BACAK İNCELTME AMELİYATI

BACAK İNCELTME AMELİYATI

Bacak İnceltme Ameliyatı Nedir?

Bacaklarda, pek çok sebepten ötürü deformiteler gelişebilmektedir. Bu sebepler arasında ise; gerek genetik yani doğuştan gelen sebepler gerekse kötü beslenme alışkanlığı yer almaktadır. Ayrıca spor yapmama ve hızlı kilo alıp verme gibi sebepler de bu deformitelerin sebepleri arasında yer almaktadır. Fakat kilo alınıp verilmesine rağmen sebate yani devam eden bir durum söz konusu ise lipödem konusunun incelenmesi şarttır. Bacaklarımız, tüm yükümüzü taşımakta olup aynı zamanda yerçekimi etkisine en fazla maruz bırakılan bölgedir. Bacaklarımızdaki lenfatik ve kan dolaşımlarımız ise önemli bir ayrıntıdır. Bunların bozulması sebebi ile de lenfödem ve varis hastalıkları gibi problemler ile karşılaşmamız olası bir durumdur. Varis hastalığını, ameliyatsız varis tedavisi yöntemi ile atlatmak ise mümkün olabilmektedir. Bacak inceltme ameliyatı arasında en fazla kullanılan liposuction ameliyatları, bacak içerisindeki damara ve lenfatik damara zarar vermeyen bir ameliyattır. Vaser liposuction, lenf kanallarındaki ve damarsal yapılardaki fazla yağları bacaktan alan bir yöntemdir. Bacak şekillendirme ameliyatlarında ve bacak inceltme ameliyatlarında en fazla dikkat edilen husus şudur: * Bacağa yönelik uygun estetik formlar verilir. * Bacağa estetik formalar vererek bacaklarda düzensizlik yaratmamaya özen gösterilir.

BACAK İNCELTME AMELİYATI

Bacak İnceltme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bacak inceltme ameliyatlarında en sık kullanılan yöntemin adı ‘Vaser Liposuction’dur. Vaser Liposuction tekniği avantajı ile lenf kanallarını ve damar-sinir kanallarını muhafaza ederek bacaktaki fazla yağ dokuları uzaklaştırılır. Vazer Lipucution yöntemi ile yapılan bacak inceltme ameliyatı esnasında, öncelikle yağ dokuları özel frekanstaki ses dalgaları eşliğinde sıvılaştırılmaktadır. Daha sonra sıvı hale getirilmiş olan yağ dokuları, çok fazla ince kanüller yardımı ile ortamdan uzaklaştırılmaktadır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken husus, tüm işlemler esnasında çevre dokulardaki lenf kanalları ve damar kanallarını maksimum boyutta korumaktır. Bunun sonucunda ise ödemin azaltılarak iyileşme süreci hızlandırılmış olur. Vazer liposuction yöntemi, ses dalgaları yardımı ile yağ hücrelerini bağlı oldukları alanlardan uzaklaştırmaktadır. Bu işlemi yaparken de damar yapılarına ve bağ dokusuna minimal derecede etkiler yapmaktadır. Korunmuş olan damar yapıları nedeni ile klasik yöntemle yapılan lipucutiona göre daha kansız olabilmektedir. Ayrıca bağ dokularına herhangi bir tahribat yapmadığı için iyileşme süreçleri daha da hızlı olmaktadır. Vazer liposuction yöntemi ile alınan yağ dokuları, dolgu yapılmak sureti ile başka bir bölgeye verilmektedir. Bu şekilde yapıldığında ise kalıcılık oranlarında artışın olduğu gözlemlenmiştir. Bu nedenle kliniklerde en fazla tercih edilen yöntem olmuştur. Peki bacak inceltme ameliyatı ne şekilde olur? Hastaya eğer lipödem ameliyatı tanısı konulmuş ise liposuction yöntemi sayesinde yağların alınması sorunu rahatlıkla çözülmektedir. Genel olarak lokal anestezi tekniği uygulanmakta olup bu operasyon büyük bir titizlik ile yapılmalıdır. Bacak inceltme ne kadar sürmektedir? Bu ameliyat, yaklaşık 1 ile 1-5 saat sürmektedir. Diğer taraftan hastaneden aynı gün içerisinde çıkılması da söz konusu olabilmektedir. Ameliyat sonrası seyir nasıl gelişir? Ameliyat sonrası genellikle varis çorapları veya korse gibi kompressif kıyafetler önerilmektedir. Bu anlamda bacağa uygulayacağı kompresyonlar önemlidir. Bu süreçte en az 3-4 hafta olmak üzere fiziksel etkinliklerden kaçınılmalıdır. Yaklaşık 2 ay sonrasında kesin sonuçlar elde edilmektedir. Bacak inceltme ameliyatlarında, basen oranı ve baldır oranı çok önemli 2 etkendir. Hasta sağlığı yönünden bacaktaki yağ oranı iyi bir şekilde dengelenmelidir. Bu nedenle bacak incelmesi konusunda mucizevi etki beklemek yanlış olur. Bacak ameliyatının riskleri nelerdir? . Ameliyatta herhangi bir risk bulunmamaktadır. Bu anlamda bacak inceltme merkezleri seçildiği müddetçe herhangi bir sorunla karşılaşılması mümkün değildir.

