşme sürecini hızlandıracaktır. Gün içerisinde hafif yürüyüşler dışarıda ağır işlerden kaçınmak gerekir. Ayrıca belli bir süre araba kullanmamak daha sağlıklı olacaktır.