OP. DR. CAHİT VURAL
OP. DR. CAHİT VURAL
DOKTORUNUZA BAŞVURUN

Burun Ameliyatı İle Etkili Sonuçlar

Burun yapısından memnun olmayanlar ömür boyu aynı ve rahatsız edici burun yapısı ile yaşamak istemediklerinde burun estetiği ile etkili sonuçlar almaktadır. Yapılacak olan ameliyatlar sayesinde yapıda oluşan bozukluklara müdahale edilerek bu şekilde daha hoş ve dikkat çekici bir yapının oluşturulması sağlanır. Estetik cerrahi tarafından gerekli kontrollerin yapılması ile ameliyat seçenekleri arasından en doğru sonucu verecek şekilde seçimler yapılır. Bu sayede operasyon sonucunda hastanın istediği gibi bir görünüme sahip olmasına yardımcı olunur. Açık veya kapalı olarak yapılacak olan operasyonlarda dikişler farklı kısımlardan atılarak farklı sonuçlar alınması sağlanır.

Yapılan burun ameliyatı için genel anestezi kullanıldığından hasta işlem sırasında ağrı hissetmez. Ameliyat sonrasında verilecek olan ağrı kesicilerde hastanın ağrılarının hafiflemesine ve dayanılır duruma gelmesini sağlar. 1-2 saat kadar süren operasyon sonrasında hasta aynı gün aksi bir durum söz konusu olmadıkça taburcu edilir. 1-2 gün içerisinde iş hayatına ve normal yaşantısına geri dönen hastalar kanama ve enfeksiyon riskine karşı dikkatli olmalıdır. Olası sorunlarda mutlaka doktora danışılması gerekir. Burun kaldırma, kemer aldırma, ucunu düzeltme, küçültme gibi farklı müdahaleler ile daha estetik bir görünüm elde edilebilir.

Açık ya da kapalı olarak yapılacak olan ameliyatlar için burun estetiği fiyatları da farklılık gösterebilir. Bu nedenle işlem öncesinde hastane yönetimi ile görüşme yapılması ve detaylı olarak bilgi alınması gerekir. Estetik ameliyatlarda SSK tarafından ödeme yapılmadığından tamamını hastanın ödemesi gerekir. Bu nedenle işlemin bitiminde sorun yaşamak istemeyenler fiyatlar konusunda bilgi alabilirler. Fiyatlar aynı zamanda doktor, hastane ve kullanılacak olan ekipmanlar nedeni ile de değişebilir. İsmi duyulmuş ve başarılı doktor seçimleri bu nedenle fiyatların yükselmesine neden olabilir.