BACAK İNCELTME AMELİYATI

Bacak İnceltme Ameliyatı Fiyatları

Bacak inceltme ameliyatları fiyatları, diz çevresine göre, iç bacak ve basen genişliklerine göre değişkenlik arz etmektedir. Uyluk gibi geniş sahaları da içerisine kapsayan ameliyatlara göre değişmektedir. Sonuç olarak bacak inceltme ameliyatları fiyatları, uygulama sahasına göre değişkenlik göstermektedir. Her kadın elbette ki güzel olmak ister, bazı kadınlar güzel olmak amacı ile elinden geleni yapmaktadır. Hatta bazısı neşter altına bile yatabilmektedir. Artık estetik ameliyatların eskisi gibi lüks olmadığını hatırlatmakta fayda vardır. Çünkü bu ameliyatlar, bir ihtiyaç halini almıştır. Bu anlamda kendi bedeninde bir memnuniyetsizlik hisseden kişi, rahatlıkla estetik ameliyat olabilmektedir. Bacak inceltme ameliyatları ücretleri yukarıda da bahsedildiği üzere sanıldığı kadar yüksek meblağlarda değildir. Her biri için ayrı bir fiyat uygulaması yapılırken, bazısı gerçekten cüzi meblağlarla yapılabilmektedir.

BACAK İNCELTME AMELİYATI

Bacak İnceltme Ameliyatı Yaptıranlar

Bacak inceltme ameliyatı yaptıranlar, genel olarak olumlu sonuçlarla karşılaşmaktadır. Bu anlamda kilolarından kurtulmak isteyen ve estetik açıdan daha iyi hissetmek isteyen kişiler için alternatif yöntemler mevcuttur.

BACAK İNCELTME AMELİYATI

Bacak İnceltme Ameliyatı Yorum

Bacak inceltme ameliyatı yaptıran kişilerin yorumları oldukça pozitif yönde olmuştur. İncelme sonrası memnuniyet oranı yüksek olan operasyon kişiler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Her hastanın durumu farklı olduğundan gerekli incelemeler sonrası farklı teknikler kullanılarak operasyon gerçekleştirilebilmektedir. Daha detaylı bilgi almak ve aklınıza takılan sorulara yanıt bulmak için web sitemiz iletişim kanallarından bizlere ulaşabilirsiniz.

BACAK İNCELTME AMELİYATI

BACAK İNCELTME AMELİYATI BACAK İNCELTME AMELİYATI | Op.Dr.Cahit Vural

Sıkça Sorulan Sorular

  • Bacak İnceltme Ameliyatı Nedir?
  • Bacak İnceltme Ameliyatı Nasıl Yapılır?
  • Bacak İnceltme Ameliyatı Fiyatları Ne Kadardır ?

Bacak İnceltme Ameliyatı Nedir?

Bacaklarda, pek çok sebepten ötürü deformiteler gelişebilmektedir. Bu sebepler arasında ise; gerek genetik yani doğuştan gelen sebepler gerekse kötü beslenme alışkanlığı yer almaktadır. Ayrıca spor yapmama ve hızlı kilo alıp verme gibi sebepler de bu deformitelerin sebepleri arasında yer almaktadır. Fakat kilo alınıp verilmesine rağmen sebate yani devam eden bir durum söz konusu ise lipödem konusunun incelenmesi şarttır.

Bacaklarımız, tüm yükümüzü taşımakta olup aynı zamanda yerçekimi etkisine en fazla maruz bırakılan bölgedir. Bacaklarımızdaki lenfatik ve kan dolaşımlarımız ise önemli bir ayrıntıdır. Bunların bozulması sebebi ile de lenfödem ve varis hastalıkları gibi problemler ile karşılaşmamız olası bir durumdur. Varis hastalığını, ameliyatsız varis tedavisi yöntemi ile atlatmak ise mümkün olabilmektedir. Bacak inceltme ameliyatı arasında en fazla kullanılan liposuction ameliyatları, bacak içerisindeki damara ve lenfatik damara zarar vermeyen bir ameliyattır. Vaser liposuction, lenf kanallarındaki ve damarsal yapılardaki fazla yağları bacaktan alan bir yöntemdir.

Bacak şekillendirme ameliyatlarında ve bacak inceltme ameliyatlarında en fazla dikkat edilen husus şudur:

* Bacağa yönelik uygun estetik formlar verilir.

* Bacağa estetik formalar vererek bacaklarda düzensizlik yaratmamaya özen gösterilir.

Bacak İnceltme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bacak inceltme ameliyatlarında en sık kullanılan yöntemin adı ‘Vaser Liposuction’dur. Vaser Liposuction tekniği avantajı ile lenf kanallarını ve damar-sinir kanallarını muhafaza ederek bacaktaki fazla yağ dokuları uzaklaştırılır.

Vazer Lipucution yöntemi ile yapılan bacak inceltme ameliyatı esnasında, öncelikle yağ dokuları özel frekanstaki ses dalgaları eşliğinde sıvılaştırılmaktadır. Daha sonra sıvı hale getirilmiş olan yağ dokuları, çok fazla ince kanüller yardımı ile ortamdan uzaklaştırılmaktadır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken husus, tüm işlemler esnasında çevre dokulardaki lenf kanalları ve damar kanallarını maksimum boyutta korumaktır. Bunun sonucunda ise ödemin azaltılarak iyileşme süreci hızlandırılmış olur.

Vazer liposuction yöntemi, ses dalgaları yardımı ile yağ hücrelerini bağlı oldukları alanlardan uzaklaştırmaktadır. Bu işlemi yaparken de damar yapılarına ve bağ dokusuna minimal derecede etkiler yapmaktadır. Korunmuş olan damar yapıları nedeni ile klasik yöntemle yapılan lipucutiona göre daha kansız olabilmektedir. Ayrıca bağ dokularına herhangi bir tahribat yapmadığı için iyileşme süreçleri daha da hızlı olmaktadır. Vazer liposuction yöntemi ile alınan yağ dokuları, dolgu yapılmak sureti ile başka bir bölgeye verilmektedir. Bu şekilde yapıldığında ise kalıcılık oranlarında artışın olduğu gözlemlenmiştir. Bu nedenle kliniklerde en fazla tercih edilen yöntem olmuştur.

Peki bacak inceltme ameliyatı ne şekilde olur? Hastaya eğer lipödem ameliyatı tanısı konulmuş ise liposuction yöntemi sayesinde yağların alınması sorunu rahatlıkla çözülmektedir. Genel olarak lokal anestezi tekniği uygulanmakta olup bu operasyon büyük bir titizlik ile yapılmalıdır. Bacak inceltme ne kadar sürmektedir? Bu ameliyat, yaklaşık 1 ile 1-5 saat sürmektedir. Diğer taraftan hastaneden aynı gün içerisinde çıkılması da söz konusu olabilmektedir.

Ameliyat sonrası seyir nasıl gelişir? Ameliyat sonrası genellikle varis çorapları veya korse gibi kompressif kıyafetler önerilmektedir. Bu anlamda bacağa uygulayacağı kompresyonlar önemlidir. Bu süreçte en az 3-4 hafta olmak üzere fiziksel etkinliklerden kaçınılmalıdır. Yaklaşık 2 ay sonrasında kesin sonuçlar elde edilmektedir. Bacak inceltme ameliyatlarında, basen oranı ve baldır oranı çok önemli 2 etkendir. Hasta sağlığı yönünden bacaktaki yağ oranı iyi bir şekilde dengelenmelidir. Bu nedenle bacak incelmesi konusunda mucizevi etki beklemek yanlış olur.

Bacak ameliyatının riskleri nelerdir? . Ameliyatta herhangi bir risk bulunmamaktadır. Bu anlamda bacak inceltme merkezleri seçildiği müddetçe herhangi bir sorunla karşılaşılması mümkün değildir.

Bacak İnceltme Ameliyatı Fiyatları Ne Kadardır ?

Bacak inceltme ameliyatları fiyatları, diz çevresine göre, iç bacak ve basen genişliklerine göre değişkenlik arz etmektedir. Uyluk gibi geniş sahaları da içerisine kapsayan ameliyatlara göre değişmektedir. Sonuç olarak bacak inceltme ameliyatları fiyatları, uygulama sahasına göre değişkenlik göstermektedir. Her kadın elbette ki güzel olmak ister, bazı kadınlar güzel olmak amacı ile elinden geleni yapmaktadır. Hatta bazısı neşter altına bile yatabilmektedir. Artık estetik ameliyatların eskisi gibi lüks olmadığını hatırlatmakta fayda vardır. Çünkü bu ameliyatlar, bir ihtiyaç halini almıştır. Bu anlamda kendi bedeninde bir memnuniyetsizlik hisseden kişi, rahatlıkla estetik ameliyat olabilmektedir.

Bacak inceltme ameliyatları ücretleri yukarıda da bahsedildiği üzere sanıldığı kadar yüksek meblağlarda değildir. Her biri için ayrı bir fiyat uygulaması yapılırken, bazısı gerçekten cüzi meblağlarla yapılabilmektedir.